Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

morgen!

végre kellemes hűvös van :mellow: imádom!

nemsokára indulok egerbe,a borrendeléseket telefonon le lehet még adni :unsure: :D :lol:

üdv az oldalunkon corsatibus :lol:

ha esetleg látjátok az autómat a forgalomban,az nem a véletlen műve :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

no jelentem lassan klónozódnom kéne.

el kéne intézzem az Ildi dolgait, elmenni a Metáshoz, a West Autóshoz, fiamat megköszönteni, pénztkeresni, klubéletet élni. :rolleyes:

Autó a héten mégsem lesz már egyszínű, mert holnap takarítanak egy hétfői szemlére, szóval szürke foltokkal van most tarkítva, és kedden megkapja a színét. Remélem mire indulnom kell aznap melóba, készen lesz, mert ha nem, akkor baj lesz. :mellow:

Ez most annyiból jó, hogy holnap nyugodtan ülhetek, és várhatom a sorom majd a Darabos utcán a kisebbség között, hogy el tudjam intézni Ildi dolgát.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindnekinek !

Hogy reklámozzam az opeltalit, iwiw en felírtam üzenőfalra, erre kapok egy levelet a következő szöveggel:

from Szabó istván: most volt zánkán vw tali! az a király!!!!ott az opelt szétverik!

gondoltam egy választ megér neki:

nem VW em van, szal nem érdekel, itt meg a VW ent verik szét :mellow:

Már összeállt kis csapatom, akikkel megyek, a kocsim is rendben van, csak járatgatni kell :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Csak erre a fórumra tudtam csak valami oknál fogva beírni. :D Hátha tudtok nekem segíteni. :mellow: Reménykedek benne. :unsure: Nem tudna nekem valaki segíteni?Van egy kis problémám az Opelemmel (ASTRA G 1.4 16V 2000 évjárat, 28000

km,nemsoká kell neki az olajcsere)!2-es és 3-as sebességben 2000-es fordulatszám alatt kopog a motor (diesel motorokhoz hasonlóképpen csak halkabban,nyitott ablaknál hallható).Álló helyzetben és üresben nem!2004-ben volt az előző tulajdonosával márkaszervízben 15724 km-nél.Gondolom volt olajcsere is.Mi lehet a probléma?Túl öreg már?Lehet egyáltalán ezen a problémán segíteni? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Csak erre a fórumra tudtam csak valami oknál fogva beírni. :D Hátha tudtok nekem segíteni. :mellow: Reménykedek benne. :unsure: Nem tudna nekem valaki segíteni?Van egy kis problémám az Opelemmel (ASTRA G 1.4 16V 2000 évjárat, 28000

km,nemsoká kell neki az olajcsere)!2-es és 3-as sebességben 2000-es fordulatszám alatt kopog a motor (diesel motorokhoz hasonlóképpen csak halkabban,nyitott ablaknál hallható).Álló helyzetben és üresben nem!2004-ben volt az előző tulajdonosával márkaszervízben 15724 km-nél.Gondolom volt olajcsere is.Mi lehet a probléma?Túl öreg már?Lehet egyáltalán ezen a problémán segíteni? :rolleyes:

Ez az autó többet állt, mint ment, ha igaz a 28000 km, ami öszintén szólva nekem kicsit hihetetlennek tűnik egy 7 éves autónál. Olajcserét mindenképp javaslok, főleg ha 2004-ben volt utoljára szervizben, ha volt egyáltalán. Sőt vezérléscserét is (hátha mégsem 28 az a 28), és a szokásos dolgokat, amiket használtautó vásárláskor szokás. A kopogás egyébként meleg motornál is megvan? Esetleg meleg állapotban pár perc állás utáni beindítás után kis ideig alapjáraton is? Ha igen, akkor sajnos komolyabb dologra is utalhat... Nekem is hasonló volt a jelenség. Füstölni nem füstöl kékesfehéret, nem büdös (égett olajszag) a kipufogógáz bemelegedett állapotban?

Link to comment
Megosztás:

Ez az autó többet állt, mint ment, ha igaz a 28000 km, ami öszintén szólva nekem kicsit hihetetlennek tűnik egy 7 éves autónál. Olajcserét mindenképp javaslok, főleg ha 2004-ben volt utoljára szervizben, ha volt egyáltalán. Sőt vezérléscserét is (hátha mégsem 28 az a 28), és a szokásos dolgokat, amiket használtautó vásárláskor szokás. A kopogás egyébként meleg motornál is megvan? Esetleg meleg állapotban pár perc állás utáni beindítás után kis ideig alapjáraton is? Ha igen, akkor sajnos komolyabb dologra is utalhat... Nekem is hasonló volt a jelenség. Füstölni nem füstöl kékesfehéret, nem büdös (égett olajszag) a kipufogógáz bemelegedett állapotban?

Szervízkönyves ezért állítom olyan határozottan azt a 28-at...az előző tulaj...alig használta állítólag mert kamion sofőr!Alapjáraton egyáltalán nem csinálja...ezt a hangot főleg kanyarodáskor illetve lassításkor(50-ről 20-ra) lehet hallani amikor visszaváltok akkor rálépek a gázra és meg is szólal az az idegesítő hang!Kékes füst nem volt eddig egyszer sem...égett olajszagott egyszer-kétszer éreztem már amikor erős gázzal áltam ki (lejtős a kijáró), de amúgy semmi olyan.Elég érdekes egy hang amúgy egy ilyen kopogás ami gyorsabb ritmusú mint, ami diesel motoroknál hallható!Igazán nyitott ablaknál lehet hallani!Lehet "ciripelésnek" is nevezni! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szervízkönyves ezért állítom olyan határozottan azt a 28-at...az előző tulaj...alig használta állítólag mert kamion sofőr!Alapjáraton egyáltalán nem csinálja...ezt a hangot főleg kanyarodáskor illetve lassításkor(50-ről 20-ra) lehet hallani amikor visszaváltok akkor rálépek a gázra és meg is szólal az az idegesítő hang!Kékes füst nem volt eddig egyszer sem...égett olajszagott egyszer-kétszer éreztem már amikor erős gázzal áltam ki (lejtős a kijáró), de amúgy semmi olyan.Elég érdekes egy hang amúgy egy ilyen kopogás ami gyorsabb ritmusú mint a diesel motoroknál hallható!

Az erős gáznál kis olajszag többet futott autóra utalhat, hacsak nem 28 alatt hajtották meg nagyon... Franc tudja, vagy talán az is lehet, hogy az X-es kódú motoroknál (neked ez van) még az illesztési hézagok nagyobbak, és ezért alapból jobban fogyasztja az olajat, mint az újabb Z-sek. Nekem is dízelszerűen kopogott, és kiderült hogy kopott volt a főtengelyem, de remélem azért nálad nem ez a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Az erős gáznál kis olajszag többet futott autóra utalhat, hacsak nem 28 alatt hajtották meg nagyon... Franc tudja, vagy talán az is lehet, hogy az X-es kódú motoroknál (neked ez van) még az illesztési hézagok nagyobbak, és ezért alapból jobban fogyasztja az olajat, mint az újabb Z-sek. Nekem is dízelszerűen kopogott, és kiderült hogy kopott volt a főtengelyem, de remélem azért nálad nem ez a helyzet.

Hát néha kihúzatom 7000-ig az biztos! :mellow: De sajnos ezzel sem jutottam közelebb a számomra aranyat érő válaszhoz! :rolleyes:

Azért kösz a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hát néha kihúzatom 7000-ig az biztos! :mellow: De sajnos ezzel sem jutottam közelebb a számomra aranyat érő válaszhoz! :rolleyes:

Azért kösz a segítséget!

Ha néha 7000-ig húzatod, és 2 éves olaj van benne, akkor ez nem túl sok jóval kecsegtet. Gyanús hogy a mocivallesz mégiscsak vmi. Mellesleg 6500-ig kéne hogy tudd csak huzatni... elvileg ott van a tiltás. A dugattyúk elmozdulnak az ideális síkjukból (pl 2-3 mm-re bekopott főtengely oldaltartó csapágy támfelület miatt), és akkor adhat pl a moci ilyen kopogó hangot.

Link to comment
Megosztás:

Ha néha 7000-ig húzatod, és 2 éves olaj van benne, akkor ez nem túl sok jóval kecsegtet. Gyanús hogy a mocivallesz mégiscsak vmi. Mellesleg 6500-ig kéne hogy tudd csak huzatni... elvileg ott van a tiltás. A dugattyúk elmozdulnak az ideális síkjukból (pl 2-3 mm-re bekopott főtengely oldaltartó csapágy támfelület miatt), és akkor adhat pl a moci ilyen kopogó hangot.

A 7000 csak kerekítés volt!Nem mentem még tiltásba vele egyszer sem!csak 6500-ig KB. MAX!

Link to comment
Megosztás:

Na jó, lehet még sokminden más is persze.... :mellow: De az már ehhez képest csak kellemes csalódás lehet :unsure:

Hát már eléggé parás vagyok!Valahogy megakarnák ezt a zajt szüntetni, de úgy veszem észre ennek a költsége egyre inkább mászik felfele! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.