Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Igaz, hogy hülye emberek hülye országa, de autót tudtak építeni.

Az amerikai autóknak legendájuk van ugye kezdve a ford T-modellektől, a mustangokig. Mi is a vonzerejük. Minden nem amcsi amerikába vágyik, mert számunkra a szabdság, és a lehetőségek országa. (amivel nem vitatkozom). Az amcsi autók nagyok, terebélyesek, és Stárszki és háccsos rendőrös üldözős filmekben folyton ezeket a lomha állatokat láttuk gyerekkorunkban, japcsi, meg olasz gépet nem nagyon, németet is kevesebbet. Ez pszichológia. Képzettársítás. Hallottál már róla? Japcsiknál is vannak nagy motorok, de a japcsi kocsi könnyebbek, ezért nem kell nekik a nagy motor. Meghát ők inkább a technikára mennek, sokkal előrébb járnak technológiában, már a II. világháború óta, mint amerika. Ezt az amcsik is beismerik. Ha kitűznénk célul, a tartóssági, és élettartamversenyt, hidd el a japcsik is ki tudnának fejleszteni egy olyan gépet, ami veri az amcsit. Mindezzel egyetemben látok a te elméletedben is rációt, és tudvalevő, hogy az amcsi ótóknak sokkal nagyobb történelmük van, mint a japcsiknak. De mind ez szemfényvesztés, flancolás, villogás, fény, mint lasvegas, newyork, chikagó, Los angeles, a világ közepe amerika :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Miért szeretem én a Bogarat? Pedig baszsottul nem megy,folyton markolni kell a krományt, nincs semmi luxus benne, és nehezen pakolható. Talán a fíling miatt. :-))

(Meghát ő hozott össze minket gyönbivel)

Link to comment
Megosztás:

Sörössanyi, és Vascóna nézzétek Discovery-t Nemzetközi drifting verseny, és amerikai versenyzők felkészülése.

Milyen furcsa az amcsik irigysége a japán autók irányába. Hát ezért. Meg sem közeítik a japánokat driftingben sem az amcsik. Eleve nem rég kezdték el, Japánban már a 80as évek óta van, és ott már nem nagy szám, most amcsiban nagyon kajálják a japcsi vezetőket, és autóikat, csupa 84-87-es corolla coupé (rendszeres győztes) Suprák, celicák, S2000-esek, 350Z-k, meg stb. Hazaiaknál egyelőre egy Pontiac GTO próbálkozik, de még a motort sem tudták normálisan beállítani. :-DDDDDDDDD

Nem tudom mit vagytok oda az amcsi gépekért, nagy nehéz lomha verődő-csapódó szarok. :-))

Node Endlos ez a klub és benne ez a fórum mégiscsak az opelről szól.Nem mintha engem nem nyűgöznének le azok a híres "japcsi" meg "amcsi" driftelő bácsik de azért ne essünk hasra tőlük.

Megaztán láttál már Te mondjuk egy Mantát driftelni????Szerintem ha a sofőr eleget gyakorol semmivel sem marad el ezek mellett a vágottszemű törpék mellett :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Sörössanyi, és Vascóna nézzétek Discovery-t Nemzetközi drifting verseny, és amerikai versenyzők felkészülése.

Milyen furcsa az amcsik irigysége a japán autók irányába. Hát ezért. Meg sem közeítik a japánokat driftingben sem az amcsik. Eleve nem rég kezdték el, Japánban már a 80as évek óta van, és ott már nem nagy szám, most amcsiban nagyon kajálják a japcsi vezetőket, és autóikat, csupa 84-87-es corolla coupé (rendszeres győztes) Suprák, celicák, S2000-esek, 350Z-k, meg stb. Hazaiaknál egyelőre egy Pontiac GTO próbálkozik, de még a motort sem tudták normálisan beállítani. :-DDDDDDDDD

Nem tudom mit vagytok oda az amcsi gépekért, nagy nehéz lomha verődő-csapódó szarok. :-))

Most erre nem is tudom mit mondjak.

Valahol kevernem kéne AdorjanTomi,és SSanyi barátom véleményét...

Az első dolog,még mielőtt túl sokszor megnéznéd a Tokyo Driftet,vedd észre hogy a japán a motorja magasfordulatszámra való hajlamát használja ki kézifékkel indítja meg a kocsit,és tiltásban nyomja végig hogy csússzon tovább

Egy amerikai autóban nincs még tiltás sem,(ha a régebbieket vesszük) és ő simán csak rátapos a gázra kanyarban,és éppen amilyen fordulaton van,ott kezd el pörögni...

Ha ennyire vágod ezt a témát,nézd má meg,hogy melyik autó mennyit tud pörögni maximálisan,mekkora a FORGATÓNYOMATÉKA,és a lényeg,hogy melyik milyen fordulaton adja le a maximális nyomatékot?

Ismerősöm GMC Yukonja 6200 ccm diesel,és 3000-nél nem fordul többet,de mégis megvan 200 Le.

De ha ez is magas,akkor csak vegyél egy egyszerű példát!

én a hosszú kezemmel álló helyzetből ütök akkorát,hogy a rétegelt lemezes budiajtó átszakad(kilyukad),ezt tudom mert próbáltam.míg egy kis japán,aki évek óta kungfuzik,meg az anyja tudja mit csinál,lehet hogy egyet ütne,és leszakadna a fejem...De annak neki kéne szaladni mire a budiajtót beütné...

A lényeg az,hogy egész más alapon driftel egy amerikai V8,és egy japán rizsrakéta.

És hidd el nem a V8-al könnyebb driftelni,hanem a japánnal.

Azoknak múltjuk van,valahol a cégek is ráálltak már a fogyasztók érdekeit képviselni,és olyan súlyelosztással autót gyártani,amelyből egyszerűbb legyen driftautót gyártani...

Az amerikai autónál a masszív erő,az élettartam garancia az elsődleges,a pontiac már több mint 70 éves múltra tekint vissza,míg 50 évvel ezelőtt sem volt még toyota,meg subaru,meg nissan se.

Most má télleg befejezem.Egy turbós autóban kb 20ezer,maximum 30ezer km után turbót,vagy a csapágyait kell cserélni,mert megégnek.A japán driftesek komplett motorokat cserélnek x km után,mert nem vállalják a felelsősséget a gyártóik hogy az a következő versenyen is menni fog ugyanúgy.

Az amerikai nem is használ turbót csak nagyritkán(terepjárónál,teherautónál főképp)náluk a kompresszor terjedt el,

mert 100ezer km-t is kibír anélkül hogy kímélnéd.

Elég sokat írtam már,szólj ha még infóra van szükséged a témával kapcsolatban,holnap se végeznék vele.

Egyébiránt ez ismét csak ízlés dolga téma,és te megint lehurrogtad a másik oldalt.

Link to comment
Megosztás:

Node Endlos ez a klub és benne ez a fórum mégiscsak az opelről szól.Nem mintha engem nem nyűgöznének le azok a híres "japcsi" meg "amcsi" driftelő bácsik de azért ne essünk hasra tőlük.

Megaztán láttál már Te mondjuk egy Mantát driftelni????Szerintem ha a sofőr eleget gyakorol semmivel sem marad el ezek mellett a vágottszemű törpék mellett :unsure:

Köszi Lujdzsi,Marchwarth Ákos kollegánk a piros mantájával egyedüli opelesként képviselt bennünket már többször is a magyar

driftversenyeken,és mindig remekül helyt állt a 2-300 lovas BMW-k mellett.

Ja ott is voltak japán csodák,egész komolyak,miért nem értek el helyezést? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az első dolog,még mielőtt túl sokszor megnéznéd a Tokyo Driftet,
Nem tokyo driftet néztem, hanem D1-et, ami egy amerikai rendezvény, az amcsik így próbálnak tanulni a japánoktól, á hiába mondom, ezt látni kell.

Vicces a h-sz--edben, hogy egyáltalán nem mondtál nekem ellent, sőt engem igazoltál, és újat sem mondtál, talán félreértettél vmit, nyomaték-fordulatszám témában vizsgáztam, de az is egyolyan téma, amit mindenki ismer. A történelemről is rtam, lehet, hogy nem olvastál végig. Amúgymeg bevallom ezekután, hogy amit félreraktam magamnak, legtökéletesebb autót az ebayról, az pont egy GMC terepmikrobusz, ami bár mostmár elérhetetlen árú számomra, de ha 1 évvel ezelőtt tudom, hogy mennyi pénzt visz el Bull, akkor azt vettem volna meg, és az bizony vmi 6200cm3, bár nem diesel, de vmi monster kerekekkel van (utcai tüv-ös), és a mi a lényeg, hogy nagyon kényelmes, és erős.

Link to comment
Megosztás:

Node Endlos ez a klub és benne ez a fórum mégiscsak az opelről szól.Nem mintha engem nem nyűgöznének le azok a híres "japcsi" meg "amcsi" driftelő bácsik de azért ne essünk hasra tőlük.

Megaztán láttál már Te mondjuk egy Mantát driftelni????Szerintem ha a sofőr eleget gyakorol semmivel sem marad el ezek mellett a vágottszemű törpék mellett :unsure:

Épp ez a jó benne, hogy bármilyen autó győzhet, régi 84-es, 87-es corolla-k a legnépszerűbbek benne. Csak a farosok miatt írtam be, meg épp az ment a TVben, és nagyon viccesen hangzott, hogy pont fordítva van, mint sokan hiszik. Én amúgy semmire nem tartom ezt a sportot, metrt ugye nincs értelme, akkor inkább gördeszka. Van manta driftelős videóm, de azt a Manta miatt őrizgetem, nagyon szépen megcsinálták, meghát a hangja :-///////////))

Link to comment
Megosztás:

jajjj,még nem is köszöntem a mai nap tiszteletére

tegnap rekordot döntöttem :unsure: 15 óra :huh:

kifolyt a szemem is...talán a mai nap még necces,de utána remélem fellélegezhetek picit...

apropó,valakinek nincs eladó üdülési csekk elfekvőben? fateréknak kellene,de én nem adom el nekik a sajátomat :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem bírom jól :huh:

egyrészt nem vagyok hozzászokva :lol: másrészt fárasztó a szemnek...

csak hát az előző rendszergazda soha nem csinált semmit,és most hogy én léptem a helyére,mindent azonnali jelleggel jó lenne megcsinálnom....

de egész jól megy egyszerre 3 géppel foglalkozni :unsure: :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem bírom jól :lol:

egyrészt nem vagyok hozzászokva :lol: másrészt fárasztó a szemnek...

csak hát az előző rendszergazda soha nem csinált semmit,és most hogy én léptem a helyére,mindent azonnali jelleggel jó lenne megcsinálnom....

de egész jól megy egyszerre 3 géppel foglalkozni :huh: :lol:

Nemhiába aki tud az tud! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

végre valaki rám is figyel :huh:

üresjárat tényleg nem sok de legalább tartalmas lesz..nem mintha nyáron nem lett volna az :unsure:

hát hogyne figyelnék a pösti vendégre ;)

jajjj,az örök emlék marad számomra :lol:

ha jól emlékszem,az első opeles összejövelem :lol: bár inkább családias volt a hangulat :lol:

de jóóóóóóóóóóó volt :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.