Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

egy alkalmazás a Gt35-ös turbóra. Stefan Klasen Speedster-e (van még ezer video fent, azt is érdemes megnézni). azért nem olyan rossz ez a Z20LET tuningolási lehetőség... ;) a lavórginis is belátta... :rolleyes: 600LE érdekes dolgokat művel egy ilyen könnyű testben (6.9 mp 1/8 mérföldön upsz)

Igen, ugye a Kasen volt az EDS egyik fö szakija és a BoostBeast-et is ö vezette eleinte. Aztán meg valamin összebalhéztak és akkor külön céget alapított. Utána meg megépítette ezt a Speedstert, hogy gyorsabb legyen, mint a BB. <_<

Nagyon durva gép, láttam már videót, ahol a BB-et veri agyon.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
No, ez is turbó..mondjuk nem Opel...

amúgy az ilyen átmegy műszakin? nem zavarja őket,h nincs első lökös és társaik?

http://totalcar.hu/nepitelet/index.php?op=...mp;cat_id=41249

Hallottam már olyanról aki látott olyat fényképen akinek az unokaöccsének a kertszomszédja az autót úgy vizsgáztatta, hogy el sem vitte csak leadta a rendtáblákat....

Üdv (M)agyarországon :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

egy 1.4-es astrába szeretnék turbót(nem kell brutális turbó) esetleg tudtok nekem segíteni.

nagyon köszi

Nagyon bele kell majd mászni, arra készülj fel.Gyakorlatilag csak a blokk, és a hengerfej marad a régi, a többit ki kell majd cserélni.Szvsz. min. 7-800e.ft kiadására készülj fel.

Persze rá lehet rakni minden átalakítás nélkül is a turbót a motorodra, de készülj fel, hogy néhány perc alatt vége is lesz.Az Opel motorjai utólag nem jól tűrik a turbósítást.Ellenben a japán autók, pl. Hondák motorjaival.Ez ilyen.

Szóval inkább keress gyárilag is turbóval rendelkező benzines erőforrást, pl. C20LET-et, de annak az ára is min. 400-600e.ft körül fog mozogni, és még sokmindent ki kell cserélni az autódban ahhoz, hogy stabilan is tudjon működni.Szóval szerintem nem éri meg.

De Pl. egy calibra Turbó megvásárlása igen.Esetleg Astra GSi turbó, ami nem is olyan régen volt eladó itt a klubbon belül, és pics@ pénzért talált végül gazdára....

Link to comment
Megosztás:

Nagyon bele kell majd mászni, arra készülj fel.Gyakorlatilag csak a blokk, és a hengerfej marad a régi, a többit ki kell majd cserélni.Szvsz. min. 7-800e.ft kiadására készülj fel.

Persze rá lehet rakni minden átalakítás nélkül is a turbót a motorodra, de készülj fel, hogy néhány perc alatt vége is lesz.Az Opel motorjai utólag nem jól tűrik a turbósítást.Ellenben a japán autók, pl. Hondák motorjaival.Ez ilyen.

Szóval inkább keress gyárilag is turbóval rendelkező benzines erőforrást, pl. C20LET-et, de annak az ára is min. 400-600e.ft körül fog mozogni, és még sokmindent ki kell cserélni az autódban ahhoz, hogy stabilan is tudjon működni.Szóval szerintem nem éri meg.

De Pl. egy calibra Turbó megvásárlása igen.Esetleg Astra GSi turbó, ami nem is olyan régen volt eladó itt a klubbon belül, és pics@ pénzért talált végül gazdára....

Uhh.

Esetleg kompresszor???

Link to comment
Megosztás:

Uhh.

Esetleg kompresszor???

Nézd.Én építettem magmnak egy C20NE Corsát.Nagyon jó volt.Iszonyat pénzt és időt emésztett fel, és rengeteget segítettek a barátaim is.Nélkülük ez nem jött volna létre.Közel 1M-be volt a projekt, és utána 480e.-ért sikerült eladnom.Mindezt azért, mert nem akartam a családi gépet szétnyúzni ilyen céllal.

Sok 5letem volt.Egyik ez a turbó dolog.Utánajártam, ill. itt a fórumon is sok ember véleményét kikértem.Nem beszélt le róla senki, csupán azt mondták, hogy ha van 800e.-1Mft-om ilyenre, hát csináljam.Először nem értettem, miről beszélnek.Aztán tételesen leírták, hogy mi, és mennyibe kerül.S, akkor még ez a technika nem volt beépítve az autóba.Az még utána jött.Sokat agyaltam, és rá kellett jönnöm, igazuk van.Célszerűbb inkább olyan gépet venni, ami alapból erős/nagyccm-es/turbós.Vagy mindez együtt.S, akkor még mindig "olcsóbban" jövök ki a dologgal, mint ha elkezdem az én kisccm-es autómat átalakítgatni.

Inkább letettem az egészről.Nem állok úgy anyagilag, hogy az ilyen épített autóba mindig bele tudjak ölni 3-400e.ft-ot egy-egy meghibásodás alkalmával.Mert ezek az épített autók egyáltalán nem stabilak, ha nem kellő hozzáértéssel rakják össze.S, ma Magyarországon igen kevés ember ért az ilyesmihez.Aki pedig ért hozzá, az megkéri az árát a munkájának.

Szóval ha turbósat akarok, nem építek, hanem veszek 1t.Ha nagy ccm-est akarok, veszek 1t.(Pl. Astra GSi C20XE)De semmi értelme nincs az ilyen projektelésnek.Tudom, mert csináltam.

Nem lebeszélni akarlak erről a dologról, hiszen a te autód, a te pénzed.De ha nincs, inkább ne csináld.

Ha van, akkor hajrá.Van itt pár cartárs, aki megjárta a hadak útját, és szívesen elmeséli a kalandjait. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Van egy 1.4 turbó A Corsa.

Beszélgettem a gyerekkel és szerintük 200 ló. :unsure: Na az én 150 lovas 2000 16V A Corsám sokkal jobban ment gyorsuláson.

Ilyen projektnél megszokott dolog a motorcsere, vagy felújítás, mert elég gyakran elszáll egy-egy dugó.

Na meg a vezérlö, ami kell, de még csak nem is passzol igazán jól az Opel vezérlövel 300e ft. Szerintem nem érdemes kisköbcentis motorokat piszkálni, max a gyári cuccokkal. Minden más túl drága a kis teljesítménynövekedésért.

Link to comment
Megosztás:

köszi mindenkinek.

szerintem akkor marad a chip tuning meg a kipufogórendszer.

A Chiptuning nem ér semmit a te motorodnál. Azt a pénzt inkább fektesd be másba. Mondjuk ha átalakítanád hengerenkénti injektorosra, azzal sokkal többet érnél el. De a Chiptuning helyett akár el is ihatod azt a pénzt, akkor is több hasznod lenne belöle. :unsure:

Van itt a fórumon olyan, aki szintén olyan motorral indított, mint te és most jóval több, mint 100LE-t tud az 1.4.

Link to comment
Megosztás:

Szeretném azt elérni, ha négyen beülünk akkor ne szendveggyen már a vas.

A multkór egyedül ültem a kocsiba 90km/h-val mentem, volt egy emelkedö (nem nagy) és visszalassúlt a gép vissza kellett váltanom, hogy ne guruljak vissza. az előzéskröl ne is beszéjük...

nem gyorsulgatni akarok han egy picit több pacit. ennyi

szerintem amit rászánnék az kb 200e magyar pénz

köszi

Link to comment
Megosztás:

Akkor az Udi féle megoldás a neked való. A központi injektoros motorját átalakította hengerenkénti injektorosra, és azóta aki látta, dícséri. Előnyök: motorszámod megmarad, közúti forgalomra teljesen alkalmas lesz, és a plusz pacik sem maradnak el. No nem ménes, de 1.4-hez képest gondolom kielégítő megoldás.

És Udi tutira le tudja írni lépésről lépésre, forintról forintra az egész manővert.

U.I.: Nézd, mit találtasm neked! C14NZ ---> C14SE átalakítás

Itt ugyan B Corsa a téma, de a motor ugyan az, és jól le vannak írva a dolgok, és még telefonszám is van. 2004-ben a srácnak 135000 Ft-ba került a móka, ez most sem lehet sokkal több. Még bőven benne maradsz a 200000 Ft-os keretedben. Ha meg magad hozod össze, akkor nagyon olcsón kijöhetsz belőle.

Link to comment
Megosztás:

Szeretném azt elérni, ha négyen beülünk akkor ne szendveggyen már a vas.

A multkór egyedül ültem a kocsiba 90km/h-val mentem, volt egy emelkedö (nem nagy) és visszalassúlt a gép vissza kellett váltanom, hogy ne guruljak vissza. az előzéskröl ne is beszéjük...

nem gyorsulgatni akarok han egy picit több pacit. ennyi

szerintem amit rászánnék az kb 200e magyar pénz

köszi

Akkor sztem az NZ-SE átalakítás kell neked (bontott cuccokból sztem 30-40e-ből megvan), ezt esetleg megfejelni egy speckó vezérműtengellyel + chippel. Így kb. 100LE elérhető.

Link to comment
Megosztás:

speckó vezérműtengellyel + chippel. Így kb. 100LE elérhető.

+ K&N sportbetétszűrő(nem direkt!!!) 4-2-1 leömlő rendes sportkatival, átömlő középdobbal, és szájíz szerinti hangolású hátsó dobbal.Ha pedig a keret még engedi, akkor egy F13CR váltó, ami elég rövid ahhoz, hogy nagyobb kategóriájú verdákat is pofár@ lehessen vele ejteni.

+kihangsúlyoznám a fékupgradet is!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.