Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Szabbensz! Nekem van itthon 4 nyárigumim 14"-es ami csak porosodik. Az astrámon voltak, aztán a kocsi a téliekkel ment el, és ezek megmaradtak. Az eladó gumis topikban van róluk infó is pár oldalt visszalapozva.

Köszi Mackó, de amíg nem tudom eladni a simsont, addig nem is tudok a kocsira sem jelentősebb összegeket költeni :blush:

Egyelőre csak az apróbb dolgokra futja. A gumissal meg lerendeztem, hogy ha tud felnit, akkor gumit már nem lesz gond neki szerezni rá. Nem fontos nekem hogy márkás, drága legyen, nem járok minden nap az autóval, olyan középkategóriást gondoltam... majd látom mire jut. Jah és rokon is a srác :D

Link to comment
Megosztás:

Srácok, ha kéne vkinek használt felni, elérhető áron, akkor hova mennétek vásárolni? Nagyon kéne egy oasmi, mint az Alessio sport olyan gömbölyű küllős.

Debrecen Sebes és Galamb utca sarok:Alufelni center vagy mi.Nem tom biztosan de van használt felnijük is és elvileg alkudni is lehet

Link to comment
Megosztás:

nem néz ki rosszul.

Szabbensz, nehogy azt hidd, hogy drágán adnám a 4 gumit. nekem csak port fognak. meg helyet.

ui: voltam kint jet-nél, mondom dumcsizok CS-os opelesekkel... erre a parkoló vectrának nem nekitolat egy frissjogsis gyerek?

szerencsére csak festék, és talán olcsón javítható, de még először engem akart hibáztatni, mert a vectra parkolt. vazz... még jó, hogy voltak mellettem páran, és hatottunk rá.

holnap mehetek biztosítózni. olyan csúnya a festékhiány a lökösön. :blush:

Link to comment
Megosztás:

még először engem akart hibáztatni, mert a vectra parkolt. vazz... még jó, hogy voltak mellettem páran, és hatottunk rá.

hát az ilyen idióták, akiknek még a pofája is nagy, miután meghúztak egy kocsit, nagyon messzire kerüljenek, mert ha ilyet meglátok tutti nem állok jót magamért

még szerencse, hogy nem voltam veled, mert akkor most gyilkosságért ülnék :blush:

más!

tegnap nem tudtam elhozni a verdát, mert a következők vannak:

- futómű OK, és szerencsére minden alkatrészt megmentettek, semmit nem kellett cserélni

- fékfolyadékot nem tudták kicserélni, mert a munkahengernél beleszakadt egy csavar, és tulajdonképpen emiatt nem tudtam elhozni tegnap, ugyanis csak esztergályos tudja majd ma kiszedni :D

- szelepfedéltömítés csere OK

Aztán volt 3 olyan apróság, ami zavart, és én mondtam is neked mindet, és nem véletlen volt egyik sem:

- egyenetlen alapjárat, hát igen, ki kellett cserélni a gyertyákat, az elosztófedelet, meg a rotort is, állítólag olyan beéégések voltak benne, ami később gondolkat okozhatott volna

- az a bizonyos magától gyorsulás, a gázbowden ramaty állapotban van, több helyen meg van törve, és sajnos ezt az egy dolgot nem tudták kicserélni, mert sehol nem lehet jelenleg kapni a városban

- indítás után az indítómotor ilyen kis utóhangot adott, perselyeket cseréltek, meg olyan száraz volt, mint a por

na kíváncsi vagyok, hogy mennyit fognak ezért tőlem kérni???

Link to comment
Megosztás:

huh Amigo... téged most vagy jól lenyúlnak, vagy nem.

Bízzunk utóbbiban. Gyertyát csak gyárit tegyenek bele, rotor+elsoztófedél... hmm... hát nem tom, ez egy érdekes megállapítás.. gázbowden... hmmm egész debiben sehol? 4 opelbolt+xmillió egyéb van + szalonok...

minden kiszedett alkatrészt is kérj el. Szerintem... (összegben egyeztetek meg valamiben, hogy mégis meddig mehet? vagy most szabadjára engedte a fantáziáját és go mindent kicserélni? )

Link to comment
Megosztás:

huh Amigo... téged most vagy jól lenyúlnak, vagy nem.

Bízzunk utóbbiban. Gyertyát csak gyárit tegyenek bele, rotor+elsoztófedél... hmm... hát nem tom, ez egy érdekes megállapítás.. gázbowden... hmmm egész debiben sehol? 4 opelbolt+xmillió egyéb van + szalonok...

minden kiszedett alkatrészt is kérj el. Szerintem... (összegben egyeztetek meg valamiben, hogy mégis meddig mehet? vagy most szabadjára engedte a fantáziáját és go mindent kicserélni? )

na mindegy, ez jó volt így tapasztalatszerzésnek, majd megnézzük a használt cuccokat együtt, hogy igazuk volt-e.

korrekt volt egyébként, mert tegnap felhívott és megkérdezte, hogy mehet-e a csere, vagy nem.

majd este kiderül, hogy mennyire jó lesz a verda, én bízom benne, hogy korrektül megcsinálják!

Link to comment
Megosztás:

Jó lett a kocsim nagyon, kivéve egy dolgot, az alapjárat, az továbbra is egyenetlen, pedig kicserélték az elosztófedelet és a rotort, a gyújtógyertyákat és a gyújtókábeleket is, megtakarították a folytószelepházat és a megkerülő levegőcsövet.

Változás azonban semmi, valakinek van egyéb ötlete, hogy miért csukladozik az alapjáratom?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Amigó: 1. vagy az alapjárati moci(csak koszos, szorul stb.), vagy a folytószelep poti(picit kopott, és rossz jelet ad, melyből nem tudja a rendszer, hogy akkor most mi van) lesz a ludas. Bár kérdés mennyire egyenetlen az alapjáratod.

No és mennyire raboltak le ha nem vagyok túl indiszkrét?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Amigó: 1. vagy az alapjárati moci(csak koszos, szorul stb.), vagy a folytószelep poti(picit kopott, és rossz jelet ad, melyből nem tudja a rendszer, hogy akkor most mi van) lesz a ludas. Bár kérdés mennyire egyenetlen az alapjáratod.

No és mennyire raboltak le ha nem vagyok túl indiszkrét?

Menet közben elképesztően jó a verda, még a szerelő is azt mondta, hogy etalon lehetne a hasonló korú kocsik között, annyira simán megy, suhan, mint a szél,

DE! Amikor megállok egy lámpánál vagy bárhol, és alapjáraton megy, akkor össze-vissza csuklik az alapjárat, ráz a kormány, a műszerfal, az ülés, minden, egy kivülállónak nem vészes, da aki vezeti, annak elég zavaró. Ahogy elindulok vele, mint az álom!

Persze a gyújtás majd minden eleme cserélve lett, és ennek is köszönhető, hogy ilyen simán megy, minden alkatrész cseréje jogos volt, majd megmutatom őket.

A múltkor, amit néztünk, és mondtad, hogy az a léptetőmotor. Az állítólag csak egy cső, valami tolattyú, vagy mi a szösz.

Amiket felsoroltál hibaforrás gyanánt, azt házilag nem lehet kimérni vagy ellenőrizni valahogy? Mostmár ha beledöglök is utánajárok a problémának, mert nem vagyok feladós típus, és idegesít!

Elég komoly összeget fizettem, nem olcsó az alkatrész, meg a munkadíj sem, úgyhogy meg lettem vágva rendesen :blush:

Majd beszélünk!

Link to comment
Megosztás:

Igen, az alapjárati csak egy csőben egy tolattyú, de ha hülyül, akkor nem lesz jó alapjáratod, mert ez állítja be.

A folytószelep potit meg lehet vizsgálni házilag is, hogy mennyire lehet ki a lelke, meg rámérhetünk.

Remélem azért nem volt olcsó neked most ez a buli, mert gyári vagy azokhoz legközelebbi minőségű cuccokat pakolt bele az ürge. Lehet bent majd kereslek, ha ma akkor még bent leszel, amikor megyek. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Igen, az alapjárati csak egy csőben egy tolattyú, de ha hülyül, akkor nem lesz jó alapjáratod, mert ez állítja be.

A folytószelep potit meg lehet vizsgálni házilag is, hogy mennyire lehet ki a lelke, meg rámérhetünk.

Remélem azért nem volt olcsó neked most ez a buli, mert gyári vagy azokhoz legközelebbi minőségű cuccokat pakolt bele az ürge. Lehet bent majd kereslek, ha ma akkor még bent leszel, amikor megyek. :blush:

persze bent leszek, 4-ig biztos

hát nem voltak olcsók az alkatrészek, nem gyári, de azt mondta, hogy a legjobb utángyártott, a márkára már nem emlékszem, de valami olyan cég, aki sok gyári minőségűt csinál, nem lesz vele gond

a munkadíj viszont nem volt olcsó, azt kicsit sokaltam, de a mai világban a szolgáltatások nagyon drágák!

Link to comment
Megosztás:

Srácok! A kupákat illetően döntésre kéne jutni, linket tőlem vagy Lujdzsitól kérhettek, nézzétek majd át, és akkor egy konkrét időpontban összejövünk megbezsélni!Az idő sürget!Jövőhéten, kicsit nyugisabb napjaim lesznek, remélem addigra fel is épülök, ideje lenne a lovak közé csapni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.