Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Itt még gyári szívósorral megy, mert még nincs kész a Klasen-szívósor végleges alu verziója.

Ezen tesztelték a műanyag modellt, ami alapján majd gyártják a szívósorokat, akkor még nem végleges nyomáson 479LE ás 583Nm lett az eredmény GT3076R-el. Nem merték tovább emelni a nyomást a tesztelések alatt, mert féltek, hogy szétnyomta volna a műanyag modellt.

Azta a büd@@s bety@@ kur@@ :lol: :D :lol: :D nagyon durva, végre egy brutál F astra. De örülnék már ha lenne egy Opel ami megmutatná ezeknek a volgerzinger féle embereknek hogy opleból is lehet 9-10 seces autó csak pénz és fanatikusság kell hozzá....

Link to comment
Megosztás:

Demó, betoltad már ezt a videót a timeslipre? Ha nem gyorsan tedd meg :lol:

Még nincs kész, ez még csak 400 ló körüli teljesítménnyel volt, gyári szívósorral.

Ha meglesz a Klasen-szívósor, akkor csinál új videókat, kb. 500 lóval. :D

Link to comment
Megosztás:

szonik bá' csak arra gondoltam, hogy 240 km/h felett +1 km/h kb. +8-10LE, nagyjából ez az alapszabály, a 377LE-s lótusz ominak is 283 km/h volt a végsebessége, és ennél sokkal jobb egy asztrával se jön össze, sőt megkockáztatom, még annyi se, mert nincs olyan aerodinamikája, mint az eleve nagyon gyorsra tervezett lótusz ominak. de sose próbáltam, szóval lehet tévedek. az asztrámmal mentem végsebességet 300lóerővel, és akkor mondjuk, hogy 255 km/h kijött. lehet torzen difi nélkül ment volna kicsit jobb is, talán 260 km/h. de 270-től nagyon messze voltam.

lali bá', hívtalak párszor még régebben. azt akartam megkérdezni, hogy mi kell még a kompihoz (műszerezés, vagy vmi).

csabi bá', a vógelzingeréknek nem lesz opel ami megmutatja, mert nagyon messze vannak tőlünk. pénzben minimum 3, de az is lehet, hogy akár még 10 milka, hogy az asztra a vógelzinger szintjén legyen (onnan számolva, hogy kész a mostani 500le-s cucc). ez az igazság. esetleg a szabykot lehetne befogni. egy jól kibelezett, kikönnyített c korza, vagy g asztra doboz kellenne hozzá. de engem nem izgat annyira ez a téma, inkább építgetem tovább a pályanapi örömótókámat. egy valag pénzt beledobáltam abba, hogy lehessen vele haladni, ne csak gyorsulni. majd hülye leszek műanyagablakokat, meg mittoménmiket rábaszkodni. lóf@szt. ha valakinek majd eldurran az agya egyszer, akkor meg lesz a recept, mindent meg tudok neki mondani valahány (nagyon sok) lóerőig, hogy kivel mit hol és hogyan kell csináltatni, a laliék meg írnak egy egyszer betöltős progit neki, oszt had szóljon.

Link to comment
Megosztás:

szonik bá' csak arra gondoltam, hogy 240 km/h felett +1 km/h kb. +8-10LE, nagyjából ez az alapszabály, a 377LE-s lótusz ominak is 283 km/h volt a végsebessége, és ennél sokkal jobb egy asztrával se jön össze, sőt megkockáztatom, még annyi se, mert nincs olyan aerodinamikája, mint az eleve nagyon gyorsra tervezett lótusz ominak. de sose próbáltam, szóval lehet tévedek. az asztrámmal mentem végsebességet 300lóerővel, és akkor mondjuk, hogy 255 km/h kijött. lehet torzen difi nélkül ment volna kicsit jobb is, talán 260 km/h. de 270-től nagyon messze voltam.

hát CW értékekben nem vagyok jo

de nem biztos hogy a lotus omega jobb mint egy f astra mivel a karosszéria maradt és azt meg elég régen barkácsolták össze ...

az f astra kicsit ujjabb .. 255 lehet neked azért nem lett megasabb mert nekem van 6dik sebességem ...

de hogy 270 felett mentem az biztos .... mert a gps az elég pontos ....

szerintem egy hatos váltoval a tiedis ment vonna ennyit

Link to comment
Megosztás:

nem mondtam, hogy nem mentél 270-nel, a te motorod erősebb volt sokkal, mint az enyém azért azt se felejtsd el. mind1, lehet elérhető a 300 ilyen relatív kevés lóerővel, sose próbáltam.

@Demó: küttem püt, valamint nem enged be a c20let fórum még mindig. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz a F Astra cw-je sőőőt. Amikor kijött, akkor ha jól tudom kategória első volt. Nekem 0.36rémlik az 3/5 ajtósra, de most nem találtam semmit erről a neten, csak az újabb Astrákét.

a bertone qp-nak meg 0,30-as (azért az nagyon jónak minősül az is igaz). a lótuszt nem tudom, majd rákeresek.

Link to comment
Megosztás:

ezt találtam:

• Az első generációs Omega szedán 0,28-as légellenállási együtthatója a mai napig kiemelkedően jónak számít az autóiparban.

es itt volt:http://totalcar.hu/tesztek/omega20i91/?print

ennyi omega a zsír ....kadett gsi nek volt 0,30as és annál nem volt jobb az astra valami 0,34 vagy 0,36os vajon mennyi lehet a bugatti veiron vagy egy pagani zonda ,enzó stb...

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz a F Astra cw-je sőőőt. Amikor kijött, akkor ha jól tudom kategória első volt. Nekem 0.36rémlik az 3/5 ajtósra, de most nem találtam semmit erről a neten, csak az újabb Astrákét.

Amikor kijött, akkor ha jól tudom kategória első volt....az a kadett volt

Link to comment
Megosztás:

Végül vettél 250 euróért új szinkronszettbigyót ?

Vagy vr6-os cucc let ?

Vagy, mi, hogy, merre, mettől, meddig ? :D

Kölcsönöztem Tom rossz váltójából egy jó állapotú szinkronszettet és azzal lett feljavítva az enyém.

A váltós szakim rajta van a témán, hogy melyik másik autótipus Getrag váltójából passzolnak a szinkronok és utána lesz forrás újhoz is.

Mennyibe kerül egy VR6-szinkron? Az is 3-részes? :lol:

Csak mert ami árakról hallottam, inkább bele se rakom, mert nem tudom elképzelni, hogy hosszú távon jól működne...

Link to comment
Megosztás:

Kölcsönöztem Tom rossz váltójából egy jó állapotú szinkronszettet és azzal lett feljavítva az enyém.

A váltós szakim rajta van a témán, hogy melyik másik autótipus Getrag váltójából passzolnak a szinkronok és utána lesz forrás újhoz is.

Mennyibe kerül egy VR6-szinkron? Az is 3-részes? :lol:

Csak mert ami árakról hallottam, inkább bele se rakom, mert nem tudom elképzelni, hogy hosszú távon jól működne...

Hülye vagyok hozzá, de kérdezek :lol:

Akkó 1-2-3 sz.szettje ugyanaz ?

Mennyiért aplikálta bele a másikat ?

Majd megkérdezem erről a vr6os témáról Lalit :D

Link to comment
Megosztás:

Hülye vagyok hozzá, de kérdezek :D

Akkó 1-2-3 sz.szettje ugyanaz ?

Mennyiért aplikálta bele a másikat ?

Majd megkérdezem erről a vr6os témáról Lalit :lol:

Igen, a szerelőm szerint ugyanolyan az 1-2-3-as szinkron szett az F28-akban.

Az öreg munkadíja 20e lett volna, de mivel Tom váltóját is szét kellett bontania, ezért 25e-et számolt.

Egy ilyen váltóhoz teljesen korrektnek tartom ezt az árat.

Link to comment
Megosztás:

Itt még gyári szívósorral megy, mert még nincs kész a Klasen-szívósor végleges alu verziója.

Ezen tesztelték a műanyag modellt, ami alapján majd gyártják a szívósorokat, akkor még nem végleges nyomáson 479LE ás 583Nm lett az eredmény GT3076R-el. Nem merték tovább emelni a nyomást a tesztelések alatt, mert féltek, hogy szétnyomta volna a műanyag modellt.

Kicsit másképpen a videó

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.