Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

A fagyi nagyoooooooon finom volt.

Én vasárnap fagyiztam a mekiben, a Szellemlovas című film előtt. :D

Újabb támogató: Számítógépház!Kérlek rakjátok fel a plakátra

Már szerkesztem is. A 4 napos ünnep alatt faragok a szórólapokon. Kitaláltam pár okos megoldást. :blush:

Hétfőn sokszorosítás és utána eljuttatom hozzátok. Egy pár darab A4-est le is fogok laminálni.

Link to comment
Megosztás:

Hmm.. szerintem tök normális, mint mondtam, picit 1x majd ha el nem felejtem, kitakarítjuk. de a csere sem olyan horror szerintem.

A nálunk magyarországon működő "pénzt csinálni mindenből minnél többet" felfogás miatt a hazánkban kapható üzemanyag minőségével is magyarázható,nem csak ez az az autótípus csinál ugyanilyet,az üzemanyag leengedésével és a drága de jó minőségűvel való cseréjével is megoldódik a probléma...mondhatni sajnos,ilyen tőlünk nyugatabbra nincs csak nálunk meg tőlünk keletebbre,ahol az üzemanyagot mindenféle adalékkal meg egyéb hígító cuccokkal(amitől csak több lesz az anyag de nem jobb) keverik,hogy ugyanabból az üzemanyagból többet lehessen eladni... grrrrr :blush: :D

U.I.:

Ma lebontottam a Rekord motorjáról mindent,már csak a bakok meg a váltó tartják a helyén.

A műszerfal kompletten még tegnap elhagyta 23 évig dédelgetett helyét,most a fürdőkádban ázik hogy tisztán menjen az asconába.A motor még a héten kiugrik,a váltóval együtt,aztán ha minden meglesz,az ascona is darabjaira hullik,és kap egy új erősebb megbízhatóbb szívet,jobb váltót,és hosszabb áttételű futóművet...

Olyan koszos vagyok hogy Roliból csak az olaj láccik meg a kosz ;)

Jól vizsgázott az új műhely is,meleg van,zene is szól,világos,és minden elfér :lol:

Link to comment
Megosztás:

A nálunk magyarországon működő "pénzt csinálni mindenből minnél többet" felfogás miatt a hazánkban kapható üzemanyag minőségével is magyarázható,nem csak ez az az autótípus csinál ugyanilyet,az üzemanyag leengedésével és a drága de jó minőségűvel való cseréjével is megoldódik a probléma...mondhatni sajnos,ilyen tőlünk nyugatabbra nincs csak nálunk meg tőlünk keletebbre,ahol az üzemanyagot mindenféle adalékkal meg egyéb hígító cuccokkal(amitől csak több lesz az anyag de nem jobb) keverik,hogy ugyanabból az üzemanyagból többet lehessen eladni... grrrrr :blush: :D

Melyik kútnál milyet próbáljak?

Van benne valami tapasztalatod?

Link to comment
Megosztás:

Melyik kútnál milyet próbáljak?

Van benne valami tapasztalatod?

igazából lenne,ne tankolj magyarországon... :blush: De ha tényleg nem akarsz csalódni,akkor a kutaknál kapható legdrágább benzin mindig jobb...Ja,és a Mol-t meg a Shell-t hagyd ki,mert ott csak adalék van a benzinben azért jobb..

Link to comment
Megosztás:

Roli! Ennyire azért nem rossz a helyzet. ;)

sőt, épp az a helyzetm hogy a mol szállít mindenkinek. szóval a többiben van bőven adalék. :lol:

Na de sajna a magyar benzinek úgyse No. 1. minőségűek.

ezért mondtam Amigonak,ha az igazságot akarja,akkor menjen egy nyugati kollegához tankolni,ami állami kút...

Ja,a Mol... Benne vn a nevében hogy gagyi :blush: Mol RT :D

Link to comment
Megosztás:

Látom mki legalább olyan jól kihazsnálja ezt a hosszú hétvégét mint én :D

Képzeljétek, szerda késő éjjel, egy tömzsi testű, kicsi lábú állat szaladt el HObi mellett a parkolóban. Szív alakú feje volt, és fehér votl a szőr az "arcán", szerintem borz lehetett, vagy mosómedve...de gondolom a borz gyakoribb állat a Tóciban... :blush: Beszaladt a parkba, aztán vissza és a szervízúton a Tesco felé vette az irányt... ;) Hívni akartam az állatvédőket, de sajna egy számot sem tudtam, szal kell egy telefonkönyv.

Link to comment
Megosztás:

Látom mki legalább olyan jól kihazsnálja ezt a hosszú hétvégét mint én :D

Képzeljétek, szerda késő éjjel, egy tömzsi testű, kicsi lábú állat szaladt el HObi mellett a parkolóban. Szív alakú feje volt, és fehér votl a szőr az "arcán", szerintem borz lehetett, vagy mosómedve...de gondolom a borz gyakoribb állat a Tóciban... :blush: Beszaladt a parkba, aztán vissza és a szervízúton a Tesco felé vette az irányt... :lol: Hívni akartam az állatvédőket, de sajna egy számot sem tudtam, szal kell egy telefonkönyv.

Még eddig egyetlen ilyen figyelmes állatvédő szellemű Nyuszit sem ismertem! ;)

Én szerintem hazavittem volna azt az állatkát! amilyenem még soha nem volt azok után csak rajongani tudok!

Viszon azért nem rajongok,hogy mindenki el van tűnve,egész nap alig mozgott itt valaki,és ííííííírtózatosan kevés hozzászólás esik most már napok óta! Mi van mindenkivel? Ennyire foglaltá tesz mindenkit a jóidő?

Hiányzik a nyüzsgés innen,meg hogy írás előtt oldalakat lehet végigolvasni...most az olvasás megvan egy perc alatt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!!

Ma lemértem az F Astra-m fogyasztását 100 km en:-) Fel kellett mennem Pestre, s gondoltam tökéletes út, hogy a rejtett hibái (mivel még nincs 2 hónapja, hogy vettem az autót, s nem jelentkeztek hibák, így nem is tudtam, hogy van) előbukkanjanak, és a fogyasztását lemérjem. Színig tankoltam, s várt a hosszú út. :-)

Ha hihető, ha nem, a 110- 120 km/h s átlagsebesség mellett, 294 km en (ebben volt kb 50 km nyi városban mászkálás is) 16,64 liter benzint igénylet a gép.

Szóval kb 5,5 litert kér 100 km re ;) Ez szerintem valós adat, hisz a számok nem hazudnak. S mindez úgy, hogy termosztát nincs benne...

A fogyasztásán kívül kiderült, hogy valószinűleg túl híg az olaj a motorban vagy nem jó fajta van beletöltve... folyamatosan felvillant az olajnyomásjelző, hirtelen fékezésnél, vagy néha már motorféknél is. Utánnatöltöttem egy kis adalékanyagot (nevet nem tudok :D:-) nem emléxem) s annyit elértem, hogy nem villogott a jelző.. de szerintem mindeképp le kell cserélnem az olajat...

Még a futóműben észleltem hibákat, hogy 120 nál eléggé beremegett a kormány, meg nagyon kopog a jobb első, és a bal hátsó teleszkópom... sajnos.. ezeket is meg kell csinálnom műszaki vizsga előtt.

Szóval nem 9 litert eszik :lol: meg 12 őt, ahogy egy ismerős szerelő mondta nekem... nem VW Passat 2.0 :lol:

Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat e 400 km alatt, ha már befogadtatok az opelesek körébe :blush:

Üdv.:

Szabbensz

(( ehhe, 16000. hozzászólás :lol: :lol: ))

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.