Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

+ K&N sportbetétszűrő(nem direkt!!!) 4-2-1 leömlő rendes sportkatival, átömlő középdobbal, és szájíz szerinti hangolású hátsó dobbal.Ha pedig a keret még engedi, akkor egy F13CR váltó, ami elég rövid ahhoz, hogy nagyobb kategóriájú verdákat is pofár@ lehessen vele ejteni.

+kihangsúlyoznám a fékupgradet is!!!!

És hopp, már át is léptük az előbb meghatározott 200000-es limitet. :wacko: Node olyan emberről még nem is hallottam, aki azt mondta volna, hogy "kész, ennyit költök rá", és ki is jött volna belőle. Általában sunnyogva kinyögi az úriember, mikor kész az autó, hogyha megszorzom az említett összeget kettővel, az is kevés. :unsure:
Link to comment
Megosztás:

C14SE átalakítást kb. 1 éve csináltuk a haverommal, bontóból vettünk mindent szerencsére még egyben volt a "donor" és minden benne volt.

Amiket cserélni kell:

- C14SE hengerfej kompletten minden sallangjával (hengerfej, szivósor, injektorsor, gyújtás, jeladók, alapjárati motor, leömlő, vízcsövek, vákumcsövek stb.)

- főtengelyen lévő ékszíjtárcsa és a főtengely jeladó a tartójával együtt

- nagynyomású AC pumpa sajnos cserélni kell mivel a C14NZ 0,75 barral dolgozik a C14SE-nek meg 3 bar kell.

- motorvezérlő elektronika

- kábelköteg

- szokásos tömítések (hengerfej tömítés, szelepfedél tömítés, szivósor tömítés, kipufogósor tömítés stb.), olaj.

- légszűrőház (beömlő részel együtt ami a hűtőnél van)

A biztonság kedvéért mi csináltunk egy HF felújítást is (síkoltatás, szelepszár szimering csere, hidrotőke csere stb.)

C14NZ-ből használható a MAP szenzor, gyújtáskábelek, motorhőfok jeladó és a műszeregység vízhőfok jeladó ezek megegyeznek.

Nekem mázlim volt mert sikerült mindezt kihoznom 95 eFt-ból.

Ami még fontos feltétetlenül ki kell cserélni az első féktárcsákat is 256-osra a régivel nem biztonságos! (14-es felni kell hozzá)

Röviden ennyi!

Utánna lehet folytatni, K&N betét sportlégszűrő, 4-2-1 leömlő, kipuff rendszer stb.

Link to comment
Megosztás:

Ami még fontos feltétetlenül ki kell cserélni az első féktárcsákat is 256-osra a régivel nem biztonságos! (14-es felni kell hozzá)

Utánna lehet folytatni, K&N betét sportlégszűrő, 4-2-1 leömlő, kipuff rendszer stb.

Átalakítással egyetértek, többivel nemnagyon.

Ésszel használva a 236os sima tárcsa is megfelelő. (jó tárcsával és jó betéttel) De a 236 hűtött meg tökéletes, márcsak azért is mert az 1.4 16v 90 lovához is megfelel. Nem kell átesni a ló túloldalára.

Betétszűrőt sem támogatom. Minek? Pár tízezret elkölteni a tudatért, hogy van valami a légszűrővel is? Felesleges.

Kipuffal meg megintcsak könnyű elrontani a dolgokat. Ráadásul drága is.

Utolsó kettő legalább annyiba kerül, mint az átalakítás és nem hoz feleannyit sem.

Link to comment
Megosztás:

Átalakítással egyetértek, többivel nemnagyon.

Ésszel használva a 236os sima tárcsa is megfelelő. (jó tárcsával és jó betéttel) De a 236 hűtött meg tökéletes, márcsak azért is mert az 1.4 16v 90 lovához is megfelel. Nem kell átesni a ló túloldalára.

Betétszűrőt sem támogatom. Minek? Pár tízezret elkölteni a tudatért, hogy van valami a légszűrővel is? Felesleges.

Kipuffal meg megintcsak könnyű elrontani a dolgokat. Ráadásul drága is.

Utolsó kettő legalább annyiba kerül, mint az átalakítás és nem hoz feleannyit sem.

Udi gépe meggyőzően változott ezen átalakítások után......... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Átalakítással egyetértek, többivel nemnagyon.

Ésszel használva a 236os sima tárcsa is megfelelő. (jó tárcsával és jó betéttel) De a 236 hűtött meg tökéletes, márcsak azért is mert az 1.4 16v 90 lovához is megfelel. Nem kell átesni a ló túloldalára.

Betétszűrőt sem támogatom. Minek? Pár tízezret elkölteni a tudatért, hogy van valami a légszűrővel is? Felesleges.

Kipuffal meg megintcsak könnyű elrontani a dolgokat. Ráadásul drága is.

Utolsó kettő legalább annyiba kerül, mint az átalakítás és nem hoz feleannyit sem.

Szerintem egy 60Le-ős autón sem baj,ha a fék erősebb,baj nem lehet belőle,persze ha erre nem sajánlja a user a pénzt rá.

A kipuff az elrohadás miatt lett cserélve,a betétszürő pedig nem rossz dolog,megint csak ha az ember áldoz rá 15E-t,és nem a gagyi simota és hasonló fosokra gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Átalakítással egyetértek, többivel nemnagyon.

Ésszel használva a 236os sima tárcsa is megfelelő. (jó tárcsával és jó betéttel) De a 236 hűtött meg tökéletes, márcsak azért is mert az 1.4 16v 90 lovához is megfelel. Nem kell átesni a ló túloldalára.

Betétszűrőt sem támogatom. Minek? Pár tízezret elkölteni a tudatért, hogy van valami a légszűrővel is? Felesleges.

Kipuffal meg megintcsak könnyű elrontani a dolgokat. Ráadásul drága is.

Utolsó kettő legalább annyiba kerül, mint az átalakítás és nem hoz feleannyit sem.

Nem tudom,hogy a tiéd hogyan és mit megy,de Udi gépében már nem egyszer ültem és 2 személlyel is mentünk GPS szerint 190-et 4.-ben!

Persze azt már nem olyan dinamikával éri el,de az ő váltója elég jól el van találva.Irigylem is érte! :unsure:

Jah és sima tárcsát(léghűtés nélkülit)akkor sem raknék fel,ha fizetnének érte.

Link to comment
Megosztás:

Szűrő: Ha mér nekem valaki padon egyet előtte utána elhiszem, amúgy nem. (láttam már ilyen méréseket ilyen olyan szűrővel anélkül, engem nem győzött meg) Ha ingyen dobálnák lehet én is megpróbálnám, de számomra az árát nem éri meg, Pedig aki ismer tudja, hogy nem spórolok ha lovakról van szó.

Kipufogó: Valószínű félreérthetően fogalmaztam az előbb. Egy jó kipufogó jó. De az a helyzet, hogy itthon a kipufogósok csövet hajlítanak meg hegesztenek, aztán ezt felrakják az autóra. Ez nem kipufogógyártás. (ha ismertek kivételt szóljatok nekem is) Az meg, hogy 4-2-1 vagy 4-1 az még nem mond semmit. Csőhosszok vannak és csőátmérők. (meg rengeteg egyéb dolog)

Lehet hogy Udi kipufját pont eltalálták, meg az is igaz, hogy ezen a kipufogón valószínűleg többet lehet javítani mint rontani, de attól még az a véleményem, hogy nem ér 60-100 ezret az egész rendszer úgy, hogy kap 5 lovat pluszban ráadásul kidobják belőle a katalizátort. (zöldkártyát meg majd megoldja a júzer)

Fék: Nekem a 236-os sima tárcsát egyetlen helyen sikerült elmelegítenem. Dombról le 140-150-el. (előtte is tempóban haladva) Az nem tartozott a normál igénybevétel közé. Normál körülményekhez elég lesz még a sima tárcsa is, ha szeret kicsit tempósabban haladni 236 hűtött. A 256-ot egyrészt hátsó tárcsa mellé tervezték (így tökéletesen kilőhetjük a fékegyensúlyt, szerencsére a jóirányba), másrészt az esetek nagy részében feleslegesen rontja a jármű dinamikáját (gyorsulás, lassulás, kanyarvétel). Létezik az a vezetési stílus amivel szükség lehet a nagyobb fékre, de én a kollégáét nem ismerem, és szerintem ti sem. Azt meg el kellene felejteni, hogy lóerőhöz mérjük a szükséges fékteljesítményt. A súly, sebesség, vezetési stílus 100x többet számít.

Az enyém: Nincs GPS-em . :unsure:

Link to comment
Megosztás:

A 256-ot egyrészt hátsó tárcsa mellé tervezték (így tökéletesen kilőhetjük a fékegyensúlyt, szerencsére a jóirányba), másrészt az esetek nagy részében feleslegesen rontja a jármű dinamikáját (gyorsulás, lassulás, kanyarvétel). Létezik az a vezetési stílus amivel szükség lehet a nagyobb fékre, de én a kollégáét nem ismerem, és szerintem ti sem. Azt meg el kellene felejteni, hogy lóerőhöz mérjük a szükséges fékteljesítményt.

Az 1.6 16V már 256-tal jött ki, és felfelé csak ezt rakták rá az Astrákra.Egészen a GSi-ig.Amúgy hiába vezetsz te jól ha a másik bénázik, mert ot bizony szükség van a nagy és hatásos fékre.

Szélsőséges példa, de ott volt a Corsám.Nem ért xart sem a 236 hűtött.......

Link to comment
Megosztás:

Hát, inkább a fék alkatrészeinek a minösége a fontos, mert fékeztem már 236-os masszív tárcsával is jót és melegedett már el 256-os fékem 180-ról úgy, hogy 120-nál már alig fékezett. :unsure:

De ettöl függetlenül én is azt mondom, hogy aki teheti 256-osra építse át, mert azért abban jóval több tartalék van. Lehet, hogy évekig elég lesz, de egyszer autópályán, vagy egy szerpentinen hirelen kellene fékezned és elfogy. Na ezért nem fogok soha a fékeken spórolni.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.6 16V már 256-tal jött ki, és felfelé csak ezt rakták rá az Astrákra.Egészen a GSi-ig.Amúgy hiába vezetsz te jól ha a másik bénázik, mert ot bizony szükség van a nagy és hatásos fékre.

Szélsőséges példa, de ott volt a Corsám.Nem ért xart sem a 236 hűtött.......

Az azért nem ért semmit, mert nem állt jól és meg volt feszülve. Különben hasonlóan fékezett volna, mint a 256.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.6 16V már 256-tal jött ki, és felfelé csak ezt rakták rá az Astrákra.Egészen a GSi-ig.Amúgy hiába vezetsz te jól ha a másik bénázik, mert ot bizony szükség van a nagy és hatásos fékre.

Szélsőséges példa, de ott volt a Corsám.Nem ért xart sem a 236 hűtött.......

Demóval értek egyet. Amúgy a béna vezetővel meg lehet, hogy veszélyesebb a 256, ha abban egyetértünk hogy a legjobb fékhatás csúszáshatár közelében érhető el. Nagyobb fék hamarabb megfogja a kereket, béna vezető meg csak tovább nyomja a pedált ahelyett, hogy kicsit felengedné. Különösen igaz ez síkos úton.

2 személlyel is mentünk GPS szerint 190-et 4.-ben!

Kicsit visszatérve. Miért fontos, hogy hány személlyel?

Link to comment
Megosztás:

Kicsit visszatérve. Miért fontos, hogy hány személlyel?

Pl súly miatt!

Nekem gyári fékek voltak fent,brembo ferrodora lett cserélve 236 hütött és bizony volt olyan eset,hogy ha nem ezek vannak fenn és nem 205/50 szerintem durrantam volna bele a tháliába,mert a csaj sárga lámpánál satut nyomott 60-ról,mert megijedt.

Link to comment
Megosztás:

Demóval értek egyet. Amúgy a béna vezetővel meg lehet, hogy veszélyesebb a 256, ha abban egyetértünk hogy a legjobb fékhatás csúszáshatár közelében érhető el. Nagyobb fék hamarabb megfogja a kereket, béna vezető meg csak tovább nyomja a pedált ahelyett, hogy kicsit felengedné. Különösen igaz ez síkos úton.

Aki béna, az ne üljön sportautóba.Nagyobb LE-höz kell a nagyobb és hatásos fék.Ez az én véleményem, de mindenki úgy csinálja, ahogy akarja...........

Link to comment
Megosztás:

Aki béna, az ne üljön sportautóba.Nagyobb LE-höz kell a nagyobb és hatásos fék.Ez az én véleményem, de mindenki úgy csinálja, ahogy akarja...........

Nem csak a bénaságról van szó,hanem aról hogy ki mennyire ismeri az adott vasat maga alatt.

Én a corsát még egy hét után is tisztelettel kezeltem,mert tudtam,hogy bármikor lehet gond.

Dezső már más tészta,mert azért 30Ekm alatt már megismerkedtünk annyira,hogy nem félek meghúzni a bajszát,már amennyire lehet! :unsure:

Azért Tomi023 meglepődött,hogy madarasról haza mennyire ráestem kanyarokban! :wacko:

Maci!Tedd át az egészet az F astra tuningba!

Link to comment
Megosztás:

"Követési távolság

27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni."

ha gyengébb a fék, akkor nagyobb távolság kell...

na de komolyan, off vége. Fékre van egy külön topic!

Link to comment
Megosztás:

"Követési távolság

27. § (1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni."

ha gyengébb a fék, akkor nagyobb távolság kell...

Távolság volt köztem és a dália között,csak nem számítottam arra hogy az "okos" a sárga lámpától megijed!

Link to comment
Megosztás:

Távolság volt köztem és a dália között,csak nem számítottam arra hogy az "okos" a sárga lámpától megijed!

gyenge kifogás a rendőrnek...

Maci!Tedd át az egészet az F astra tuningba!

majd holnap... vagy ha valaki áthelyezi helyettem, azt megköszönöm(akár a fék topikba is mehet)... erősen fáradt vagyok. Bocsi.

Link to comment
Megosztás:

Pl súly miatt!

Newtonnak van egy törvénye.

Miszerint a gyorsulás függ az erőtől és a tömegtől (de át lehet fogalmazni másféleképpen is), tömeget meg át lehet variálni könnyedén súllyá. Eszerint fontos, hogy hányan ülnek az autóban a 0-100-ra gyorsításnál. De sebesség nincs benne.

Bizonyos sebesség eléréséhez le kell küzdeni az ellenállásokat. (mint légellenállás, gördülési ellenállás, egyéb apróságok) Ezeken semmit vagy egyészen minimálisat változtat némi többletsúly. Ergo lényegtelen mennyien ülnek az autóban, ha van elég hosszú út ugyanannyi lesz a végsebesség.

Nekem gyári fékek voltak fent,brembo ferrodora lett cserélve 236 hütött és bizony volt olyan eset,hogy ha nem ezek vannak fenn és nem 205/50 szerintem durrantam volna bele a tháliába,mert a csaj sárga lámpánál satut nyomott 60-ról,mert megijedt.

205-ös gumi meg nehéz dízel. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Aki béna, az ne üljön sportautóba.Nagyobb LE-höz kell a nagyobb és hatásos fék.Ez az én véleményem, de mindenki úgy csinálja, ahogy akarja...........

Ha én 6000 lóerővel (amihez turbó vagy kompresszor kell :unsure:) egy fél tonnás autóban csak 20-al megyek, akkor még egy biciklifék is elég lesz.

Cseréljen féket mindenki aki kevésnek érzi a mostanit.

Link to comment
Megosztás:

...a csaj sárga lámpánál satut nyomott 60-ról,mert megijedt.

Ilyet már láttam: kirándulni mentünk csoportosan, elöl egy osztrák csaj egy BMW-vel, lámpa sárgára vált, csaj megáll, mert náluk az a szokás, mögötte meg a csávó a gázra lép (magyar szokás) és durr. A BMW-n egy karcolás se lett, a mögötte jövő Skoda Forman eleje meg ripityára tört, lámpák kuka, motorháztető nyithatatlan, víz elfolyt.

Off vége

Szerintem felesleges egy C14NZ esetében turbón gondolkodni, ha sikerülne is, nem bírná sokáig. Nem arra tervezték. Hengerenkénti injektorosra való alakítás és kész.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.