Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

rossz helyekre vitted

ennyi

ezért ne akadj ki hogy meg van a hiba... vivaro rail nyomás csövet is cseréltem már elengedte a nyomást.... ugy látszik nincsenek benne azok a szerelök akikhez jársz..... :lol:

Nem vittem rossz helyekre csak az volt a probléma,hogy konkrétat senki sem tudott mondani. Olyan szerelő diagnosztikus nézte aki csak kifejezetten common rail gépekkel foglalkozik. Csak hogy szétbontás nélkül senki nem jött volna rá. Vagy szivattyú nyomás szabályzó vagy common rail cső a hiba. Végül is mindegy.Az a lényeg jó lett a masina.

Link to comment
Megosztás:

Nem vittem rossz helyekre csak az volt a probléma,hogy konkrétat senki sem tudott mondani. Olyan szerelő diagnosztikus nézte aki csak kifejezetten common rail gépekkel foglalkozik. Csak hogy szétbontás nélkül senki nem jött volna rá. Vagy szivattyú nyomás szabályzó vagy common rail cső a hiba. Végül is mindegy.Az a lényeg jó lett a masina.

rossz helyre vitted :lol:

Link to comment
Megosztás:

rossz helyre vitted :lol:

Lenne még egy kérdésem. Hiba Astra-H 1.7 cdti-nél a következő.Hidegen pulzál az alapjárat,oly módon,hogy ha világítás van rá rakva az is villog.Mi test hibára gondoltunk,de az akkor melegen is mutatkozna.Az autó különben tökéletesen működik. Másik hiba egy másik cdti-n a kisautós ikon világít,tökéletesen működik minden az autón.Hibakód egyik autón sincs.Az elsőn a töltés is jó 13.9volt terhelve és simán is.

Link to comment
Megosztás:

ha 2001 körüli akkor bal első sárvédő alatt van...

Ez az ugye? Még a múltkor fedeztem fel amikor dobbetétet cseréltem:

10050969304.jpg

De mit is csinál ez pontosan? Valaki elmondhatná, mert nagyon nem vágom... :lol:

Jah, és lóg mellette egy csati is, amiről megintcsak nincs ötletem hogy mi lehet. Valaki?

10072086345.jpg

Link to comment
Megosztás:

A dobozka pedig a hűtőrendszer vezérlőegysége......a lehető legrosszabb helyen ugye..... :lol:

A G Astrában nem fukarkodtak a vezérlőegységekkel.....Minek bonyolítani nem tudom....régen elég volt egy hűtőgomba és kész..... :lol:

Épp ezt akartam én is mondani, hogy ettől hülyébb helyre se nagyon lehetett volna már tenni. Meg tényleg mi a dolga ennek?

Link to comment
Megosztás:

A dobozka pedig a hűtőrendszer vezérlőegysége......a lehető legrosszabb helyen ugye..... :lol:

A G Astrában nem fukarkodtak a vezérlőegységekkel.....Minek bonyolítani nem tudom....régen elég volt egy hűtőgomba és kész..... :lol:

Ha ez a szerkentyű az, akkor ehhez egy történet:

Kollégám mikor vette a kocsiját mondták neki, hogy törött volt az orr rész, de meg lett csináltatva. Lényeg, hogy a hűtés vezérlő is kaphatott az ütésből mert nem működött és ez vezérli a hűtőventillátor forgásának sebességét (meg ki tudja mit). Így csak "alapjáraton" forgott neki a venti. Mindez elég volt amíg vmi nagy melegben nem kellett a városban araszolnia, amikor is nem kapcsolt nagyobb sebességre a ventillátor és felforrt a vize.

Link to comment
Megosztás:

De egy ilyen, használaton kívüli csatit illene ellátni egy védősapkával!

Vagy ne akarjak sokat a GM-től?

Szerintem itt két eset lehetséges:

1. gyárilag volt benne, sérült, csak a fényszórómosó fúvóka, tartály, motor már drága lett volna újba, bontóba meg nem kaptak, inkább csere alapra

2. ez nem ebbe az autóba szánt kábelköteg, csak a német szakmunkás rosszat rakott bele, esetleg nem ért oda időben a beszállító és ebből még volt raktáron, a termelés meg nem állhat meg.

hopp ez három.

Link to comment
Megosztás:

Igen lehet fényszorómosó szivattyú, vagy mosófolyadék szintkapcsoló csatija is. De ez inkább felszerelségfüggő, a kábelköteg ugyanaz, csak nem kértek bele fényszóró mosót, vagy gyanítom csak TID-ed van, és akkor az a folyadékszint kapcsoló csatija. Nekem is csak TiD-em van, és mindenhol ott figyeg a szabad csati, amik a jeladókra( fékbetét kopásjelző, motorolaj szint, hűtőfolyadék szint, ablakmosó folyadék szint,stb) vannak rádugva ha MID kijelző van az autóba.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem itt két eset lehetséges:

1. gyárilag volt benne, sérült, csak a fényszórómosó fúvóka, tartály, motor már drága lett volna újba, bontóba meg nem kaptak, inkább csere alapra

2. ez nem ebbe az autóba szánt kábelköteg, csak a német szakmunkás rosszat rakott bele, esetleg nem ért oda időben a beszállító és ebből még volt raktáron, a termelés meg nem állhat meg.

hopp ez három.

Valóban sérült volt az autó, de sosem volt benne fényszórómosó, még újkorában sem, úgyhogy a kettes verzió áll közelebb az igazsághoz. Egyebek mellett ezért szeretem az Opelt, mert aránylag könnyen moddolható, és egy csomó mindent be lehet rakni utólag elég egyszerűen, pl. nekem a tempomat beszerelés is mindössze 20 percig tartott.

Link to comment
Megosztás:

Valóban sérült volt az autó, de sosem volt benne fényszórómosó, még újkorában sem, úgyhogy a kettes verzió áll közelebb az igazsághoz. Egyebek mellett ezért szeretem az Opelt, mert aránylag könnyen moddolható, és egy csomó mindent be lehet rakni utólag elég egyszerűen, pl. nekem a tempomat beszerelés is mindössze 20 percig tartott.

neked igen de ha z16xep-t csinálsz akkor kicsit tovább.

volt olyan hogy 5 perc volt beépiteni jöhetnék ezzel is és még felsem kellett programozni....

mondjuk z14xep-be kicsitt tovább tart.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már korábban írtam a problémáról.

A szervízlámpa ki-ki gyullad rendszertelen idöközönként.Ekkor,illetve elötte az autó erötlenné válik,majd amikor a lámpa világít,kicsit magához tér,aztán mikor elalszik akkor semmi gond.

A mai napig nem tudták megmondani mi lehet a gond.

Elözmények:

Autóvillamossági szerelönél hibakód kiolvasás.Eredmény:P0100

Légtömegmérö kicserél,hiba nem szünik meg.Az összes vezeték kimérése,szakadás nincs,de a hibakód ugyan az.

"Mechanikus" szerelönél:

-EGR szelep szétszed,kipucol -> tökéletes

-Adagoló vezérlés levesz,bevizsgál -> tökéletes

-Turbó szétszed,csövek kipucol -> tökéletes

-Szívócsövek leszed,átnéz -> nincs dugulás

-Új légtömegmérö leszed,kipucol -> tökéletes

-Diagnosztika -> csak a P0100-as hibakód

-Diagnosztika menet közben -> mért értékek tökéletesek,világító lámpa mellett

Vagyis semmi kézzelfogható.Mindketten motorvezérlésre tippeltek,de csak tipp.Állítólag Veszprémben tudják megnézni,hogy megfelel-e a gyárinak.Azt mondták javítani nem lehet,csak cserélni.

Esetleg valaki találkozott már ilyennel vagy van valami tippetek?

Elöre is köszi a segítséget!

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.