Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Hát már eléggé parás vagyok!Valahogy megakarnák ezt a zajt szüntetni, de úgy veszem észre ennek a költsége egyre inkább mászik felfele! :rolleyes:

Azért ne gondoljunk a legrosszabra, majd ha mackósajttal pl összefutsz vmikor (pl a debreceni talin, ahol még ráadásul én is ott leszek), ő majd sztem jól meghallgatja neked, mert ezt így látatlanba nem lehet. Sőt még hallva is csak tippelni lehet, hogy valószínű mivel lesz gond. Mindig először a kisebb költségű dolgokat kell végigpróbálni ilyenkor először, hátha megoldódik a probléma. Motort teljesen megbontani csak végső esetben... Hidrotőkék is okozhatnak ilyet pl, vagy nem? Meleg mocinál is talán, ha már nagyon rossz állapotúak...

Link to comment
Megosztás:

uhh, na igen.

Nem 2 km.

Bármikor mielőtt erre jársz, írsz, meglátjuk, ráérek-e. :rolleyes:

Ha addig nem lesz megoldva akkor, összehozzuk.Legfeljebb csapok egy gyors motor cserét.Bele egy jó kis 2.0l-es ECOTECH-et!(AMÚGY MEG TELJESEN HÜLYE VAGYOK A MOTOROKHOZ SZERINTEM ELÉGGÉ LÁTSZIK IS).

Link to comment
Megosztás:

még1x megnéztem, mit írtál.

Csak sebességben van a kopogás? és csak 2-3-ban?

JA!azthiszem!4-esben már nem nagyon hallom!Lehet mert akkor már az abrocsok surlódásának hangjai is bezavarnak azért.De nem biztos.De 4-esben nem is engedem 2000 alá.

Link to comment
Megosztás:

Ha üresben jó hangja van, akkor nem is biztos, hogy a motorral van a baj... :rolleyes: Persze lehet, hogy terhelés alatt másképp viselkedik, de nekem pl üresben is csinálta.

Hát nem tom...majd még beszélünk.Most viszont mennem kell.Jó éjt!

Link to comment
Megosztás:

még1x megnéztem, mit írtál.

Csak sebességben van a kopogás? és csak 2-3-ban?

Mackó, ha ilyen vájtfül vagy, az enyémet is meghallgathatnád, nem jött rendbe a metabondtól. Bár ezzel az a gond, hogy nekem meg csak hidegindításnál, vagyis melegben is, de első reggeli indításnál adja ezt a kopogó hangot, néhány műásodpercig, szal ha már elmennék hozzád, akkor tutira nem hallanád. Jó most könnyen mondhatja bárki, hogy 24 éves motornál már előfordul, de ez nekem nem lényeges, meg akarnám csinálni, korábban hidrotőkét mondott Roli, azokat cseréltük, meg a himbákat is, de nem szűnt meg. Ez fél éve volt, akkor úgy éreztem,mintha egy kicsit jobb lenne, de most nem hiszem.

Link to comment
Megosztás:

No akkor... autodoki válaszol c. rovatunk következik! :rolleyes:

Endlos! Akkor új hidrotőkék mentek be? mind ki lett cserélve?

Hengerfejben a járatok ki lettek tisztítva? Olajnyomás rendben van?

A rövid idejű kopogás(vagy csattogás) ismét a tőkékre utalhat, vagy a fenti kérdéseim közül az utolsó kettőre. :mellow:

A főtengely csapágyakat és dugattyúcsapszegeket állandóan kéne hallani, ha azokkal van gond. Majd meghallgatjuk. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Na már csak ez hiányzott, egy klímás helyiségben tartózkodtam sokáig, ahol nem lehetett lekapcsolni, és most egy pillanat alatt a derekam, a karom elkezdett fájni :rolleyes: és ahangom sem szuper.

Remélem jövőhétre visszajön, különben srácok edzétek a hangotokat :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Én nem edzem, de jobbulást neked.

Én meg "vedlek"... a vasárnapi pecsenyesütés már válik lefelé. :rolleyes:

Tomi! Holnap akkor adok pénzt, dvd-t, olajat, cserébe várok dvd-t, felnit, pénzt. :mellow: Ma 2-3 közé ígérte I_S, hogy meglátogat. Picit remélem dumcsizunk is, nem csak olajat visz. :unsure:

A kupacímkékről van hír? Hogy állnak?

Link to comment
Megosztás:

No akkor... autodoki válaszol c. rovatunk következik! :rolleyes:

Nem az összeset cseréltük, csak ami kopott volt, és ameik hidrotőkét kézzel össze tudtuk nyomni, érződik az, hogy már nem jó, 3-4e-t cseréltünk összesen. A járatokra nem emléxem, és bevallom, nem is tudom, hirtelen mire gondoljak, egyébként menet közben is van egy állandó hang, de az sokkal magasabb lánccsörgés szerű hang, halkabb is, és csak kívülről lehet jól hallani.

A kupacímkékről van hír? Hogy állnak?
Azt olvastam, hogy KApucínerről van hír? :-//

Nyuszi, ha nagyon kell, akkor szívesen kiabálok, kiskoromban üvöltőversenyt nyertem, bár lehet, lámpalázam lenne, de majd megoldom (egy kis Speed :-)))

Vagy majd Lujdzsi, ő úgyis jó szevegel :-))

Link to comment
Megosztás:

Szóbeli érettségi a jövő héten??? Nem nézted el a hónapot véletlen? Nekem egy hónap múlva van! :rolleyes:

Jól mondod!Kissé elnéztem a dolgot!Kösz az útbaigazítást!Lehet elnézek aztán majd MACKÓSAJT hallgathatja a motort! :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Jól mondod!Kissé elnéztem a dolgot!Kösz az útbaigazítást!Lehet elnézek aztán majd MACKÓSAJT hallgathatja a motort! :rolleyes:

Még szép hogy el kell jönnöd, és különben is tanulás közben is kell egy kis lazítás, s ha jól emlékszem helybelijeid is akadnak a szimpatizánsaink között...szervezd őket össze, és jöhettek együtt :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Még szép hogy el kell jönnöd, és különben is tanulás közben is kell egy kis lazítás, s ha jól emlékszem helybelijeid is akadnak a szimpatizánsaink között...szervezd őket össze, és jöhettek együtt :unsure:

A helybeliekre visszatérve...lehet fura lesz...egyik se nagy spanom...magányos farkasként járom az utcákat dorogon.Csak böszben szokott összejövetel lenni...pár kör csapatás erejéig. :mellow: Azok meg más márkákkal nyomulnak. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na és valaki sport légszűrő témában nem tud segíteni? :rolleyes:

Mennyivel jobb,mint a gyári?Jobb, mint a gyári?Nem okoz semmilyen kárt sem?

Hááát ezzel kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Sztem ha csak úgy berakod a gyári helyére, és nem oldod meg a korrekt friss levegő beszívást, max az autó hangja lesz morgósabb picit, és így "mentális" plusz lóerőket ad... :mellow: Sztem ilyenkor bizonyos helyzetekben az autó jobban teljesít a gyárival, ha nem mindig... De lehet, tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.