Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Minek ha xenon megy bele? Amúgy meg kiszeded az izzót és valahol rajta kell, hogy legyen. :D

:D

Mert a xenon izzó foglalata nem mindegy, hogy milyen, ha H7-es akkor H7-es xenon szett kell, kiszedni pedig nem olyan egyszerű ám mint pl a kadettben volt ;) Egyik oldalon légszűrő másikon akku-relék vannak útban :D

Megtaláltam: H1+H7 a ködlámpa pedig H3 :P

Már nálam van a komplett vezérlés, az összes szűrő, index, díszléc, a hifi, a riasztó minden... csak a szerelőknek kell egy kicsit dolgozni még rajta.

Jah: nagy lcd kijelzőt keresek a b vectrába! Ha lát valaki bontóban vagy valahol eladót kérem szóljon! 96-os b vectra és a nagykijelzős változatra lenne szükségem mert a felső sor nálam nem tökéletes :D

Link to comment
Megosztás:

Jah: nagy lcd kijelzőt keresek a b vectrába! Ha lát valaki bontóban vagy valahol eladót kérem szóljon! 96-os b vectra és a nagykijelzős változatra lenne szükségem mert a felső sor nálam nem tökéletes :D

Én tegnap voltam a repülőtér melletti bontóban pár apró cuccért amit 3 Vectrából szedtek össze. Mindháromban volt kijelző...lehet érdemes rájuk csörögni.

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap voltam a repülőtér melletti bontóban pár apró cuccért amit 3 Vectrából szedtek össze. Mindháromban volt kijelző...lehet érdemes rájuk csörögni.

Voltam ott de mindegyikben csak kis kijelzős van :P Ellenben 3 hét múlva lesz nagy :D

Megvettem a xenon szetteket... 3 szett nem lesz gyenge ;)

Link to comment
Megosztás:

Háát... sokat :D De az a cél, hogy igazán fullos autó legyen és az a jó ebben az autóban, hogy ehhez csak annyi kell, hogy amiket megvettem azokat betegyük és akkor KÉSZen is lesz ;)

Egyébként főállású tanuló vagyok 2 karon is a DE-n :P

Bankba járok rendszeresen, az őrök félnek is tőlem mert vagyok olyan szemét, hogy mindig a kabátom belső zsebébe nyúlkálok lassan közben a kamerákat és az őrt figyelve :D Persze fegyver nincs nálam vagyis néha van de az 1,2m hosszú így nem fér el a belső zsebemben :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a leállás, ilyenkor visszalustul a szervezet, te meg még azt hiszed, hogy fitt vagy és hirtelen ráterhelsz, amit nem szabad. Tudom, hogy nehéz, de tudomásul kell venni, hogy nem leszel fiatalabb ;) A stresszel meg tényleg vigyázni kell, nem vicc. Meg oda kell figyelni, hogy kipihent legyél, kajázzál rendesen, meg legyen meg a napi folyadékbevitel, akkor elketyeg még a szerkezet egy jódarabig :D

Mostanában jobb fizikai állapotban érzem magam, mint pl. 67kilósan 21 évesen voltam. Komolyan mondom, néha meglepődök magamon (nem mondok példákat). A fizikai megterhelés pedig rosszat nem tehet, csak a lelki, amikor az ember konfliktusba keveredik, és nem oldja meg, nem vágja pofán az illetőt. Talán a súlynövekedés is beadhat a dolognak, csak 98kiló lettem. Gondolom a szívemnek nehéz hozzászoknia. Tegnap megittam 3 nagypohár kakaót tejjel-cukorral, és utána egyből jobban éreztem magam. De most felkeltem, és még mindig nem merek bemenni, nem százas a helyzet. Nem tudom, Jani hogy bírtad azt a kibaszott infúziót, de én a sima vérvételtől is padlót fogtam.

Link to comment
Megosztás:

:D

Mert a xenon izzó foglalata nem mindegy, hogy milyen, ha H7-es akkor H7-es xenon szett kell, kiszedni pedig nem olyan egyszerű ám mint pl a kadettben volt :D Egyik oldalon légszűrő másikon akku-relék vannak útban :D

Jah: nagy lcd kijelzőt keresek a b vectrába! Ha lát valaki bontóban vagy valahol eladót kérem szóljon! 96-os b vectra és a nagykijelzős változatra lenne szükségem mert a felső sor nálam nem tökéletes :P

Azt én értem de nehogy azt hidd az astrában egyszerűbb a helyzet. Ha nem akarod szétverni a kezed a csati lehúzásakor..hát azt gyakorolni kell pl kesztyűben. :D

Kijelző? Tessék:

"Most a ######## #########-ban a 82 cm-es lcd képernyős ########## televízió akcióban csak ###### f*****." ;) :P :D

Link to comment
Megosztás:

:D Nekem belevaló LCD kijelző kell ;) De "csak" hetet kell várnom és meg is lesz :P

Beraktam a fényszóróba a két xenon szettet (tompított h7+távolsági h1) szépen elrendeztem a tarfókat el is fért :D A ködlámpába ellenben ha jól értem csak akkor tudom berakni ha leszedem a lökhárítót :P Helyzetjelző is ki van égve az egyik de nem sikerült kicserélni... majd még megpróbálkozom vele :D

A repedt balos indexet is kicseréltem + a jobb hátsó díszléc is kicserélve így külsőleg teljesen hibátlan :D

Működik a riasztó... csak én voltam hülye hozzá, ha aktiválni akarom akkor 2x kell lenyomni a zár gombot a távirányítón.

A tempomat is működik, nagyon jópofa az irányjelzőn található gombot nyomni és úgy gyorsítani :D Ellenben csak olyan 70-80km/h felett tudom bekapcsolni alatta nem akar összejönni :D

Bekerült egy Whistler XTR690-es radar-lézer detektor is...

A rádió viszont totál meghalt... be sem tudom kapcsolni, nem tudom mi lett vele. Kivenni sem tudom mert nincs hozzá megfelelő szerszámom.

Röviden: alakulgat.

Link to comment
Megosztás:

Beraktam .. majd még megpróbálkozom vele :D

kicseréltem + a jobb hátsó díszléc is kicserélve

2x kell lenyomni a zár gombot a távirányítón.

Bekerült detektor is...

Bazdmeg én nem is a pénzt irigyléem, amit ráköltesz, nekem akkor sincs ennyi energiám az autókra, amikor semmi dolgom egész nap -------------------------

Link to comment
Megosztás:

Ami azt illeti én sem vagyok a régi pedig már... túl sokminden történt mostanában és közel sincs annyi erőm, energiám mint eddig... tegnap is éjfél után értem haza, ma kb 10 perce értem haza és kelnem kell reggel minden nap és ha átlagolom akkor is még ha itthon is vagyok kb éjjel 2-3 körül alszom el aminek az az eredménye, hogy vagy suliban vagy itthon de délután is aludnom kell. Gokartozni is voltam ma vagyis már tegnap, az is lefárasztott nagyon, most szakesten voltam az sem volt piskóta de legalább holnap már nincs suli :D Beteszem a ködlámpába is a xenont + alakítok a hangtechnikán is.

Link to comment
Megosztás:

Ami azt illeti én sem vagyok a régi pedig már... túl sokminden történt mostanában és közel sincs annyi erőm, energiám mint eddig... tegnap is éjfél után értem haza, ma kb 10 perce értem haza és kelnem kell reggel minden nap és ha átlagolom akkor is még ha itthon is vagyok kb éjjel 2-3 körül alszom el aminek az az eredménye, hogy vagy suliban vagy itthon de délután is aludnom kell. Gokartozni is voltam ma vagyis már tegnap, az is lefárasztott nagyon, most szakesten voltam az sem volt piskóta de legalább holnap már nincs suli :D Beteszem a ködlámpába is a xenont + alakítok a hangtechnikán is.

Lehet, hülye kérdésnek tűnik, de miért jó a xenon? Annyival erősebb? AMikor szembevilágítasz valakit, jobban anyázik?

Én meg még mindig nem érzem jobban magam. És, ahogy nemrég mackónak is mondtam, ugyanazokat a dolgokat járom végig, hol rontottam el. Arra jutottam, túl sokfelé irányul a figyelmem, és egyszerűen összeroppant a koncentrációsképességem. Iskola, honlapszerkesztés, kulcsosbicska, festmények, házépítés, Vito, Smart, bogár, Kadett, és akkor még csodálkozok, hogy elfelejtettem anyukám szülinapját. Talán a klubéletből is vissza kelene lépnem kicsit, bár a társaság inkább megnyugtat, mint kimerít.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy elnézem neked sem egy leányálom az életed, max anyagi oldalon. :D

Miféle rádió? Érdekes kiszedni a gyárikat, persze ha az van benne... ;)

Hát... közel sem az, anyagi oldalon sem... most, hogy megvettem mindent a vectrához meg az autót is már ott tartok, hogy számolgatni kell, hogy a téligumi még belefér-e a költségvetésembe :D

Na de ez a november már sokkal jobb mint az előző hónap... volt minden már tényleg októberben verekedés, szakítás, autóbaleset, totál ko-s buli... eddig semmi ilyesmi nem volt novemberben :P

Igen, még a gyári van benne az adta meg magát.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hülye kérdésnek tűnik, de miért jó a xenon? Annyival erősebb? AMikor szembevilágítasz valakit, jobban anyázik?

Én meg még mindig nem érzem jobban magam. És, ahogy nemrég mackónak is mondtam, ugyanazokat a dolgokat járom végig, hol rontottam el. Arra jutottam, túl sokfelé irányul a figyelmem, és egyszerűen összeroppant a koncentrációsképességem. Iskola, honlapszerkesztés, kulcsosbicska, festmények, házépítés, Vito, Smart, bogár, Kadett, és akkor még csodálkozok, hogy elfelejtettem anyukám szülinapját. Talán a klubéletből is vissza kelene lépnem kicsit, bár a társaság inkább megnyugtat, mint kimerít.

Azért jó a xenon mert sokkal jobban lehet látni vele, nem parasztvakítás (vagyis az ha nincs beállítva mint sokszor). Egyébként még senki sem villogott rám, hogy szembevilágítanám vagy, hogy zavarná a fénye, be lehet rakni ezeket úgy is, hogy ne zavarjon mást bár a fényereje tény, hogy nagyobb mint a halogénnek de nem kell feltétlenül vakítósra állítani :D

Hát... az élet nem egyszerű erre már én is rájöttem az utóbbi pár hónapban... Én elvagyok egészségileg most, így reggelente fáj mindenem, pár órán át még tudok dolgozgatni is mindenfélén de utána teljesen kivagyok, ez az előző hónap eredménye a baleset is még csak most volt és bár megúsztam komolyabb sérülés nélkül csak kell még egy kis idő, hogy teljesen összeszedjem magam, azért néha nem is tudom, hogy írjam le szóval rossz érzés amikor megyek forgalomba és jön szembe egy nagyobb jármű... bevillan egyből amikor ütköztem a busszal, nem volt azért kellemes :P Na meg hajtottam is az előző hónapokban már egymás után ittam 3-4-5 redbullt és úgy mentem reggel 7-től hajnal 1-2-3-ig utána éppen elaludtam már keltem is, 2 debreceni egyetemi szak sem egyszerű bár azokat is elhanyagoltam nagyon, tavaly novembertől 1 valaki volt akire rá akartam szánni az összes időm és hát majd egy év elteltével ahogy "lerázott" na azt nem kívánom senkinek és mindenki ledöbben akinek elmesélem mi, hohy volt főleg, hogy ismernek engem és tudják, hogy amit csak tudtam emberileg én valóban mindent megtettem, többet nyújtani nem nagyon lehet semmilyen téren sem és utána még akkor sem hív fel amikor majdnem ottmaradok az autóban mert az annyin múlt, hogy ha nem az anyós része kapja az ütközést hanem az enyém akkor 101%, hogy most nem írnék ide meg sehova sem már... az is rosszul esett még ha csak érdeklődés miatt is de hát olyanok felhívtak, hogy azt sem tudtam már ki az de hallotta valamint olyan ember is akivel évek óta megszakítottam minden kapcsolatot nem kerestük egymást és megszerezte valahogy a telszámom és felhívott még ha rejtett számról is de megkeresett azért az ilyen nagyon jól esett de néha legyek bárhol eszembejutnak a történtek :D

Na de nem panaszkodom tovább, itt vagyok, semmi olyan nem történt ami végzetes lenne, ennyi ;)

Link to comment
Megosztás:

...itt vagyok, semmi olyan nem történt ami végzetes lenne, ennyi :P

És ennyi a lényeg! Nem semmi amin hirtelen keresztül estél, abszolút nem irigyellek de látom kitartásod az van és az jó! :D :D ;)

(Egyébként én is tudtam meg egy bizonyos dolgot amit lehet jobb lett volna ha nem tudok meg de végül is mégis jó, legalább annak a fejében gondolkozhatok dolgokról :D )

Ha közelebb laknál kiszedném azt a magnót neked, de legalábbis megnéznénk mi a nyűgje. Elvileg 4 kis lyuk van az elején, 2.5 mm2-es ellapított végű rézvezetékkel ki lehet támasztani a körmeit bár a gyáriak nagyon kapaszkodnak a keretjeikben, lehet a műszerfalon belülről kellene kifeszegetni valahogy. Az enyémből se jött ki egyszerűen.

Link to comment
Megosztás:

És ennyi a lényeg! Nem semmi amin hirtelen keresztül estél, abszolút nem irigyellek de látom kitartásod az van és az jó! :D ;) :D

Ha közelebb laknál kiszedném azt a magnót neked, de legalábbis megnéznénk mi a nyűgje. Elvileg 4 kis lyuk van az elején, 2.5 mm2-es ellapított végű rézvezetékkel ki lehet támasztani a körmeit bár a gyáriak nagyon kapaszkodnak a keretjeikben, lehet a műszerfalon belülről kellene kifeszegetni valahogy. Az enyémből se jött ki egyszerűen.

Hát, kitartás? Nem tudom, inkább csak: "az élet megy tovább" vagy jól megy vagy bedarál...

Igen a csavarokat sikerült kivennem csak nincs hozzá kiszedőm :P

Link to comment
Megosztás:

Ha van villanyszerelő ismerősöd kérj tőle egy métert 2.5 mm2 tömör vezetékből, lapítsd el a végét (de lehetőleg ne legyen szélesebb mint a drót többi része mert megakadhat a körömben) és dugd bele amennyire tudod (kb 12-16 cm), ha középen fogva nem jön ki vedd ki a kesztyűtartót és belülről ki tudod tolni (nagy szenvedések árán). Jobb megoldást nem tudok rá mondani, az enyémet így tudtam csak kivenni -sajnos a keretjét össze is hajlítgattam kicsit és nehéz volt kiszedni a helyéből.

Esetleg kérdezd meg Mackót neki nincsen-e kiszedő tűje! Hátha...

Link to comment
Megosztás:

Típusfüggő de ha gondolod lemérem, hogy pontosan hol van a köröm az előlap belső peremétől (CAR-300). Annyi meg el kell mert másként nem nyomja ki a körmöket a keretből.

Link to comment
Megosztás:

No mai nappal én is túl vagyok a vezérlés (szíj, görgők, vízpumpa) cseréjén, kézifék javításon ...s így azért már nyugodtabb szívvel vágok neki az utaknak.

Egy kérdés megint felötlött bennem: A vezetőoldali ajtó nyitáskor nem "áll" meg, ha nem visszacsukódik. Míg az anyósoldali az normálisan "beakad" úgy marad. Túlságosan nem zavar a jelenség csak nem tudom, hogy ez normális-e vagy a hiba az én "készülékemben" van? :D

Majd le hagytam:

Venni szándékozok még 1 liter 10W-40-es olajat is tartaléknak, után csöpögtetésre. Nagyon sokféle van forgalomban és kérdezném még mire érdemes figyelnem, hogy megfeleljen az autónak?

/Olaj cserém most nem volt, mert a szakértő szemek tényleg azt mondták, hogy ez legalább igaz, nem rég volt cserélve./

Link to comment
Megosztás:

Hát, kitartás? Nem tudom, inkább csak: "az élet megy tovább" vagy jól megy vagy bedarál...

Igen a csavarokat sikerült kivennem csak nincs hozzá kiszedőm :D

Ingyen átvenném a törött lököseidet, ha nem adtad még oda valakinek Jani. Vagy valami jelképes dologért. (mivel van már 3 lökösöm, ezért nincs pofám a családi kasszából mégegyet venni) Vegyél fel msnre.

Ilyen speckó kistedőt meg szerintem árulnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.