Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

néztem dugókat meg hajtókart. vannak kérdéseim, aki tud segítsen. köszi előre is!

- Wössnert átnéztem, a dugó ára (720ajró) mondjuk O.K., nem kell tovább nézelődni

- de azért kérdem, hogy lehet olcsóbban szerezni Wössner cuccot? (persze ezt nem hiszem)

- megér a Wössner hajtókar ennyit (1000ajró a katalógus szerint), vagy érdemes inkább valami mást nézni, ami nem ennyire húzós? bírja a bugit, ez az alap elvárás, inkább legyen drágább

- Anti szólt, hogy kell hozzá még ARP hengerfej csavar szett is, azt hol lehet szerezni, meg milyen kell?

- nem találtam Wössner csapágyakat, azokat hol lehet megnézni tudja vki?

- mi kell még a főtengelyhez?

- Mahle honlapon nem igazodom ki. érdemes azzal egyáltalán foglalkozni?

- Anti felvetette a hidegperselyezést. az előnyeit azonnal látja az ember (csak a lepukkant hengert kell nyalogatni ha gáz van, csak kicserélem, oszt már megyek is :() de mi a hátránya? érdemes gondolkodni benne?

eddig ennyi.

válogass ezekböl ,hajtokarok mind jok neked nem kell 1000 euros...mindegyik elbirja amire használni akarod 100% hajtokarokhoz álltalában mindig jár arp csavar is, csapágy meg jo a gyári teljesen ok. én nem támogatom ezt a hidegperselyt pláne ,hogy antiéba dácia é volt én nem tenném sokminden miatt nem ...

Link to comment
Megosztás:

válogass ezekböl ,hajtokarok mind jok neked nem kell 1000 euros...mindegyik elbirja amire használni akarod 100% hajtokarokhoz álltalában mindig jár arp csavar is, csapágy meg jo a gyári teljesen ok. én nem támogatom ezt a hidegperselyt pláne ,hogy antiéba dácia é volt én nem tenném sokminden miatt nem ...

és ha már ilyeneket veszel dobd ki azt a bohoc turbot a kukába azt vegyél rá egy szélmalmot ne szarakodjá 300 loerőkkel azzal a piacra kell járni hétvégén vazze

Link to comment
Megosztás:

és ha már ilyeneket veszel dobd ki azt a bohoc turbot a kukába azt vegyél rá egy szélmalmot ne szarakodjá 300 loerőkkel azzal a piacra kell járni hétvégén vazze

Az oké, hogy több lenne utána abban a motorban, de az F23-nak is megvannak a határai... :(

Link to comment
Megosztás:

Az oké, hogy több lenne utána abban a motorban, de az F23-nak is megvannak a határai... :(

a kuplungom 450Nm-ig jó (Sachs), a Quaife sperr difim az nem tudom mit bír ki, elvileg - de hát már ebben is kezdek meginogni - a csapágyazás is erősebbre lett cserélve (legalábbis fizettem érte, elég szépen), csak a fogaskerekek meddig bírják, az a kérdés...

Link to comment
Megosztás:

válogass ezekböl ,hajtokarok mind jok neked nem kell 1000 euros...mindegyik elbirja amire használni akarod 100% hajtokarokhoz álltalában mindig jár arp csavar is, csapágy meg jo a gyári teljesen ok. én nem támogatom ezt a hidegperselyt pláne ,hogy antiéba dácia é volt én nem tenném sokminden miatt nem ...

o.k., hidegpersely elvetve, én is idegenkedem tőle, de csak úgy minden ismeret nélkül.

Tar szerint kéne a csapágyazás a főtengelynek. (nem azt akarom, hogy összevesszetek, ne értsd félre) a nagyobb nyomaték azért megterheli a gyári csapágyakat. elbírja? az 500csődörösvectra-ban is gyári csapágyakat hagytál?

aztán hallottam olyat is, hogy a gyári hajtókar is elég lehet, habár én ezt nem hiszem, és mindenképpen akarok hajtókart is, de azért kiváncsi vagyok, mi a véleményed.

Link to comment
Megosztás:

o.k., hidegpersely elvetve, én is idegenkedem tőle, de csak úgy minden ismeret nélkül.

Tar szerint kéne a csapágyazás a főtengelynek. (nem azt akarom, hogy összevesszetek, ne értsd félre) a nagyobb nyomaték azért megterheli a gyári csapágyakat. elbírja? az 500csődörösvectra-ban is gyári csapágyakat hagytál?

aztán hallottam olyat is, hogy a gyári hajtókar is elég lehet, habár én ezt nem hiszem, és mindenképpen akarok hajtókart is, de azért kiváncsi vagyok, mi a véleményed.

nem a csapagy nem birja hanem a csavar amivel az rögzitve van ...

igy inkabb erösseb csavar kell oda is ... és most kicsréltem ... de a laliéban is

gyari csavar és csapágy van .... teljesen tökéletes semmi baj vele.. a hajtokart érdemes cserélni mert ha az törik ketté az igencsak refizetös dolog ... ..

ha rendesen összevan rakva és a gépmuhely is profin dolgozik épp akkor no para semmi gaz nem lehet ... összrakasban csak azt tudom mondani hogy nekem még nem volt vele gondom ..de pl nezd meg szegény anti volt gsi-jét amit jo párszor szarul is raktak össze ... de ott a furas vagyis a perselyezés jo lett ...a hiba utana következö szereléseknél következettbe de ez mar egy masik téma ...

Link to comment
Megosztás:

a dugó + hajtókar 850ánglius fontért, amit Lali talált az nagyon szimpatikus. asszem ezt ki kéne lőni akkor. látom a 350ánglius fontos hajtókart, hogy 550LE-ig büfé. ami a 850-es cuccosban van, az ugyanaz?

néztem Glyco csapágyakat, de nem találok Z20LET-hez. a C20LET-hez való jó a gépemhez?

Link to comment
Megosztás:

akkor eddig a szükséglet, meg a javaslat:

1./ Dugó + hajtókar + ARP csavarok hozzá

-> van Wössner, 650 + 1000ajró

-> van Wössner hajtókar helyett 500ajróért 550LE-ig oks

-> van kompletten PEC kit 850ánglius fontokért (ezt Laller linkelte be). én jelenleg ezt pártolnám

2./ ARP hengerfej csavarok

3./ Főtengely csapágyazás

-> régi bent marad, oszt dolgozik tovább

-> Gyári új (az árát még nem tudom)

-> a Federal Mogul féle Glyco, amit azonban csak C20LET-hez találtam. sztem ezt kéne

4./ HF + SZF tömítés

5./ Alsó dugattyú hűtés

-> Sonique javaslata, és Z20LEH-ben ez széria, szóval ezt nem kéne kispórolni sztem

6./ Injektor

-> Z20LEH (420ccm@3bar)

-> EDS 470ccm@3bar

-> Siemens 600ccm

még fogalmam sincs melyik lenne a jó választás, de ugye nem kell nagyteljesítményre felkészülni, így alapvetően a Z20LEH is megteszi. mondjuk az EDS motyónak jó az ára (149ajró)

mi kell még???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.