Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Pláne úgy, hogy nem is a hűtő volt lyukas, hanem az egyik gumicső repedt el a termosztátháznál. DE EZT NEM TALÁLTA MEG A SZERELŐ, HANEM AZT MONDTA? TEGYÜNK BELE HŰTŐTÖMÍTŐT. JÓ, TEGYÜNK. Bár ne tettem volna. Mindegy, utólag könnyebb okosnak lenni.

Viszont ma reggel (-2 fok) nem hűlt vissza a kocsi a városban, mint korábban, úgyhogy nem tudom mi van.

Holnap reggel egy kis mozgás után újból tapizás lesz (csak a csöveket :lol: ), hátha kiderül a turpisság.

Én ma cseréltem fűtőradiátort a corsaban részleges dugulás miatt. Többek szerint amilyen törmeléket találtam benne az hűtőtömítő. Valószínű az előző gazda tette bele. (mert én nem)

A hűtő/fűtő kis csövecskék átmérője mindössze 1mm x 3 mm. A hűtőtömítő pedig addig nem nyugszik, míg meg nem szilárdul valahol. Lehet, hogy máshol, de de előbb - utóbb leválva a fűtőradiátorban köt ki ahol szemétként elakadnak. >>>> cumi.

meghatározhatatlan anyag volt, szerintem valami műgyanta szerűség apró kagylók formájában, amit semmi sem mart szét. már korábban írtam róla, de ma sikerült csak radiátort szereznem.

Link to comment
Megosztás:

Én ma cseréltem fűtőradiátort a corsaban részleges dugulás miatt. Többek szerint amilyen törmeléket találtam benne az hűtőtömítő. Valószínű az előző gazda tette bele. (mert én nem)

A hűtő/fűtő kis csövecskék átmérője mindössze 1mm x 3 mm. A hűtőtömítő pedig addig nem nyugszik, míg meg nem szilárdul valahol. Lehet, hogy máshol, de de előbb - utóbb leválva a fűtőradiátorban köt ki ahol szemétként elakadnak. >>>> cumi.

meghatározhatatlan anyag volt, szerintem valami műgyanta szerűség apró kagylók formájában, amit semmi sem mart szét. már korábban írtam róla, de ma sikerült csak radiátort szereznem.

hali hogyan kell nekiállni mit kell kiszerelni honnan hozzáférhető a radiátor?

Link to comment
Megosztás:

Voltam ma opeléknál,és egy idősebb szerelő mondta jó tanácsnak.Minden tankoláskor rakjak a gázolajba,1-2 deci Arol 2T-t,mivel nálunk száraz a gázolaj,és nem tökéletes a kenése.Így jobban keni az üzemanyag az adagolót.

Vélemény???

Nekem az 5 év alatt soha nem volt adagoló gondom..

Max spurit raktam bele zöldkártya előtt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az 5 év alatt soha nem volt adagoló gondom..

Max spurit raktam bele zöldkártya előtt.

Minden tankolásnál beöntök egy adagot a fent említett anyagból. Eddig semmi gond sem volt. ( pirosat vagy kéket?) Én pirosat használok. A kék valami racing, amennyivel drágább annyival szerintem nem ér többet. Bár dízelbe még nem próbáltam.....

Link to comment
Megosztás:

hát ma hazafele jövet melóból a kocsim érdekes módon magához tért

amint múltkor írtam nem akart többet menni 160nál

a nyomaték csúcsot se adta le ott ahol kéne jóval 500fordulattal lejjebb volt

5ödikben ez rendesen érezhető volt pláne hogy pályán járok

a fogyasztásomon 0,7literrel feljebb ment

ma hazafele jövet egyszer csak megtáltosodott és megint rendesen leadja az erőt

kisebb fokozatokban is

sokkal jobban gyorsul

mi okozhat ilyet

olyan mintha valami dugulást köpött volna ki.

Link to comment
Megosztás:

hát ma hazafele jövet melóból a kocsim érdekes módon magához tért

amint múltkor írtam nem akart többet menni 160nál

a nyomaték csúcsot se adta le ott ahol kéne jóval 500fordulattal lejjebb volt

5ödikben ez rendesen érezhető volt pláne hogy pályán járok

a fogyasztásomon 0,7literrel feljebb ment

ma hazafele jövet egyszer csak megtáltosodott és megint rendesen leadja az erőt

kisebb fokozatokban is

sokkal jobban gyorsul

mi okozhat ilyet

olyan mintha valami dugulást köpött volna ki.

nekem y17dti-m van -10 alatt nekem is megcsinálta ezt az alapjárat is magasabb volt most a melegebbnél már ugy müxik mint nyáron.

Link to comment
Megosztás:

az Y20DTH -ban nekem is csak a motorkód van, mert 3,5 éves korára olvashatatlanra rohadt a motorszám. Mikor átírtuk hivatalos papírt kaptam a rohadás tényéről eredetvizsgán. Csak a papírjaiból tudom a valóságot (régi külföldi forgalmi másolata, kódkártya, szervizkönyv)

Hétfőm voltam műszakin a másikkal, a motorháztetőt sem nyitották ki............nem kíváncsi a motorszámra a kutya sem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.