Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

már csak azért is, mert a tappancsokat nem szeretem oldalt, + a kislányom folyton leszedi, pedig már megigértem, ha elszakad, nem veszek másikat, így is utálom, hogy ott van, de a gyerek miatt nem árt. (nem is vakítja a nap, meg el is szórakozik vele ;) )

Link to comment
Megosztás:

Azért milyen könnyedén csapkodjuk itt a csalánt a máséval... ;)

Nincs ezzel semmi baj, fólia lesz az tuti, csak még nem tudom milyen. Az biztos hogy ha már fóliázom, akkor (értelemszerűen a szélvédő kivételével) körbe lesz fóliázva, mert sztem az elég gáz ha csak az autó hátsó fele sötétített. A fényáteresztés az első oldalablakokon kevésbé izgat, a hatóság ha akar beleköthet a xenonba mega (leendő) kipufogóba is, bár ez utóbbi tuti nem lesz hangos (abból akorból már kinőttem), csak kicsit mélyebb hangút szeretnék mint a gyári, esetleg szebben kinéző véggel.

Felni: ha lesz másik akkor sanszos hogy 17"-es lesz, most van rajta 16" és elég picinek tűnik a QP alatt (bár épp ma ajánlottak megvételre 19"-es felnit is ;) ), de egyelőre ez bizonytalan ideig tolódik a válság miatt, csakúgy mint az ültetés, amiből szintén nem akarok túl mélyet, max. 40/40-et tudok elképzelni, de ez tényleg a véglet, egy 30/30-nak jobban örülnék, főleg mert ahhoz talán még gátlót sem kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

fólia lesz az tuti,

;) Ez a beszéd ;)

Felni: ha lesz másik akkor sanszos hogy 17"-es lesz, ;) helyes

az ültetés, amiből szintén nem akarok túl mélyet, max. 40/40-et tudok elképzelni, de ez tényleg a véglet, egy 30/30-nak jobban örülnék, főleg mert ahhoz talán még gátlót sem kell cserélni.

A 40-40-re vigyázz, mert 17" görgövel kombinálva gázos... nagyon..., de erről rajtam kívül UHU is tudna mit mondani. Nekem 2 hónapig volt alatta elől 40-es rugacs, de a nyári kerék nem ment alá csak ha nem mentem vele sehová, szóval tavasz előtt visszaemeltem 2cm-re az orrát, a seneke megy úgyis csak 1cm-t ül, szóval jobban is néz ki .

A 30-30 már barátságosabb, nem kell attól lentebb szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom nem mindegy az ET száma sem annak a felninek meg a szélessége (gyári közeli ET-t akarok, és max. 7" széles felnit), meg a gumiméret sem (ebből meg 215/40 R17-et, az már bevált Calibrán, bár tudom hogy a /45 komfortosabb), talán ezekkel a méretekkel nem érne bele.

Update: a fentebb írt kerékméret a mostani 16-osomnál majd' 25mm-rel kisebb átmérőben, úgyhogy nem hiszem hogy annyira necces lenne...

Link to comment
Megosztás:

Ez tévedés! Hátul sem kell belátni már rajta.... ;)

Jaja! Ha van mindkét oldalon külső visszapillantótükör (márpedig van), akkor akár le is lemezelheted, csak ne tükröződjön benne (zavaróan) a környezet. Ez az előírás teszi lehetővé a furgonok és a ponyvás ill. más zárt felépítmények használatát is.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom nem mindegy az ET száma sem annak a felninek meg a szélessége (gyári közeli ET-t akarok, és max. 7" széles felnit), meg a gumiméret sem (ebből meg 215/40 R17-et, az már bevált Calibrán, bár tudom hogy a /45 komfortosabb), talán ezekkel a méretekkel nem érne bele.

Update: a fentebb írt kerékméret a mostani 16-osomnál majd' 25mm-rel kisebb átmérőben, úgyhogy nem hiszem hogy annyira necces lenne...

nekem 17" 7,5J ET35 ez 205/40 gumával, a fentebb emlitett ültetéssel megpakolva teleülve is elfér épp. Ehez tudsz viszonyítani.

én szerettem látni az ültetett autóimat...

menni is jó volt vele, csak a rossz úton volt kellemetlen, hogy a hasam a testemtől külön mozgott... kövérség rulez ;)

Detto, bár nekem pocakproblémáim nincsenek, de eddig nekem is ültetve volt mind, kivéve a faterék régi A senator-át.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap megláttam ezt a hiredtést, azóta nem létezik más a számomra ezen a bolygón. ;)

http://www.hasznaltauto.hu/2847631_opel_astra_2002

Nem vagyok tisztában a Coupe árával, mennyire reális ez? (sztem rohadt olcsó)

Mennyire megbízható ez a 2.2-es blokk?

80%-ban pályára használom a kocsimat és ezt is arra vanném. Budapest-Székesfehérvár között.

A mostani 1.2es nyalókám 6-ot eszik jelenleg. ez a 2.2-es szörny 130-as tempónál hol áll meg kb.?

Beszéljetek rá vagy le róla mert nem bírok magammal! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap megláttam ezt a hiredtést, azóta nem létezik más a számomra ezen a bolygón. ;)

http://www.hasznaltauto.hu/2847631_opel_astra_2002

Nem vagyok tisztában a Coupe árával, mennyire reális ez? (sztem rohadt olcsó)

Mennyire megbízható ez a 2.2-es blokk?

80%-ban pályára használom a kocsimat és ezt is arra vanném. Budapest-Székesfehérvár között.

A mostani 1.2es nyalókám 6-ot eszik jelenleg. ez a 2.2-es szörny 130-as tempónál hol áll meg kb.?

Beszéljetek rá vagy le róla mert nem bírok magammal! :D

;) ;) :P -_-

Nem elüldözni akarlak, de itt sokkal több infót lelhetsz :

http://astra-coupe.hu/forum/index.php :D

Én úgy tudom, hogy nem olcsó a 2.2eshez az alakatrész, elég ritka darab.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap megláttam ezt a hiredtést, azóta nem létezik más a számomra ezen a bolygón. ;)

http://www.hasznaltauto.hu/2847631_opel_astra_2002

Nem vagyok tisztában a Coupe árával, mennyire reális ez? (sztem rohadt olcsó)

Mennyire megbízható ez a 2.2-es blokk?

80%-ban pályára használom a kocsimat és ezt is arra vanném. Budapest-Székesfehérvár között.

A mostani 1.2es nyalókám 6-ot eszik jelenleg. ez a 2.2-es szörny 130-as tempónál hol áll meg kb.?

Beszéljetek rá vagy le róla mert nem bírok magammal! ;)

Az jó fogyi 1.2-vel 6l pályán. Nekem 1.6-al 7,5 1.8-al 7,8. Szerintem ez ilyen 7,5-8,5 között ehet max pályán.

Az ára rendben lenne, de ennyi km-rel ennyi idősen nekem gyanús. Látni kellene, mert a képek sem mutatnak sokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap megláttam ezt a hiredtést, azóta nem létezik más a számomra ezen a bolygón. ;)

http://www.hasznaltauto.hu/2847631_opel_astra_2002

Nem vagyok tisztában a Coupe árával, mennyire reális ez? (sztem rohadt olcsó)

Mennyire megbízható ez a 2.2-es blokk?

80%-ban pályára használom a kocsimat és ezt is arra vanném. Budapest-Székesfehérvár között.

A mostani 1.2es nyalókám 6-ot eszik jelenleg. ez a 2.2-es szörny 130-as tempónál hol áll meg kb.?

Beszéljetek rá vagy le róla mert nem bírok magammal! ;)

A felszereltségéhez képest tényleg olcsó, ennek az autónak a reális ára 2M felett van, de ez neked mint vevőnek csak jó. (főleg hogy az eladó is írja hogy a piaci ár alatt)

Viszont lehet hogy csak én vagyok gyanakvó, de arra is kell gondolni hogy nem azért adja-e esetleg olcsón, mert szabadulni akar tőle, esetleg valamit titkol. A 63e km-es futásteljesítmény egy 7 éves autótól nagyon kevés, kíváncsi lenék hogyan tudja garantálni hogy tényleg ennyi (szervizkönyv+számlák? Ha magyarországi az autó, akkor ezek azt hiszem jogos elvárások, ha ezek nincsenek meg akkor ott tuti valami csavar van a dologban).

A magam részéről Coupé tulajként azt mondanám hogy mindenképp érdemes volna megnézni, a legjobb az lenne ha olyan valakit vinnél magaddal aki látott már Coupét, sokat segíthet? Mondjuk Szeged környékén (ahol az autó van) nem nagyon ismerek ilyet, de Budapesten és Székesfehérváron is van QP tulaj, esetleg kérdezd meg őket (azon a linken amit mélykék írt), hátha valaki tud segíteni.

Az eladónak meg túró a fülébe, ez az autó nem barnametál, hanem caprisárga. ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak félig vagyok Várpalotai. ;) Most inkább javarészt Budapesten lakom, de Fehérvárra járok be melózni. Egy szerelőt vinnék magammal, 10 év Opel szerviz van a háta mögött, ő szervizeli a mostani G-met, eddigminden ugy volt és történt ahogy mondta, gondolom Coupe-ban sem tévedhet nagyot. Felhivom ma az eladót és ráborítom a kérdéseimet az biztos. ;)

Ja, és ha a Fehérvári QP tulaj látja ezt akkor keressen meg mert szívesen megnézném a járgányt. ;)

Link to comment
Megosztás:

A 2.2-es blokk elég drága mulatság, ha valami picit komolyabb baja lesz, mert úgy tudom, hogy ehez utángyártott cucc alig van, csak gyári, az is a ritkaság miatt rend szerint rendelésre.

Ha már sokat akarsz költeni a szervízre, akkor inkább 2.0 turbo, ha meg kényelmesen és dinamikusan akarsz autózni, akkor 1.8, ez a leg költséghatékonyabb, és normálisan megy is, igaz nem versenyautó, de szvsz elég.

Szerintem irreálisan olcsó a futásteljesítmény, évjárat, felszereltség tükrében, de lehet a tömeggyártott motorja miatt ;)

Link to comment
Megosztás:

A 2.2-es blokk elég drága mulatság, ha valami picit komolyabb baja lesz, mert úgy tudom, hogy ehez utángyártott cucc alig van, csak gyári, az is a ritkaság miatt rend szerint rendelésre.

Ha már sokat akarsz költeni a szervízre, akkor inkább 2.0 turbo, ha meg kényelmesen és dinamikusan akarsz autózni, akkor 1.8, ez a leg költséghatékonyabb, és normálisan megy is, igaz nem versenyautó, de szvsz elég.

Szerintem irreálisan olcsó a futásteljesítmény, évjárat, felszereltség tükrében, de lehet a tömeggyártott motorja miatt ;)

Gondoltam én is kisebb köbcentire de kb. ugyan annyit eszik sztem, és nem is láttam sehol olyan 1.8-ast ami megfogott volna annyira mint ez.

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam én is kisebb köbcentire de kb. ugyan annyit eszik sztem, és nem is láttam sehol olyan 1.8-ast ami megfogott volna annyira mint ez.

Mert nem most, hanem ezelőtt 3 hónappal kellett volna nézelődni, az UHU-é elég szimpin nézett ki, az ára is elég jó volt,...nade a mult az mult...

Nem a köbcenti a gond, legalábis nálam, hanem a ritka és drága motoralkatrész. én akkor már ahogy írtam 2.0 vagy 2.0 turbo-t néznék, ha az 1.8 nem elég.

Link to comment
Megosztás:

A felszereltségéhez képest tényleg olcsó, ennek az autónak a reális ára 2M felett van, de ez neked mint vevőnek csak jó. (főleg hogy az eladó is írja hogy a piaci ár alatt)

Viszont lehet hogy csak én vagyok gyanakvó, de arra is kell gondolni hogy nem azért adja-e esetleg olcsón, mert szabadulni akar tőle, esetleg valamit titkol. A 63e km-es futásteljesítmény egy 7 éves autótól nagyon kevés, kíváncsi lenék hogyan tudja garantálni hogy tényleg ennyi (szervizkönyv+számlák? Ha magyarországi az autó, akkor ezek azt hiszem jogos elvárások, ha ezek nincsenek meg akkor ott tuti valami csavar van a dologban).

A magam részéről Coupé tulajként azt mondanám hogy mindenképp érdemes volna megnézni, a legjobb az lenne ha olyan valakit vinnél magaddal aki látott már Coupét, sokat segíthet? Mondjuk Szeged környékén (ahol az autó van) nem nagyon ismerek ilyet, de Budapesten és Székesfehérváron is van QP tulaj, esetleg kérdezd meg őket (azon a linken amit mélykék írt), hátha valaki tud segíteni.

Az eladónak meg túró a fülébe, ez az autó nem barnametál, hanem caprisárga. ;)

Tudod hogy szokták garantálni a km-t?

"-Esküszöm ennyi van benne! Nézze meg ezt és ezt, ha több lenne akkor már kopott lenne." - És ilyenkor lehet gyanakodni, hogy amit mutogat, azt most cseréltette.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Láttam ezt is, az ára nem szimpatikus. ;)

http://www.hasznaltauto.hu/2914786_opel_astra_2001

Ez az ami még érzelmeket vált ki bennem hirtelen, de a km-re elég soknak tűnik, akármennyire végig vezetett szervizkönyves.

Hát a kilométer elég valósnak tűnik ;) de mondjuk a belsejét hasonlítsd össze a másikkal (ülés kopás, stb) és akkor kijün, hogy az sem 100 alatt van, + ez garantáltan szervizelt, de kinek hogy, tényleg eléggé használták.

Drágább és dupla a KM. Gondolom. ;)

Biztos véletlen, hogy ennyibe kerül, lehet nem hazudják el a km-et, + normálisan karbantartották.

Na mind1, úgyis úgy lesz, ahogy a leendő tulaj dönt, itt csak véleményeket lehet mondani. Minden esetre én a 2.2-től rendesen félnék, és nem a teljesítménytől...

Link to comment
Megosztás:

Hát a kilométer elég valósnak tűnik ;) de mondjuk a belsejét hasonlítsd össze a másikkal (ülés kopás, stb) és akkor kijün, hogy az sem 100 alatt van, + ez garantáltan szervizelt, de kinek hogy, tényleg eléggé használták.

Biztos véletlen, hogy ennyibe kerül, lehet nem hazudják el a km-et, + normálisan karbantartották.

Na mind1, úgyis úgy lesz, ahogy a leendő tulaj dönt, itt csak véleményeket lehet mondani. Minden esetre én a 2.2-től rendesen félnék, és nem a teljesítménytől...

Elbizonytalanodtam. ;)

Link to comment
Megosztás:

És ez-e?

http://www.hasznaltauto.hu/2897776_opel_astra_2002

A piros bőrbelső eléggé üt. ;)

km-e talán igaz, de van rá garancia, árban beleférne még. A motorral van a bajom kicsit mert egy ilyen kasznihoz nem kicsi ez?

Érdemes lenne rákérdezni arra a garanciára. 3 napos, vagy mégis milyen lehet egy 7 éves, több, mint 100 ezret futott autóra? A CD-táron meg gondolom nem a középkonzolon lévő rekeszt érti. Jaj de előítéletes vagyok a kereskedőkkel. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.