Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

lendkerék nagyságú? teszemazt egy törpetatu? :)

szóval ahogy elnézem elég szép pénzeket leszednek a logisztikáért, nekem 30 fontokba kerül a lendkerék míg idekullog middántáninglisiából :)

Nem törpetatu, hanem nagy, csak össze van nyomva :)

Kompresszorokat meg g-feltöltöket nézegetem, és egyre jobban megjön a kedvem.

Sajnos itthon nem nagyon vannak reális áron, a g-feltöltö meg felújíttandó sincs...

Pedig méretre az lenne a legjobb.

Link to comment
Megosztás:

Nem törpetatu, hanem nagy, csak össze van nyomva :)

Kompresszorokat meg g-feltöltöket nézegetem, és egyre jobban megjön a kedvem.

Sajnos itthon nem nagyon vannak reális áron, a g-feltöltö meg felújíttandó sincs...

Pedig méretre az lenne a legjobb.

én nem látam még Opelt kompresszorral töltve. egyről hallottam, az irmscher a Z32SE-re rátesz vmit. engem érdekelne, ha belefogsz egy ilyen mókába, írj meg mindent! de Anti tapasztalataiból kiindulva elég horror bulinak ígérkezik...

Link to comment
Megosztás:

megvettem a benzinnyomás mérőórát:

http://www.adeptnet.hu/images/misc/cars/op...anyomasmero.jpg

Zoli bá'!

volt hozzá külön egy szerelő kit, de vagon pénzért, ezért nem hoztem el. kell hozzá? (a dobozban semmi más nem volt, csak ez a mérőóra)

Húúúha...ne rázogasd, mert a glicerin elpukkan benne... :)

Nem kell hozzá semmi...egyik kiteker másik beteker...már ha veszel órás benyanyomiszabit...így csak óri le, óra fel...

Amúgy kell, mert valahogy be kell kötnöd a rendszerbe..bár össze lehet hekkelni házilag is... :)

Link to comment
Megosztás:

én nem látam még Opelt kompresszorral töltve. egyről hallottam, az irmscher a Z32SE-re rátesz vmit. engem érdekelne, ha belefogsz egy ilyen mókába, írj meg mindent! de Anti tapasztalataiból kiindulva elég horror bulinak ígérkezik...

Nekem??? Milyen tapasztalatom van nekem??? Kompresszorral nem sok... :)

Link to comment
Megosztás:

milyen milyen? nem emléxel arra, hogy vót' egy hejre kis bádogdobozod, ment mint atom, szép vót, jó vót, csak leelőztek mindenféle asszonkák a bevásárlós kocsijukkal? :)

oszt megturbósítottad, oszt visszaelőztél...

szétesett...

én közben beerősítettem, hogy lehagyjalak...

szétesett...

:) :) :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

milyen milyen? nem emléxel arra, hogy vót' egy hejre kis bádogdobozod, ment mint atom, szép vót, jó vót, csak leelőztek mindenféle asszonkák a bevásárlós kocsijukkal? :)

oszt megturbósítottad, oszt visszaelőztél...

szétesett...

én közben beerősítettem, hogy lehagyjalak...

szétesett...

:) :) :D :lol: :lol:

Na akkor már csak tavasszal leszek kiváncsi, hogy kié lesz a gyorsabb móka...ha a Tied...beköplek Nikinél, hogy hány paci is a paripa... :lol: :D :D

Link to comment
Megosztás:

sza josh

figyu a kompressor sincs horor árba kb.200-400 eur

szerintem a te motorodhoz ha nem nagyon akarod piszkálni elég a mininek a kompressora

de mint minden feltöltőnél itt is befigyel a befecskendezés gyujtás ujraprogizása (hozzáigazitása)kompressor

:)

Igen az M45 lett kinézve (kicsi és 1 fordulat alatt 0,75liter levegöt tol), esetleg m65 :)

Az tuti hogy injektort kell cserélni, mert teljes terhelésen 80%-os injektor nyitvatartás van.

A másik a kompresszió csökkentés... Jelenleg 9,7 felett van. Mondjuk 0,3bart el kéne így is bírnia, tekintve, hogy a nagy veztengelyekkel is kb +30% levegöt kap.

Természetesen a chipelést megcsinálom hozzá.

De ahogy áll össze a kép a fejembe, egyre több probléma merül fel.

Lehet neki se kezdek csak kap egy nagy tengelyt és erröl az autóról ennyit.

Link to comment
Megosztás:

megvettem a benzinnyomás mérőórát:

http://www.adeptnet.hu/images/misc/cars/op...anyomasmero.jpg

Zoli bá'!

volt hozzá külön egy szerelő kit, de vagon pénzért, ezért nem hoztem el. kell hozzá? (a dobozban semmi más nem volt, csak ez a mérőóra)

böven elég

menj el a tarrhoz és kér el tölle a injector hidat ...

és összerakom neked orastul szabályzostul

Link to comment
Megosztás:

Húúúha...ne rázogasd, mert a glicerin elpukkan benne... :)

Nem kell hozzá semmi...egyik kiteker másik beteker...már ha veszel órás benyanyomiszabit...így csak óri le, óra fel...

Amúgy kell, mert valahogy be kell kötnöd a rendszerbe..bár össze lehet hekkelni házilag is... :D

nem ugy lessz mint neked

hanem igy és ekkor ki kell furni és abba menetet kell csinálni :)

ez igy szerintem igényesebb mint a visszafolyoágon logo benzinnyomas szabályzo

már én is banom hogy rá beszéltem magam erre a szabályzora és a vmax ot eladtam

ami ráadásul elveszett a postán :)

35c5_1.JPG

Link to comment
Megosztás:

Ott az a kopmresszor.Felrakom tegyük fel az Opelre.Konkrétan az én X20XEV-mre.Azon kívül, hogy sivítani fog, mi történik még?No meg kikönyököl a motorom.Vagy ennél nem olyan nagy a teljesítményleadás?Vagy hogy van ez?

Családi autóra kompresszor ? :) :D

Majd Voszi, Zoli, vagy Lali megmondja a választ :)

ui: biztos sivít :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.