Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

hehe F28 7250es tiltassal és a gsi jelenlegi gumimérettel :D

németeknél amikor antival kint voltunk

270 körül mentem és valoban böven messze volt a tiltas ..

akkor lehettet 300le küröl .. mennyi kelll neki hogy leforgassa a 6dik sebességet

270 km/h 6695rpm ez kb realis ahogy emlékszem rá ...

Gear Km/h per 1000 RPM Km/h @7000 RPM Km/h @7250 RPM

--------------------------------------------------------

1 8.36 59 61

2 14.21 99 103

3 20.58 144 149

4 27.13 190 197

5 33.53 235 243

6 40.33 282 292

Link to comment
Megosztás:

Demo egyébként minél hosszabb valtot raksz bele annál nagyobb rá az esély hogy lefogazod a valtot

mert ugye sokkal nagyobb eröhatás éri ... erössebb valtoval lehet hosszabb ha jo erös a kocsi mert ugyis pik pak lepörgeti tiltasig .... de hosszu valtohoz a kupplungnak is jonak kell lennie ..

egy rövid 1 es el a corsat nem is biztos tudod majd hasznalni mert nem tudsz majd elindulni ...

Link to comment
Megosztás:

Az tuti, hogy utcai gumikkal nem 1-ben, vagy 2-ben fogaznék, mert akkor már az XE-vel is lefogazhattam volna.

Indulni kb ugyanolyan szar lesz, mint eddig, azzal a különbséggel, hogy nem csak az 1-et és 2-t pörgeti le, hanem a 3-at is. ;)

Egy átlagos F20-al szerintem 4-ben tapadna meg talán először, a végsebesség eléréséhez meg talán nem is kellene fél perc, ugyanis az én gumiméretemmel 240 körül tiltana.

Van itt egy F18+ C345-öm, de az egy szívó Corsának még épp elég hosszú.

Olyannal nem nagyon akarom összerakni. Tegnap találtam egy F18 W357-et, ha el tudom üzletelni a gyerekkel, akkor elhozom. Ha kész és szétesik valamikor a váltó, akkor így jártam.

Kint egy ismerős NE-turbóra GT28R-el ilyen áttételű F16-ot rakott. Azok sokkal gyengébbek és mégis bírják.

Én meg reménykedek, hogy nekem is bírni fogja. :P

Ha megunom a váltócserét, akkor meg felújíttatom az F28-am és következő télen belefaragom. :D

Link to comment
Megosztás:

Az tuti, hogy utcai gumikkal nem 1-ben, vagy 2-ben fogaznék, mert akkor már az XE-vel is lefogazhattam volna.

Indulni kb ugyanolyan szar lesz, mint eddig, azzal a különbséggel, hogy nem csak az 1-et és 2-t pörgeti le, hanem a 3-at is. ;)

Egy átlagos F20-al szerintem 4-ben tapadna meg talán először, a végsebesség eléréséhez meg talán nem is kellene fél perc, ugyanis az én gumiméretemmel 240 körül tiltana.

Van itt egy F18+ C345-öm, de az egy szívó Corsának még épp elég hosszú.

Olyannal nem nagyon akarom összerakni. Tegnap találtam egy F18 W357-et, ha el tudom üzletelni a gyerekkel, akkor elhozom. Ha kész és szétesik valamikor a váltó, akkor így jártam.

Kint egy ismerős NE-turbóra GT28R-el ilyen áttételű F16-ot rakott. Azok sokkal gyengébbek és mégis bírják.

Én meg reménykedek, hogy nekem is bírni fogja. :P

Ha megunom a váltócserét, akkor meg felújíttatom az F28-am és következő télen belefaragom. :D

én sem mondtam hogy 1 vagy 1 ben fogazod le ..

yah yo f28 az 1 szinkront meg se csinaltasd ha szar ugyis 2böl fogsz indulni csak egy jo kupplung kell :D

Link to comment
Megosztás:

yah yo f28 az 1 szinkront meg se csinaltasd ha szar ugyis 2böl fogsz indulni csak egy jo kupplung kell :D

Igen, erre már én is gondoltam. ;)

Így hogy szar, viszont semmiképp nem akarom átalakítani a kocsi elejét, mert utána már nem tudok F20-at betenni utólag.

A mostani váltótartómat egy az egyben le kell vágni a nyúlványról és rá kell heggeszteni egy másikat. És ezért nem tudom még, hogy mi legyen. Valamint a hosszstabilizátoromat, ami a lengőkarról megy az első kereszttartóra, azt is lejjebb kell raknom. Tehát A Corsába nem olyan egyszerű a történet, ezért sincs még eldöntve a dolog.

Neked volt egy törött váltód, nem? Azzal mi van, mert kellene egy spirálos kuplungharang. :P

Link to comment
Megosztás:

valaki meg tudja mondani, hogy a meriva-ban az 1.7-es dízel blokk az opel vagy isuzu? szemezek egy kkk k01 turbóval, ami állítólag ilyené, vajh rámenne az astra-m Z17DTL blokkjára?

A Kiss Gyuriék a Budai utcán meg tudják mondani is, ill. csinálni is.A másik csapat Helvécián dolgozik, TD Opeleket hebrákolnak.Kontaktot a Csóka utcán tudnak adni a Kasza Feriék, én is tőle hallottam.

Link to comment
Megosztás:

A Kiss Gyuriék a Budai utcán meg tudják mondani is, ill. csinálni is.A másik csapat Helvécián dolgozik, TD Opeleket hebrákolnak.Kontaktot a Csóka utcán tudnak adni a Kasza Feriék, én is tőle hallottam.

thx... helvécia kicsit messze van, először az első illetővel próbálkoznék. hol találom meg őt? net, telszám, valami? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.