Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

halló halló helló!

átszereltettem a téligumit.a gumis szerint egy abs jeladó tisztítás kellene az autónak,mert túl későn lép működésbe,emiatt a gumikon jól látható blokkolásnyomok vannak :lol:

bonyolult művelet ez? mer ha nem akkor nem vinném márkaszervízbe :lol:

amúgy tök jó végre a téliken gurulni sokkal halkabb és kényelmesebb mint a f*s nyárigumim :P

ja és tavasszal fékbetétcsere is esedékes lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

elég gyors az abs működése,gyorsan enged-fékez,sokkal gyorsabbna,mint pl az octavián

blokkolás meg volt több is persze.

én igazából nem tulajdonítok neki jelentőséget,mert nem érződik semmi,csak a gumis mondta,hogy szerinte késő reagál az abs,és azért lehetnek fizikai nyomai

Link to comment
Megosztás:

szerintem is jobb,ha sűrűbben műxik,csak érdekességképpen említettem az octáviánkat :lol:

vectra hogy áll?

faternek meg lehet meglazult valami turbócső,vagy az intercoolernél valami,mert alapjáraton is,de 3-4ben gyorsítva hallatszik valami szelelés :lol: egyébként ebben a hűvös időben valami borzasztó jól megy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vectra sz@rul áll.

Most az előbb majdnem happy lettem, mert egy kedves fórumos ajánlott cuccot, már mondhatni meg is egyeztünk, holnap itt is lehetett volna a cucc, de sajna az ucsó méretellenőrzésen megbukott a dolog. :lol:

érik a bowdenes megoldás istallálása kuplungra, de a bibi, hogy mérni kéne, melyik bowden lehet jó... csak a kocsi még mindig levegőben...

Link to comment
Megosztás:

Vectra sz@rul áll.

Most az előbb majdnem happy lettem, mert egy kedves fórumos ajánlott cuccot, már mondhatni meg is egyeztünk, holnap itt is lehetett volna a cucc, de sajna az ucsó méretellenőrzésen megbukott a dolog. :lol:

érik a bowdenes megoldás istallálása kuplungra, de a bibi, hogy mérni kéne, melyik bowden lehet jó... csak a kocsi még mindig levegőben...

Én mnég most is aszondom, hogy jobb a hidraulikus, ha nincs vele baj, mert a bowdenest folyton olajozni kell, meg hamar elszakad.Nekem minden frissen volt cserélve a kuplungban, mégis elszakadt (4 év alatt másodjára)

Link to comment
Megosztás:

egyelőre 15-ért úgy néz ki, komplett kinyomót sikerül szerezni(nem azt amit linkelt egykuty). Jóval drágább lesz, mint amit pont egykuty(a hirdetésben nem az övé van) tudott volna adni, ha jó lett volna a mérete.

Az átvaria meg olyan 10 lenne minima.... és akkor még ez csak sacc, mert nem tudni, minek a bowdenje, és minek a pedálja lenne jó... na meg idő...

szal lehet ráfanyalodok a "gyári" megoldásra.

Link to comment
Megosztás:

váltó jó árban volt, de ha már hozzányúltunk, ki lett cserélve az összes tömítés és szimmering rajta, na meg a főtengely szimmering is kicserélődött.

Váltó le-fel +szét-össze és fémtisztára mosatás +váltóolaj.

tömítések és szimmeringek majd 15-be voltak. a váltó szét-össze 15, az F20-as váltó ugye 120 km-re volt. szal benzin is volt.

A lényeg, hogy kész az autó. Sikerült egy bontott kinyomót szerezni. Itthon a kocsi, de ha ki is nézek ma valahová, azt lehet puntoval teszem.

Minden fokozat mint a vaj, semmi hangja nincs. Szinte el sem hiszem. :hiya:

:lol: :lol: :lol: a szívások ellenére is :P ;) :hiya:

olyan jó volt hazahozni.

Link to comment
Megosztás:

váltó jó árban volt, de ha már hozzányúltunk, ki lett cserélve az összes tömítés és szimmering rajta, na meg a főtengely szimmering is kicserélődött.

Váltó le-fel +szét-össze és fémtisztára mosatás +váltóolaj.

tömítések és szimmeringek majd 15-be voltak. a váltó szét-össze 15, az F20-as váltó ugye 120 km-re volt. szal benzin is volt.

Aztamindenit. Ilyenkor örülök én legjobban az ótómnak. 23 éve nem volt benne semmi cserélve váltó, és motor körül, csak önindító, meg generátor javítás volt, ja és a hidrotőkék, de az nem jelentett sokat. Nekem egy bowdencsere annyi, hogy behajolok a motortérbe, feltámasztott kuplungnál kiakasztom a bowdent, és beakasztom az újat. Mertz ugye azt külső bowdennel adják, és ugye még fűzögetni sem kell, dugdosni. Van benne zsír is. És asszem tán 2500ft. És ezt 2 évente kell megtennem. ( mind1, én akkoris hidraulikusat szeretnék)

És mire jöttem rá. Nkem ugyebár a futóművemmel volt mindig gond. Amikor viszont az anyósülésen ülök, bár kicsit versenyautósnak érzem az autót, de sokkal lágyabbnak, kényelmesebbnek, mint a sofőrülésben. Ez azért lenne, mert ott a kormányon is átjönnek a rezgések? Hümmmm érdekes

Link to comment
Megosztás:

:lol: sziasztok:) ha macim még nem írta volna .ha valaki tervez jönni a Kecskeméti évzarora:) jelentkezzen mert van még 3 hely:) az autoban.remélem nem csak ketten leszünk:) csak ezt akartam leírni:) tovabbi szép estét:) holnapra pedig olyan napot.amilyet szeretnétek:) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.