Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Pénteken kicseréltem a lengéscsillapitóimat a Coupéba.

Hűdenagyonállat lett. :unsure:

iszonyat különbség volt a régi és az uj között.

Úton tudom tartani, ahol idáig 100 zal tudtam kanyarodni, ott ment most a majdnem 120, nem himbálózik sötöbö....

Hihetetlen, hogy 75 ezer alatt hogy szétmegy a futomü a budapest utakon :D

még a stabilizátor bekötőimet, és a stabilizátor rudon lévő gumiszilenteket kellene cserélni, de most nincskedvem (vagyis pízem) :)

Link to comment
Megosztás:

Megjöttem a nemzetközi Manta és Opel taliról és megosztom veletek képeimet.

Igazán nagyon jól éreztem megam, egyedül a lerobban WC-k nem tetszettek a hely nagyon frankó volt, csak az időjárás nem kedvezett a fürdésnek. Talinak persze jó volt, mert nem főttünk szét legalább a napon.

Visszafelé a borongós idő ellenére nyitott tetővel jöttem és cool volt.

Volt lenn opel bringa, pc-vel felszerelt OPC turbó cabrió, Voszi féle OPC astra is, de inkább lessétek a képeket.

Zamárdi 2006

Link to comment
Megosztás:

Megjöttem a nemzetközi Manta és Opel taliról és megosztom veletek képeimet.

Igazán nagyon jól éreztem megam, egyedül a lerobban WC-k nem tetszettek a hely nagyon frankó volt, csak az időjárás nem kedvezett a fürdésnek. Talinak persze jó volt, mert nem főttünk szét legalább a napon.

Visszafelé a borongós idő ellenére nyitott tetővel jöttem és cool volt.

Volt lenn opel bringa, pc-vel felszerelt OPC turbó cabrió, Voszi féle OPC astra is, de inkább lessétek a képeket.

Zamárdi 2006

nagyon klasszak a képek!!!! kár, hogy erről is lemaradtunk... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Na hello Mindenkinek! :D

Tényleg egészen pangós itt a szitu...

Viszont úgy látom, hogy lemaradtam egy jó kis taliról... :)

Na de majd a Blitz Weekend! :lol: Ugye Voszi? Remélem ott már a Te autódat is látom végre! :unsure:

jövünk, jövünk, sőt a carstylingról lecsaltam - ha minden igaz - egy másik Astra G OPC Turbo-s srácot is!

Link to comment
Megosztás:

Köszi Mindenkinek :unsure:

Sajnos nem lettek olyan jók a képek, nem volt nálam a saját gépem, ugyanis elromlott, így faterom gépét vittem. (egy kis HP)

Élesebb képek születtek volna a sajáttal. Csináltam vagy 20-at itt és vannak jobb beállításúak is, csak azok homályosak... valamiért nem úgy fókuszált a kisgép, ahogy kellett volna! :)

Link to comment
Megosztás:

lenne pár kérdésem hangszóró csere ügyben...

1. első ajtókban csak a kárpit teljes lebontásával lehet cserélni? mert ez így elég nagy f@szság... :unsure:

2. coupe-ban a hátsó hangszikat miként lehet kiszedni? A takaró rácsot nem akartam feszegetni, nehogy kárt tegyek benne illetve a bőrben, de jó lenne tudni miként lehet teljesen hozzáférni a hangszórókhoz...

képekkel történő illusztrálást szívesen fogadok :)

Link to comment
Megosztás:

lenne pár kérdésem hangszóró csere ügyben...

1. első ajtókban csak a kárpit teljes lebontásával lehet cserélni? mert ez így elég nagy f@szság... :unsure:

2. coupe-ban a hátsó hangszikat miként lehet kiszedni? A takaró rácsot nem akartam feszegetni, nehogy kárt tegyek benne illetve a bőrben, de jó lenne tudni miként lehet teljesen hozzáférni a hangszórókhoz...

képekkel történő illusztrálást szívesen fogadok :D

Az első ajtóknál le kell bontani a kárpitot - sorry. Amúgy is érdemes így csinálni, mert a hangszóró cseréjén túl némi rezgéscsillapítást is javasolnék, ha már nekikezdtél fejlesztgetni a zenét. Ehhez infókat találsz az oldalamon, ami sajnos még igen kevéssé komplett, de ez pont rajta van.

Sajna a hátsó burkolathoz nem tudok hozzászólni, mivel olyan nekem nincs :) Ellenben agressor26 már sikerrel buherált be oda hagszórót (nem is kicsit), és nem igazán láttam, hogy bármi baja esett volna a kárpitjának, szerintem kérdezz rá nála püben, hogy van-e valami trükk.

Link to comment
Megosztás:

lenne pár kérdésem hangszóró csere ügyben...

1. első ajtókban csak a kárpit teljes lebontásával lehet cserélni? mert ez így elég nagy f@szság... :unsure:

2. coupe-ban a hátsó hangszikat miként lehet kiszedni? A takaró rácsot nem akartam feszegetni, nehogy kárt tegyek benne illetve a bőrben, de jó lenne tudni miként lehet teljesen hozzáférni a hangszórókhoz...

képekkel történő illusztrálást szívesen fogadok :)

1., Első ajtó hangszórócsere.....

Tükörháromszög le..../jobb esetben csak a patent törik el, rosszabb esetben a patent tartó is/

"korlát" :D /az az izé amivel behúzod az ajtót záráskor/ le

felül 2, középen 1, alul 3 csavar ki....

kárpitot alúlról kipatentolod és felhajtod úgy 30-40 fokot, hogy az összes patent kiakadjon.

Ajtó hátsó felénél elkezded a kárpitot felfelé tolni és azépen lejön...

Ezután már csak a kilincs bowdenjét kell kiakasztani

Hangszóró ki....

Új hangszóró beszerelés előtt érdemes venni 16-os beépítőkeretet, mert a gyári használhatatlan mert bele van integrálva a hangszóró

és ha már hangszóró kint....nemárt némi zajcsillapítás is mert full üres az ajtó.

én bitumenlappal csináltam. nem kell sok :lol: úgy 2 négyzetméter ment bele duplán..../cserébe viszont elég jó lett. nem csörög, nem zörög semmi ellenben oldalanként úgy 6 kg-al lett nehezebb az ajtó/

ha sszét tudod szedni és belevágsz, akkor majd össze is tudod :)

2., Hátsó hangszóró csere....

először jön az hogy húúú b@zmeg aztán meg a szopás......

szóval...üléslap ki...../na ez 1 szopás....úgy fél óra minimum..../

másodszor meg a háttámla ki..../ez nem egyszerű művelet....kb másfél órámba telt viszont igénybe kellett vennem egy pajszert mert a rugó kib....tt erős ami az ülés alsó részénél van a két oldalon.

alul az üléstámlatartó konzolnál csavarok ki/4db/

ha kint az ülés tedd is ki valahová mert nem lehet majd elférni tőle.

ha mindez megvan könnyebb dolgod lesz.

kárpitot kell leoperálni.

felül kell kezdeni. és ablakhoz képest merőlegesen kell húzni különben leszakadnak a tartófülek.

ez simán kijün mert csak 5 patent tartja.....

hangszóró ki.

összerakni ugyan így csak fordítva :D

első hangszórónál észnél kell lenni mert a beépítési mélység 2cm-es kiemelőkerettel 69mm.

ha nagyobbat veszel nem megy le az ablak!

hátra vehetsz nyugodtan atomhard hangszórót.....van hely bőven.....

nekem a hátsó hangszóróm beépítési mélysége 115 mm és van még mögötte vagy 5 centi, akár egy 16-os mélynyomó is beférne dupla tekerccsel dupla mágnessel.

ami kimaradt....itt is keményen kell ám szigetelni mert itt sincs semmi....kong az ürességtől.

na...nagyjából ennyi. remélem tudtam segíteni...../ha nem mersz nekilátni egyedül....keressél meg! :D /

képeket meg átdobom msn-en

Link to comment
Megosztás:

húbazze :D

én azt hiszem, egyelőre jól szól a gyári cucc... legalábbis nekem egyelőre nem ér meg ennyi melót és szarakodást egy kicsivel több hang :unsure:

elég nagy szemétségnek tartom ezt az egészet :D nem tudom ki volt az a (vélhetően nem nagy hifista) barom, aki ezt a rendszert kitalálta :) Ennyi erővel akkor már az első ajtókban lévő hangszórórácsot is szerelhették volna egybe a kárpittal, ugyanolyan színben, annak szerves részeként, mert így semmi értelme nincs. Valahogy úgy mint a corsákban van, és ott legalább az ajtókárpit alsó müanyag részét külön le lehet szedni (a térképzsebet). Most ez nagyon felháborított :D :lol: :D :)

opel szalonban mekkora support van az ilyesmire?

PS: egyébként köszi a hozzászólásokat Hic és András! Hic, neked szoktam nézegetni az oldaladat, és már nagyon várom mikor lesz frissítés :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.