Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Amúgy az autó rendesen megy csak fűstől. Szerintem a vezérlés is a helyén van,meg a szelepek is jók,erő is van az autóban indul is rendesen ezért a kompresszió is jó lehet. Rail nyomást is mértük igaz obd-n keresztül. Még a különböző jeladókat le kell ellenőrizni,ezek maradtak még ki,gépre kötve(GM TECH 2) sem mutatkozik eddig semmi. Azért köszi

A kompressziót és a szelephézagot csak méréssel tudod megállapítani. Ha elektronikusan minden jó, akkor mechanikus problémát kell keresni. Mértem már V6 TDI motoron 14-es kompressziót, és ott sem volt baj az indulással.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

arra lennék kiváncsi. Pénteken jövök az autopályán elöjött a sárga kis auto a vill. kulcsal de a teljesitmény.csökkenés semmi probáltam kiolvasni a fék-gáz -gyujtás modszerrel az OBD2 hibakod segitségével és a p0125 jött ki ha jol olvastam ez a hütöközeg hömérséklet .szabályzás aktiváláshoz nem elegendö .mit jelent ,s mi a teendö?

. azelött gyujtásnál kialudt a kisauto is azota meg csak már inditásnál alszik el.kösz a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

arra lennék kiváncsi pénteken jövöv az autopályán elöjött a sárga kis auto a vill. kulcsal de a telj. semmi csökkenés probáltam kiolvasni a fék-gáz -gyujtás modszerrel és a p0125 jött ki ha jol olvastam ez a hütöközeg höm .szabályzás aktiváláshoz nem elegendö .mit jelent ,s mi a teendö?

OBD- n olvastam ha jó. azelött gyujtásnál kialudt a kisauto is azota meg csak már inditásnál alszik el.

Szedd már össze magadat, ne csak úgy hányj ide valamit...

Link to comment
Megosztás:

A cartárs arra gondolt szvsz hogy kicsit nehezen értelmezhető amit írtál, próbálj pontosabban fogalmazni mert így nemigen tudjuk megfejteni hogy mi lehet a hiba, ha nem értjük már a jelenség leírását sem...

Ezt a mondatot például én sem egészen értem:

OBD- n olvastam ha jó.
Link to comment
Megosztás:

A cartárs arra gondolt szvsz hogy kicsit nehezen értelmezhető amit írtál, próbálj pontosabban fogalmazni mert így nemigen tudjuk megfejteni hogy mi lehet a hiba, ha nem értjük már a jelenség leírását sem...

Ezt a mondatot például én sem egészen értem:

KORRIGÁLTAM.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A sógorom X20DTL-je fogta magát és megállt.

Önindító teker dugulás nincs, mintha nem kapna üzemanyagot.

Kiolvasás alapján 3. fokú befecskendező szivattyú meghibásodás illetve nincs kapcsolat az adagoló és a motorvezérlő között.

Adagoló típus Bosch 44.? , tényleg csak az adagoló felújítás segíthet vagy valami lehetőség még.

Kérlek segítsetek, már az infarktus kerülgeti szegény embert! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Szabad a gazda! Hogyan?

sziasztok. a helyzet a köv.a kisauto a villáskulcsal akkor is bejelez ha egy bizonyos szint alá kerül a hütöviz namármost utánatöltöttem f.áll-t és közben rájöttem hogy a hütöm kilyukadt , ezért volt az amit a multkori beirásomban emlitettem. viszont tud-e valaki tanácsot adni hogy ki lehet-e ugy cserélni a hütöt hogy a légkondi ott elöl lévö berendezéseihez nem kell szerelésügyileg hozzányulni ?

Link to comment
Megosztás:

Egy délelőtt alatt megvolt, nem nagy dolog, a lököst leszeded és adja magát a többi is...

Fél évre rá kellett cserélnem a klímahűtőt is, de nem a szerelés miatt , hanem megette a só.

Tavasszal érdemes jó alaposan kimosni ( a venti mögött főleg)...az enyém ott lyukadt ki.

Tehát ha óvatosan kifordítod símán kifér a vízhűtő... :devlish:

...A motor felé felejtős...

Link to comment
Megosztás:

Egy délelőtt alatt megvolt, nem nagy dolog, a lököst leszeded és adja magát a többi is...

Fél évre rá kellett cserélnem a klímahűtőt is, de nem a szerelés miatt , hanem megette a só.

Tavasszal érdemes jó alaposan kimosni ( a venti mögött főleg)...az enyém ott lyukadt ki.

Tehát ha óvatosan kifordítod símán kifér a vízhűtő... :devlish:

...A motor felé felejtős...

hát nem irigylem azokat akik sürün csinálnak ilyen dolgokat az uj hütönek nincs leeresztö csavarja a régin volt . az interkuler dörzsölte ki a hütöt de a termosztát is beállt nem nyitott ki , tele volt vizzel a tágulási tartály.

Link to comment
Megosztás:

hát nem irigylem azokat akik sürün csinálnak ilyen dolgokat az uj hütönek nincs leeresztö csavarja a régin volt . az interkuler dörzsölte ki a hütöt de a termosztát is beállt nem nyitott ki , tele volt vizzel a tágulási tartály.

Ezt valahogy nehéz elhinnem, hogy összefüggenek...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.