Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

ezt találtam én is, de ez elektroműszerészeknek vagyon írva. ;)

nekem a kuplung is meg a fék is nyikorog :blush:

a kuplung nyüszögést sztem meg kell szokni...hosszútávon hatásos fegyvert még nem találtam :lol:

Zsír! Zsír! Zsír!

Mackó ez nem a Carstyling :lol: :lol:

hubameg... pedig aszittem... :D

te is tudod, hogy milyen dzsírra gondótam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Hopsz, tényleg.

Akkor passz.

Nem baj Pista! Megpróbáltuk! :D

ez sajna csak a kapcsolási rajz, de közben megtaláltam a leírást is egy oldalon, ha kell valakinek:

SC303 manual

Gratula! Ezek után lehet azt mondom, hogy azt a beépülő modul dolgot is lehet meg tudod oldani. ;) tudod, amit mondtam, hogy senkinek se megy.

a következő kocsim 100%, hogy olyan lesz :blush:

ennyire azért nem vészes a helyzet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali !

Annyian írtátok ezt a kuplungpedál nyikorgást,hogy már kezdett zavarni a dolog,hogy az enyém miért NEM csinálja.

Bebújtam a lábtérbe megnéztem lefotóztam kielemeztem :Van ott egy rugó ami ugye a pedált visszatolja alaphelyzetbe és ez a pedál tengelyére van spirálisan feltekerve a tartókonzolon pedig egy kis lyuk segítségével rögzítve.Na szerintem azon a ponton ahol a rugó a tartókonzolhoz dörzsölődik keletkezikaz a kis nyikorgó hang.Bár nem biztos mert mint azt mondtam nekem "még" nem csinálja.Jó megoldás lehet a zsír vagy némi olaj de csak ideig óráig mert ott az eléggé poros helye a kocsinak lévén a lábtérben és a kenés előbb utóbb újra elkoszolódik.Hosszútávon jobb lenne a tengelyre a rugó és a tartókonzol közé tenni egy kis keményműanyag esetleg gumi alátétet.Szerintem :blush:

Kép a :http://www.opelforum.hu/index.php?automodule=gallery&req=si&img=1684

Link to comment
Megosztás:

Annyian írtátok ezt a kuplungpedál nyikorgást,hogy már kezdett zavarni a dolog,hogy az enyém miért NEM csinálja.

Bebújtam a lábtérbe megnéztem lefotóztam kielemeztem :Van ott egy rugó ami ugye a pedált visszatolja alaphelyzetbe és ez a pedál tengelyére van spirálisan feltekerve a tartókonzolon pedig egy kis lyuk segítségével rögzítve.Na szerintem azon a ponton ahol a rugó a tartókonzolhoz dörzsölődik keletkezikaz a kis nyikorgó hang.Bár nem biztos mert mint azt mondtam nekem "még" nem csinálja.Jó megoldás lehet a zsír vagy némi olaj de csak ideig óráig mert ott az eléggé poros helye a kocsinak lévén a lábtérben és a kenés előbb utóbb újra elkoszolódik.Hosszútávon jobb lenne a tengelyre a rugó és a tartókonzol közé tenni egy kis keményműanyag esetleg gumi alátétet.Szerintem :blush:

Este felrakom a képet hátha akkor érthetőbb lesz amit itt elgagyogtam.

Nekem az előző 1.4-es G Astrámnál nyikorgott enyhén a kuplungpedál környéke, de nekem nem a pedál tengely zsírzása segített (bár lehet, F astránál itt nyikorog), hanem a kinyomó rúd végének zsírzása, a tűzfal közelében. Elég nehéz hozzáférni, és a rudat minden oldalról (körbe) meg kell picit zsírozni, ami nehéz. Hosszú, vékony gumikezek előnyben :D

Link to comment
Megosztás:

szia Telo!

jut eszembe.. kopogásérzékelő rendberakás óta jól viselkedik a kocsid? fogyi rendben?

Azóta lekopogom semmi bajom az autóval. Megy és normálisan fogyaszt... :blush: A stabilizátor szilentjeim sem nyikorognak már fekvőrendőrön egy kis szilikonkezelés óta. Szal most jóóóó! Kopppp kopppp

Link to comment
Megosztás:

Délután vissza raktam a szépen kitakarított sport szűrőt az F16-osba .Megint felpezsdült a vérem

Azóta megint szív,harap,megy,bömböl,marja a betont .

Jobban fogyaszt jobban fogy a gumi de ez mind nem számít mert az út is jobban fogy . :blush:

...és te is jobban fogysz, mert jobban izzadsz az élménytől... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.