Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Zsolt, Jokka, Ákos, NFS! Örömmel látnánk viszont az autóitokat a qp-s oldalamon ( http://astracoupe.tar.hu ) és ehhez megkérnélek Titeket hogy küldjetek képeket (jó nagyok is jöhetnek), illetve leírást, az oldalon látható formában, +egy kis egyéb leírás is jöhet (miért szereted, miért nem, mikor vetted és milyen körülmények között, milyen okból, hogy kezdődött a szerelem, stb... - ez Nektek is szól Márk, András :) )

továbbá várok mindenféle hasznos dolgot: programot, leírásokat, pdf-eket, stb, szóval minden olyasmit ami egy Astracoupesnak jól jöhet, és természetesen Tuning képek, gyári sajtófotók is jöhetnek! :huh:

a nagy képeket, hasznos dolgokat ide küldjétek: velodesign@gmail.com

Továbbá várok mindenféle infőkat Coupes talikkal és minitalikkal kapcsolatban (Lurdy, Balcsi, stb), amik majd kikerülnek az oldalra! Ezeket az astracoupe@totalcar.hu-ra küldjétek!!!

Az oldal hamarosan megújúl és átalakul, lesznek rajta új dolgok, meglepetések, remélem tetszeni fog :lol:

Jah, jöhetnek 3ajtós Astrások, és Cabrio G Astrások (bár én csak NFS-ről tudok) is :D

Link to comment
Megosztás:

Az 1.6 ost már 19.900 euróért megkapod. Én erősen gondolkodok a cserén!

Nekem nem kellene 1.6-os-->akkor már minimum 1.8 vagy nagyobb!!

Barátnőmnek volt 1 közel 15 éves 205 Cti-je--> na az nagyon szedte a pacskert! 1.9 Turbos benya!!

890 kiló-közel 140 lóerő--> na az gép volt!! Kár, hogy mikor eladta nem volt pénzem!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem kellene 1.6-os-->akkor már minimum 1.8 vagy nagyobb!!

Barátnőmnek volt 1 közel 15 éves 205 Cti-je--> na az nagyon szedte a pacskert! 1.9 Turbos benya!!

890 kiló-közel 140 lóerő--> na az gép volt!! Kár, hogy mikor eladta nem volt pénzem!! :lol:

Sajnos engem már nem vonz a lóerő, gyorsulás. Kinőttem belőle, vagy nemtom mi van. Volt benne részem elég. Megöregedtem és megváltozott az értékrendem. Most leginkább a full extrákra hajtok és a cabrió feelingre. Mentem már 500 lóerős autóval is. Élmény volt. A 200 le már nem dob fel.

Az 1.6 meg elég nekem. Az 1.8 már 140 lőerős. Ez jó, de mennyivel is drágább. Nem éri meg nekem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Itt nem is a 0-100-as gyorsulás a lényeg - normális keretek között... bár én azért egy jó 100-as sprintet nem vetek meg! :) - de lényegesen fontosabb az, hogy betolom 4. be a váltót és elvagyok a városba...

Ha országúton megyek és előzni kell, nem kell 2-t visszagangolni és nem kell leszabályzásig pörgetni az autót, hogy menjen... csak nyomom a gázt.

Ez egy 1,5 tonnás autóban 105 LE... én ha tehetném, nem választanám!

Főleg egy erősen sportos vonalvezetésű autóban... :huh: :lol:

... szerintem ...

Link to comment
Megosztás:

1et értek NFS-el és Speed-el is a magam módján: a + extra nagyon jó, a motor meg tényleg izlés és pénztárca kérdése!! Nekem is azért van diesel, mert spórolni akarok az üzemanyagon, ha 1X jól megy veszek 1 disznó turbó-benyás gépet hétvégi örömködésre!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Itt nem is a 0-100-as gyorsulás a lényeg - normális keretek között... bár én azért egy jó 100-as sprintet nem vetek meg! :) - de lényegesen fontosabb az, hogy betolom 4. be a váltót és elvagyok a városba...

Ha országúton megyek és előzni kell, nem kell 2-t visszagangolni és nem kell leszabályzásig pörgetni az autót, hogy menjen... csak nyomom a gázt.

Ez egy 1,5 tonnás autóban 105 LE... én ha tehetném, nem választanám!

Főleg egy erősen sportos vonalvezetésű autóban... :huh: :lol:

... szerintem ...

Az új 1.6 (tuniggal), már majdnem ugyanannyi lóerő mint a régi 1.8. :D Csak ezért elégednék meg vele. Hozzáteszem négy személlyel elég kaka az 1.8 gyorsulása. Igen megérzi a négy utast és a csomagokat. :)

A cabrió meg főleg cruise-olós autó, nem rakéta. :D

Link to comment
Megosztás:

Az új 1.6 (tuniggal), már majdnem ugyanannyi lóerő mint a régi 1.8. :D Csak ezért elégednék meg vele. Hozzáteszem négy személlyel elég kaka az 1.8 gyorsulása. Igen megérzi a négy utast és a csomagokat. :)

A cabrió meg főleg cruise-olós autó, nem rakéta. :D

Az új Astra TT-nél az 1,8-as 140LE-vel 2 másodperccel lassaban küzdi le a 0-100-as sprintet! :lol:

De az kétségtelen, hogy ha én is beültetek 3 ember az autómba... eléggé "másként" viselkedik. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az új Astra TT-nél az 1,8-as 140LE-vel 2 másodperccel lassaban küzdi le a 0-100-as sprintet! :lol:

De az kétségtelen, hogy ha én is beültetek 3 ember az autómba... eléggé "másként" viselkedik. :huh:

mer a twintop tetőszerkezet, + az egyéb merevítések miatt jóval nehezebb a gépes... sajnos

Link to comment
Megosztás:

Az biztos, hogy a CC-nek a Turbos-benyás a legélvezetesebb!! Jó kipufogórendszer-lefújó szelep...nyamííí! Aki ilyet tud venni--> biztos nem nyavajog a benzinár miatt!! Az a Twin-Top is alaphangon 10 misi...ezért már azt hiszem 1 S2000-est vennék vagy 1 TT Coupet!! :lol:

Úgy hallottam, hogy a turbó TT (200 lovas) olyan 7,5 milka lesz alapáron, ami azért jóval kevesebb, mint egy Audi TT alapáron. Az új TT kupé ára 9,5 milka, szóval azért igen komoly az árkülönbség, a kabrió lesz vagy 11. Az S2000 árát nem tudom.

Bár a Dieselekről se feletkezzünk meg, mert a mai technikával olyanok, mintha a benzinesek körül megállt volna az idő...már ami a fejleztéseket illeti...szerintem

:huh:) azért a 260 lovas 2 literes benzines turbóról se feledkezzünk meg (amit a GT-ben fognak bemutatni (ősszel), azt olvastam, már készen tesztelik. szóval, én meg azt gondolom, hogy jól haladnak a dízelek is, de azért az utcahossznyi hátrány maradt, vagy inkább nőtt egy picit a benyásokhoz képest. na jó, én benzin párti vagyok, ez igaz...

Link to comment
Megosztás:

jól szuperál, nincs panasz. még nincs megpiszkálva. folyamatban van egy szinterkuplung, vezérmű tengelypár csere, lefúvó + Phase I. chip progizás, a 400 NM-es változattal.

szerinted thorsen difire érdemes költeni? fogom valami előnyét látni?

Link to comment
Megosztás:

Úgy hallottam, hogy a turbó TT (200 lovas) olyan 7,5 milka lesz alapáron, ami azért jóval kevesebb, mint egy Audi TT alapáron. Az új TT kupé ára 9,5 milka, szóval azért igen komoly az árkülönbség, a kabrió lesz vagy 11. Az S2000 árát nem tudom.

S2000 ára: 10 422 750 Ft (bővebben...)

egyébként nekem nem tetszik a TwinTop :) akkor már sokkal inkább kellene egy 2.0 Turbos GTC... szép a TT, de nekem úgytűnik, a coupe-cabriók világa még ma is sok áldozatot követel a design oltárán, értem itt az autó arányait... nyiott tetővel szép, csukottal annyira nem tetszik, a másik dolog meg hogy én nem rajongok a cabriókért, és qp fan vagyok :lol: és sajnos a TT az én szememben sokkal inkább túraautós, szabadidőautós jelleggel bír, mint sportautóssal. A másik dolog hogy nem adnék érte annyi pénzt :huh:

mondjuk az új sedan sem ígérkezik csúnyának:

vectra2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

a QP nekem is jobban bejön, de én a 3 ajtóst csípem a legjobban. GSI-ből indultam, nem Calibrából.

azért a QP nagyon zsír, mielőtt még a QP topic komplett tagsága meglincselne. :huh:)))))

az új astrában végülis nincs QP, mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

az új astrában végülis nincs QP, mi a véleményetek?

dehogynincs, csak mára a coupék és a cabriók legyét egy csapással ütik TwinTop néven... gyakorlatilag az Coupe (zárt tetővel) és Cabrio (nyitott tetővel)... Cabrionak szé, Coupenak nem tetszik annyira, mint a jelenlegi...

Link to comment
Megosztás:

S2000 ára: 10 422 750 Ft (bővebben...)

túl van a 7,5 is a "kedvező" árszinten ez tény, de azért egy 11 milkás kocsit csak akkor vállalhatsz be nyugisan, ha a zsebedben legalább 5 milka van, a 8 milkáshoz elég 3,5 milka. utóbbi elérhetőbb azért, kiindulva a használtautók értékéből. 2-3 milkát kapsz a kocsidért 3 évesen, ha új korában kb. 5 milka volt. ez a szegmens (már az 5 milla körüli új kocsik) pedig már 3 éve is létezett valamennyire itthon. (nyugaton ez az 5 millás árú (20000 euró és fölötte egy kicsit) réteg teszi ki az eladott kocsik dandárját.) nekik az ilyesmi kocsik jelenthetik a továbblépést. persze tudom, hogy a java megbolondul, és beül egy 11, vagy egy 15 milkás gépbe, de ez lenne nekik a következő lépcsőfok akkor is. az Opel erre bazírozik, ha megnézed, a TT minőségben, meg tudásban semmivel sem rosszabb, mint a felsorolt konkurrensek. (persze kinek mi.) ez a TT már nem azonos az Astra F kabrióval. (ami a maga idejében egy jó kis kocsi volt.)

dehogynincs, csak mára a coupék és a cabriók legyét egy csapással ütik TwinTop néven... gyakorlatilag az Coupe (zárt tetővel) és Cabrio (nyitott tetővel)... Cabrionak szé, Coupenak nem tetszik annyira, mint a jelenlegi...

igen-igen, de ez a TT ez nem QP-s igazán lezárva sem...

mint ahogy a TT Tigránk sem QP forma lezárva...

Link to comment
Megosztás:

TT Astra: ugyan az a történet, mint a Tigra... Csak picit szélesebb, hosszabb, és raktak bele plusz 2 ülést :huh:

Voszi:

Végre egy kis aktivitás... Csütörtökön ismét Lurdy tali lesz, szeretnénk ott is látni!

(mod: sorry, tudom nem ide való, de örülünk, hogy ezt a topicot megtalálta...)

Link to comment
Megosztás:

igen-igen, de ez a TT ez nem QP-s igazán lezárva sem...

mint ahogy a TT Tigránk sem QP forma lezárva...

azért is kellene inkább a GTC, az sokkal sportosabb megjelenésű szerintem... TT-t nem tudnám elképzelni igazán feltuningolva, nincs hely a csomitartóban hifinek és/vagy csomagoknak se... kicsit nőiesre sikeredett használhatóság szempontjából... és egyébként is kiszúrás: ha én coupét akarok, nem biztos hogy akarok mellé egy cabriót is... biztos bele lehet szeretni a cabriokba, de én akkoris a GTCre adnám ki azt a sok pénzt, ha H Astrában gondolkoznék...

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam építkezni Cabrióba, hááát...

Ha optikát akarsz, vagy teljesítmény növelést, mind1 melyiket választod.

Viszont ha már zenét/multimédiát akarsz építeni, felejtsd el a Cabriókat - ez saját tapasztalat.

A csomagtartóját, helykihasználást semmiképp ne hasonlítsd még sedan autókhoz sem, mert elég kemény meglepetések tudnak érni :lol:

A GTC eddig jó választásnak tűnik... zenéről meg csak annyit, hogy erősítőim még mindig nincsenek :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.