Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Amikor ki lett takarítva a légtömegmérő akkor is csinálta!!! lehet a cső átmérője csökkent . azt meg is nézem amint lehet!!!! köszi a tippet!!! Hali!!

Az sem kizárt, hogy oly mértékben lett a turbónyomás megemelve, amit képtelenség az adott szívórendszeren keresztül megfelelő mennyiségű levegővel táplálni.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, Így hidegben nálam a ventilátor be nem kapcsol, most volt olajcsere is. Felmelegedett motorral ha megállok, egy idő után elkezd visszahűlni magátol. A termosztát nem rég lett cserélve. A felmelegedés az ok-és, városban kb 4 -5 km. Üzemből hazafelé, egyből közúton kb 8-10 km. (de kikapcsolva a fűtés mindkét esetben).

Bekapcsol az, csak sokat kell várni rá. Kicsit magasabb fordulattal is rá lehet segíteni...

Link to comment
Megosztás:

Na ez a trükk tényleg jó lehet, kivagdalni a házból az akadályokat.

Annó csináltam én is annyi különbséggel, hogy ki is fúrkáltam a légszürőház alját, így egy nagyobb gázadásnál onnan is tudott szívni, nem volt az a zacskó vagy doboz effektus. Bár ezzel az a baj, hogy a motortér meleg levegőjét szívja be, bár az IC lehűti szal mind1 végülis.

Annó egyik akkor cartarsam csinálta azt, hogy gyári légszürőjéhez, körkivágóval csinált egy plusz beáramlási helyet, és mivel nem volt ködlámpicskú, ezér az ott lévő takarót kivágta, tett rá ilyen fekete rácsot, összekötötte csővel a légszürőházat. Így a levegő ott is tudott szépen betódulni.

Link to comment
Megosztás:

Még jobb beszerezni a Z19DTH C Vectra komplett légszűrőházát, ha egy Z20LET Coupéba jó, akkor biztos jó lesz a dízelbe is...

Vagy nem belepiszkálni tudatlanul, vagy ismerni a turbónyomás állításának határait. Önmagában úgysem ér semmit. Ennél azért összetettebb a teljesítmény tuning. :lol:

Endyka tudna róla regélni.

Link to comment
Megosztás:

Annó egyik akkor cartarsam csinálta azt, hogy gyári légszürőjéhez, körkivágóval csinált egy plusz beáramlási helyet, és mivel nem volt ködlámpicskú, ezér az ott lévő takarót kivágta, tett rá ilyen fekete rácsot, összekötötte csővel a légszürőházat. Így a levegő ott is tudott szépen betódulni.

Az biztos nagyon egészséges dolog, hogy olyan alacsony helyről szívja a levegőt. Szerintem ott sok a por...

Link to comment
Megosztás:

Vagy nem belepiszkálni tudatlanul, vagy ismerni a turbónyomás állításának határait. Önmagában úgysem ér semmit. Ennél azért összetettebb a teljesítmény tuning. :lol:

Endyka tudna róla regélni.

Persze, nyílván való, hogy ez csak úgymond placeboo és egyéb lélek beli tuning stb.

Igazából itt is csak akkor érne valamit, ha turbó nyomás állítás, adagoló programozás, 4-2-1 leömlő, katalizátor nélkül,saválló 50-es vagy nagyobb renccer. De mind ez a motor élettartamának a rovására megy. Bár a tervezők mindig hagynak benne kis tartalékot, de ez így van jól.

Ezzel csak kicsit könnyebbé tehetnénk a lélegzetvételét a gépnek, egyfajta orrspray ként. Ártani nem árthat, talán csak picit javítania egyes reakció időkön, könnyebben szívna levegőt stb. ( kiindulva abból, hogy te is kapsz levegőt, ha az orrod elé teszed a két kezed, és nagy levegőt veszel. De mennyivel egyszerűbb ha nincs ott a kezed. :lol: )

Bár korábban írtam, lehet ez így jó ahogy van, és így optimális. Annó én tapasztaltam igaz benzines kocsin a sima légszürő és a sport közötti különbséget, picit jobban ugrott tőle a kocsi.

De ha jól tudom a turbós autók különösen érzékenyek a levegő úgymond minőségére, tehát oda szürni kell megfelelően, mert a turbó ettől is tönkremehet.

Ruházott már be valaki ilyen sport betétszürőre? Véleményem szerint annak mivel ugyan olyan zárt térbe van mint a gyári, ugyan azon a csövön szívja mint a gyári, kvázi ugyan annyit tud szívni.

De ez a nagyobb cső stb. talán adna valamit.........

Csak ötletelek megint.

Link to comment
Megosztás:

Persze, nyílván való, hogy ez csak úgymond placeboo és egyéb lélek beli tuning stb.

Igazából itt is csak akkor érne valamit, ha turbó nyomás állítás, adagoló programozás, 4-2-1 leömlő, katalizátor nélkül,saválló 50-es vagy nagyobb renccer. De mind ez a motor élettartamának a rovására megy. Bár a tervezők mindig hagynak benne kis tartalékot, de ez így van jól.

Ezzel csak kicsit könnyebbé tehetnénk a lélegzetvételét a gépnek, egyfajta orrspray ként. Ártani nem árthat, talán csak picit javítania egyes reakció időkön, könnyebben szívna levegőt stb. ( kiindulva abból, hogy te is kapsz levegőt, ha az orrod elé teszed a két kezed, és nagy levegőt veszel. De mennyivel egyszerűbb ha nincs ott a kezed. :lol: )

Bár korábban írtam, lehet ez így jó ahogy van, és így optimális. Annó én tapasztaltam igaz benzines kocsin a sima légszürő és a sport közötti különbséget, picit jobban ugrott tőle a kocsi.

De ha jól tudom a turbós autók különösen érzékenyek a levegő úgymond minőségére, tehát oda szürni kell megfelelően, mert a turbó ettől is tönkremehet.

Ruházott már be valaki ilyen sport betétszürőre? Véleményem szerint annak mivel ugyan olyan zárt térbe van mint a gyári, ugyan azon a csövön szívja mint a gyári, kvázi ugyan annyit tud szívni.

De ez a nagyobb cső stb. talán adna valamit.........

Csak ötletelek megint.

Ez a példa azért így nem áll meg! :( Szűrő előtti szívónyílást takargatsz! Kapsz levegőt, mégis fuldokolsz. :lol:

Szvsz, ha valaki sportosabban szeretne közlekedni az ne dízelt, legalábbis ne Astra G dízelt vegyen.

Link to comment
Megosztás:

..én sem piszkálnék bele a motorba teljesítmény fokozás végett, annak ellenére, hogy a Dti nem egy erőgép..

Az úgy jó ahogy a gyárban megcsinálták, bár chippel fel lehet húzni 75-ről 90le-re (asszem olyan 100e ft-ért), de ki tudja hosszú távon jó e ez a motornak, turbónak stb.

Link to comment
Megosztás:

Ez a példa azért így nem áll meg! :( Szűrő előtti szívónyílást takargatsz! Kapsz levegőt, mégis fuldokolsz. :lol:

Szvsz, ha valaki sportosabban szeretne közlekedni az ne dízelt, legalábbis ne Astra G dízelt vegyen.

Hanem min. M Packetes gépjármű. :lol:

Félre a tréfát, tényleg nem erőmű, tényleg nem egy izomautó. A chippelés meg a szórakozás, szintén csak a motor élettartamát csökkenti, mivel az nem a nagyobb NM -re van tervezve hanem az alapra.

Csak kíváncsi lettem volna, hogy valaki hajtott-e már végre ilyet szívó oldalon, és volt-e bármilyen értelme, akár fogyasztásban, akár harpósságban, akár bármiben, vagy egyértelműen ablakon kidobott pénz bármi ilyen jellegű Igazítás. ( sportbetét, sportszürő stb.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Legyetek szívesek sgítsetek!

Autom egy 2002 es g astra y17dt az az 1,7 dti. Az aproblémám, hogy a napokban esett át az autó egy hengerfejfelújításon, mivel lecsavarodott az olapszívattyú csavarja és.... A lényeg amiért a segítségeteket kérem, hogy miután össze lett rakva az autó megjelent a sárga kis autó a villáskulcsal a műszerfalon. Kiolvastattam a hiba az hogy a töltőnyomás érzékelő nem kap áramot. A segítsetek kérlek hogy hol van ez a töltőyomás szabályzó izé! Ezer Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Legyetek szívesek sgítsetek!

Autom egy 2002 es g astra y17dt az az 1,7 dti. Az aproblémám, hogy a napokban esett át az autó egy hengerfejfelújításon, mivel lecsavarodott az olapszívattyú csavarja és.... A lényeg amiért a segítségeteket kérem, hogy miután össze lett rakva az autó megjelent a sárga kis autó a villáskulcsal a műszerfalon. Kiolvastattam a hiba az hogy a töltőnyomás érzékelő nem kap áramot. A segítsetek kérlek hogy hol van ez a töltőyomás szabályzó izé! Ezer Köszi!

Bár segíteni nem tudok, inkább kérdezek tőled. Mennyi km van a kocsiba, és előtte húzattel-e az olajszívattyú csavarján? Ha igen mennyi idő vel előtte?

THX!

Link to comment
Megosztás:

Bár segíteni nem tudok, inkább kérdezek tőled. Mennyi km van a kocsiba, és előtte húzattel-e az olajszívattyú csavarján? Ha igen mennyi idő vel előtte?

THX!

Én nem húztam rajta még sosem az előző vezeérműszij cserekor nem tudom, hogy húztak e rajta, de azóta olvastam, hogy ez is "szériahiba" és minden szijcserekor csavar le ragaszóval vissza és igy meghúz. Vannak akik szerencsésebbek és észreveszik időben nekem nem sikerül sajnos zenét hallgattam igy már csak azt vettem észre, hogy megállt az utó vezérlés összekuszálódott....:-(

korábban olvastam hogy többeknek 110 és 140 ezer között jött elő a probléma nekem spec 143e van benne, de jobb cserekor felhívni a szerelő figyelmét, hogy vegye le a csavart és ragassza fel jól.

Link to comment
Megosztás:

Most már én is parázok ezen az olajszivattyú kerék lelazuláson!

Ha ezt tudtam volna 3 hónappal ezelőtt (akkor cseréltem vezérlést), biztos utánahúzok annak a csavarnak (v. anyának).

Most azon gondolkodom, hogy leszedem a fölső vez. burkolatot (ahhoz még nem kell akna) és megnézem hozzáférek-e ahhoz a kerékhez.

De előtte rákeresek arra a fényképre amit csere közben csináltam, hogy mennyire kell megbontani a burkolatokat.

Most 171e van az autóban és még tuti soha nem volt utánahúzva.

Link to comment
Megosztás:

Most már én is parázok ezen az olajszivattyú kerék lelazuláson!

Ha ezt tudtam volna 3 hónappal ezelőtt (akkor cseréltem vezérlést), biztos utánahúzok annak a csavarnak (v. anyának).

Most azon gondolkodom, hogy leszedem a fölső vez. burkolatot (ahhoz még nem kell akna) és megnézem hozzáférek-e ahhoz a kerékhez.

De előtte rákeresek arra a fényképre amit csere közben csináltam, hogy mennyire kell megbontani a vezérlést.

Ez a ... majdnem a legalján van el..szott helyen, de megéri. Minimum az olajszivattyú bordás tengejét vágja haza ami 68e boltban bontóban, ha szerencséd van 25e, ha meg meghúzod lehet, hogy megúszod, de ez egy szériahiba már az előző 17 diselen is meg a cdtdin is ilyen olajszivattyú van ugyanilyen problémával.

Link to comment
Megosztás:

Ez a ... majdnem a legalján van el..szott helyen, de megéri. Minimum az olajszivattyú bordás tengejét vágja haza ami 68e boltban bontóban, ha szerencséd van 25e, ha meg meghúzod lehet, hogy megúszod, de ez egy szériahiba már az előző 17 diselen is meg a cdtdin is ilyen olajszivattyú van ugyanilyen problémával.

Köszi!

Akkor tuti biztos, hogy kell akna, a csavarrögzítőt már megszereztem, most már csak kicsit legyen jó idő és rámegyek a dologra!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Akkor tuti biztos, hogy kell akna, a csavarrögzítőt már megszereztem, most már csak kicsit legyen jó idő és rámegyek a dologra!

Sziasztok!

Az olajpumpa rögzítő csavarral én is hasonlóképpen jártam. Igaz az enyém még nem esett le és a vezérlés sem szállt el!

A meghajtó bordás kerék nálam megesztergálta az olajpumpa tengelyét.

A csavar csak azért nem esett le, mert - mondjuk így - időben észleltem az eseményt. A hibajelenséget először surlódó hang, majd az olajnyomás megszűnése jelezte. Azonnal megálltam. Mint utólag kiderült a surlódó hangot a bordáskerék okozta, a vezérlést borító burkolat koptatásával.

Mindez 158e km-nél történt. Előtte 150e km-nél vezérműszíj cserét hajtottunk végre. Akkor, ugyan csak kézzel és szemrevételezéssel, de ellenőriztük az összes bordás kereket, de rendkívüli elváltozást ott nem találtunk.

Az eredmény főtengely bordáskerék csere, olajpumpa + bordáskerék csere. Ott, akkor leragasztottuk az olajpumpa bordáskereket.

Azóta eltelt 17e km. Lekopogom semmi. És remélem, nem is lesz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az olajpumpa rögzítő csavarral én is hasonlóképpen jártam. Igaz az enyém még nem esett le és a vezérlés sem szállt el!

A meghajtó bordás kerék nálam megesztergálta az olajpumpa tengelyét.

A csavar csak azért nem esett le, mert - mondjuk így - időben észleltem az eseményt. A hibajelenséget először surlódó hang, majd az olajnyomás megszűnése jelezte. Azonnal megálltam. Mint utólag kiderült a surlódó hangot a bordáskerék okozta, a vezérlést borító burkolat koptatásával.

Mindez 158e km-nél történt. Előtte 150e km-nél vezérműszíj cserét hajtottunk végre. Akkor, ugyan csak kézzel és szemrevételezéssel, de ellenőriztük az összes bordás kereket, de rendkívüli elváltozást ott nem találtunk.

Az eredmény főtengely bordáskerék csere, olajpumpa + bordáskerék csere. Ott, akkor leragasztottuk az olajpumpa bordáskereket.

Azóta eltelt 17e km. Lekopogom semmi. És remélem, nem is lesz!

Te szerencsésem megúsztad! Én nem vettem észre igy jár aki zenét tesz az autóba..., de ha ez a kis csavarocska nem járkálna le minden gk-ról az sem volna probléma egy ilyen autónál.

Link to comment
Megosztás:

Szaiasztok!

Még mindig keresem a töltőnyomás érzékelőt, ha valaki tudja, hol van ez az átkozott kérem irja le nekem. Köszönöm.

Szevasz.

A szivo csonkba van a vezérlés felöl,egy fekete kiss kocka alaku egy vezeték megy rá , egy 6-os csavar fogja ,a csavart kiveszed és oldal irányba mozgatva kihuzod az érzékelőt.A vezetéket leveszed és tisztitó sprével letakaritod egy kiss furat van benne és ovatosan kifujni gyenge levegovel.

Link to comment
Megosztás:

Szevasz.

A szivo csonkba van a vezérlés felöl,egy fekete kiss kocka alaku egy vezeték megy rá , egy 6-os csavar fogja ,a csavart kiveszed és oldal irányba mozgatva kihuzod az érzékelőt.A vezetéket leveszed és tisztitó sprével letakaritod egy kiss furat van benne és ovatosan kifujni gyenge levegovel.

Köszönöm szépem próbálkozok...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.