Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Voszi!

Te egy állat vagy...

Amúgy erősen úgy néz ki, hogy én is belecsapok a GT28RS projektbe...volt aki a gyári 180Le-s Ű(leggyengébb mocibelsővel is használta a GT2871-et...) :D

Akkor az enyimnek simán ki kell bírnia a kisebbet...

Igazából egyedül a progizástól félek...ha minden jól megy, akkor lehet tavaszra összeáll, ha nem akkor nyárra...ha addigra sem, akkor soha... :D :lol:

jóvanna, csak dógozz a gépen szeátrájder, mer' szétütöm a szádat! :lol: :lol: szóval akkor csak beesz a fene ebbe az építgetős buliba mi? ennek nagyon örülök, végre nem csak én szívok! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

jóvanna, csak dógozz a gépen szeátrájder, mer' szétütöm a szádat! :D :D szóval akkor csak beesz a fene ebbe az építgetős buliba mi? ennek nagyon örülök, végre nem csak én szívok! :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol:

Mivel cserélnem kell ezt azt...így akkor már 1-el upgradelnék... :lol:

Link to comment
Megosztás:

na el is felejtettem, hogy azért jöttem, hogy dicsekedjek! :lol:

voltam Csonginál végmisézni az opc-vel. az interkúler meg a termosztát megtette a hatását, igen nagyot javult a gép. igazából a teljesítménye nem lett nagyobb, sőt a csúcsteljesítmény pár lóerőt még esett is (olyan 244LE lett keréken), de azt igen szépen szétteríti végre a program:

power-081020-01.JPG

a diagram hármasban a kigyorsítás 50 -> 160 között.

80 és 160 között keréken >200LE a kocsi, egész használható... és mindeközben az EGT leszaladt, 260-nál is csak 850 fok, 200-nál 750 fok, szinte hideg :lol:

ami érdekesség:

- a lambda alapjáraton 1,06 lett (kicsit szegény), és ettől végre az alapjárat kisimult, mint banya a ravatalon

- végre sikerült részterhelésen 1 alatti lambdákat produkálni -> a gyári ECU-val mégis lehet ilyenkor is targetolni a kigyorsítás táblára (aztán szép lassan bekompenzál 1-re, de az már szinte érdektelen, olyan sokára)

- a kigyorsításnál 0,78-as lambda lett a nyerő. ha szegényítenénk, kicsit adna a teljesítménynek (úgy saccolom 10LE keréken kb. amit még lehetne nyerni), de cserébe az EGT teljesen hibátlan lett

akkor most jaj de nagyon örülök :lol: :D :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

a fejlesztési terv a következő:

- gt2876r dupla golyós csapágyas turbinyekk

- gt2871r rozsdamentes saválló acél leömlő (forrás: mathijssentechnics - holland tuner) + minden ami kell hozzá, laller átalakítja külső vesztgétesre

- "et" írható ECU a gyári mellett - csongi+laller programozza

- 630-as siemens injektorok - a sonique bá' féle

mi kellhet még?

Link to comment
Megosztás:

a fejlesztési terv a következő:

- gt2876r dupla golyós csapágyas turbinyekk

- gt2871r rozsdamentes saválló acél leömlő (forrás: mathijssentechnics - holland tuner) + minden ami kell hozzá, laller átalakítja külső vesztgétesre

- "et" írható ECU a gyári mellett - csongi+laller programozza

- 630-as siemens injektorok - a sonique bá' féle

mi kellhet még?

AC?

Link to comment
Megosztás:

szar kis LEH injector tol murdált meg az én kocsim nem ajanlom senkinek sem

300 ló körülire mit ajánlasz akkor?

A gyáritól tuti jobb az LEH injektor, a 440-es zöld Bosch Motorsport injektorok meg kisebbek, de drágábbak is.

Legutóbb ment ki 550-es Rochester injektor szett használtan 151 euróért. De az meg már nagy is, nem?

Új 630-as Siemens injektor szett meg 200 euróért ment ki épp előző héten.

Ismerek több esetet, hogy egy motor az állítható benzinnyomásszabályzó miatt döglött meg. Mekkora injektorok kellenének, ha a gyári 3bar-os szabályzót hagynám benne és a programban hozzáírnánk az injektorokat?

Link to comment
Megosztás:

Nem semmi projekt lesz akkor.

Nem tudom, hogy az M-teches leömlő ér-e valamit, de a Corsa féltengelyeik elég szarok...

Mi lesz akkor a jó kis 470-es injektorokkal? :D

köszi! remélem összejön, az első menet alapján bizakodó vagyok.

hát igazából ezt én se tudom, hogy ez az M-TECH leömlő jó-e, de nem akarok EDS-t venni, a gatyám otthagytam régen, és mindenük rissz-rossz volt. van még az MTB srác (Danny), aki a Klasen-től lépett meg, sztem ő a Klasen féle 450LE-s Speedster konfighez tartozó leömlőt csinálhatja. az még szóba jöhet.

a VMax meg a gyári leömlőből berheli össze a 2871-es leömlőjét, nem tetszik.

más ötleted nincs még, kit kéne megnézni?

Link to comment
Megosztás:

300 ló körülire mit ajánlasz akkor?

A gyáritól tuti jobb az LEH injektor, a 440-es zöld Bosch Motorsport injektorok meg kisebbek, de drágábbak is.

Legutóbb ment ki 550-es Rochester injektor szett használtan 151 euróért. De az meg már nagy is, nem?

Új 630-as Siemens injektor szett meg 200 euróért ment ki épp előző héten.

Ismerek több esetet, hogy egy motor az állítható benzinnyomásszabályzó miatt döglött meg. Mekkora injektorok kellenének, ha a gyári 3bar-os szabályzót hagynám benne és a programban hozzáírnánk az injektorokat?

nekem bevált a 470-es, de nem tudom, hogy szerencsém van, vagy csak a 300LE kevés még neki. inkább nem lutrizok.

a Danny gyerek is emlegette, hogy az állítható nyomásszabályzó nem 100-as, te mit hallottál?

Link to comment
Megosztás:

nekem bevált a 470-es, de nem tudom, hogy szerencsém van, vagy csak a 300LE kevés még neki. inkább nem lutrizok.

a Danny gyerek is emlegette, hogy az állítható nyomásszabályzó nem 100-as, te mit hallottál?

Gyakran előfordult, hogy pár tized bart csökkent a nyomás pár hét alatt. Gondolom fáradt a rugó, vagy mittudom én.

Na most az a pár tized elég lehet, hogy elszegényedjen.

Van már pár okosság is ezzel kapcsolatban, de aki biztosra megy, az hanyagolja az állítható cuccokat.

kuka :P ;)

:D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.