Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Úgy vettem észre, hogy nincs nagy hatással rá a rövid táv, és a hideg motor

Dízelnél nemis számít annyira a hideg. Benzinnél muszáj töményebb keveréket csinálni, mert a hideg hengerfalon egy csomó benzin lecsapódik, nem lesz elég tömény a keverék a gyujtás pillanatában, és nem ég el. Karburátorosnál ezért kellett a szivató, hogy a kicsapódást ellensúlyozza a töményebb keverék. Dízelnél nincs ez a probléma.

Link to comment
Megosztás:

nem befolyásoló de szürő csere elött is ezt csinálta?

Nem,soha!

Mikor kicseréltem a szűrőt utánna nagyon sokat szívtam vele akkor azt hittem ez soha nem fog elindulni csak tekert az indító de nem akarta elkapni!Akkor a tankszájon keresztűl sűrített levegővel(kompresszorral) nyomattam előre a dizelt a fém befecskendezőket meglazítottam a szelep fedél mögött és vártam h előre jöjjön!Akkor oké is volt,utánna egy darabig kb25-30 indítózásig minden oké volt.Most kezdete el ez a hülyeséget, h csak kb 2sec tekerés után indul.Meg ha ezt csinálja mintha olyan kopogós lenne a motor!

Még mindig levegős lehet,ha igen akkor ezt hogy tudnám megoldani??Vagy más a gond?

THX:Szilárd

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

TD-sek vagy DTI-ek milyen időközönként cseréltek légszürőt? Sima közúton járok de 2 max 3 havonta cserélni kell, mert má érezhetően, láthatóan elhasználódik.

Nem tudom mennyire ide vág vagy sem, arra gondoltam, hogy a légszürőháznak a szívó csövét valamilyen úton módon meg kellene növelni. Azért gondoltam erre, mert ha egy sima benzinesnél, dízelnél meg főleg gyorsítasz, vagy padlózol akkor levegőnek is kellene ömleni a benzin mellé. Turbósnál meg pláne így van. Ugye a légszürő méretével, felületével mivel hajtogatott nem lehet gond, DE a szívócső átmérője, aminek a vége a motorháztetőnél van az vajon képes-e arra, hogy ilyenkor elég levegő áramoljon át rajta.

Valaki aki jártas, vagy gépészmérnök vagy ilyesmi, biztos ki tudná ezt számolni, hogy a jelelnelgi pici átmérőjü cső kielégíti -e a szükséges dolgokat. Mivel az autó működik, megy stb. elvileg igen. DE mi lenne ha megnövelnék a méretét, mondjuk akkorára mint ami a turbó felé megy tovább, majd át az IC-be.

Persze ehhez olyan cső vagy valami kell, ami nyomástürő stb. Igazából azzal sem vagyok kibékülve, hogy a motorháztető alatt a hűtőrűcs mögött akadályok vannak előtte.

Tovább menve sportbetét szürő, ami ugye gyári méret, felület azonos nagyságú, csak nem olyan finom, és ott nem a csak a papír szűr, hanem az olajfilm is. Az is már több levegőt tudna betolni.

Bocs ha már volt a kérdés, csak kíváncsi vagyok mi a véleményetek erről.

Aztán lehet így jó az egész, és a GM mérnökei pontos percíz tervezéssel csinálták meg. CSak Brain stormingolok.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

TD-sek vagy DTI-ek milyen időközönként cseréltek légszürőt? Sima közúton járok de 2 max 3 havonta cserélni kell, mert má érezhetően, láthatóan elhasználódik.

Nem tudom mennyire ide vág vagy sem, arra gondoltam, hogy a légszürőháznak a szívó csövét valamilyen úton módon meg kellene növelni. Azért gondoltam erre, mert ha egy sima benzinesnél, dízelnél meg főleg gyorsítasz, vagy padlózol akkor levegőnek is kellene ömleni a benzin mellé. Turbósnál meg pláne így van. Ugye a légszürő méretével, felületével mivel hajtogatott nem lehet gond, DE a szívócső átmérője, aminek a vége a motorháztetőnél van az vajon képes-e arra, hogy ilyenkor elég levegő áramoljon át rajta.

Valaki aki jártas, vagy gépészmérnök vagy ilyesmi, biztos ki tudná ezt számolni, hogy a jelelnelgi pici átmérőjü cső kielégíti -e a szükséges dolgokat. Mivel az autó működik, megy stb. elvileg igen. DE mi lenne ha megnövelnék a méretét, mondjuk akkorára mint ami a turbó felé megy tovább, majd át az IC-be.

Persze ehhez olyan cső vagy valami kell, ami nyomástürő stb. Igazából azzal sem vagyok kibékülve, hogy a motorháztető alatt a hűtőrűcs mögött akadályok vannak előtte.

Tovább menve sportbetét szürő, ami ugye gyári méret, felület azonos nagyságú, csak nem olyan finom, és ott nem a csak a papír szűr, hanem az olajfilm is. Az is már több levegőt tudna betolni.

Bocs ha már volt a kérdés, csak kíváncsi vagyok mi a véleményetek erről.

Aztán lehet így jó az egész, és a GM mérnökei pontos percíz tervezéssel csinálták meg. CSak Brain stormingolok.. :lol:

Ez így van.

Ilyen gyakori légszűrőcseréről (normál használat mellett) még soha nem hallottam. Sportszűrővel sem járnál jobban, mert azt is gyakran kell tisztítani és ilyen gyakoriság mellett egy vagyon lesz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

TD-sek vagy DTI-ek milyen időközönként cseréltek légszürőt? Sima közúton járok de 2 max 3 havonta cserélni kell, mert má érezhetően, láthatóan elhasználódik.

Nem tudom mennyire ide vág vagy sem, arra gondoltam, hogy a légszürőháznak a szívó csövét valamilyen úton módon meg kellene növelni. Azért gondoltam erre, mert ha egy sima benzinesnél, dízelnél meg főleg gyorsítasz, vagy padlózol akkor levegőnek is kellene ömleni a benzin mellé. Turbósnál meg pláne így van. Ugye a légszürő méretével, felületével mivel hajtogatott nem lehet gond, DE a szívócső átmérője, aminek a vége a motorháztetőnél van az vajon képes-e arra, hogy ilyenkor elég levegő áramoljon át rajta.

Valaki aki jártas, vagy gépészmérnök vagy ilyesmi, biztos ki tudná ezt számolni, hogy a jelelnelgi pici átmérőjü cső kielégíti -e a szükséges dolgokat. Mivel az autó működik, megy stb. elvileg igen. DE mi lenne ha megnövelnék a méretét, mondjuk akkorára mint ami a turbó felé megy tovább, majd át az IC-be.

Persze ehhez olyan cső vagy valami kell, ami nyomástürő stb. Igazából azzal sem vagyok kibékülve, hogy a motorháztető alatt a hűtőrűcs mögött akadályok vannak előtte.

Tovább menve sportbetét szürő, ami ugye gyári méret, felület azonos nagyságú, csak nem olyan finom, és ott nem a csak a papír szűr, hanem az olajfilm is. Az is már több levegőt tudna betolni.

Bocs ha már volt a kérdés, csak kíváncsi vagyok mi a véleményetek erről.

Aztán lehet így jó az egész, és a GM mérnökei pontos percíz tervezéssel csinálták meg. CSak Brain stormingolok.. :lol:

25 000 után cseréltem légszűrőt (2. olajcsere), és nem volt túlzottan koszolódott.

1.7 CDTI

Link to comment
Megosztás:

...a szívócső átmérője, aminek a vége a motorháztetőnél van az vajon képes-e arra, hogy ilyenkor elég levegő áramoljon át rajta...

Nem tudom hogy elég-e vagy sem, de én mindenesetre kicseréltem ezt a csövet egy Z19DTH C Vectrából származóra, ennek jóval szélesebb a nyílás az elején. Itt van ni, az alsó az eredeti Astra szívócső, a fenti pedig a Vectráé:

7b581402c01d91b62fc8fffe4b9a2115.jpg

01cca5ca89dc7b8e1561dcb9be9b0152.jpg

Ezenkívül még a légszűrőház belsejéből is kivágtam a szűkítéseket.

Objektív javulásról nem tudok beszámolni, bármit írnék, félő hogy csak placebo-hatás lenne, de bajt nem csinált.

Link to comment
Megosztás:

Olajbeöntő sapka illetve a nívópálcán megjelenő víz vagy olajhabosodás ( ha mindkét helyen jelen van 1xre) akkor HF.

Üdv,

Leellenőriztem, nem az olajba megy a víz, egyszerűen nem találom, a szivattyúnál látható lenne szerintetek ekkora mértékű szivárgás (1000km-en kb. 0.8L)? Amit nem írtam, hogy a fagyálló folyadékot cserélték, de nem hiszem, hogy azóta is levegőtlenedik a rendszer. Nincs más kivárok, legfeljebb többször ellenőrzöm a szintet.

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Leellenőriztem, nem az olajba megy a víz, egyszerűen nem találom, a szivattyúnál látható lenne szerintetek ekkora mértékű szivárgás (1000km-en kb. 0.8L)? Amit nem írtam, hogy a fagyálló folyadékot cserélték, de nem hiszem, hogy azóta is levegőtlenedik a rendszer. Nincs más kivárok, legfeljebb többször ellenőrzöm a szintet.

Sziasztok

Szia!

Nézd meg az utasoldalon elől a szőnyeget.Lehet a radiátorod ereszt és akkor ott bizony rohadt nagy tócsa kerekedhet :S

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Leellenőriztem, nem az olajba megy a víz, egyszerűen nem találom, a szivattyúnál látható lenne szerintetek ekkora mértékű szivárgás (1000km-en kb. 0.8L)? Amit nem írtam, hogy a fagyálló folyadékot cserélték, de nem hiszem, hogy azóta is levegőtlenedik a rendszer. Nincs más kivárok, legfeljebb többször ellenőrzöm a szintet.

Sziasztok

Ha lekapod a vezérlés védőjét, és hagyod felmelegedni a motort annyira, hogy az elején a ventilátor már bekapcsoljon (ekkor már nyomás alá kerül a hűtő), akkor figyeld, hogy nem távozik-e pára a vízpumpánál. Nem biztos módszer, de nem kerül sokba megpróbálni...

Link to comment
Megosztás:

Ha lekapod a vezérlés védőjét, és hagyod felmelegedni a motort annyira, hogy az elején a ventilátor már bekapcsoljon (ekkor már nyomás alá kerül a hűtő), akkor figyeld, hogy nem távozik-e pára a vízpumpánál. Nem biztos módszer, de nem kerül sokba megpróbálni...

Köszönöm a segítséget, Így hidegben nálam a ventilátor be nem kapcsol, most volt olajcsere is. Felmelegedett motorral ha megállok, egy idő után elkezd visszahűlni magátol. A termosztát nem rég lett cserélve. A felmelegedés az ok-és, városban kb 4 -5 km. Üzemből hazafelé, egyből közúton kb 8-10 km. (de kikapcsolva a fűtés mindkét esetben).

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, Így hidegben nálam a ventilátor be nem kapcsol, most volt olajcsere is. Felmelegedett motorral ha megállok, egy idő után elkezd visszahűlni magátol. A termosztát nem rég lett cserélve. A felmelegedés az ok-és, városban kb 4 -5 km. Üzemből hazafelé, egyből közúton kb 8-10 km. (de kikapcsolva a fűtés mindkét esetben).

Ja, ennek a legnagyobb melegben, dugónál sem indul el a ventije, az tuti. A szaharában lehet, h esetleg menne 10 mp-t :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!!!!

Nekem egy olyan problémám van, hogy a turbóm kikapcsol 5-be 3000-res fordulat felett és villana szervizlámpa de ha leállitom és pár másodperc mulva újrainditom akkor mintha misem történt volna!!! egyszer már lett csináltatva a turbó elektronikája és akkor elvileg meglett emelve e töltőnyomás legalábbis azt mondta fater, mert akkor még nem az én kezem alatt volt az autó hanem az ővében :lol:!!!!! ez mitől lehet? a hibakódot már kiolvastattam és az elvileg a légmennyiség a gond h. nemkap elég levegőt!!! dehát ugye zárt légházas, és új légszűrővel is csinálja!!!! valakinek ötlet? ezen egy sportszűrő esetleg segithet? v. nem jó ötlet? Előre is kössz a segitséget!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem jó ötlet.

Ha a légmennyiségmérő hibáját jelzi, akkor azt meg kell nézni, valószínűleg ott a gond. Az Opelnél nem hiszem hogy erre a problémára gyári ajánlásként sportszűrő beszerelését javasolnák... mi a pontos hibakód?

Amúgy gyanítom ez nem egy Z20LET, hanem egy dízel Astra lesz. Ötödikben háromezres fordulatnál Te milyen sebességgel közlekedsz? Biztos hogy úgy használod azt az autót ahogy illik?

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem jó ötlet.

Ha a légmennyiségmérő hibáját jelzi, akkor azt meg kell nézni, valószínűleg ott a gond. Az Opelnél nem hiszem hogy erre a problémára gyári ajánlásként sportszűrő beszerelését javasolnák... mi a pontos hibakód?

Amúgy gyanítom ez nem egy Z20LET, hanem egy dízel Astra lesz. Ötödikben háromezres fordulatnál Te milyen sebességgel közlekedsz? Biztos hogy úgy használod azt az autót ahogy illik?

Lehet akár ez egy céges combo is,nekem az csinált ilyet,de már rutinból vettem el a gyujtást és indítottam újra menet közben! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem jó ötlet.

Ha a légmennyiségmérő hibáját jelzi, akkor azt meg kell nézni, valószínűleg ott a gond. Az Opelnél nem hiszem hogy erre a problémára gyári ajánlásként sportszűrő beszerelését javasolnák... mi a pontos hibakód?

Amúgy gyanítom ez nem egy Z20LET, hanem egy dízel Astra lesz. Ötödikben háromezres fordulatnál Te milyen sebességgel közlekedsz? Biztos hogy úgy használod azt az autót ahogy illik?

A hibakódot nem jegyeztem meg de nem azt jelezte h a légtömegmérő a hibás hanem h. a légmennyiség kevés legalábbis ezt mondták nekem!

nem ez Y20DT hát ahol lehet mondjuk pályán ott megyek:D de 5ösben 3000-res fordulat az 130 körül van, pályán az meg nem olyan sok:D

a légszűrős ötlet meg az enyém volt!!! nem ajánlották csak mivel mint mondtam a légmennyiség a hiba nem a mérője:D azért gondoltam mert a zárt légházat gondolom úgy tervezték meg h. annyi levegőt tudjon beszívni amennyi ahhoz a 101 lóerőhöz és a hozzá kellő töltőnyomáshoz kell ami gyárilag benne van, na de mivel emelve lett a töltőnyomás

és így a lóerők száma is emelkedett valamicskét ezért gondoltam h. kevesebb levegőt tud csak beszívni! ott elöl azon a kis beömlőn keresztül:D mint ami kellene neki az emelt töltőnyomáshoz vagy ez nem lehetséges? azért köszi a tippet!!!!

Link to comment
Megosztás:

A hibakódot nem jegyeztem meg de nem azt jelezte h a légtömegmérő a hibás hanem h. a légmennyiség kevés legalábbis ezt mondták nekem!

nem ez Y20DT hát ahol lehet mondjuk pályán ott megyek:D de 5ösben 3000-res fordulat az 130 körül van, pályán az meg nem olyan sok:D

a légszűrős ötlet meg az enyém volt!!! nem ajánlották csak mivel mint mondtam a légmennyiség a hiba nem a mérője:D azért gondoltam mert a zárt légházat gondolom úgy tervezték meg h. annyi levegőt tudjon beszívni amennyi ahhoz a 101 lóerőhöz és a hozzá kellő töltőnyomáshoz kell ami gyárilag benne van, na de mivel emelve lett a töltőnyomás

és így a lóerők száma is emelkedett valamicskét ezért gondoltam h. kevesebb levegőt tud csak beszívni! ott elöl azon a kis beömlőn keresztül:D mint ami kellene neki az emelt töltőnyomáshoz vagy ez nem lehetséges? azért köszi a tippet!!!!

Tipp:

Azért kevés a légmennyiség, mert a légtömegmérő hibás, koszos, azaz kevesebbet mér, mint a valós mennyiség.

Másik lehetőség, hogy a cső áramlási keresztmetszete lecsökkent a lerakódott szutyitól, ezért tényleg kevés az air.

Link to comment
Megosztás:

Tipp:

Azért kevés a légmennyiség, mert a légtömegmérő hibás, koszos, azaz kevesebbet mér, mint a valós mennyiség.

Másik lehetőség, hogy a cső áramlási keresztmetszete lecsökkent a lerakódott szutyitól, ezért tényleg kevés az air.

Amikor ki lett takarítva a légtömegmérő akkor is csinálta!!! lehet a cső átmérője csökkent . azt meg is nézem amint lehet!!!! köszi a tippet!!! Hali!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.