Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

És műtéttel?

ma reggel jó kis füstölt főtt császárt ettem reggelire... hát... még az is picit csípte a torkom.

Utálom már ezt a szitut. Szeretem a csípős kajákat, de nem ehetek még olyanokat.

Ha gondolod összeröffenünk egy kisebb karácsonyi billiárdozásra így keletiek, és akkor összecsípkedünk miccósz? :-)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

tőlem lehet :lol:

Visszük Berlina csípős humorát is. És akkor már minden nagyon klapolni fog :lol:

Najó ha tovább csépeljük a dolgot vihetek egy kis Józsai paprikapáleszt is. hühhhhhhhhhhh

Na mostmár azt is tudom, miért sípol a turbóm, amikor felengedem a gázpedált:

"A lefúvó, szuszogó, blow-off szelep, becenevén BOV: Amikor az intenzíven gyorsító turbós autó vezetője hirtelen leugrik a gázpedálról - például mert sebességet vált - a nagynyomású levegőnek hirtelen nincs hova mennie, mert becsukódik előtte a pillangószelep. A sarokba szorított légoszlop rögvest leállítja, lelassítja a turbó lapátjait is, és elindul visszafelé. Ez egyrészt némi sokk a szerkezetnek, másrészt így a turbónak a következő gázadáskor újra fel kell pörögnie, ami időbe kerül. Ezeket védi ki a BOV, ami egyszerűen kiengedi a beszoruló levegőt egy vidám füttyszó kíséretében."

Totalcarból

Dr Sörös Sándorló részére:

9861_1215036408b.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Lenne pár eladó dolgom (sajnos), röviden:

-4 db Barum Bravuris 185/60 R14 nyári gumi

-4 db Continental EcoContactEP 185/60 R14 nyári gumi

-4 db Eurotec Snowwolf 2 175/65 R14 téli gumi

-4 db 14" Alufelni ET33 6J 4x100, küllős, újszerű állapotban, hibátlanul

-6 db 14" Opel GSi lemezfelni fényezve, 3 kupak is van hozzá

-Xenon H4 HID szett bármilyen H4-es autóba, blokkal, garanciával csak pár napig volt autóban

-Sony Xplod CD/MP3 fej dobozában, papírjaival, távirányítójával

-1L Castrol Magnatec 10W40 Diesel olaj bontatlanul

-55 Ah és 65 Ah Gigawatt akkumulátor

-Távirányítós központizár és riasztó szett

-SCT nagy sportlégszűrő adapterrel ápoló sprayvel és mosóval

-236-os hűtött féktárcsák és a hozzájuk tartozó fékpofák és nyergek és a rögzitők (pár hónapja vettem a tárcsákat és a betéteket!)

-SWAG azaz gyári gyújtáskapcsoló 2 gyári kulccsal (igény esetén a 2 ajtó és ha olyan akár a csomagtérajtó zárját is ezekhez a kulcsokhoz be tudom állítani)

-Egy szett használt alupedál és egy szett új alupedál ami E kadettre könnyen felrakható

Opel Kadett E alkatrészek:

-Állítható, hajlított toronymerevítő (XE motorhoz is jó)

-5 ajtóshoz csomagtér teleszkópok, még mindkettő nagyon erős

-Lefalazott GSi csomagtérajtó szárnnnyal

-GSi ködlámpás lökhárító

-1.8-2.0 motorhoz a pillangóház és a légtömegmérő közötti gumicső

-Komplett műszerfal (fedélzeti számítógép kijelzőjének ki van vágva a helye)

-GSi küszöbtoldatok (gyáriak)

-F10-es 5-ös váltó

-Fényszórók

-Belső visszapillantó tükör

-Hátsó kipufogódob

-Kipufogó vég

-Gyári elektromos ablakemelő és hozzá a váltó-kézifékkar közötti műanyag box benne a gyári ablakemelő kapcsolóval és ki rekesszel

-Mindenféle műanyag elem ami az autóban megtalálható kezdve a csomagtértől a belső térig

-Kisblokkoshoz féltengelyek és komplett első felfüggesztés valamint még + 2 első teleszkóp

-Gyári motorháztető

-Rácsos első lökhárító

-Első ablakokra légterelő

Ingyen cserélhető cuccok, nekem benne van az autóban de pénzt nem kérek érte és ha eljössz kicseréled viheted is:

-Plüs ülések

-Gyári bronz ablaküvegek

Link to comment
Megosztás:

A xenon szett érdekelne mennyiért adnád de csak ha nem törtek össze az izzók mert gondolom azok voltak benne mikor beléd szállt a busz.

Szett ára: 12e, csak az egyik trafó volt az autóban a balese idején ami karcolás nélkül megúszta szerencsére :D Így hibátlan a szett most is a dobozába van eredeti állapotába becsomagolva.

Link to comment
Megosztás:

Én tulajdonképp egy dolgon csodálkozok, elég sok Opelos van Debrecenben valamint környékén és függetlenül attól, hogy Mote tag vagy sem egyetlen találkozóra vagy csak egy kis összefutira sem jön más, na nem mintha annyira hiányolnám az oltári hatalmas tömeget meg kinek a pap, kinek amit szeretne no meg ami jut.

Általában ha ott vagy bárhol máshol járok úgy parkolok le valahova ahol ugyan "védve" van a gurcsim de jól látható a felirat de azon túl, hogy néhány "debreceni vagy környéki névvel" találkozok itt-ott fórumon belül azontúl semmi. Magyarán azon csodálkozok, hogy meg sem jelennek személyesen, na nem mintha mindenkinek olyan pofátlannak kellene lennie mint pl nekem B.újfaluban, hogy pár napja megjelenek fórumon aztán személyesen is. Minden esetre nekem valahogy furcsa a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Mackó,szerintem meg minden ugyanúgy megy,mint eddig. :D ugyanúgy találkozgatunk,1-2szer nagyobb tali is összejön.

Sanci,errefelé inkább az autós dolgokra vevők az emberek.a gyorsulásra,a tuningtalálkozókra.hatttalmas (lenne) ezekre az igény.és ezeken a kereteken belül alakulnak ki baráti körök.a klub egyrészt azért nem vonzza az embereket,mert nem akarnak fizetni érte,és nem látják,miért érné meg nekik fizetni.

másrészt jóformán ismeretlen errefelé a dolog.

azért aki mégis a tagság mellett dönt,örömmel keresget a fórumban,mert nagyon sok hasznos dolgot meg lehet találni,szívesen segít mindenki mindenkinek (amit egy éjszakai gyorsulós "baráttól",havertől nem mindig lehet elvárni,számítani).

szerintem ez a tagdíj,de egyáltalán a tagság bármilyen formában egy rosta,amin csak a tényleg idevalók maradnak fent.

Link to comment
Megosztás:

Ja, csak meg kell jelenni. :D

Ezt mind értem és a tagdíj az minden bizonnyal egy "rosta" ahogy mondod de erre mondtam, hogy "mote tag-e vagy sem". Ez részben jó ha azt vesszük, hogy beesik minden boldog-boldogtalan és úgymond "kiesik a selejtje" -elnézést a csúnya és/vagy helytelen kifejezésért de jó példa erre a kadett klub, csak azt tűrik meg maguk közt aki be tud illeszkedni illetve befogadják körükbe és a tagság kizárólag ezen múlik nem egy éves tagdíjon valamint a tagkártyán -bár az egy más téma viszont lehet pont emiatt egy vagy több "értékes" ember marad el függetlenül a tagságtól, szóval ezt furcsállom.

A "versenyző haverok" nagy része bizony tényleg csak 2 lámpa közt haver (ha annak lehet mondani egy "ellenfelet") ami erről a klubról hál'istennek nem mondható el, bár az enyém is tuningolt volt majd egy évig és az onnan fakadó tapasztalatomból mégis inkább álltam szóba egy "mezei autóssal" mint egy "nagyarc padlógázossal" -jó példa május 1.én a tuningos csapat akikben annyi se volt, hogy oda jöjjenek hozzánk és "khm" hiába ment oda Nyuszi. Sok a segítő ember (amit pl itt vagy F Astra fórumon észre veszek mert osztjuk a tapasztalatokat) és mivel sajnos Mackónak igazat adva "szanaszét vagyunk" -a megyében és attól is messzebb így érthető is a ritkább összejárás, sajnos nekem sem jut mindig a lehetőség, hogy a munkahelytől ne függjek, akárcsak más. Ugyan valóban látható 1-1 ilyen találkozón sok szép autó akár tuningolt, akár nem -amiket anno autós újságokban láttam és nem valójában, bár én csak részben vagyok ezekre az autókra kíváncsi, nem ez volt a legfőbb szempont amiért itt maradtam hanem mert jónéhány igazi barátra tettem szert valamint ezen túl sok hasznos dologra is. De lehet én nem látom jól a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.