Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Igen, a szélessége, asszem Vectrának is ien. Egyébként ma feltettem ennek hatására a gyári régi lemezfelnimet, és télleg 4 centivel kintebb áll. :-((

Szerinted ha 1 col (2,54cm) a különbség, akkor állhat kijebb 4 centivel csak emiatt?

Egyébként meg egyet kell hogy értsek Mackóval, szerintem sem 6,5 széles a gyári felni Kadettodra. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Szerinted ha 1 col (2,54cm) a különbség, akkor állhat kijebb 4 centivel csak emiatt?

Egyébként meg egyet kell hogy értsek Mackóval, szerintem sem 6,5 széles a gyári felni Kadettodra. :blush:

Ha lenne erről valahol valami pontos leírás, bár a 4cm, és az alu mérete adott.

Link to comment
Megosztás:

Endlos. Adott egy felni. ez a te gyári lemezfelnid. vagyis annak gondoljuk

mik szerepelnek rajta? szélesség, átmérő, ET? ez mind rajta van.

aztán ami érdekel, hogy az alufelni szintén ugyanaz az átmérő-e? mert mint írtam fentebb, mind eltér egymástól.

nos?

Az alufelgen magasabb, és keskenyebb, mint a gyári kadett (14colos, és 4cm-rel keskenyebb) a gyári lemez, amit most rátettem alacsonyabb, 13" A gumi mérete meg nem meghatározó, ugyanis az alun szélesebb van, mint rávaló. Bár ha látnád, jobban értenéd, így bittos zagyvának tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Uh, megint jó "régen" írtam...

Vasárnap lecseréltem az olajat az Astra ban, s elég érdekes meglepetés ért. Mindössze 1 liter olaj távozott a blokkból, az is olyan állagú, mint a víz.

3,5 litert öntöttem újonnan bele, 15W 40 es Valvoline olajat... S olajszűrőt is cseréltem. Azt is könnyedén le tudtam csavarni, még csak megerőltetnem sem kellett magam... Mostmár legalább nem villog az olajnyomásjelzőm, remélem nem is lesz vele ezután baj. Örülhetek,hogy nem let baja a kocsinak. Kiderül hogy riasztó is van benne, megvan az agya, a kulcsnak a helye is, meg is tudtuk szólaltatni, csak hát a kulcsa, amivel távirányítani kéne, hát az nincs :-( szóval valami új riasztót kell valószinűleg beleépíteni.

Üdv.: Szabbensz

Link to comment
Megosztás:

Hali!

sejtettem, hogy nem volt sok a kocsidban olajból. azért figyelj oda, nem csepeg-e valahol nagyon.

riasztót meg 20-ért már igen pofásat lehet kapni. 50-100-ért meg már megszólal. :blush:

no én elhúztam melózni. legyetek jók.

tegnapi fogtörés óta 1 joghurt, 1 kefír, 1 pohár leves, és 1 liter víz... ez ment be... holnap el kell menjek dokihoz, ez nem vitás.

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem tudom, hogy az újabb motoroknál hogy van, de a Mantában a nívópálca megvezetőcsöve az egyik oldalon összekeni a pálcát. Te azt hiszed, hogy még van benne, miközben már nincs. Érdemes megnézni a pálca mindkét oldalát, és legrosszabb esetben is átlagolni.

Ja, nem, az egyik oldalon lehúzza, és mindíg maximum félig mutat. No mindegy, a lényeg, hogy akadhatnak trükkök, amiről jobb tudni. Persze, ez a CIH motornál van így, nállad nem biztos.

Link to comment
Megosztás:

Naccerű! ;) Végre megindult itt az élet! vagyis felébredt mint a mi Macink az álmából...

Szegényem,sok húslevest egyél,reggelire meg nyakaljad a joghurtot,bár azt hiszem attól terjednek a bacik,ilyenkor nem szabad...

Endlos,má megint csalódást okozol! Az a rohadt ET szám minek van rajta a felnin? 5 col meg 6 col.... Az csak a felnid,a gumi ha szélesebb mint amit előírnak az adott felnire,úgyis jobban ki fog állni. De ha megfnéznéd az Et számokat a felniken,rájönnél,hogy miért áll 4 cm-vel kintebb a másik...a gyári ET-dről fogalmam sincs,talán 49,(közben utánanéztem ITT ,és annyi)ha nem lenne tiszta az ET a felni vertikális középtengelyétől mér távolságot egy speciális mértékegységgel attól a ponttól,ahol a felni felfekszik a kerékagyra.Minnél nagyobb az ET számod annál messzebb van ez a felfekvési pont a felni közepétől !VIGYÁZZ! nem a kerékagy felé,hanem az agytól távolodva nagyobb,közelebb kisebb az ET.Felni középtengelyén lévő felfekvési pont az ET 0.onna mínuszos ET-d van. Tessék megmérni azt a szájbab@szott kereket mááá! Ja és Endlos,a mellékelt link mutatja,Gsi-re csak 5,5 colos felnit adtak ki,nem hatost,nem hatésfelest.

Ha megveszel egy felnit egy gsi-ről,az attól még nem lesz gsi felni! :blush:

Szabbensz,ez az olajtéma nagyon elkeserített,hogyhogy annyi olajjal járkáltál? :D Ez pont olyan mint ha kétüteműbe 98-ast töltenél! nem volt égett szaga a motornak?Az a rohadt olajnyomásjelző szegény nem véletlenül magyarázott! Annak max alapjáraton szabad VILLOGNIA,akkor is utánanézős a dolog! Vigyázz a kisautóra! Maci segít neked mindenben,fordulj hozzá bizalommal,nagy szaki a bundás koma,rábíznék bármit! :lol:

Sanyi,nagyon jó híreket hallok végre felőled,de a fene a tököd,nem tudsz hová menni? itt iszom a sört minden este egyedül!

De legalább készülget a manta! és egy másik is? :lol: kérünk róla képeket! Hajrá!

És szerezz be fillérekért 2.0 E overdrive-os váltóval szerelt Rekordot,ott van alatta a speered! szétszeded,ki a házból mindent,és az ascona/manta nagy hídjának speerházába egy az egybe be tudod tenni. Én úgyanígy csinálom,bár itt még nem tartok...

Az egyik rekordból már csak a fékeket kell leszedni,aztán felborítani és a két futóművet leakasztani.utána pedig nagyflex meg balta,és fütty a cigányoknak,hogy vihetik,ennyiért-annyiért...

Ma volt egy fürdőszobatársam is,de előbb én fürödtem,aztán a Rekord műszerfala :P :P Még nem szólt hogy kész van,majd ordít ha kihűlt a víz...

Nagyon tetszik az ötlet a kirándulós hegymászós témával kapcs.,támogatom,indítványozom,micsináljak? :lol:

Nyuszim drága,ha ilyen ötleteket csal elő belőled a tavasz,enje nem bánom elég ha csak bejelentkezel olykor,hogy minden oké,és jól vagy ;) Lakás hogy áll? összeraktad a szekrényt végül?

Elnézést hogy ennyit írtam,de egy nap én is csak egyszer járok erre :lol:

CSóközön srácok,holnap ugyanilyen élénkséggel írjatok,végigolvastam minden betűt :P

Link to comment
Megosztás:

Jóóó reggelt!

Ma G Astra tali volt reggel :lol: Egy jóképű srác a lakásomtól a körforgalomig jött utánam, utána pedig a lámpánál én kerültem két másik Astra után :D

A tegnapi "konvojozás" a városban mit sem ért ehhez képest ;)

Roli, itt vagyok, jól vagyok. A szekrényt végül nem vettem meg, mert az eladók hülyék voltak, hát én meg nem adom nekik a pénzem akkor :blush: És amúgy is van attól jobb is.

Röviden ennyi

Link to comment
Megosztás:

Jóóó reggelt!

Ma G Astra tali volt reggel ;) Egy jóképű srác a lakásomtól a körforgalomig jött utánam, utána pedig a lámpánál én kerültem két másik Astra után :blush:

A tegnapi "konvojozás" a városban mit sem ért ehhez képest :D

Ha ezt az ember megtudja!

Akkor a tuningosnak mit mondjak?

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, nekem is be kellene már tennem az aláírásomba, de olyan lusta vagyok!

Különben is, az új szabályok szerint csak két sort lehet az aláírásba tenni, én meg nem akarok semmit törölni. Vagy a szent cél érdekében ez a szabály áthágható? Mackótestvér! Te, mint seriff mit javasolsz? Én, mint körzeti megbízott ilyen témában nem dönthetek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.