Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

Anti 1240 kg-os tömegre számolt Neked 221LE-t a gép most.

Az 1320 kg-ra vetítve keréken 235.3LE!!!

Miért állítottátok el 1320 kg-ról? Én annyira tettem Neked pénteken.

Ez mostmár elég konzisztens, mondható, hogy 235LE körüli a gép keréken, ami főtengelyen van vagy 280-290LE.

A nyomaték megint full hülyeség lett (600Nm max :unsure: :blink: ;)).

A hajtásláncod biztos, hogy nagyon sokat elnyel, mert 6 mp 0-100-on 290LE-től - ilyen viszonylag kis súly mellett - szerintem kevés!!! De még az 5.7 is, amit mértél csak ippeg tűnik jónak. Ekkora erővel, ennek a tömegnek 5.5-öt kéne mennie, vagy talán még jobbat...

Link to comment
Megosztás:

Azért raktam 1240-re, mert egyedül ültem benne...

Ennyit mértünk a vastelepen...

Az 1340 akkor lett volna patent, ha ül mellettem még valaki...de nem ült... :unsure:

Hát a 0-100-ra időnél talán magyarázat lehet a szar gumi, nem jó elindulás, és a túl hideg idő...ergó no tapadás... :blink:

Van még mit tanulni...ráadásul a 2-be váltásom is iszonyat lassú... ;)

De nem akarom kinyírni a váltót... ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

elkészült a szerkentyűm. :lol:

mértem Nikivel együtt egyet, 192,8 LE keréken. nem is rossz, de hát az idő ugye nem az igazi gyorsulgatásra. kb. 241...245LE ez főtengelyen úgy saccolom. 15.47-et mentem, de ezt kár most nézni, mert az út tiszta víz volt, meg ketten voltunk, és elforogtam rendesen. 60 lábnál 0.3 mp idő és 5 km/h sebesség hátrányom volt az eddigi legjobb időhöz képest, amit 1/8-ra sebességben le is dolgoztam. valamivel erősebb lett a gép tehát, az biztos.

padra megy, mert a Niki szeretné tudni, hogy nincs több, mint 250 paci a szerkezet. de a mérésből azt prognosztizálom, hogy igaza van.

Link to comment
Megosztás:

kép a járgányról:

opc-070103-06.jpg

- balra a kék csík :) felett a dBilas szívórendszer (FlowMaster) látszik

- a kék csík és a fekete kör :D (a ventillátor) közt az a nagy disznó fekete trombitakürt lett a pöttömnyi Z20LET szívócsonk helyett az új.

- látszanak a Samco csövek (fekete + kék illesztések) + hátul picit látszik (szintén kék és lefelé áll a Samco csőből) a Samco lefúvó, ami nem hangos (ez az én kívánalmam volt :lol:)

- a fekete Samco cső a 9 literes alu EDS intercoolerben végződik (a fekete körtől jobbra). baromi passzentos, ki kellett itt-ott bélelni a környezetét, mert a rezonálástól hozzáért ehhez-ahhoz, és annak nem volt jó hangja...

- a chip háza is látszik, mert az aksi, meg az aksi tartó a képen ki van szerelve. a Samco cső alsó kék végétől jobbra lenne az aksi, attól tovább jobbra látszik egy alu lap csavarokkal, abban van belül a chip.

- itt még a kitámasztóka látszik, de azt is cserélni kellett teleszkóposra, mert nem lehetett a dBilas csövektől rendesen lezárni a tetejt. nem is bánom, sokkal jobb, mint a kitámasztó.

- a sperr difi + a kuplung nem látszik, még jó. :) csak annyit tudok még mondani róluk, hogy a kuplung nagyon jó, nem nyivog ha padlózok. a gumi forog inkább el. lehet picit csúsztatni, szerencsére nem vadállat, a 420 Nm-t remélem bírni fogja (450 Nm a határnyomatéka). kb. olyan kemény lett, mint a Morzsa kuplungja (ami azért elég kemény).

kb. ennyi jut eszembe most.

itt a Flowmaster ominózus csöve, ami elsőre Z20LER-hez való volt (a képen látható), ami persze 5 cm-rel rövidebb, mint a Z20LET cső. majd felteszem, ahol a kettő együtt látszik. ha a dBilas így elcsűri, akkor mit csinálnak a többiek? :)

opc-070103-01.jpg

az intercooler miatt mindent 1,5 centivel át kellett helyezni. a kép közepén alulnézetben látszik, hogy a hűtőventillátor alu házát emiatt meg kellett esztergálni úgy, hogy felvegye a leömlőben lévő előkatalizátor házának alakját, mert egyébként 1 cm-t beleért. ezt se mondta előre senki, hogy ilyen lesz. :) (a ventillátorházon vannak kis bordák, amin jól látszik is a bemarás.)

opc-070103-02.jpg

ez meg itt a lefúvó. nem nagy, nem hangos, de épp ilyet akartam...

opc-070103-05.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát Voszi! Gratulálok! Ha jobb idő lesz, akkor lesz az még jobb mérérseredmény is... :)

Ja és tök ari, ahogy leírtad, az elöbbiekben, hogy mi hol van... :)

Az a lefújó, a egydugattyús?

Ja én meg voltam ma az Attiláéknál, és már csak a finombeállítások vannak hátra a golyóscsapágyas lexis turbós Vecrtán...Hát skacok...fel kell kötni a gatyánk...mert ez így mocihang, alapján elég durva lett...padlógázon üresben olyat tölt, hogy uhhhhh...simán lefúj de nem picict...de ami érdekes, hogy nincs benne lefújó, hanem a waste-gate szól ilyet...

Kiváncsi leszek meddig lesz talpon gyári dugókkal, de van egy sejtásem... :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

köszi :lol:

itt az a ######a kis szívócső, Z20LER & Z20LET együtt figyel. csak 5 centi a difi, szóval egy dBilas-os simán elnézheti. biztos nem nő volt, aki összepakolta, ha 5 cm ennyire nem számít... :) :) :) :)

opc-070103-07.jpg

ez a kép már a szerelőtől elindulás előtt készült, amikor minden egyben volt:

opc-070103-08.jpg

fogalmam sincs hány dugattyús a lefúvó. te látod rajta Anti?

Link to comment
Megosztás:

ha valakit érdekel az F23SRT váltó lelkivilága, íme egy pár fotó:

f23srt-01.jpg

a széria differenciálmű + a végáttétel fogaskereke. a tömege 6,0 kg (a Quaife sperr difi tömege: 6,8 kg).

f23srt-02.jpg

ez itt a kúpgörgős csapágy, amit kicseréltettem erősebbre, mert a váltó szétszerelése után valószínűleg marad valamennyi axiális normális és tangenciális irányú ütés a tengelyen, így nem árt, ha ezt jóval erősebb csapágyak veszik fel:

f23srt-03.jpg

a váltóház belseje:

f23srt-04.jpg

ez meg itt a váltóház fedele. érdekes, hogy a gyári olajból valamennyi anyag kivált a felületre és filmet képezett. igazán nincs jelentősége, de próbáltunk jobb olajat szerezni bele, hogy ne csinálja ezt, de nem tudom lesz-e eredménye. ha szétesett a váltó :lol: :) :) :) akkor úgy is kiderül, mert megint szét kell szedni.

f23srt-05.jpg

Link to comment
Megosztás:

Azért mondhatnál valamit milyen, mielőtt széthajtod :lol:

nem tudok semmi jót mondani még, mert csak a szerelőtől haza mentem vele, és ócska volt az út, minden tiszta víz volt. egy picit gyorsulgattunk, meg mértünk teljesítményt. minden mérés keréken 190 LE feletti volt, a Dyno az utolsó mérésre 197,7LE-t írt eredményül, de a diagramon csak 192,8LE volt a leolvasható maximum. nem tudom, hogy miért adta meg a gép a 197,7-et hozzá. ha igaz lenne, akkor a gép 250 lovas lenne, így csak kb. 240 felett picivel.

érzésre jelentősen erősebb lett, főleg kettes nagyon ultra lett, 7000 felett is durván tol egészen a végéig (órán olyan 7500-nak látszik, de gyári adat szerint csak 7300-ig). itt az óra, majd lefotózom, de elmegy egy bő centit a fekete sávba a mutató:

opc-070103-09.jpg

Link to comment
Megosztás:

akkor összehasonlításképpen a két kuplung.

a széria:

SzeriaKuplung-01.JPG

rendesen meg kellett ezt meg köszörülni, mert a chip után próbálgattam a gépet, és a gyári kuplung rondán szétrágódott. látszik a fotón, hogy a felület milyen egyenetlen. kézzel tapintható, szemmel közelről tisztán látható volt az egyenetlenség.

SzeriaKuplung-02.JPG

ez itt a Sachs kuplung:

Sachs-01.JPG

Sachs-02.JPG

ennek is elég nagy rugói vannak, de egészen másképpen műxik, mint a gyári. a kuplung pedál gyakorlatilag az út 70%-ában szabadon lifeg, majd hirtelen erősödni kezd, és pár fok tovább billentés után már kapcsol is. de érzéssel azért ez is csúsztatható, aminek külön örülök. ez a "sport" (illetve hát típus név szerint "performance") változat, van a "race" változat, ami alig drágább, 500 Nm a nyomatékhatára, de annak gyakorlatilag semmi csúsztatása nincs.

Attilának is ilyen volt a Caliban.

Ez is állítható ?

nem tudom. az összezárásra gondolsz?

na még a bölcsőt felteszem. ebbe meg leszereléskor két helyen is beletört (rohadt) a csavar. elég gagyiság nem? felfúrtuk, és bika (és remélhetőleg nem belerohadós) csavarokkal helyettesítettük az összes csavart.

Bolcso-01.JPG

remélem, elég kimerítő volt a bemutató. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nemsemmi átalakítás...........csak nézek bután........ :) Ehhez képest a Corsázás gyerekjáték! :)

Mondjuk itt mánn szinte versenytechnikáról is beszélhetünk........gondolom. :lol: :)

hát igen... ha 1987-et írnánk... :D :D :D

de azért talán van benne ez-az, ami közelíti a jelenlegi verseny technika szintjét.

persze majd Futó kolléga kijavít. :)

Link to comment
Megosztás:

Voszi!

Imádom olvasni az irományaid...bár nem mindig értek belőle mindig... :)

Azt így nem látom...de majd szemügyre veszem...

Lassen itt az ideje, hogy újra megnézzük, hogy mit tud a két masina különböző fázisokban...

pl 5-ben 1.500 ról...meg 3.ban 3.000 ről...meg állóból, meg 60-ról...csak jönne már a jóidő... :lol:

Link to comment
Megosztás:

wooo :lol: :) éljen az alaposság

bár ez a leirás sztem nekem készült -> kék csik alatt fekete kör fölött :)

- a chip háza is látszik, mert az aksi, meg az aksi tartó a képen ki van szerelve. a Samco cső alsó kék végétől jobbra lenne az aksi, attól tovább jobbra látszik egy alu lap csavarokkal, abban van belül a chip.

ez melyik chip? az a motorvezérlő elektronika ami nekünk bennvolt az utastérben az neked kikerült az aksi mellé? :)

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok Voszi!

Nagyon komoly munkát végeztetek... és irígylem a szakértelmed! :)

Kíváncsi leszek, hogy mit produkál a gép!

Lassen itt az ideje, hogy újra megnézzük, hogy mit tud a két masina különböző fázisokban...

pl 5-ben 1.500 ról...meg 3.ban 3.000 ről...meg állóból, meg 60-ról...csak jönne már a jóidő... :lol:

Úgy látom Anti beindultál eléggéééé...! :) :)

Link to comment
Megosztás:

Nem most..már 4 éve...amikor megvettem az autót... :)

Voszival már csinlátunk ilyen összehasonlítást amikor még szívó volt az autóm...most is kéne egy ilyet...

Max valahogy azt is ki kéne próbálni, hogy a két kocsinak egyforma súly kreálni...

majd öntünk egy kis betont az enyimbe... :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát az segítene... kb. 1 tonnára gondolok. akkor kiállok, egyébként nem érek rá!!! :) :D :D

wooo :lol: :) éljen az alaposság

bár ez a leirás sztem nekem készült -> kék csik alatt fekete kör fölött :)

ez melyik chip? az a motorvezérlő elektronika ami nekünk bennvolt az utastérben az neked kikerült az aksi mellé? :)

jaja, ez a motorvezérlő elektronika, és kikerült az aksi mellé. a pontos magyarázatot nem tudom, de vannak ötleteim.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.