Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

B) B) :D A család másik ópíszíjétől egyértelmű lenne a vereség, de a kicsi még kapna azért... ;) :P

Anti mobil: kb. 14.3

Niki mobil: kb. 15.1

persze Mr. Dínó bácsit meg fogjuk kérdezni erről, mi is a véleménye... :lol:

azért a Ducky nyerne, ez nem vitás. egyébként ehhez a géphez nem hiszem, hogy hozzá akarnánk nyúlni, de majd a Niki eldönti. már a sperr-t is elvetette. macerás beszerelni, picit megnő a fogyi, csökken a végsebesség. hétköznapi felhasználóknak őrültség sperrt szerelni a gépébe. ;)

az öreg ópécé ha minden jól megy, most fog a laliék keze közé kerülni. annyi baja van jelenleg még, hogy az elvárt töltőnyomást sose teljesíti (pl. 1,3bar helyett csak 1,05-öt tölt padlón, óverbúsztban), hozza is az 1243-as hibakódot, de úgy néz ki nem ez a bizonyos bypass megkerülőszelep a hibás, hanem valami más gebasz lesz. likacska valahol, vagy zoli pl. említette, hogy a kovidugók miatt megnőhetett az olajpára mennyisége és ezért a páravezetékbe be kéne kötni egy kondenzációs tartályt, akkor lehet a "tyunyig" csoda lefúvóm is eldugulva, stb.

de előtte még zoli bá' ha minden igaz, és ráér, bekötögeti nekem a vekkereket, jeee. bérmunkában :P

ha 3000-es fordulatig megforgatom, ott tartom, a turbó rendesen bepörög, utána padlózásra nagyot harap már most is, határozottan érezhető, hogy könnyebb lett vagy 15kg-mal a főtengelyre akasztott súlyok tömege. indulásnál még nem lehet értékelni, mert el-elfújogat a nyomásból (ez lesz vszínűleg az 1243-as hibakód) és ezért olyan hülyén gyorsul, mintha hátulról meg-megtolná egy Ducky :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nem hozzáértöként, megtudhatom mitöl olvaddtak el ezek ennyire?

Azt tudom hogy egy turbos gépben voltak, (szép volt az a kékfekete) de miért az oldala olvadt el?

Link to comment
Megosztás:

konkrétan ez azért olvadt le feltehetőleg, mert az ilyen feltöltöm oszt megyek típusú eds programok nem igazán vannak hozzáigazítva a kocsihoz és ezért nem megfelelő bizonyos motorigénybevételek esetén a levegő-benya keverékarány, túl szegény, és ezért túlmelegszik a rendszer. de erről inkább lali, vagy sonique, ők ezt jobban vágják.

az oldalán történő olvadás: amit az előbb írtam, ú.n. "hotspot"-okhoz, pici túlmelegedett pontokhoz vezetnek a dugó felületén. a hotspot körül megolvad a fém, ha átolvad, akkor lefolyik, és mindennek vége. tehát az ilyen típusú olvadás egyik jellemzője az átlyukadás (az egyik dugó a négy közül meg is tette ezt demonstrációképpen B)) a hotspotok egyenletes eloszlással keletkeznek a felületen. azonban az oldalfal közelében hamarabb olvadnak át, mert ott pluszként jön a dugó felületi súrlódásából (az oldalfallal riszál úgyis-úgyis :D) keletkező plusz hő. tehát a lefolyás végül mégis inkább a fal közelében keletkezik. B)

Link to comment
Megosztás:

az oldalán történő olvadás: amit az előbb írtam, ú.n. "hotspot"-okhoz, pici túlmelegedett pontokhoz vezetnek a dugó felületén. a hotspot körül megolvad a fém, ha átolvad, akkor lefolyik, és mindennek vége. tehát az ilyen típusú olvadás egyik jellemzője az átlyukadás (az egyik dugó a négy közül meg is tette ezt demonstrációképpen B)) a hotspotok egyenletes eloszlással keletkeznek a felületen. azonban az oldalfal közelében hamarabb olvadnak át, mert ott pluszként jön a dugó felületi súrlódásából (az oldalfallal riszál úgyis-úgyis :D) keletkező plusz hő. tehát a lefolyás végül mégis inkább a fal közelében keletkezik. B)

Off Audi TT-ben a középtájékon lyukadt át,mintha kifurták volna. ;)

Link to comment
Megosztás:

konkrétan ez azért olvadt le feltehetőleg, mert az ilyen feltöltöm oszt megyek típusú eds programok nem igazán vannak hozzáigazítva a kocsihoz és ezért nem megfelelő bizonyos motorigénybevételek esetén a levegő-benya keverékarány, túl szegény, és ezért túlmelegszik a rendszer. de erről inkább lali, vagy sonique, ők ezt jobban vágják.

az oldalán történő olvadás: amit az előbb írtam, ú.n. "hotspot"-okhoz, pici túlmelegedett pontokhoz vezetnek a dugó felületén. a hotspot körül megolvad a fém, ha átolvad, akkor lefolyik, és mindennek vége. tehát az ilyen típusú olvadás egyik jellemzője az átlyukadás (az egyik dugó a négy közül meg is tette ezt demonstrációképpen B)) a hotspotok egyenletes eloszlással keletkeznek a felületen. azonban az oldalfal közelében hamarabb olvadnak át, mert ott pluszként jön a dugó felületi súrlódásából (az oldalfallal riszál úgyis-úgyis :D) keletkező plusz hő. tehát a lefolyás végül mégis inkább a fal közelében keletkezik. B)

Hali.

Köszi a választ.

Amikor ilyen nagyfokú a hö hengerekben, akkor ez jelentkezik a hütöviz hömérsékletén is. (vagy rosszul látom?) Hogy hoppá melege van a motornak és akkor vissza veszek a tempóból?

De bocs, hogy bele vau-vau.

Csak igy látom, hozzánemértöként.

Ezekröl a turbositás dolgokrol lehet valahol olvasni? (magyar nyelven) ;)

Link to comment
Megosztás:

Amikor ilyen nagyfokú a hö hengerekben, akkor ez jelentkezik a hütöviz hömérsékletén is. (vagy rosszul látom?) Hogy hoppá melege van a motornak és akkor vissza veszek a tempóból?

Amikor annyira megnő a hőmérséklet, hogy megolvasztja a dugót, akkor a hűtővíz nemsokat segít. Ez a növekedés pedig egy pillanat alatt képes létrejönni. (például terhelésre)

Link to comment
Megosztás:

Amikor annyira megnő a hőmérséklet, hogy megolvasztja a dugót, akkor a hűtővíz nemsokat segít. Ez a növekedés pedig egy pillanat alatt képes létrejönni. (például terhelésre)

Ez így is történt...amúgy az olvadás oka valószínűleg az volt, hgoy a Z20let befecsik nem bírták már a strapát, és szépen fennakadtak... B)

Link to comment
Megosztás:

Ezekröl a turbositás dolgokrol lehet valahol olvasni? (magyar nyelven) B)

Ha komolyabban érdekel a téma, akkor ezt ajánlom:

http://www.maroti.net/products/product_6637.html

Bár én még nem olvastam, jónak tűnik, és az ára sem vészes.

Ha ennyire azért nem, akkor google és mindent amit találsz róla. Egy idő után majd leszűröd a lényeget és kiszűröd a hülyeségeket. B)

Link to comment
Megosztás:

Amikor annyira megnő a hőmérséklet, hogy megolvasztja a dugót, akkor a hűtővíz nemsokat segít. Ez a növekedés pedig egy pillanat alatt képes létrejönni. (például terhelésre)

így van! a hotspot lényege épp az, hogy egy pillanat alatt keletkezik és nagyon korlátozott a kiterjedése "pontszerű" -> ergo a víz hőmérsékletéből éppen sose fogod látni, hogy volt-e hotspot, vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

de au audi féle 1,8t nek van dugattyu hütése .... igy nem ugyanugy melegsziktul a két dugattyu

bezony, bezony, már én kikupáldótam 1.8T ügyileg B)

abban van alsó olajsugár hűtés, meg kiegyensúlyozó tengelyek, meg hasonló "közepesen" terhelhető kovi dugó, mint a C20LET és Z20LEH-ben. elég jó konstrukció.

Link to comment
Megosztás:

bezony, bezony, már én kikupáldótam 1.8T ügyileg B)

abban van alsó olajsugár hűtés, meg kiegyensúlyozó tengelyek, meg hasonló "közepesen" terhelhető kovi dugó, mint a C20LET és Z20LEH-ben. elég jó konstrukció.

van még benne kipugázhőm.jeladó is...ha túl meleg leveszi a teljesítményt...ugyan ez van a hűtővíz esetében is... B)

Link to comment
Megosztás:

Ha komolyabban érdekel a téma, akkor ezt ajánlom:

http://www.maroti.net/products/product_6637.html

Bár én még nem olvastam, jónak tűnik, és az ára sem vészes.

Ha ennyire azért nem, akkor google és mindent amit találsz róla. Egy idő után majd leszűröd a lényeget és kiszűröd a hülyeségeket. B)

Ezt én olvastam, de nem igazán a turbósításról szól, hanem inkább csak a feltöltéses motorok felépítéséről.

Viszont kezdésnek az egyik legjobb olvasmány, az alapok benne vannak.

Utána lehet keresni valami komolyabb könyvet, de magyarul nem sok lesz...

Link to comment
Megosztás:

hát, pedig a grimm meséi most így hirtelen beugrott... B)

@antaltheduckyrider

nekem volt olyan, hogy elvette a töltést egy rövid időre 6000-es fordulatnál sok 1/4 mérföldezés után. aztán hogy mi volt az oka nem tudom, lehet csak a dugó tönkremenetele miatt következett be.

@endika

köszönjük szépen!

Link to comment
Megosztás:

Ezt én olvastam, de nem igazán a turbósításról szól, hanem inkább csak a feltöltéses motorok felépítéséről.

Viszont kezdésnek az egyik legjobb olvasmány, az alapok benne vannak.

Utána lehet keresni valami komolyabb könyvet, de magyarul nem sok lesz...

Én sem gondoltam, hogy ez alapján kezd majd neki otthon egy turbós motor építésének. B)

Link to comment
Megosztás:

Én sem gondoltam, hogy ez alapján kezd majd neki otthon egy turbós motor építésének. B)

Igen, ez nem az a könyv, akkor már inkább egy ilyen kellene, de ez meg angol nyelvű.

Nem tudok sokat angolul, csak németül, de azért a lényeget így is értettem.

Ebben sok infó van a turbómotorok építéséről, a különböző motorelektronikákról, meg tulajdonképpen mindenről. B)

Ez egy jó könyv:

9781557884886.jpg

Ez lesz a következő kötelező olvasmányom: :D

0837601606.01.LZZZZZZZ.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez nem az a könyv, akkor már inkább egy ilyen kellene, de ez meg angol nyelvű.

Nem tudok sokat angolul, csak németül, de azért a lényeget így is értettem.

Ebben sok infó van a turbómotorok építéséről, a különböző motorelektronikákról, meg tulajdonképpen mindenről. B)

Ez egy jó könyv:

http://www.renniks.com/picture/9781557884886.jpg

Ez lesz a következő kötelező olvasmányom: B)

http://images.amazon.com/images/P/0837601606.01.LZZZZZZZ.jpg

Te is ráállsz a turbóra?

Nekem ilyen van:

Eninge management systems

De nagy sajnálatomra ebben is inkább a turbós rész a jobban tárgyalt. Van jónéhány projekt autó is elég részletesen leírva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.