Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

háááát minden képpen turbosra,nem szívóra szeretném meg épiteni hogy valami ki nyomás vagy valami?! szal hogy elbirná a gép? előre is köszi

Még egy egyszerűbb turbósítás is többszázezerbe kerül. (ami túl sokat nem is ér) Egy normális pedig millió körül. Igaz ekkor már nem 90 lovad lenne, de ha tényleg csak 90 lovat akarsz felejtsd el a turbót.

Link to comment
Megosztás:

Én is azt javaslom, hogy felejtsd el a turbót...legalább is így...

Vagy lesz 150 paci, 1.3 turbó...kb 500-600e mire végigjárod...

vagy lesz 90 paci, 1.3 turbó...kb 500-600e mire végigjárod, csak 0.2-es nyomáson...szóval értelme az nulla...

Akkor mint lehetőség adott hogy valami másik mocit belefaragj...olcsóbb lesz, és tartósabb is mint a turbó...

Link to comment
Megosztás:

@Sonique:

küldtem pü-t, elnyomtam a zsét a fószernak! akkor a folytatás:

- olajsugárhűtés spricni ügyben mi a teendő?

- hajtókar ügyileg mi a javallat?

@Mor16V:

neked is ment pü, a lét feladtam spriccenet ügyileg!

mindenkinek köszi a segítséget! :(

Link to comment
Megosztás:

mennyire illene melegednie az ic radiátornak? hajnalban, picivel fagypont felett, 40km autópálya 120-al, 5-10km város hasonló tempóval, és inkább fémhideg a radiátor mint langyos...

meg szeretném emelni a turbónyomást, de előtte fel akarom szenzorozni: nyomásérzékelő, hőmérők a csigára, ic-re, léghőmérséklet mérő kívül/belül, gyorsulásérzékelő, etc...

kb mi lehet a csiga vas maximum hőmérséklete? milyen hőtartománnyal számolhatok? nem akarom hogy ráolvadjon a szenzor... :(

Link to comment
Megosztás:

mennyire illene melegednie az ic radiátornak? hajnalban, picivel fagypont felett, 40km autópálya 120-al, 5-10km város hasonló tempóval, és inkább fémhideg a radiátor mint langyos...

meg szeretném emelni a turbónyomást, de előtte fel akarom szenzorozni: nyomásérzékelő, hőmérők a csigára, ic-re, léghőmérséklet mérő kívül/belül, gyorsulásérzékelő, etc...

kb mi lehet a csiga vas maximum hőmérséklete? milyen hőtartománnyal számolhatok? nem akarom hogy ráolvadjon a szenzor... :(

hát kipuff oldalon kösse föl a gatyáját a szenzor, mert ott 1000 Kelvin fokok, meg afölötti értékek simán előfordulnak, ha pofátlanul tekergeted a száját a gépnek. szívó oldalon pár száz fokig melegszik a fém rész, a levegő meg elvileg egész moderát hűvös odabent.

ott a mapszenzor az interkúler nyomó végén, ami nyomást és hőmérsékletet mér, annak az értékei kivehetők a kámpjudörből, az nem jó néked? léghőmérsékletmérő is van benne, amit az ECU bácsika szintén bródkasztol az érdeklődőknek. gyorsulásmérő szintúgy.

Z20LET esetét mondtam, a CDTI-re majd a hozzáértők kiigazítanak, hogy mi van, de sztem. nagyjából ugyanez.

Link to comment
Megosztás:

hát kipuff oldalon kösse föl a gatyáját a szenzor, mert ott 1000 Kelvin fokok, meg afölötti értékek simán előfordulnak, ha pofátlanul tekergeted a száját a gépnek. szívó oldalon pár száz fokig melegszik a fém rész, a levegő meg elvileg egész moderát hűvös odabent.

ott a mapszenzor az interkúler nyomó végén, ami nyomást és hőmérsékletet mér, annak az értékei kivehetők a kámpjudörből, az nem jó néked? léghőmérsékletmérő is van benne, amit az ECU bácsika szintén bródkasztol az érdeklődőknek. gyorsulásmérő szintúgy.

Z20LET esetét mondtam, a CDTI-re majd a hozzáértők kiigazítanak, hogy mi van, de sztem. nagyjából ugyanez.

most akarok kábelt építeni hozzá, szóval majd kiderül miről nyilatkozik, miről nem :( még gyorsulásérzékelő is? no erre kíváncsi vagyok, faca lenne :cry:

szóval a hőmérő jó lenne ha 1000 fokig még nem folyna el? :D és az IC radiátornak hogyan illik viselkednie? mert másik fórumon van olyan aki azt írta, hogy a 2 literes td moci kicsi gyári kúlerét nagyra cserélve irtó jól érezhető teljesítmény növekedést ért el - de mivel nálam fémhideg a radiátor, ezért nem hinném hogy bármit is számítana egy upgrade... :P

Link to comment
Megosztás:

most akarok kábelt építeni hozzá, szóval majd kiderül miről nyilatkozik, miről nem :( még gyorsulásérzékelő is? no erre kíváncsi vagyok, faca lenne :cry:

szóval a hőmérő jó lenne ha 1000 fokig még nem folyna el? :D és az IC radiátornak hogyan illik viselkednie? mert másik fórumon van olyan aki azt írta, hogy a 2 literes td moci kicsi gyári kúlerét nagyra cserélve irtó jól érezhető teljesítmény növekedést ért el - de mivel nálam fémhideg a radiátor, ezért nem hinném hogy bármit is számítana egy upgrade... :P

a hőmérséklet is mérvadó, meg a méret is ez igaz, de önmagában nem biztos hogy segít egy böhöm hűtőtáska, mert a proginak is tudnia kell róla. nem javaslom, hogy csak úgy ukk-mukk-fukk rátegyél egy nagyobb IC-t. fauvé tádé bácsival kapcsolatban fogalmam sincs, hogy mit szól egy termetesebb IC-hez, lehet, hogy neki bejön csak úgy magában is, de sztem neki sem.

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

- Sonique vett nekem Wössner dugókat, Eagle hajtókarokat

- Mor16V vett nekem 470ccm injektorokat

- ARP csavarokat Sonique említette, hogy tudja az okosságot, hol lehet kapni -> ment a PÜ!

- alsó olajsugár hűtéshez BMW spricniket szintén Sonique segít szerezni

- Walbro pumpát Anti bácsi mondta, melyik búcsúban kell lőni -> elfelejtettem, úgy hogy kérem szépen, írja be ide nékem amit említett a focin! :(

- Mapszenzor nem köll, a gyári 1,5bar túlnyomásig tudja mi a teendő.

- A K04 hibrid turbinyekkem leömlője ha kell valakinek (3000km-t futott, gyakorlatilag zsír új, Z20LET K04-hez is pásszintható) odaadom 90k-ért -> akkor megveszem a dBilas egyenhosszú krümmert, egyébként marad így, amíg szét nem esik.

maradt még a csapágyazás (terv: Glyco). mi kell még? el kéne indítani azokat is!

mindenki eddigi segítségét köszönöm, és várom az ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

Én azt mondom, hogy egy sima benyanyomás szabályzó is jó, nem kell semmi extra...max ha órásat veszel, abból érdemes a glicerinest venne, ha nem csak egyszer akarod megnézni mi is a szitu...mert a sima nem bír ki valami sokat...

És szeritnem a Z20let pumpája már elég...mert nagyobb mint a c-é...

Link to comment
Megosztás:

Én azt mondom, hogy egy sima benyanyomás szabályzó is jó, nem kell semmi extra...max ha órásat veszel, abból érdemes a glicerinest venne, ha nem csak egyszer akarod megnézni mi is a szitu...mert a sima nem bír ki valami sokat...

És szeritnem a Z20let pumpája már elég...mert nagyobb mint a c-é...

egy jó nyom szab 30ezr órával.a ratyi 15 a jót Fodornál kapod...

Link to comment
Megosztás:

hogy keressem ebay-en? angolul "oil pressure gauge" néven? de az olajnyomás mérőt jelent. az lenne az? németül nem tudok, Anti segíts! :(

és mi a márkája, stb. nem azért mert földhöz vág a 18ezer, de q-ra idegesít, hogy mindenki ennyire hülyének nézi a másikat. vagy csak engem? telefonon beszéltem vele, nem is ismer, nem is látott. lehet, idegennek mindig ennyit mond, vagy Lali emléxik rosszul.

i d e g e s v a g y o k ! ! !

Link to comment
Megosztás:

Voszi bá!

EGR valve inkább Exhaust Gas Recirkulation valve. Ez a sokszor "AGR" szelepként nevezett kütyü, ami egy idő után beragad.

szerintem semmi köze a benyanyomáshoz. :P

esetleg fuel pressure gauge, vagy petrol pressure gauge. Bár ez angolul volt. :(

ui: jársz még mostanában felénk?

Link to comment
Megosztás:

egy verssel kedveskedem nektek gyerekek: :(

LÖWY ÁRPÁD: AZ IDEI DRÁGASÁG

(Budapest, 1908. január 16.)

Mindenütt panasz hallik,

Hogy szörnyű drága minden,

És javulásra, sajnos

Még kilátásunk sincsen.

A liszt, a kávé, zsemle,

Hús, czukor, fűszer drága,

Senki sem emlékszik még

Ekkora drágaságra.

Ha így tart még – elébünk

Szép perspektíva tárúl!

Maholnap meg kell vonni

A pinát is a szánktul.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.