Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

hengerenként 70-80LE alatt nincs sok teteje egy ilyen egt szenzornak, dísznek esetleg. pár dízelt ismerek, amiben szükségből benne van, de azok dragra felhúzott tragik, 300+LE-vel.

mi akarsz építeni, egy bulidzsób@szót?

Ha ez tényleg így van akkor tényleg nem kell. De sok helyen írták hogy vigyázzak nehogy leolvadjon a dugattyú a hőtől, és gondoltam biztosra megyek és mérem a hőmérsékletet...ennyi....

Köszi a segítséget egyébként...

Link to comment
Megosztás:

Ha ez tényleg így van akkor tényleg nem kell. De sok helyen írták hogy vigyázzak nehogy leolvadjon a dugattyú a hőtől, és gondoltam biztosra megyek és mérem a hőmérsékletet...ennyi....

Köszi a segítséget egyébként...

Hát azért ahhoz, hogy gond legyen tényleg oda kell feszülni...a dízeleknél a hajtókarhajlítás szerintem sokkal nagyobb veszélyt rejteget mint az olvadás...

Írnál arról, hogy mik a terveid?

Link to comment
Megosztás:

"mi akarsz építeni, egy bulidzsób@szót?"

"Írnál arról, hogy mik a terveid?"

anti, mióta megtrottyosodtál (30+), teljesen szalonképes lettél.... :huh:

bocsi a tahóskodásért kertace, a kérdésem tényleg úgy helyes, ahogy anti írta. ha fel akarod húzni a gépet rendesen, az itt mindenkit érdekel, annak ellenére, hogy senki se írja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

"mi akarsz építeni, egy bulidzsób@szót?"

"Írnál arról, hogy mik a terveid?"

anti, mióta megtrottyosodtál (30+), teljesen szalonképes lettél.... :huh:

bocsi a tahóskodásért kertace, a kérdésem tényleg úgy helyes, ahogy anti írta. ha fel akarod húzni a gépet rendesen, az itt mindenkit érdekel, annak ellenére, hogy senki se írja. :D

Ja ne mán... már jönnek elő a gyerekkori élmények, de arra nem emléxek, hogy 1 órával előbb mit hova raktam... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja ne mán... már jönnek elő a gyerekkori élmények, de arra nem emléxek, hogy 1 órával előbb mit hova raktam... :lol: :lol:

Nekem is az a német fickó szokta elrakni a cuccaimat... hogy is hívják... valami Alc... vagy Alzheimer... múltkor is elrakta a Cavingtont, ezért elfelejtettem bevenni a Memolife-ot :huh: :D

Link to comment
Megosztás:

Na akkor még egy kis off... :huh:

"Öreg barát dicsekszik a másik öregnek:

- Képzeld, eddig olyan feledékeny voltam, már a saját nevemet is elfelejtettem, de nemrég találtunk egy remek pszichiátert, az aztán úgy meggyógyított, teljesen visszatért a memóriám, most már mindenre emlékszem!

- Hát ez fantasztikus, öregem, ez az orvos kell nekem is, hogy hívják?

A másik ráncolt homlokkal, nagy kínnal gondolkodni kezd:

- Na... mindjárt... midjárt eszembe jut... Te hogy is nevezik azt a virágot... ami olyan lila... tavasszal nyílik... és jó illata van...

- Ibolya?

- Ez az! - derül fel azöreg, aztán hátraszól a feleségéhez a konyhába: - Ibolya, hogy is hívják a pszichiátert?!"

Link to comment
Megosztás:

a néhányszor ezer, vagy 10ezer Ft-os bénaságokat felejtsd el, semmire se jók.

csak, hogy legyen ilyen is :huh:

én ilyen filléreset vettem a www.tcdirect.hu-nál, 405-001 a száma, de ez csak maga az érzékelő. kell még hozzá press-fitting (ez a kettő nagyjából 7e volt emlékeim szerint) meg illesztő áramkör, (a VEMS tudja direktben fogadni a K típusú hőelemet?) úgyhogy ez inkább a barkácsoló kedvűeknek ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

csak, hogy legyen ilyen is :huh:

én ilyen filléreset vettem a www.tcdirect.hu-nál, 405-001 a száma, de ez csak maga az érzékelő. kell még hozzá press-fitting (ez a kettő nagyjából 7e volt emlékeim szerint) meg illesztő áramkör, (a VEMS tudja direktben fogadni a K típusú hőelemet?) úgyhogy ez inkább a barkácsoló kedvűeknek ajánlott.

elvileg tudja de egy átlagpolgárnak meggyülhet a bája véle

Link to comment
Megosztás:

Ha ez tényleg így van akkor tényleg nem kell. De sok helyen írták hogy vigyázzak nehogy leolvadjon a dugattyú a hőtől, és gondoltam biztosra megyek és mérem a hőmérsékletet...ennyi....

Köszi a segítséget egyébként...

kicsit akkor jobban utána kéne nézni ,hogy dizelnél mi is történik valójában ......ugyanis teljesen másmiatt olvad nem olvad hajlik nem hajlik stb....mint egy turbos benzines

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítséget szeretnék kérni a turbószakiktól. :huh:

Találtam egy hondás fórumot ahol egy tag elég szépen levezette hogy mondjuk egy 2.2-es mocihoz milyen turbót érdemes választani.

Na most ennek alapján én is megcsináltam ugyanezt a c20xe-vel.

Mondjuk ha első tulméretes dugó menne bele akkor 2,02 L-es lenne.

Ezt ő átváltotta "cubic inch"-be ami 2,02x61= 123,22cid

Megadott egy felső fordulatszám tartományt ami mondjuk az én esetemben legyen 6500rpm.

Aztán számolt egy kipufogógáz mennyiséget amit ez a motor ezen a fordulaton prudákál.(CFM-ben adja meg)

CFM=123,22cid X 6500rpm X 0,5 (mert két fötengelyfordulat alatt valósul meg mind a 4hengerben a kipufogás) X 0,95 (ez vmi féle veszteség)

Így jött ki:220,16CFM

Mivel ezt egy szívómotor tudja az 1bar-os légköri nyomás miatt ezért a következő képlet így alakul ha mondjuk még 0,8bar-ral szeretné feltölteni a motort.

220,16CFM X 1,8bar =396CFM (6500rpm és 0,8bar mellett)

Ezt átváltotta Lb/min-be a váltószám 0,070318 így kijött 27,8 lb/min

Elvileg szerinte mindent tudunk hogy behelyettesíthessük a compressor map-ba.

Két példa:

Garrett t3/t4r 757197-2

39245119.jpg

Garrett gt2860rs 739548-5

39245125.jpg

Kérdezném én mint laikus érdeklődő hogy mennyire használható ez így?

Engem csak az bizonytalanit el egy picit hogy a kipufogógáz mennyiségét a turbina kerékre engedi és mégis a sűrító oldalon számol tovább.Ez így jó?

Link to comment
Megosztás:

Y20DTH-ra mennyire egyszerű/nem egyszerű Y22DTH turbót varázsolni?

angol/német zafira fórumokon van szó ilyesmiről, állítólag a változó geometriás (Y22DTH) alacsony tartományban ad egy kis plusz nyomatékot...

astrában elfér rendesen?

olcsó az alkatrész az angol bontókban, és álmodozom :huh:

Link to comment
Megosztás:

van a garrett lapján egy viszonylag primitív, könnyen számolható eljárás a turbó kiválasztásához. azzal lehet játszani, és elég pontos adatokat eredményez. az általad leírthoz képest abban benne van egy kis hőtan / áramlástan is.

a 0,95-ös tényeződ a VE (volumetric efficiency) lehet, az lehet egyébként 100% feletti is, tehát nem valódi hatásfok, hanem csak egy arányszám. de szívó mocira, ha nincs portolva a hengerfej, stb. az pont lehet 0,95 körüli.

kell még az IAT (intake air temperature), a BSFC (barke specific fuel consumption), az AFR (air fuel ratio), valamint a CE (compressor efficiency), hogy elfogadható becslésed legyen a turbicsekkedről.

vannak persze ökölszabályok. pl. lbs/min-ben megadva a kompresszor map-ot a jobb oldalsó függőleges érintő adja a maximálisan elérhető teljesítményt HP/10-ben. tehát a garrett t3/t4r map-odon olyan 48 lbs/min-nél van ez az érintő, tehát az elméleti max. teljesítmény ezzel a csigusszal kb. 48x10=480 LE.

stb. sok ilyesmi van, ezeket jó ismerni, ha ilyennel akarsz foglalkozni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.