Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Tegnap kaptam csomagot... :huh:

<szép kis csomagról fotócska>

köszi Demó papa!

Lali mondta, hogy jár nálad, és elhozza az én cumókámat is. említette, hogy valami piros corzát le kell dózerolnia szerzett rá egy bobketet, de nem értettem pontosan mit magyaráz... :lol: :D

odaadtam a Patyi Lacinak a lendkerekem, remélem jó lesz. talán most akkor nem csináltam farokságot, és jó helyre került a cucc. 5 hete készül a lendkarikám, és még sehol se tart.

Link to comment
Megosztás:

köszi Demó papa!

Lali mondta, hogy jár nálad, és elhozza az én cumókámat is. említette, hogy valami piros corzát le kell dózerolnia szerzett rá egy bobketet, de nem értettem pontosan mit magyaráz... :huh: :lol:

odaadtam a Patyi Lacinak a lendkerekem, remélem jó lesz. talán most akkor nem csináltam farokságot, és jó helyre került a cucc. 5 hete készül a lendkarikám, és még sehol se tart.

no akkor most az a marcius-majus szerintem pont jo saccolas volt mire elkészül a kocsi

nem tom mi lelte a srácot de valociinü komoly dolog ha nem tudta megcsinalni .. kár :)

patyi csinaltat vagy a mostanit alakitja átt ?

Link to comment
Megosztás:

no akkor most az a marcius-majus szerintem pont jo saccolas volt mire elkészül a kocsi

nem tom mi lelte a srácot de valociinü komoly dolog ha nem tudta megcsinalni .. kár :lol:

patyi csinaltat vagy a mostanit alakitja átt ?

Zoli!

A Te gépeddel mi a helyzet? :huh:

Link to comment
Megosztás:

nem tom mi lelte a srácot de valociinü komoly dolog ha nem tudta megcsinalni .. kár :huh:

Beszéltem Gergövel, nagyon el van havazva és mivel munkahelyet is váltott, így még nem sok lehetösége van egyböl ott maszekolni.

Remélhetöleg lassan összeáll nála a dolog, mert pár dolgot majd nekem is csinálhatna... :lol:

Link to comment
Megosztás:

így van, Gergő jó srác, csak nem jött neki össze... sajnos... :)

-> Patyi Laci újat csinál, a régit nem merem megkockáztatni, habár a Laci szerint jó az anyaga, de ő is úgy látta, a biztos egy új darab. Bástyás lesz ez is. a kiegyensúlyozást a Havassyval kell intézni, azt nem tudja maga megoldani, de a tengely is oda megy, szóval ezt gondoltuk is.

én reménykedem a februárban :lol: viszont májusban már szép idő szokott lenni... :huh: :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nem akarok nagyon off lenni, nem turbó de feltöltős lenne a kérdés.

c14se mocira fel lehet viszonylag nagy átalakítás nélkül applikálni egy g40-es g töltőt?

Sajnos méreteket nem találtam róla, de képen nem néz ki nagynak, gondolom elférne.

üdv josh

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok nagyon off lenni, nem turbó de feltöltős lenne a kérdés.

c14se mocira fel lehet viszonylag nagy átalakítás nélkül applikálni egy g40-es g töltőt?

Sajnos méreteket nem találtam róla, de képen nem néz ki nagynak, gondolom elférne.

Gyanítom az itt jelenlévők nem túl jártasak ebben a témában. :huh:

Helyet szerintem biztos lehetne találni neki.

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem ilyen irányú tapasztalata itt senkinek nem lesz, hogy rámegy e...de az biztos, hogy azt páran el fogják mondani, hogy a G feltöltő egy fos...nem strapabíró, keveset hoz... :huh:

Nem strapabíró ha kergetik mint állat, de eltűntethető viszonylag könnyen. Nem kell annyit barkácsolni mint a turbóval.

Igazából nekem az is sok amit a G feltöltő tud. nem kell 0,6bar, csak 0,3bar.

üdv josh

Link to comment
Megosztás:

Nem strapabíró ha kergetik mint állat, de eltűntethető viszonylag könnyen. Nem kell annyit barkácsolni mint a turbóval.

Igazából nekem az is sok amit a G feltöltő tud. nem kell 0,6bar, csak 0,3bar.

üdv josh

én is azt mondtam anno, hogy nekem ha turbo lenne elég volna 0,7 bár.. da azt mondták az okosok, hogy eltelik egy hét és kezedben a 10es kulcs és tekered és csak tekered és generálozol és tekered és turbot cserélsz és tekered...... igy tovább :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát a 0.3 bar pont arra elég, hogy legyen turbóluk...semmire... :huh:

Azért nem turbót keresek hanem kompresszort.

Nem versenyezni akarok, nem is opelom van, csak baromira c14se-re emlékeztető a moci.

Szeretném rugalmasabbá tenni az alsó fordulatszámtartományt, és azért 0,3barral akarom tölteni, mert ahhoz szinte nem kell semmit cserélni (kb mint egy nagy tengely annyit jelent, csak nem tolja el magasabb fordulatra a teljesítmény és nyomaték görbét), csak kicsit átírom a chipet és kész is.

üdv josh

Link to comment
Megosztás:

biztos vagy te abban hogy ez az egész csak igy összeál irunk egy kis csipet :huh:

Kolega esetleg pl a mini moris kompressora de az is csak szeleppel áll meg 0,3 báron

a g töltök köztudottan szétesnek nem birják a strapát

próbálj ebay-on rákeresni eaton kompressor

meg aztán hogy is nézne ki hogy a kompressor nagyobb mint a motor (ez nem sértés)

de a kompressor erőt is vesz el a motortól mert a főtengelyre van kötve

sokkal olcsóbb belógatni egy kisblokkos 1.6 os mocit és legalább nincs ennyi faragás bizonytalanság

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.