Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Turbo-sokk-feltöltés


Atommanó

Recommended Posts

  • 1 month later...

A 7végén írtam egy turbósítással foglalkozó cégnek, hogy az X16XEL motorból vajh' mennyiért lehetne csinázni turbós szörnyeteget.Kaptam egy 2M-es ajánlatot, így a motorka mindenfajta erőlködés nélkül tudna 250LE-t, versenybenyával pedig 280LE-t.

Viszont amire igazán kíváncsi voltam, és megmondták a frankót, hogy szériamotorra NEM lehet turbót tenni.Az én esetemben, akár csak Antinál, a blokk, és a hengerfej néhány alkatrésze maradna a régi.

Hát ennyi.Kb.

Ja,.......... mostanában nem lesz ilyenem! :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Szerintem nagyon tanulságos. Bár én már láttam ezt korábban is angolul.

Megfigyelhető, hogy a forgó tömeg csökkentése (kerekenként ~6 kilóval) fél másodperces javulást hoz 0-100-ig (8 seces tartományban). Az autó tömegének 10%-os csökkentése pedig további fél másodpercet hoz.

A többi már csak hülyeség, de információnak jó.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen.

A felni dolog elég egyértelmű.. ja és még egy féktávot is érdekes mérni egy felnicsere után. főleg ha áldozol sok pénzt drága erős és könnyű felnire, amire megfelelő gumákat raksz.

Az is látszik, hogy ha egyszer a drag gépet építenék mondjuk egy A Corsaból egy kis 2lityós szívó motorral, akkor valami hasonló borzalmasságokat követnék el, bár cabrionak nem vágnám le. De se szellőzőmotorok, se kárpit nem lenne benne, és a lámpáktól is megszabadulnék. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

én szétröhögtem az agyam rajta, de az OPC-t nem fogom akkor sem flexelni... :unsure: viszont nem véletlen, hogy nem akarok nehéz felnit a gépre. maradok a jó kis (könnyű és erős) OPC felnimnél... pedig dájól néz ki ez az OZ superturismo...

ja, jut eszembe meg van a szinterkuplung a géphez, a gyári cuccos meg eladó, ha vkit érdekelne...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.