Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

melyik szááb-hoz paszitják az f28-at? 260le-s 9-5? félek, hogy azt se könnyű beszerezni. és féltengely jó lesz-e, vagy az is kell? plusz a beépítő kitt. szar ügy.

nekem meghótt se perc alatt egyszer, sztem rosszul volt kihézagolva, mert nyávogott, mint a macska az úthenger alatt. egyszer meg basztam neki - egyenesben - egy kettest, és attól. el voltak törve, amire te gondolsz az meg az, ha lekopik. nem?

ez mellette szól, tény! de azt is tegyük hozzá, hogy nem fogom utcán használni.

ha jolemlékszem 9-3 sport valami vagy 900r nem tom mar

itten van egy http://www.garaget.org/mypage/gallery.php?...mp;image=503360

ezen az oldalon talaltam több infot is régen ... csak nem igen beszélem ezt a nyelvet

egyszer mar végig telefonaltam a bontokat akkor egy 26e km-t futott f28 at találtam 200ért

Link to comment
Megosztás:

ezen pl ott van a gyari lezáro az osztomuhelyett

nekem is ilyen van az f28 on <_< csak ez kicsit megdöglött

http://www1.garaget.org/gallery/archive/26...6546_kxjsz3.jpg

Ez a zárókupak asszem F25-é. Van itt lent nekem egy olyan váltóm is a garázsban. Nézegettem már, hogy valószínúleg passzolnia kellene az F28-ra, de nem tudtam magam rávenni, hogy levegyem és kipróbáljam. :)

Amúgy nekem vannak f@asza zárókupakjaim (vagy 15 db :) ) és akkor legalább nem kell semmit faragni.

Link to comment
Megosztás:

Így áll most a Corsa, holnap aládobjuk a futóművet, aztán lehet a héten még meglesz az első kör. Persze csak ha nem jön más meló közbe.

28985_1245793543.jpg

Egyelőre így lesz felrakva a rendszám. A Cooler kb. 5-6 cm-el van még hátrébb, tehát szerintem megy elég levegő rá. Ha mégis kevésnek bizonyulna, akkor kap majd motorrendszámot.

28985_1245793333.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ez a zárókupak asszem F25-é. Van itt lent nekem egy olyan váltóm is a garázsban. Nézegettem már, hogy valószínúleg passzolnia kellene az F28-ra, de nem tudtam magam rávenni, hogy levegyem és kipróbáljam. <_<

Amúgy nekem vannak f@asza zárókupakjaim (vagy 15 db :) ) és akkor legalább nem kell semmit faragni.

pöfög már a corsa let ?

Link to comment
Megosztás:

akkor nézzük a lehetőségeket, most már konkrétabban. a vadi új ebay-en lenyúlható f28 1999 juróka volt. itt írta be stock16 kolléga:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1069&st=2160

ehhez még hozzá kell tenni a szállítás + az f23 beépítő kittet + sperr difi. már megint 4000 jurónál vagyunk. ez pássz, kilőve.

a pityu, vagy más féle használt váltóra térve. ezt fel kell újítani. a hürlimann totálrevízió 1430 juró. plusz quaife sperr difi 1100 juró, de a hürlimannál együtt "csak" 2300 juró. de mennyi az f28 így használtan? mi az ára pityu, te tudod! <_< mondjad végre meg, vagy rádküldöm az antikommandót, visszaveszi a szürkét!

egy további fontos kérdés. a hürlimann féle "totalreparatur"-tól erősebb lesz egy ilyen vadi új gyári darabnál? és miért? jobb anyagból van a bele, amit kicserél, vagy miért? vagy ha nem, akkor melyik is ez a bizonyos "racce" f28?????

nézzük akkor az f23 aszinkront. ha megépíttetem az aszinkront komplettben, akkor az 800-900 ropi, amiből lejön egy komplett sperres váltó ára, amit el lehet adni. marad tehát kb. 600-700 ropi, mint tényleges költség. ez kb. 2000 juró. attól tartok ennél jobb megfejtés sehogy se fog összejönni, amellett, hogy az aszinkron váltó pályanapozni minden hozzáértő szerint messze a legjobb választás.

itt tartok. kb. 10 hónappal ezelőtt is itt tartottam. :)

Link to comment
Megosztás:

mondjuk a sperres váltó árát le lehet vonni mindegyik projektből, az aszinkron esetén ez úgy értelmes, hogy az építés árából kivehetek 180 ropit, és a quaife difimet bele tehetem az aszinkronba. és még így is marad egy váltóm (kettő), amit eladhatok, darabját kb. 100 ropiért.

Link to comment
Megosztás:

mondjuk a sperres váltó árát le lehet vonni mindegyik projektből, az aszinkron esetén ez úgy értelmes, hogy az építés árából kivehetek 180 ropit, és a quaife difimet bele tehetem az aszinkronba. és még így is marad egy váltóm (kettő), amit eladhatok, darabját kb. 100 ropiért.

ez igy teljesen jol hangzik ezt kell tenned ezek szerint.... föleg hza csak hobbi car lessz akkor pedig nem kérdés ez... egy bontott f28 ha hibátlan 120-130ezer be kerül a pistáé kb 70 be a racce f28 csak egy általam használt jelző a balázs féle átalakitás utáni f28 at neveztem igy ......

Link to comment
Megosztás:

...vagy csak szimplán nem szeretné mindennap szétszedni meg összerakni a verdát <_<

Én épp ezért ajánlottam az F28-at. Egy erős szinkronos váltó szerintem üzembiztosabb hosszú távon, mint egy maszek, aminek minden alkatrésze úgy van egyedileg legyártva.

Én valahogy nem bízok még az itthon gyártott spec. váltókban.

De ha ez beválik, akkor tényleg egy érdekes alternatíva lehet.

A Gema is csinál szekvenciális 6-sebességes F18-at, vagy F20-at a gyári házba, de nem tudom milyenek.

Link to comment
Megosztás:

@demó: tudnál erről a gema féle megfejtésről egy linket dobni, mr.?

@anti: fösvény az ángyod térgye kalácsa, vén hülye kvazimodo flipper :) :)

viccet félre téve, csinálnám én gyorsabban is, de vagon sok lóvé. félmegoldásokat nem akarok már kipróbálgatni. legfeljebb olyanokat, ami filléres próba, mint pl. a kw futómű helyett ez a ta technix, ami eddig úgy tűnik, tök azonos a kw-vel, az ára meg 15% volt. ennyit brahiból is megért. legfeljebb kidobom, ha rossz, oszt fizet a méh, vagy egy másik g asztrás.

minden egyéb, nem végleges megoldás nem érdekel, csak mert olcsóbb. akkor inkább kivárom a sorom, és megveszem azt, ami a végső, jó megoldás. persze, ha lehet, minél olcsóbban. mert ha drága, akkor sokáig fog még épülni. csak ennyi vele a baj. jó lenne jövőre már hasítani a köröket. <_< idénről nem álmodom, ahhoz még nagyon sok mindent meg kell berhelni a gépen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.