Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Roli és Endlos! Mé kell titeket moderálni? Nem politizálunk. Rendben? :)

Nem éreztem politikának hogy panaszkodtam,csak épp politikai ember volt az akire panaszkodtam...

Sajnos olyan országban élünk,amelyben ha az állampolgár panaszkodik,az már politika...

Mindegy,bocs maci

Tom,azért írtam a C20LET-tet,mert 204 pacival az a legkönnyebb motor...

Arról inkább nem nyilatkoznék,hogy a turbós motornak milyen költségei vannak...

A V6 az még annyival jobb is,hogy súlyelosztásban jobban állna vele,de akkor elég lenne neki csak a 2.5,

aztán hogy azza mit csinál hogy 200 pacis legyen,az már egy másik szakember dolga...

Az biztos hogy az ascona-nak tetszeni fog a hathenger :lol:

Link to comment
Megosztás:

És ha a te 2500 eurós motortunning-felújító készletedet választom, akkor mennyi paci jön ki belőle, és mennyire lesz tartós a gép?

(mármint amit a múltkor javasoltál)

Az azért egy élettartamban megbízható megoldás,és arra van garancia is.

Csak hát 2500 eu? az már több mint 5kiló...

Akkor inkább a turbós motor...

Még mindig azt mondom,hogy a legkézenfekvőb,és legolcsóbb a C20NE.

Az megbízható is,és a 115 pacit még lehet fentebb varázsolni kis okosságokkal..

Vagy ez,vagy esetleg ha olcsón kifogsz egy jó 16 szelepest...de az meg ritka,külföldről talán tucc behozni...

Szerintem előbb érd be kicsit kevesebbel,így is elég lesz megszoknod azt az erőt,200 paci egy olyan kisautóba sok hirtelen,egész másképp viselkedik,és itt nem csak a gyorsulásra sebességre gondolok

Link to comment
Megosztás:

Az azért egy élettartamban megbízható megoldás,és arra van garancia is.

Csak hát 2500 eu? az már több mint 5kiló...

Akkor inkább a turbós motor...

Nyáron 3000ret rászánok az ótós hobbymra, ha jól kijönnek a dolgok, szal odáig még elmegyek szentem, bár szívem szerint bedobnám a Callaway tunningcégnek, hogy basszák meg, speckó karbis gépekkel foglalkoznak

Csak hát amerika messze van, és azt nem hiszem, hogy megúsznám ennyiből.

Link to comment
Megosztás:

Nyáron 3000ret rászánok az ótós hobbymra, ha jól kijönnek a dolgok, szal odáig még elmegyek szentem, bár szívem szerint bedobnám a Callaway tunningcégnek, hogy basszák meg, speckó karbis gépekkel foglalkoznak

Csak hát amerika messze van, és azt nem hiszem, hogy megúsznám ennyiből.

ők nagyon hiányolnának még 4 hengert,de kettőt biztos :lol:

azzal meg még számolj,hogy 2500(és ez is csak egy kb érték) euróbol csak a motorod lesz pöpec,

a kasztnid még sehol nem lesz hozzá,váltód,féked,esetleg kuplung,miegymás

Drága lenne a végén nagyon a tanulópénz :)

Ha pedig veszel egy donor autót,abból kompletten mindet át tudsz pakolni magadnak,kis igazításokkal,és máris előrébb vagy,magasabbról könnyebb előre araszolni,mint lentről rohadt magasat ugrani

Link to comment
Megosztás:

Vagy ez,vagy esetleg ha olcsón kifogsz egy jó 16 szelepest...de az meg ritka,külföldről talán tucc behozni...

200 paci egy olyan kisautóba sok hirtelen,egész másképp viselkedik,és itt nem csak a gyorsulásra sebességre gondolok

Hát igen, félő, hogy a fix alkatrészek sírdogálnának, akkora igénybevétel után, de azért én szépen fokozatosan szokatnám rá Bullt, amúgy én több C20XE-t látok eladót, mint C20NE-t, és ha eccerűen csak motorfelújítás után rátennék egy turbót?

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, félő, hogy a fix alkatrészek sírdogálnának, akkora igénybevétel után, de azért én szépen fokozatosan szokatnám rá Bullt, aműgy én több C20XE-t látok eladót, mint C20NE-t, és ha eccerűen csak motorfelújítás után rátennék egy turbót?

Valószínűleg kilyukadnának a dugók 1-2 hét alatt. Bár a nyomástól is függ.

Kicsit más a kompresszió, meg a hűtés. A turbónak nem lenne olajozása. Meg mondjuk a felújított gyári turbó olyan 120 körül van, annyiért meg motorral együtt megvan az NE csere, ami kivisz a világból.

Link to comment
Megosztás:

Roli és Endlos! Mé kell titeket moderálni? Nem politizálunk. Rendben? :lol:

Én sokat politizáltam addig, amíg még volt esélyünk a felgyógyulásra, de mostanság már csak elfogadom, hogy az embereknek nincsennek igényeik.

Nem mos hívtad délelőtt a csergős csávót? BúÉkot kívánt neked, meg ienek?

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg kilyukadnának a dugók 1-2 hét alatt. Bár a nyomástól is függ.

Kicsit más a kompresszió, meg a hűtés. A turbónak nem lenne olajozása. Meg mondjuk a felújított gyári turbó olyan 120 körül van, annyiért meg motorral együtt megvan az NE csere, ami kivisz a világból.

No komment

Erről beszélek én is

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg kilyukadnának a dugók 1-2 hét alatt. Bár a nyomástól is függ.

Kicsit más a kompresszió, meg a hűtés. A turbónak nem lenne olajozása. Meg mondjuk a felújított gyári turbó olyan 120 körül van, annyiért meg motorral együtt megvan az NE csere, ami kivisz a világból.

Olajozást meg kell oldani, turbót meg bontva kell venni nem?

/

Valakikkel vitatkoztam régebben a hideg-meleg levegő hasznosságáról., hogy szerintem a motornak a meleg jó, és akkor jött vki, hogy a hideg levegő dúsabb, asszem adorjant, de akkor mér van a léxűrőn a kis hőmembrán, ami hidenél a motortól szivatja a levegőt, melegnél meg előlről? :-))

Link to comment
Megosztás:

Olajozást meg kell oldani, turbót meg bontva kell venni nem?

/

Valakikkel vitatkoztam régebben a hideg-meleg levegő hasznosságáról., hogy szerintem a motornak a meleg jó, és akkor jött vki, hogy a hideg levegő dúsabb, asszem adorjant, de akkor mér van a léxűrőn a kis hőmembrán, ami hidenél a motortól szivatja a levegőt, melegnél meg előlről?

ebben nem vagyok 100%ig biztos,de azért,hogy hamarabb melegedjen,úgy tudom.

Link to comment
Megosztás:

Olajozást meg kell oldani, turbót meg bontva kell venni nem?

/

Valakikkel vitatkoztam régebben a hideg-meleg levegő hasznosságáról., hogy szerintem a motornak a meleg jó, és akkor jött vki, hogy a hideg levegő dúsabb, asszem adorjant, de akkor mér van a léxűrőn a kis hőmembrán, ami hidenél a motortól szivatja a levegőt, melegnél meg előlről? :-))

Olajozást tényleg nagyon egyszerű megoldani. Csak ha már a blokkot kell fúrni, akkor abban ott a hibalehetőség.

A turbó bontva mondjuk 70, és valószínűleg szar is. És a felújítás is 120. :)

A túl hideg levegő nem jó a motornak, a hideg a jó. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.