Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Khmmmmm....höm-höm

Mintha mostanában hallottunk volna tőled más vélekedést is a témakörben :(

Másnap le is beszélt róla az Attila.......

bölcs dolog volt ezt el kell ismerni, de megfoszt egy élménytől, és van ugyan helyette sok más ez igaz, de ezt mégis kár kihagyni -> ezt azért némi tapasztalat után írom. pölö. 500ezer km-t autóztam le turbó nélkül (leszámítva pár dízel tragit), és az astra adta vissza a kedvem a vezetéshez (na jó a Morzsa dobott rajta sokat, ez igaz ;))

Ebben maximálisan igazad van,Én is vágyok rá,de sajnos már annyi pénzt álldoztam az autóra hogy a turbó már nem fér bele.....Így se ér 1 forintot se....Így legalább minden reggel tudom hogy beindul.Ha élmény kell beülök a Tom mellé :( :)

Link to comment
Megosztás:

Már érdeklődtem náluk...konkrétan nem mondanak semmit, csak ígérgetnek eddig, meg hogy személyesen kellene egyeztetni...

Megértem, ha be akar nézni a motortérbe, de csak kellene, hogy valami elképzelése legyen látatlanban is...

D-bilas lenne az enyémre is?Kb mennyire hasznos?

Szeretem a verdát, ezért nem cserélem, hanem inkább fejleszteni szeretném...meg olcsó rá a kötelező... :lol:

Telefonon nem is lehet semmit elmondani, menj el és vitasd meg. Elképzelésed neked kellene hogy legyen, a lehetőségeket meg ők mondják.

Szerintem 300-ból (+-50) lehetne csinálni 130 (+-5) lovat. 150 ló kicsit erős (ilyen költségvetésből vagy utcai használatra), Gabiéhoz hasonlítani sem nagyon lehet, nem hiszem hogy a kollega minden kúton meg akar állni hogy eljusson a következőig. :huh: De gondolom, ha ilyen terveid vannak a kötelezős duma csak vicc volt?! Nameg nem szabad elfelejteni, hogy egy autó nem csak a motorból áll.

Link to comment
Megosztás:

Telefonon nem is lehet semmit elmondani, menj el és vitasd meg. Elképzelésed neked kellene hogy legyen, a lehetőségeket meg ők mondják.

Szerintem 300-ból (+-50) lehetne csinálni 130 (+-5) lovat. 150 ló kicsit erős (ilyen költségvetésből vagy utcai használatra), Gabiéhoz hasonlítani sem nagyon lehet, nem hiszem hogy a kollega minden kúton meg akar állni hogy eljusson a következőig. :huh: De gondolom, ha ilyen terveid vannak a kötelezős duma csak vicc volt?! Nameg nem szabad elfelejteni, hogy egy autó nem csak a motorból áll.

Az csak vicc volt...

130 ló bőven jó...bár a newtonméterek is sokat számítanak...

Könnyítéseket ígérnek, meg hasonlókat...egyenlőre még gyüjtögető életmódnál vagyok csak, de remélem idén összejön a megfelelő mennyiségű kedv a projekthez, mert akkor már kicsinosítanám az egész gépet. Szívembe lopta magát...

Ültetés, kipuff már van, most hajtom még a többit

Link to comment
Megosztás:

130 ló bőven jó...bár a newtonméterek is sokat számítanak...

Könnyítéseket ígérnek, meg hasonlókat...egyenlőre még gyüjtögető életmódnál vagyok csak, de remélem idén összejön a megfelelő mennyiségű kedv a projekthez, mert akkor már kicsinosítanám az egész gépet. Szívembe lopta magát...

Ültetés, kipuff már van, most hajtom még a többit

Nyomatékot nem igazán tudsz növelni. Jó esetben lesz 160Nm (+-10, inkább mínusz).

Könnyítésektől sem nagyon lesz erősebb, oda más kell, bár az sem haszontalan ha jól van csinálva.

Én amúgy ajánlanám a Havassy-t. :huh:

Tartsd, szem előtt azt is, hogy zöldkártyának nem igazán fogsz megfelelni.

Link to comment
Megosztás:

Nem hallottuk mééég... :D

Én is kívánok mindenkinek magas turbónyomásban gazdag Ünnepeket...(Na persze csak a turbósoknak...a nyámnyila szívómotoros banditáknak, persze csak egy laza 12-es időt...) :huh:

Anti!

Ha már a 12es idők szóba jöttek....most olvastam a 2008/1-es opel tuning-ban hogy egy Oliver Zimpel nevű tag a C Kadett Coupe-jával 12,2-t ment 400-on és ha jól látom 22E moci van neki benne vmi brutál karbikkal+nitróval. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, vannak ilyenek...az olyan 220 Le körül van, és egy 100 LE-s shot-tal keni meg...

Viszont találtam adatot becsövezett csilivili C kadett c20xe-re, 160 Le körül 13.4-es időt futja fixen, 6X futotta meg egymás után, különböző futamokon... Ha egy ilyen összejön, már okés a dolog...

Link to comment
Megosztás:

Nemrég olvastam a Z20LET és Z20LEH motorok közötti azonosságokról és különbségekről, és gondoltam lefordítom ide, hátha másokat is érdekel a dolog:

Azonosságok

=========

1./ A Z20LEH főtengelye anyagát és alakját tekintve (leszámítva a kiegyensúlyozó tengelyt hajtó fogaskereket) teljesen azonos a Z20LET tengellyel

2./ A Z20LEH hajtókarjai anyagukat és alakjukat tekintve teljesen azonosak a Z20LET hajtókarjaival

3./ A Z20LEH és Z20LET blokkok vízvezető járatai teljesen azonosak

4./ A Z20LEH és Z20LET turbójának a leömlője TELJESEN AZONOS

5./ A Z20LEH és Z20LET mociknak azonos méretű és kialakítású intercooler-ja van (de a Z20LEH-nak jobb az elhelyezése)

6./ A M.A.P. szenzor azonos

Eltérések

======

1./ A Z20LEH motornak nincsenek kiegyensúlyozó tengelyei, a Z20LET-nek vannak (megjegyzés: a nagyon korai (előszériás QP turbó) Z20LET-eknek nincs kiegyensúlyozó tengelye, de ez nagy ritkaság, 2000-es évjáratú, tavaszi és nyári darabok)

2./ A Z20LEH főtengelye valamivel könnyebb, mert nincs rajta a kiegyensúlyozó tengelyeket hajtó fogaskerék

3./ A Z20LEH-n alsó olajsugár hűtés van kialakítva

4./ A Z20LEH-nak erősebb kovácsoltvas dugói vannak, a Z20LET-nek gyengébb öntött könnyűfém

5./ A Z20LEH hengerfeje teljesen eltér a Z20LET-től, a hatékonyabb hűtés érdekében

6./ A Z20LEH-nak 20%-kal nagyobb torokátmérővel rendelkezik a turbó egysége ("K04 hibrid")

7./ A vezérlő program is nyilván eltérő

Eddig ennyit szedtem össze...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.