Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

Héhé! Pihizzél! Elég egy helyre beírni a kérdésed. Igaz, eddig még nem sikerült eltalálnod azt a helyet (Budapest, Kecskemét, Debrecen nem épp a megfelelő)! Valami F Astra topicot keress inkább!!!

Én sem írhattam volna szebben.

Más.

Elnézést kérek a debreceniektől, mert a tegnapi évzárón elfelejtettem átadni a vándordíjat, amit az év legjobb taliját rendező társaság kap meg egy évre. Az idén úgy döntöttünk, hogy ti nyeritek el ezt a címet.

Hamarosan lesz egy elnökségi ülés ott átadom a képviselőtöknek.

Ügyik voltatok!!!!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Hali!!

Debrecenben hol foglalkoznak számítógépes szinkikeveréssel? (Nem falra, hanem autóra... ) S kb milyen árban kevernek színt? Hűtőmaszkot kap jövő héten elölre, állítólag fekete, azt színre kéne fújni, nameg azért kérdem, mert ahol meghúzták a kocsim csomagtartóját, s egy gány munkával lehibajavítózták, na eléggé elüt az autó szinétől, nameg a rozsda is kezdi kóstolgatni...

Üdv.: Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

Én sem írhattam volna szebben.

Más.

Elnézést kérek a debreceniektől, mert a tegnapi évzárón elfelejtettem átadni a vándordíjat, amit az év legjobb taliját rendező társaság kap meg egy évre. Az idén úgy döntöttünk, hogy ti nyeritek el ezt a címet.

Hamarosan lesz egy elnökségi ülés ott átadom a képviselőtöknek.

Ügyik voltatok!!!!

ehh. Köszönjük szépen a megtiszteltetést!

Azért a mostani vacsi sem volt rossz nálatok! :(

Hali!!

Debrecenben hol foglalkoznak számítógépes szinkikeveréssel? (Nem falra, hanem autóra... ) S kb milyen árban kevernek színt? Hűtőmaszkot kap jövő héten elölre, állítólag fekete, azt színre kéne fújni, nameg azért kérdem, mert ahol meghúzták a kocsim csomagtartóját, s egy gány munkával lehibajavítózták, na eléggé elüt az autó szinétől, nameg a rozsda is kezdi kóstolgatni...

Üdv.: Szabbensz

Hétvezér utca, standox bolt, ott biztos. árakat passzolom.

Hali

omega fütés a jobb oldalon meleg levegőt fúj a baloldalon majdnem hideg

mi lehet a gond ?

a csappantyúk környékén néznék szét, meg a technikai topikokban. Ott lehet találsz is megoldást a problémára. :P

Link to comment
Megosztás:

azt színre kéne fújni, nameg azért kérdem, mert ahol meghúzták a kocsim csomagtartóját, s egy gány munkával lehibajavítózták, na eléggé elüt az autó szinétől, nameg a rozsda is kezdi kóstolgatni...

Engem most beszéltek le a festésről.

Az ok az volt, hogy ha nem nagyon zavar, akkor várjam meg a tavaszt,és akkor fessük. Addig a tél kihozhat még javítani valót, szebben szárad, több pénzt tudsz eltenni, stb...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az igaz, hogy a tél még kihozhat javítanivalót, csak most, hogy felkerül az új hűtőrács, fekete színben, azt szeretném színre fújni. Csak a színkikevertetés áraival sem nagyon vagyok tájékoztatva... állítólag nem ócsó...

Sajnos még úgy néz ki, hogy az udvaron fog telelni az autó. Az időjárás eddig megakadályozta, hogy nekikezdjünk egy nagy garázs építésnek. Nem kis meló lesz, egy közös garázst építünk az Astram nak és fater Vito jának...

Üdv.: Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

Elnézést kérek a debreceniektől, mert a tegnapi évzárón elfelejtettem átadni a vándordíjat, amit az év legjobb taliját rendező társaság kap meg egy évre. Az idén úgy döntöttünk, hogy ti nyeritek el ezt a címet.

Hamarosan lesz egy elnökségi ülés ott átadom a képviselőtöknek.

Ügyik voltatok!!!!

El van nézve! Nagyon szépen köszönjük a díjjat! Innen a távolból nem tudom, hogy állunk a szervezéssel, de remélem, megtartjuk a díjat még egy évre! :(

Más: Itt a tél, nagy a szél! Aki esetleg az autóból a nagy semmi közepén kiszállna a sűrgős dolgát intézni, mindenképpen győződjön meg a pillanatnyi széljárásról! Ugyanis szembe szélben nem lehet.... :P (Tapasztalat, Kecsóról hazafele baleset történt. :cry:)

Link to comment
Megosztás:

Hát, amekkora szél akkor volt... :( Egyébként már majdnem jártam úgy. A vonat WC-jében a lefolyó cső pont úgy volt rézsút eltörve, hogy belekapott a menetszél. Ez még önmagában nem lett volna gond, de az ablak le volt húzva. Tehát kereszthuzat esete állt fenn. Én meg ugye gyanútlanul kezdem végezni a dolgom. Jól besörözve, jó nagy nyomással. Aztán kábultan veszem észre, hogy mifene? Alulról esik az eső? Hát, barátaim, ti is tudjátok, hogy amit elkezdtünk, azt nehéz befejezni, de valahogy csak sikerült folyó ügyeimnek gátat szabni. :P Enyhén nedves pulóverem levettem, és áttámolyogtam egy másik vagonba, ahol folytattam a dolgot, innentől már eseménytelenül. Szóval a Magyar Állam Vasutaknál is történhetnek csodák!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az igaz, hogy a tél még kihozhat javítanivalót, csak most, hogy felkerül az új hűtőrács, fekete színben, azt szeretném színre fújni. Csak a színkikevertetés áraival sem nagyon vagyok tájékoztatva... állítólag nem ócsó...

Sajnos még úgy néz ki, hogy az udvaron fog telelni az autó. Az időjárás eddig megakadályozta, hogy nekikezdjünk egy nagy garázs építésnek. Nem kis meló lesz, egy közös garázst építünk az Astram nak és fater Vito jának...

:-)) Anyumnak is Vitoja van, imádom a gépet, csak sajna nem lehet annyira hátr atolni az ülést, hogy kényelmesen elférjek, tgk. Én is most építek garázst, nekem csak anyagi akadályok vannak, én egy erős fémszerkezetes építményt készítek, amit télen is lehet ugyanúgy csinálni. Javaslom neked is, a tégla, meg a hagyományos építési módok könnyen repednek, megcsúsznak, jó alap kell nekik. Ennek meg csak anyag kell, van egy gyengécske alap, ami a meglévő szőlőkarók lefektetésén alapul, azokat folyékony betonnal körbeöntöttem, kis vájatot csináltam előbb mellé, erős akác fatörzs oszlopokat állítottam rájuk, fém rögzítéssel, körbebetonozással, ennek a tetejére jönnek majd a zártszelvények, hoprganyzott lemez, stb. mondaom sem kell, hogy 6x8-as méret, szal nem kicsi, és később majd terasz lesz a teteje (ház mellé épül) tehát járkálni fogunk rajta. 100ezerből megvan a szerkezet, a végső munkákra megint kell egy 100-as kb., ha maga csinálja az ember. Nekem abban kell majd lefényeznem az autókat. Persze ezt mind-mind meg lehe toldaniu simán csak hegesztéssel, faanyag nélkül, nekem az aác törzsek (háncsolatlanul) csak esztétikai szempontok miatt kellettek.

Én az autófestéket a Miklós utcán vettem, ha a város felől mész akkor jobbra esik, a kis utca után (Nemzetőr, ha jól emléxem) javaslok neked ipari magasfényű festéket, annak 8000 literje, az autófénynek 30 körül.

Link to comment
Megosztás:

:-)) Anyumnak is Vitoja van, imádom a gépet, csak sajna nem lehet annyira hátr atolni az ülést, hogy kényelmesen elférjek, tgk. Én is most építek garázst, nekem csak anyagi akadályok vannak, én egy erős fémszerkezetes építményt készítek, amit télen is lehet ugyanúgy csinálni. Javaslom neked is, a tégla, meg a hagyományos építési módok könnyen repednek, megcsúsznak, jó alap kell nekik. Ennek meg csak anyag kell, van egy gyengécske alap, ami a meglévő szőlőkarók lefektetésén alapul, azokat folyékony betonnal körbeöntöttem, kis vájatot csináltam előbb mellé, erős akác fatörzs oszlopokat állítottam rájuk, fém rögzítéssel, körbebetonozással, ennek a tetejére jönnek majd a zártszelvények, hoprganyzott lemez, stb. mondaom sem kell, hogy 6x8-as méret, szal nem kicsi, és később majd terasz lesz a teteje (ház mellé épül) tehát járkálni fogunk rajta. 100ezerből megvan a szerkezet, a végső munkákra megint kell egy 100-as kb., ha maga csinálja az ember. Nekem abban kell majd lefényeznem az autókat. Persze ezt mind-mind meg lehe toldaniu simán csak hegesztéssel, faanyag nélkül, nekem az aác törzsek (háncsolatlanul) csak esztétikai szempontok miatt kellettek.

Én az autófestéket a Miklós utcán vettem, ha a város felől mész akkor jobbra esik, a kis utca után (Nemzetőr, ha jól emléxem) javaslok neked ipari magasfényű festéket, annak 8000 literje, az autófénynek 30 körül.

Hali!

Én annyira nem komálom a Vito t, inkább a kis személyautókat... de kell, mert nagy a raktere :(

Nekünk is anyagi hiánya van még hogy elkezdjük, mert van egy régi vályogépület, amit előtte a földdel kell egyenlővé tenni, s a helyére építünk egy 7x8 m es épületet. Az alap persze le lesz betonozva, még aknát is ásunk, az esetleges szerelésekhez így könnyebben hozzáférhetünk, a szerkezetet valószinűleg fém lesz, a falakat OSB lapokból építjük meg, a tető pala... szigetelés is lesz, mivel megfagyni nem kéne ott, ha valamit alkotunk. Mi kb 200 ra számoltunk, v lehet több...

Festék tma: még nem néztem szét, majd megnézem a Hétvezér utcán is, és a Miklós utcán is. Csak literes kiszerelésben adják? vagy lehet fújós spay formában is kérni? nekem az lenne a jobb, mivel kompresszorom nincs... s akit tudok hogy kompresszorral lefestené kabán, elég gány munkát végez... libabőrös lesz a felület, meg beleszállnak a bogarak mikor csinálja, szóval nem zárt térben fest... S azért nem kéne hogy ocsmányul nézzen ki az ejele a kocsimnak...

Jah és még valami: Tényleg behoztak egy rendeletet idén áprilisban a kocsik ablakainak sötétítése kapcsán? hogy a fóliában valami számnak kell lennie, és mostmár nem műbizonylatot, hanem a személyihez hasonló törzskártyát adnak?

Aki tud erről valamit írjon.

Üdv.: Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

Héhé! Pihizzél! Elég egy helyre beírni a kérdésed. Igaz, eddig még nem sikerült eltalálnod azt a helyet (Budapest, Kecskemét, Debrecen nem épp a megfelelő)! Valami F Astra topicot keress inkább!!!

Szeva ki vagy te hogy megmond hova írjak öcsém!!!

Vegyél már vissza két lépést öreg!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.