Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

mert végülis Endlosnak lesz igaza ,automata váltóst :D kell vegyünk(akár szeretem akár nem)!

Ha az autómataváltó jól be van Calibrálva, a motor, és a hajtóművek, futómű örökéletű lesz vele, a kéziváltóval nagyon sok csúnya rántást lehet okozni a hajtásláncban, ami mindig a leggyengébb alkatrészt töri szét. Ismeritek azokat a feszültségeket ugye? Hiába acél minden, azokat az erőhatásokat gyengülés, és deformáció nélkül nem tudja elviselni egyik ötvözet sem, amit egy álmos férfi okoz melléváltásnál a kéziváltóban. Ja a láb, és kézizületekről nem is beszélek.

Corsika az insignia az eredeti tervekhez képest nekem akkoris hatalmas megalkuvás, és csalódás.

Passatutánzat opelosítva.

Ez volt az eredeti terv, ami egyéni volt, és igazi újításokat tartalmazott:

Insignia_Conc_2003_1.jpg

Az oldalajtó pl. akkor még egyedi módon oldalra hátra csúszott el egy sínen, mint a Peugeot1007-nek, csak egy olyan technikával, amivel nem látszik a sín a kasznin, mint a mikorbuszoknak. Teleszkópos csuklós karral nylt. A lámpája is egyedi volt még akkor .......................

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Belső világítással kapcsolatban szeretnék pár dolgot megkérdezni /Vectra B/ :

- Ajtó nyitáskor csak a hátsó két oldalsó lámpa és az ajtók alján levő izzóknak kell világítani?

- Az ún. olvasólámpák (elöl) csak manuálisan kapcsolhatók?

Ez ma ötlött föl bennem, ahogy tök sötétben szálltam be az autóba és ki kellett tapogatnom, hogy hol az indítókulcs helye.

Ja és:

- azt olvasgattam, hogy a világítás kapcsoló kihúzott helyzetben elméletileg megtartja a belső világítást. Gyakorlatban, nálam semmit sem csinál. Ez a kapcsoló hibája lehet, vagy esetleg ennek feltétele egy magasabb komfort fokozat?

köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Igen, 2 hét és meglesz a kártya, keret, matrica... :D

Összeválogattam a hifit is...

JBL mélyláda

JBL 4 csatornás erősítő

JBL 165-ös szett

JBL 130-as pár

SAL kondenzátor

SAL kábelkészlet

103e lett a vége... (és akkor a sony fej 50-ért már meg is volt).

kep

Megvettem: vízpumpa, castrol magnatec 10w40 olaj, gm olajszűrő, skf ablaktörlő lapátok, vonószem, pótizzókészlet.

Megrendelve: bal első index, jobb hátsó díszléc, vezérlés szett (görgők+szíj),

Nálam van már egy GSM alapú pofás kis riasztó is, azt is megmutatom a szerelőmnek ;)

Ami még kell: egy LCD kijelző a fedélzetihez mert a felső sora nem tökéletes, ha az is meglesz akkor meglesz minden :P

Holnap ha találok megveszem a xenon szetteket és az lcd kijelzőt + ha lesz jó áron akkor egy trafi detektort is.

Kedden már megy is szervízbe reggel, ott lesz az olajcsere, vezérlés csere, az összes szűrő cseréje, átnézik az egész autót és amit kell azt ki is cseréltetem, villamosságisnál is minden hiba ki lesz javítva. Utána még egy téligumi garnitúra és azután... nincs vége mert dec közepéig van rajta zöldkártya tehát mehetek is vele zöldkártyázni :D De utána már tényleg csak tankolni kell bele + mire jön a jó idő veszek rá egy garnitúra jófajta nyári garnitúrát is de csak ebben a gyári R15 195/65-ös méretben, ez nagyon kényelmes és jól tapad is.

Eddig aki csak látta, kipróbálta, ült benne mindenki csak nézett, hogy ennyiért sikerült egy ilyen jó példányt kifognom az maga a csoda :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, vagyis közöttük.

Jó ez a lámpa benne... ismerős, lehet azért mert 100%-ig megegyezik azzal ami a 85-ös kadettemben is van az is középen a beltér világítás + két oldalon kapcsolható de olyannyira megegyezik, hogy ugyanolyan csak ez fiatalabb darab :D

Ui: 7,8 liter az eddigi átlagfogyasztásom 230 kilométerre (használatban van az autó... nem dísznek vettem ;) ) ami teljesen jó tekintve, hogy van benne város-főút vegyesen és 1,4 tonna + 2 literes 16 szelepes motor... nekem tetszik :P

Jah: még a benne lévő ismeretlen 55-ös akku helyett beraktam a Bosch Silver S3 70 Ah akkut az autóba, nagyobb nem is férne bele de jó lesz a hifihez :D

Link to comment
Megosztás:

...ha lesz jó áron akkor egy trafi detektort is.

Elmondanám, hogy a régebbi ultrahangos traffikat (amik ugye már nemigazán vannak használatban) azokat talán még meg tudod úszni de a lézereseket (amik akár 4.8 km-ről is lelőnek bár Hajdúban a legjobb egy 2.3 km "lőtávú" amiről tudok -ha nem vettek azóta komolyabbat) lehetetlenség kikerülni ugyanis mire megpittyenne a detektorod régen lefotóztak! :D

Úgyhogy szerintem hagyd a csodába...

Link to comment
Megosztás:

Akit érdekel, szólok, hogy a Re-Car Mobil Bt új helyre költözött.

Új cím:

Debrecen, Vámospércsi út, Törimpex udvar.

Dejó, az nekem pont útba esik :-))

lézereseket lehetetlenség kikerülni ugyanis mire megpittyenne a detektorod régen lefotóztak! :D

Én hallottam már lézerdetektorokról is.

Asszem mackó után most én kerültem sorra. Tegnap rosszul lettem bent a műhelyben, mentő akart elvinni, persze nem hagytam, babám értem jött. 6órás kivizsgálások során kiderült, hogy semmi bajom, csak a stressz ráment az idegrendszeremre. MegCTztek, szörnyű volt, színezőpasztával nyomtak tele, meg két vérvétel, 4 szúrás a kezemen, mint a szit úgy nézek ki. Felírtak vmi nyugtató szerűséget. Bevallom, nem nagyon bíztam benne, hogy találnak valamit, mert már régebben is voltak ilyen szédüléses rohamaim, de akkor volt alkalmam lefeküdni. Ennek ellenére nagyon rendesek, aranyosak voltak az orvosok is, és a nővérek is, nem anyira rossz a helyzet az egészségügyben, mint ahogy azt sokan göndölják. Még teát, és vacsit is kaptam. :-)) Senki nem rohant, meghalgattak, pedig voltak betegek folyamatosan. Hát a DrHouse feelingem az rendesen megvolt, de a CT labor várója messze felülmúlja az amcsi filmben szerepelő kórházi várók színvonalát. Igyényesen újjá van építve, nem érzed, hogy kórházban vagy.

Mellesleg még infúziót is akartak adni vmi étágítás céljából, de mivel nem volt muiszáj bele bennem, így inkább elutasítottam. MEgbírkózok egy medvével, vagy anakondával is, de amikor egy fém tű bennem van, az teljesen kiüt. Nem a fájdalom, csak maga a gondolat.

Most meg mennem kellene MR-re is. Tiszta DrHouse basszameg.

Úgy néz ki 1 év a boxzsákom nélkül ilyen következményekkel jár.

Link to comment
Megosztás:

Há' padlót ne fogjá'mán itt nekünk bulej előtt! ;)

Én is szédelegtem tegnap plusz rá még az ízület azt én is majdnem elsimultam a valahol. :D

Megynyugtató, hogy másnak is van hasonló baja. Akkor valszeg, nem velem van a gond. De sokan meg tök ól érzik magukat, szal nem valószínű, hogy mérges gázt engedtek az ország levegőjébe az arabok. :-))

És milyen szintű volt nálad? Én szószerint visszaestem a székre, amikor megpróbáltam felállni. Csukott szemmel próbált az idegorvos kinyújtott kézzel elborultam volna, ha nem fog meg. Tegnap délben jött rám, és megnézték a vérnyomásomat, vércukromat, tökéletes minden, ez kicsit ijesztő volt. És most itthon vagyok, nem nagyon sikerül helyrerázódnom, pedig már csináltam néhány fekvőtámaszt odakinnt a fűben, az mindig rendbehoz. De most nem. Mintha le akarna állni a gépezet, néha a szívemet veszem érszre, hogy nagyon belassul. Adok neki kis nitrót, utáána jobb. Najó hagyjuk a témát, bevallom, a szüleimnek nem szeretem az iesmit mondani, csak a haveroknak, ők nem csinálnak belőle tragédiát :-))

Link to comment
Megosztás:

...

Úgy néz ki 1 év a boxzsákom nélkül ilyen következményekkel jár.

Lehet, hogy a leállás, ilyenkor visszalustul a szervezet, te meg még azt hiszed, hogy fitt vagy és hirtelen ráterhelsz, amit nem szabad. Tudom, hogy nehéz, de tudomásul kell venni, hogy nem leszel fiatalabb ;) A stresszel meg tényleg vigyázni kell, nem vicc. Meg oda kell figyelni, hogy kipihent legyél, kajázzál rendesen, meg legyen meg a napi folyadékbevitel, akkor elketyeg még a szerkezet egy jódarabig :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.