Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Nna kérem, megoldottam mint a Gordiuszi csomót. :D

Tökéletes a centrál záram, működik távirányítóval és kulccsal is, nehogy meg####asson -csak egy kicsit jobban szétszedni meg kötözködni kellett. ;)

Link to comment
Megosztás:

Milyen olaj van amúgy benne?

No ezt még a kereskedő sem tudta pontosan megmondani. A színe tiszta mert volt egy papírzsepis teszt mikor néztük, de adott egy liter 5W-40-es Castrol TXT-t souvenirba, hogy azzal nyugodtan lehet pótolni ha fogyna.

A hozzá öntött kb . egy deci amúgy valószínűleg használt, mert ma semmi baja nem volt az új "társnak".

Link to comment
Megosztás:

No ezt még a kereskedő sem tudta pontosan megmondani. A színe tiszta mert volt egy papírzsepis teszt mikor néztük, de adott egy liter 5W-40-es Castrol TXT-t souvenirba....

Ajajj, már nem jól kezdte az a fazon. Érdemes lenne egy olajcsere még ha tiszta is a színe, egyébként X-es motoroknak nem a legjobb az 5w-s olaj (ezért is jelezhetett a BC), inkább 10w-40 vagy ha jobban van zavarászva akkor 10w-60 ildomosabb. Kinek mi tetszik (castrol, metabond, valvoline, egyéb ) de javaslom a Mobil Special S 10w-40-et -nekem bevált, ha netán 150-200 ezer km fölött van akkor pedig 15w-s. Pedig a TD szereti enni az olajat de lassan cseréhez érek és vagy 5-6 decit tettem utána míg a Castrol Magnatec Turbo Diesel 10w-40-ből addigra benyelt 1.5-2 litert is.

Link to comment
Megosztás:

No ezt még a kereskedő sem tudta pontosan megmondani. A színe tiszta mert volt egy papírzsepis teszt mikor néztük, de adott egy liter 5W-40-es Castrol TXT-t souvenirba, hogy azzal nyugodtan lehet pótolni ha fogyna.

A hozzá öntött kb . egy deci amúgy valószínűleg használt, mert ma semmi baja nem volt az új "társnak".

Az enyémbe is ez az 1,6 16V motor van és abba 10W40- es olaj kell mert gyárilag laza illesztésű a motor ,ezért sűrűbb olaj kell neki!

Link to comment
Megosztás:

Az enyémbe is ez az 1,6 16V motor van és abba 10W40- es olaj kell mert gyárilag laza illesztésű a motor ,ezért sűrűbb olaj kell neki!

Hálás köszönet az infóért, még jó, hogy csak kb. 1 decit öntöttem belé. Nézek is holnap megfelelő olajat hozzá.

(...144 ezer van benne)

Link to comment
Megosztás:

Metabond?

De kár, hogy baszott drága. Mennyi lenne most egy profi 10W40-es 4L?

Nálunk az srs-nél ennyibe van. márha ez a fajta érdekel. ;) Csak user kedvezményem van :D asszem.

Korszerű, szintetikus bázisú, magas teljesítményszintű, kiváló minőségű többfokozatú motorolaj.

Alkalmas a legszigorúbb feltételek mellett működő nagyteljesítményű modern, 1990-es években fejlesztett benzin-, gáz- és turbó- feltöltésű dízelmotorok kenésére.

Minden ilyen személy- és kishaszongépjárműben, amelyet még nem részecskeszűrővel szereltek.

Energiatakarékos motorolaj, könnyű motorfutást biztosít, így csökkenti az üzemanyagfogyasztást.

Nagyteljesítményú, magas fordulatú motorokba kifejezetten ajánlott.

Könnyű hidegindítás, még a téli időszakban is!

Meghosszabbítja a katalizátor élettartamát.

Specifikációk

SAE: 10W40

API: SL/CF

ACEA: 2004 A3/B4

MB 229.1

VW 500.00

VW 505.00

RENAULT

Árak:

Bolti ár:

1 liter: 1.760 Ft

5 liter: 7.920 Ft

User ár 5%:

1 liter: 1.670 Ft

5 liter: 7.524 Ft

Törzsvásárlóknak 20%:

1 liter: 1.410 Ft

5 liter: 6.340 Ft

Link to comment
Megosztás:

Biztos írtam már,hogy egy haveromnak 1000-es C Corsája van és oktat vele,most 280 000 km ;) van benne felújítás nélkül és a kopó alkatrészeken kivül alig kellett hozzányulnia.

Ő Restoret használ és a multkor kinyomta az olajgombán keresztül az összes olajat a motor,de semmi baja nem lett .Azt mondták neki a szerelők,hogyha nem lett volna a Restore,akkor megnézhette volna magát!

Tudom,hogy a rendszeres 7-8000 km-es jó minőségű olajcserét nem pótolhatja semmi,de ha már az előző tulajok ki tudja mikor cseréltek olajat,a motor pedig így hang alapján eléggé kopott lehet,csak megpróbálok valamit időlegesen.

Úgyis cserés lesz a gép hamarosan(venné már meg valaki),mert végülis Endlosnak lesz igaza ,automata váltóst :P kell vegyünk(akár szeretem akár nem)!

Bettinek ugyanis nem nagyon bírja a műtött bal lába a kuplungolást! :D

Link to comment
Megosztás:

Melinda! Csak nem marketingezel? :P

Amúgy az a 20%-os ár azokra igaz, akik kifizetik pluszban a törzstagságot, ami 2*5 liter árának felel meg.

Mellesleg az a baj, hogy félnek az emberek, és inkább megveszik a hamisított Castrolt, mert hát annak neve van. :D

ááááááá. Csak az Street racing clubba benne voltam és én is kipróbáltam a metabond váltóolajat. sajna nem sokáig élvezhettem a jótékony hatásait, mert kb 2 hét alatt elszórta a szimering miatt :D . De igaz ,hogy nem ócsó, én is mólósat meg lukoilosat használok a mociba ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Már 122 balesetmentes kilométer meg is van :D kép

Nagyon tetszik, sok extra, kényelem, a motor is jó (már tudok vele tempósan elindulni is ha kell, van ebben erő csak én voltam béna de azért a kadett valahogy közvetlenebb volt de ez sokkal jobb ;) ). És nagyon szép!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.