Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

ne becsüld le ezeket a gépeket, mindkettő nagyon is komoly szerkezet. nem velük van a baj, meg igazán az eredmény se zavar, hanem inkább kíváncsivá tesz, hogy jön ki???

még az se kizárt - bár kételkedem - hogy valami alapja van és igaz ez így, de akkor lehet, hogy itt sokaknak nagyon erős gépe van... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

elkészült a kúlerem. thx for osi papa.

végig 60-as rozsdamentes csövezés, rozsdamenetes hegesztés, végeken magas perem kialakítva. pillangóháznál 60-as kupak, intercooler 60x25x7cm-es. ez a méret elég jól felszerelhető volt konzolokra, amiket osi alakított ki a zárhídon. a gyári opc löki alsó nyílását totálisan kitölti a cucc, az ennél nagyobb méretű darabok túlnyúlása takarásban lenne.

kuler-01.JPG

kuler-02.JPG

kuler-03.JPG

az eds kúler elmocskolódott részéből jól kivehető, hogy kb. 30%-a volt effektív annak a kúlernek.

Link to comment
Megosztás:

annyi a változás az eredeti rendszerhez képest, hogy a lefúvót és a MAP szenzort felcseréltettem. azt remélem, így a MAP nyomásértékét kevésbé zavarja a lefúvó működése. eddig úgy tűnik be is vált, a lefúvó kissé halkabb is lett, a nyomásfelépülés kicsit kedvezőbb.

mértem is tegnap éjjel. 13 fok volt kint. álló helyzetben 19 fokos volt az IAT, tempomattal 80-nal haladva 17 fokos. megb@szkodtam a száját nagyon drabálisan, nagy nehezen sikerült 38, majd 1x végül 39 fokig melegíteni a levegőt. ha csak olyan komótos padlókat nyomtam 6000-nél elváltva, akkor 35 fok és slussz.

anno lallerrel néztünk IAT-ot, rendesen felment 60 fok fölé, igaz a külső hőmérséklet is 28 fok volt. olyan 10 fokot, talán kicsit többet találtunk ezzel a kúlerrel úgy tűnik tehát.

a nyomásfelépülés továbbra se tökéletes, de bebúsztol rendesen, 250kPa-ig, ott kitart. (Csongi 255kPa demand-ot írt a programba azt láttam, de annyit nem tud kitartani a MAP azt már nem ösmeri :lol: :lol:)

hát jelenleg ennyi, majd mérek futamot is, meg teljesítményt, elvileg 10-20LE-t kell a hőmérsékletcsökkenés alapján találnunk. remélem ott is lesz....

Link to comment
Megosztás:

ócskavas, de vasárnap zárva volt a korvin bilincs osztálya és ez volt kéznél... ennyi. nem is kell több, olyan válla van a csőnek, mint a 3 hetes mosatlan brekidnek :lol: :lol: még bilincs se kéne rá. :lol:

szépnek szép az is igaz, remélem valami haszna is van, nem csak ilyen inkontár tunying vót :D :D

Link to comment
Megosztás:

hogy klasszikusokat (=laller :lol:) idézzek felejtsd el, verd ki az agyadból, találj ki mást, ne arra pocsékold az idődet, hogy c20ne-ből, c20xe-ből építesz át, mert drága, nehéz és az eredmény megbízhatatlan lesz...

ha még sem bírsz magaddal, akkor a következő a teendő:

1./ add el a c20ne-t

2./ vegyél egy c20let-et

ez beválik, és olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van esetleg valakinek tapasztalata c20ne motor turbósításáról?

Mire megveszel hozzá mindent,elektronikát,egyebeket,átalakitod a motort a feltöltéshez,többe lesz mint a gyári turbo.Valószinű az NE váltója örülne a plusz nyomatéknak.Ha meg F28-as váltót is akarsz az már horror,meg ritka mint a fehér holló.

Link to comment
Megosztás:

Étem.

Mondjuk azt nem mondtam, hogy kicsi nyomásra gondoltam. Kb 150 pacira szeretném feltornázni. Ehez meg talán nem kéne a motorba buherálni semmit.

Ez nem olyan sok. És úgy tudom, omegában olyan váltót adtak C20NE-hez, mint a 2,6-o hoz. Ergo valami 240Nm-ig gyárilag bírnia kéne.

Nomeg nem utolsó sorban kb 400K van a verdában már. <_<)

És a végére hagytam, hogy most került bele egy Speer. Aztán kipróbáltam. Aztán Q-va kafán rakja a farát száraz aszfalton is már a verda, amit eddig sima difivel nem tudtam megcsinálni csak havon, vagy salakon.

Ezekután mitaszondtok?

Link to comment
Megosztás:

Étem.

Mondjuk azt nem mondtam, hogy kicsi nyomásra gondoltam. Kb 150 pacira szeretném feltornázni. Ehez meg talán nem kéne a motorba buherálni semmit.

Ez nem olyan sok. És úgy tudom, omegában olyan váltót adtak C20NE-hez, mint a 2,6-o hoz. Ergo valami 240Nm-ig gyárilag bírnia kéne.

Nomeg nem utolsó sorban kb 400K van a verdában már. <_< )

És a végére hagytam, hogy most került bele egy Speer. Aztán kipróbáltam. Aztán Q-va kafán rakja a farát száraz aszfalton is már a verda, amit eddig sima difivel nem tudtam megcsinálni csak havon, vagy salakon.

Ezekután mitaszondtok?

rakj bele egy XE-t. 100eFt és kész

Link to comment
Megosztás:

@Lanti: 10pt + 0,1tizedet lecsalok az idődből legközelebb, hogy anti még jobban beijedjen <_< :huh:

@Csorosz: a 150LE az épp egy C20XE, miért akarnál 1milkát kihajítani az ablakon, hogy legyen egy olyan erős C20NE-d?

hidd el, nehezen járható út ez, nem érdemes vele szenvedned.

inkább élvezd, hogy van egy sperr (nem "speer") a géped alatt, az sok mindenért kárpótol, pl. az a 35LE se hiányzik annyira...

Link to comment
Megosztás:

@Lanti: 10pt + 0,1tizedet lecsalok az idődből legközelebb, hogy anti még jobban beijedjen <_< :huh:

@Csorosz: a 150LE az épp egy C20XE, miért akarnál 1milkát kihajítani az ablakon, hogy legyen egy olyan erős C20NE-d?

hidd el, nehezen járható út ez, nem érdemes vele szenvedned.

inkább élvezd, hogy van egy sperr (nem "speer") a géped alatt, az sok mindenért kárpótol, pl. az a 35LE se hiányzik annyira...

már ígyis eleget csaltunk :D :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

C20XE kell ide ha már mindenáron ki akar magával tolni... igaza van lalinak, hogy az a király. <_<

annak idején nem értettem, hogy miért hívogat mindenki, hogy hogyan tudna +LE-ket kicsikarni az 1.2 meg 1.4 corsa-jából, nem sokat, megelégednének, ha kb. 120-130LE lenne a gép... és értetlenkedett, amikor azt mondtam, hogy vegyen inkább 1.8-ast, alig drágább... most se értem, de kezdek rájönni, hogy ez valami ilyen "tévvágányonvagyokdenincskedvemvisszatoltaniszindróma"...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.