Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

fent van a hibrid turbó jupp. de az alapjáratom nagyon ordas, darabos, rezeg a kasztni is tőle. még nem tudom mi az oka. fordulaton sima lett, jobb, mint a gyári turbóval, az teljesen o.k., de alapjáraton, főleg indítás után rövid ideig olyan érzésre, mintha 305 fokos tengelyek lennének bent. :lol:

ötlete vkinek az alapjáratra?

Link to comment
Megosztás:

lőttem jó kis képeket a gyári turbinyekkről:

meg lett az eltűnt olaj :lol::

DSCN3633_.JPG

DSCN3634_.JPG

DSCN3637_.JPG

a turbinalapátokon látszik, hogy tiszta olaj volt az egész odabent. az intercooler, a kipuff rendszer, minden. még jó, hogy a katalizátor bírta (előkati meg ugye nem is vót' :lol:). nem takarítottuk ki, mert az talán rosszabb, mint így hagyni, oszt majd eltávozik a cumó. nagygázra még mindig érezni is egy picit az olajszagot... :lol:

Link to comment
Megosztás:

fogalmam sincs, de én akárhány Z20LET-et ismerek, annak szinte kivétel nélkül 100ezer kilcsi alatt turbó cseréje van. illetve hát az meg köztudott tény, hogy a Saab-okban a 2 literes turbó moci (mindegyik teljesítmény szintű, de főleg a 210 lovas) szintén max 100ezer kilcsit bír egy turbóval.

sztem ez tervezési hiba lesz, mert látható, hogy ott keletkezett a repedés, ahol a gépész alapmondóka is mondja:

"éles sarok, kezdő törés..."

Link to comment
Megosztás:

....fogalmam sincs, de én akárhány Z20LET-et ismerek, annak szinte kivétel nélkül 100ezer kilcsi alatt turbó cseréje van. illetve hát az meg köztudott tény, hogy a Saab-okban a 2 literes turbó moci (mindegyik teljesítmény szintű, de főleg a 210 lovas) szintén max 100ezer kilcsit bír egy turbóval....

Állat :lol:

Amit most vettél az le-be mennyit bír kb. ?

Link to comment
Megosztás:

fogalmam sincs, de én akárhány Z20LET-et ismerek, annak szinte kivétel nélkül 100ezer kilcsi alatt turbó cseréje van. illetve hát az meg köztudott tény, hogy a Saab-okban a 2 literes turbó moci (mindegyik teljesítmény szintű, de főleg a 210 lovas) szintén max 100ezer kilcsit bír egy turbóval.

sztem ez tervezési hiba lesz, mert látható, hogy ott keletkezett a repedés, ahol a gépész alapmondóka is mondja:

"éles sarok, kezdő törés..."

hat ez nem tul szép :lol:

jo hogy talpastul vetted meg ... az uj turbot

ugy nezem elég szar az uj turbok tervezése ezek szerint ...

nem hiába van dbilas nak masik talpa .. gondolom az jobban birja

Link to comment
Megosztás:

jaja, dbilas talpon éles sarok nincs, azonkívül teljesen egyenletes a hőterhelése (nincs "hot-spot" sehol), többek közt mert a gáznak mind a négy kiömlő csövön mm-re azonos az úthossza. de hát ezt te vágod, mert a te tökös kis talpadon is láthatóan az úthosszak pontosan egyeztek.

egyébként lehet, meg kéne venni ezt a guskrümmer-t, csak hát 800ajró, annyi, mint a turbinyekk 'lópöcsjóska' talpastul kompletten.

@Anti bá': jaja, 300paccer, és a 20% toroknövekedés alapján sztem nem is szabad vele többet megkockáztatni, mert úgy se bírná.

Link to comment
Megosztás:

Igaz nem turbós de annó amikor kijöttek az X20XEV motorok elég sok új kipufogó öntvényt vettek mert a régi elrepedt! Úgy látszik ez a vasöntény amiből csináltatja az Opel elég kevésbé bírja a magas hőmérsékletet. Azt nem értem, hogy a turbós OPC-nél miért nem fejlesztettek ki jobb anyagot.

Link to comment
Megosztás:

Igaz nem turbós de annó amikor kijöttek az X20XEV motorok elég sok új kipufogó öntvényt vettek mert a régi elrepedt! Úgy látszik ez a vasöntény amiből csináltatja az Opel elég kevésbé bírja a magas hőmérsékletet. Azt nem értem, hogy a turbós OPC-nél miért nem fejlesztettek ki jobb anyagot.

Corsawolf szív is emiatt! (C20XEV Vectra B Caravan)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.