Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

a mindenfelé emlegetett turbónyomások, mint 0.8, 1.0, 1.5 bar etc az ugye a légkörihez képest mért érték? vagyis a légkör 1 bar + a töltőnyomás, vagyis abszolút 1.8, 2.0, 2.5 bar?

A légköri 1 bár, nálunk a referencia érték, tehát a nulla.

Mindent ehhez képest mérünk. Töltés nélkül közel vákum van a szívórésznél, meg a vákumrendszerben (benne is van a nevében), járó motornál.

Link to comment
Megosztás:

A légköri 1 bár, nálunk a referencia érték, tehát a nulla.

Mindent ehhez képest mérünk. Töltés nélkül közel vákum van a szívórésznél, meg a vákumrendszerben (benne is van a nevében), járó motornál.

thx, csak szereztem két MAP szenzort, ami abszolút értéket ad vissza, és picit zavarba jöttem... :(

Link to comment
Megosztás:

dr. Anti! prof. Lali!

azt mondta a Zoli, hogy a gépedben, meg a Laliéban is a gyári banyanyomásszabályozó bent maradt, és amellé került valahogy oda az új.

azért van ez így, mert a gyárit kiiktatni nagyon macerás? (ha jól értettem soniqueot akkor ezért)

azonkívül mi van, ha besz@rik a gyári szabi? számít ez vmit? vagy semmit? besz@rt, oszt örülünk, ennyi?

illetve ha semmit se számít, akkor nem lehetne egyszerűen kibelezni a gyárit? mondjuk kivenni a membránját, sztannyi. akkor maga a bádi a helyén maradhatna, nem kell fúrni faragni, mint a sonique-nál, de nem is zavar semmit az egész hóbelebanc.

msc. voszi

Link to comment
Megosztás:

dr. Anti! prof. Lali!

azt mondta a Zoli, hogy a gépedben, meg a Laliéban is a gyári banyanyomásszabályozó bent maradt, és amellé került valahogy oda az új.

azért van ez így, mert a gyárit kiiktatni nagyon macerás? (ha jól értettem soniqueot akkor ezért)

azonkívül mi van, ha besz@rik a gyári szabi? számít ez vmit? vagy semmit? besz@rt, oszt örülünk, ennyi?

illetve ha semmit se számít, akkor nem lehetne egyszerűen kibelezni a gyárit? mondjuk kivenni a membránját, sztannyi. akkor maga a bádi a helyén maradhatna, nem kell fúrni faragni, mint a sonique-nál, de nem is zavar semmit az egész hóbelebanc.

msc. voszi

A gyári semmit nem zavar, mert a tuning utána van kötve. Így annyi lesz a nyomás, amit az mond.

Egyébként ki lehet belezni, de C20nál a benzinhídon van, így az egészet ki kell venni és le kell heggesztetni szerintem. Csak macera.

Ha beszarik akkor nincsen semmi, ugyanúgy az új nyomásszabályozó "diktál".

De azért inkább várd meg a nagyok válaszát is. :(

Link to comment
Megosztás:

a tuning szabályozó az a gyári szabályozó és az injektor közé megy? tehát jön a benya a gyári szabályozó felől, majd bemegy a tuningba, majd onnan az injektorba? mert akkor az a baj, hogy hiába akarok mondjuk 4bar-t csinálni, ha a gyári 3-ra leszabályozott már előzőleg.

vagy a tuning szabi a gyári szabi előtt van? akkor meg a tuning áttol mondjuk 4bar-t a gyári kütyü asztalára, de az azt vígan leviszi 3-ra, mert hogy ő annyira van állítva, meg annyit is bír max...

most akkor hogy van ez? :( mintha mégis a gyári diktálna, mivel ugye ő az aki kisebb nyomást szeretne.

ha meg ugye 3bar-t szeretnék akkor nincs baj a fentiek szerint, csak akkor meg minek a tuning nyomásszabályozó?

Link to comment
Megosztás:

a tuning szabályozó az a gyári szabályozó és az injektor közé megy? tehát jön a benya a gyári szabályozó felől, majd bemegy a tuningba, majd onnan az injektorba? mert akkor az a baj, hogy hiába akarok mondjuk 4bar-t csinálni, ha a gyári 3-ra leszabályozott már előzőleg.

vagy a tuning szabi a gyári szabi előtt van? akkor meg a tuning áttol mondjuk 4bar-t a gyári kütyü asztalára, de az azt vígan leviszi 3-ra, mert hogy ő annyira van állítva, meg annyit is bír max...

most akkor hogy van ez? ;) mintha mégis a gyári diktálna, mivel ugye ő az aki kisebb nyomást szeretne.

ha meg ugye 3bar-t szeretnék akkor nincs baj a fentiek szerint, csak akkor meg minek a tuning nyomásszabályozó?

szerintem a gyárinak semmi köze az egészhez ha bekerül az állítható. nem kell azt bekötni. legalábbis a calin így volt ha jól emléxem. és Lali bácsi csinálta. apropó megjöttek már a spricnik??? mintha azt hallottam volna hogy még nem :(

Link to comment
Megosztás:

sajni még nem. de még a moci is a reszeldében van szerdáig.

na ha a gyári nyomásszabályozó már nem szabályoz semmit a szerelés után, akkor minden rendben, és nincs is több kérdésem, de a Zoli mintha nem ezt mondta volna. habár lehet, félre értettem.

Link to comment
Megosztás:

a tuning szabályozó az a gyári szabályozó és az injektor közé megy? tehát jön a benya a gyári szabályozó felől, majd bemegy a tuningba, majd onnan az injektorba? mert akkor az a baj, hogy hiába akarok mondjuk 4bar-t csinálni, ha a gyári 3-ra leszabályozott már előzőleg.

vagy a tuning szabi a gyári szabi előtt van? akkor meg a tuning áttol mondjuk 4bar-t a gyári kütyü asztalára, de az azt vígan leviszi 3-ra, mert hogy ő annyira van állítva, meg annyit is bír max...

most akkor hogy van ez? :( mintha mégis a gyári diktálna, mivel ugye ő az aki kisebb nyomást szeretne.

ha meg ugye 3bar-t szeretnék akkor nincs baj a fentiek szerint, csak akkor meg minek a tuning nyomásszabályozó?

A tuning cucc a visszafolyó ágba kerül, a gyári szabályozó után.

De érdemes lenne kiszámolni, hogy valójában szükség van-e rá, mert ha a 470es spricniket használod, mint én is, akkor nem is biztos, hogy nagyon 3, 3.5 fölé kéne cibálni, azt ugye viszont meg a gyár nyomásszabályozó is tudja. Az EDS ugye a gyári a ~304es spricniket ajánlja ph3-hoz, 4.5 baron, ami kb. olyan 370ccm-re jön ki. Persze ez kevés hozzá, de a 470, padlógázon ~500ccm viszont már elégnek tűnik. De ismét várd meg mit mondanak a nagyok.;)

Link to comment
Megosztás:

az, hogy kell az állítható nyomásszabályozó, az vili, mert ugye utólagosan lehessen beállítani a rendszert. de ez a gyári germó a helyén marad dolog nekem nem frajlik.

A nyomás az biztos, hogy pontosan annyi lesz a tuning és a nem tuning között körben, mint amennyit a tuningon állítasz.

Az, hogy a gyári és a tuning közötti 5-10 centis szakaszon milyen nyomás van már más tészta. Gyanítom egyébként, hogy a gyári 3 bár. De igazából az részünkről teljesen mind1.

Link to comment
Megosztás:

A tuning cucc a visszafolyó ágba kerül, a gyári szabályozó után.

De érdemes lenne kiszámolni, hogy valójában szükség van-e rá, mert ha a 470es spricniket használod, mint én is, akkor nem is biztos, hogy nagyon 3, 3.5 fölé kéne cibálni, azt ugye viszont meg a gyár nyomásszabályozó is tudja. Az EDS ugye a gyári a ~304es spricniket ajánlja ph3-hoz, 4.5 baron, ami kb. olyan 370ccm-re jön ki. Persze ez kevés hozzá, de a 470, padlógázon ~500ccm viszont már elégnek tűnik. De ismét várd meg mit mondanak a nagyok.:(

aham, köszi, így már értem. 3bar-nál kinyit a gyári, de a tuning ledugózza a cuccot egészen mondjuk 4bar-ig. 3 és 4 bar közt a gyári nyitva, a tuning zárva, afölött a tuning is kinyit, oszt jóccakát.

továbbra is aszondom, a gyárit ki kell belezni, mondjuk a membrán kivételével. vagy az meg más bajt okoz?

Link to comment
Megosztás:

aham, köszi, így már értem. 3bar-nál kinyit a gyári, de a tuning ledugózza a cuccot egészen mondjuk 4bar-ig. 3 és 4 bar közt a gyári nyitva, a tuning zárva, afölött a tuning is kinyit, oszt jóccakát.

továbbra is aszondom, a gyárit ki kell belezni, mondjuk a membrán kivételével. vagy az meg más bajt okoz?

Szerintem kb így van.

A gyárit ki lehet belezni, de akkor már úgy lenne érdemes szerintem csinálni, ahogy a Zolinak van.

Link to comment
Megosztás:

pgauge1.jpg

deszkamodellben már szépen működik a digitális nyomásmérő ;) jó gyors, villanás alatt beáll az érték, nem vontatott, akadozó. abszolút nyomás szenzor, 0-2.5 bar között mér, így atmoszférikus nyomáson -1 és 1.5 bar tartományban ad vissza a datasheet szerint 1.5%-os pontossággal...

( egyelőre egy 16F876A PIC olvassa ki az érzékelőt, és egy nokia 3310-es LCD-jére írja ki az eredményeket )

a következő projekt az lesz, hogy a gyorsulásérzékelő IC-t is bevonjam a játékba, csak annak a tokozásával nem vagyok még kibékülve :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.