Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

biztos vagy te abban hogy ez az egész csak igy összeál irunk egy kis csipet :huh:

Kolega esetleg pl a mini moris kompressora de az is csak szeleppel áll meg 0,3 báron

a g töltök köztudottan szétesnek nem birják a strapát

próbálj ebay-on rákeresni eaton kompressor

meg aztán hogy is nézne ki hogy a kompressor nagyobb mint a motor (ez nem sértés)

de a kompressor erőt is vesz el a motortól mert a főtengelyre van kötve

sokkal olcsóbb belógatni egy kisblokkos 1.6 os mocit és legalább nincs ennyi faragás bizonytalanság

Chipeltem már az autómat, nem azt mondom hogy csak így, mert elég sok idő.

A szelep természetes vagy nagyobb meghajtótárcsa kell neki, hogy ne pörögjön annyira.

Utóbbi az élettartamra is jótékony.

Néztem eaton kompresszorokat is, pofás darabok, de tényleg baromi nagyok. A g feltöltő képeket nézve jóval kisebb.

Motort meg nem akarok cserélni, bár lehet az lenne a jó megoldás.

De mindenáron a lényeg a visszalalkíthatóság.

üdv josh

Link to comment
Megosztás:

Moci bennt, váltó a helyén, hétfőre kész a kinyomócsapágy, így ha az bekerült, már többet nem vesszük ki a mocit...

(remélem)

eleje kész van futóműügyileg is...

Amit még meg kell csinálni:

- Manta hídat be alá

- Sperecskét beszúrni

- fékcsöveket, benyacsövet kasztnin belül áthúzni

- Kardánt megcsinálni (csak várjuk, hogy bekerüljön a hátulja)

- Mocitra felszórni a mogyókat meg bekötni (Hűtő, fék, kipuff elhelyezés már megoldva)

- Ülés behekkelése

- Belső tér teljes felcsiszolása, fújás

- Külső detto...

Meg kell még vennem a műanyag elemeket...meg ha úgy alakul akkor a mocihoz ezt azt...mert egyenlőre még a powercapot leszámítva gyári marad...

BIG_0003813608.jpg

BIG_0003813606.jpg

BIG_0003813602.jpg

BIG_0003813601.jpg

Váltóalagút már vissza van rakva, csak meg kellett emelnem a váltó miatt...

Link to comment
Megosztás:

Királyul alakul! A málnaszörpös üveg az mihez jó? :huh:

A benne levő nedü nagyon jól oltja a szomjat...ja meg tüzet oltani is...tegnap pl arra használtam...az aknában levő valaminek a kábelkötege kicsit lángra kapott...aztán ez volt kéznél...szal erre is jó... :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Az lehet, de nekem nincs egész 1 hónap és versenykész állapotban kell állnia... :huh: :lol:

Kell?! Ott van a Discovery Channel is? :D ;) :)

Amúgy tényleg nagyon tetszenek ezek az Asconák. Tegnap láttam egy 4 ajtós pirosat a Móricznál. Létra volt a tetjén a csomagtartón, de így is vonzotta a tekintetemet. Még jó, hogy BéKáVal voltam, így nem kellett nagyon aggódnom az út miatt :)

Link to comment
Megosztás:

nem nem, Zoli bá' maradjunk az ángliusnál, az remélhetőleg itt lesz hamar!

két problémám van:

az egyik, hogy valami krix-krax-om van, amit megadtál számlszám helyett. de mintha rémlene, hogy az kellett a píz föltéthez.

a másik, hogy hova kellett menni pízt föltenni? :)

tegnap (vagy azelőtt) hívtalak, de nem vetted fel, olybá vettem, hogy alszol :) -> kérnék egy sms-t.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.