Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

majd az enyémben hallgatod ;)

Hol lesz a hangszóró? A hátsó ajtóban, vagy a kalaptartón? Mert a kalaptartón, akkor elég átvezetni a küszöbnél, és nem kell ajtót bontani.

ááá, kell a pénz másra :blink:

azért lesz redőny mert utálok ablakot pucolni, és a redőny védi az ablakot :unsure: , mindjárt jön is a pasi a melóhelymere, és megírjuk a megrendelőt

Nem akartam én ablakot cseréltetni veled, csak Tominak jeleztem ezzl óvatosan azzal kapcs, hogy panelekben minden ablak egyforma :-))

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

majd az enyémben hallgatod ;)

háááát akkor délutánig vegyél egy cd-s rádiót :P ;) :lol:

de akkor utána páááritájmmm :unsure:

Hol lesz a hangszóró? A hátsó ajtóban, vagy a kalaptartón? Mert a kalaptartón, akkor elég átvezetni a küszöbnél, és nem kell ajtót bontani.

Nem akartam én ablakot cseréltetni veled, csak Tominak jeleztem ezzl óvatosan azzal kapcs, hogy panelekben minden ablak egyforma :-))

hátsó ajtóban lesz,gyári helyen.kinőttem a kalaptartós nagyovált berakós és ott zenét üvöltetős korszakomat :blink:

és tudom,hogy egyforma,de méretben pl nem mind. mert ugye az erkélyes,stb...(én erre írtam,hogy ablakfüggő) és azon sztem nagyon csúnyán mutatna egy reluxa :lol:

neszójááábbeeee ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerelem (első látásra)

Aszittem nyuszinak kell a hangyszóró, egy dolgora figyelj, amikor szeded le a kárpitokat, lehetőleg fa, vagy műanyag vésővel, vagy csavarhúzó formájú eszközzel pattintsd ki a szegecseket, mert eléggé sérülékeny az egészpersze az ajtófoganytúkat, ablaktekerőt először kell leszedni, csináltál már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Aszittem nyuszinak kell a hangyszóró, egy dolgora figyelj, amikor szeded le a kárpitokat, lehetőleg fa, vagy műanyag vésővel, vagy csavarhúzó formájú eszközzel pattintsd ki a szegecseket, mert eléggé sérülékeny az egészpersze az ajtófoganytúkat, ablaktekerőt először kell leszedni, csináltál már ilyet?

tudom hogy kell,én aktívan nem vettem részt benne,de a múltkor levettük az ajtókárpitot,hátha be van kábelezve. de nincs sajna.úgyhogy akkor annyiba is maradt az egész. pedig már több hónapja megvettem a gyári hangszórókat :unsure:

Link to comment
Megosztás:

tudom hogy kell,én aktívan nem vettem részt benne,de a múltkor levettük az ajtókárpitot,hátha be van kábelezve. de nincs sajna.úgyhogy akkor annyiba is maradt az egész. pedig már több hónapja megvettem a gyári hangszórókat :unsure:

Ja akkor az a valós feladat, hogy a magnótól el kell vezetni a kábeleket odáig? Én az enyémben megcsiáltam, de neked nem merném, inkább javaslok egy autóvillamossági szervízt, milyen átmérőjű a hangszóród? Mélyebb, vagxy magasabb hangszínt fog nyomni? Azért érdekes, hogy melyik kimenetről érdemes leágaztatni.

Link to comment
Megosztás:

NEM, csak a két nagyszobán

úgy értettem én is a mindenholt,amiről este szó volt :unsure:

Ja akkor az a valós feladat, hogy a magnótól el kell vezetni a kábeleket odáig? Én az enyémben megcsiáltam, de neked nem merném, inkább javaslok egy autóvillamossági szervízt, milyen átmérőjű a hangszóród? Mélyebb, vagxy magasabb hangszínt fog nyomni? Azért érdekes, hogy melyik kimenetről érdemes leágaztatni.

13 centis.

azért kérdeztem,hogy mennyi idő kb,mert ugye le kell adnom valahova az autót,és jó lenne tudni mikor kapom vissza :blink:

Link to comment
Megosztás:

úgy értettem én is a mindenholt,amiről este szó volt :unsure:

13 centis.

azért kérdeztem,hogy mennyi idő kb,mert ugye le kell adnom valahova az autót,és jó lenne tudni mikor kapom vissza :blink:

Ha azonnal nekilát, akkor akár meg is vbárhatod, neki 20 poerc, nekem 1-2 óra :-))

Link to comment
Megosztás:

mert nekem azt mondták,hogy húúúú teljesen be kell kábelezni,fél nap.... :blink:

sztem is 1-2 óra max,ha folyamatosan és normálisan dolgoznak :unsure:

Menj el máésik műszerészhez

Ha nagyon nyugodtan dolgozik, ccigivel, kávéval a kezében akkor kb. így jön ki:

akkor, kiszedi a magnót a boxból, rácsatlakozik: 10 perc (ha már csinálta), végighúzza a 2 vezetéket a küszöbnél a középső oszlopig 10-10 perc, mindkét oldalon, ajtókárpit leszerelés, középső oszlopkárpit leszerelés, naj ez télleg hosszú munka :-))) nade én Astrát nem csináltam, szal nem tuti, hogy jól mondom. NAde szerintem a maradék tetvészkedés ,maga a hangszóró beszerelés is 10-10 perc, midnent visszapattintani megint egy 20as, szal max másfél óra, ha nincs más dolga.

Na cisztok, majd este jövni

Link to comment
Megosztás:

Jól számol Endlos, max másfél óra. Én H Astra-ban csináltam ezt. Nem nagy meló. Tamás, sztem te is meg tudnád csinálni. Igaz, úgy akár 2x tovább tart (ez itt a reklám helye :unsure: ).

Endlos, a magas-mély levezetést nem értem. A magnón ált. 4 hangszórónak van kimenet. 2 az első ajtókhoz, 2 hátra. Az elsők már be vannak kötve (és ha jól értettem, akkor a hátsók egyáltalán nincsenek). Most a hátsó 2-höz kell húzni "madzagot" a fejegységtől. A hangszóró milyensége max. a hangzást adja meg.

Link to comment
Megosztás:

kösz a bíztatást és az elismerést :unsure: ;) ;) :P :lol:

Csak azért ajánlottam a saját beszerelést, mert magamból indultam ki. Nem érdekel, ha tovább is tart, de ha tudom, hogy meg tudom csinálni, akkor maganak csinálom. Abban bízok. Vagy tudom, hogy mit rontottam el és ezért mit bír. ;)

A gép "bele" változott. Vettem egy ASUS P5VDC-X-es alaplapot, először egy 3.06GHz-es Celeron D-t, amit tegnap lecseréltem 3.0GHz-es P4-re (LGA775-ös, de csak 1MB cache-el) és vettem egy 80GB-os SATA-s Samsung vinyót. A videókártya egyenlőre maradt Ati 9600 Pro és a memó maradt 1GB. Ja, és a 107-es Pio írót lecseréltem 111-esre. :blink:

Link to comment
Megosztás:

na,egész korrekt gép!

én személy szerint az AMD-t prefarálom,de nagy különbségek már nincsenek úgysem.

ram nekem most perpill csak 512 van benne,ez a leggyengébb pontja,érződik is. 1 giga a minimum ami kellene hozzá (elvileg ma kapok 8ért 512 ddrt,zsír újat :unsure: ),de inkább több...

a régi dvd-íróddal mit kezdesz?mert fater gépébe kellene egy,szal ha eladó,akkor lehet érdekelne (a paraméterek függvényében)!

Link to comment
Megosztás:

na,egész korrekt gép!

én személy szerint az AMD-t prefarálom,de nagy különbségek már nincsenek úgysem.

ram nekem most perpill csak 512 van benne,ez a leggyengébb pontja,érződik is. 1 giga a minimum ami kellene hozzá (elvileg ma kapok 8ért 512 ddrt,zsír újat :blink: ),de inkább több...

a régi dvd-íróddal mit kezdesz?mert fater gépébe kellene egy,szal ha eladó,akkor lehet érdekelne (a paraméterek függvényében)!

Az író már elkelt. A régi gépemből lesz Adél gépe és már lecsapott az íróra. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

én is így számolom,szal akkor ők nagyon-nagyon kötetlen munkaidőben végeznék...

egyébként egy autóhifi center... de igazából láttam már jobb helyet náluk,akármennyire is a haverjaim :unsure:

Ha ajánlhatom neked a böszörményi úton lévő (doberdó után rogton a buszmegállóban) autóvill szereleőt, vagy NagyLAcit a Széchenyiből nyílik, milyen ucca is, basszu, majdnem a Lánggal szemben, én hozzá járogatok a két ótóval, sokat otthagytam nála, magas órabére van, nem nem szórakozik az idővel, ha 20 perc, akkor 20 perc.

Link to comment
Megosztás:

Hé, Endlos, ezzel kezdjél valamit: "Az üzenet nem lett elküldve, mert a címzett letiltotta a privát üzenet küldőjét

nem is tudtam,hogy ilyet is lehet :unsure:

Ha ajánlhatom neked a böszörményi úton lévő (doberdó után rogton a buszmegállóban) autóvill szereleőt, vagy NagyLAcit a Széchenyiből nyílik, milyen ucca is, basszu, majdnem a Lánggal szemben, én hozzá járogatok a két ótóval, sokat otthagytam nála, magas órabére van, nem nem szórakozik az idővel, ha 20 perc, akkor 20 perc.

Bosch szervíz? nekem ott csak rossz tapasztalatom van,és még nem is javíttattam semmit.csak érdeklődtem meg vártam. akkor inkább a Kút utcai műhely,Szilasiék :blink:

Link to comment
Megosztás:

Endlos, a magas-mély levezetést nem értem. A magnón ált. 4 hangszórónak van kimenet. 2 az első ajtókhoz, 2 hátra. Az elsők már be vannak kötve (és ha jól értettem, akkor a hátsók egyáltalán nincsenek). Most a hátsó 2-höz kell húzni "madzagot" a fejegységtől. A hangszóró milyensége max. a hangzást adja meg.

Meg volt adva az enyémnél, hogy mit hova kössek, meikre a mélyebbet, meikre a közebeset, vagy magasat, 4 vezeték van, vagyis 4*2 (az enyémben legalábbis), lényeg, hogy magas volt nagyon elöl, és arról csapoltam le egy +-t az egyik oldalról. egy --t a másikról, így lett és elvezettem egy lábnál lévő mélynyomóba (középen van, csak 2 vezi kellett neki), így a magas gyengébb lett (az áram ott megy, ahol könnyebb), a közepes hátul válztozatlanul jól szól, a lábamnál lévő mély meg dübög rendesen (erősítő nélkül)

nem is tudtam,hogy ilyet is lehet :unsure:

Bosch szervíz? nekem ott csak rossz tapasztalatom van,és még nem is javíttattam semmit.csak érdeklődtem meg vártam. akkor inkább a Kút utcai műhely,Szilasiék :blink:

Itt lakom Szilasival szemben, de itt mindig sorban állnak az autók, szerintem ritkán tud azonnal bevállalni vmit, NAgyLAcinál legalább sok ember van, és sok beálló, (amúgy Szilasi volt az első Bosch szervíz a városban :-DDD

Link to comment
Megosztás:

Itt lakom Szilasival szemben, de itt mindig sorban állnak az autók, szerintem ritkán tud azonnal bevállalni vmit, NAgyLAcinál legalább sok ember van, és sok beálló, (amúgy Szilasi volt az első Bosch szervíz a városban :-DDD

sok a munkája,az igaz.talán nem véletlenül.én mindig hozzájuk megyek,akármi van (mármint az előző kocsijaimmal,az Astra az pöfikt :unsure:)

korrekt munka,korrekt ár,határidő az sok mindentől függ persze,de sok apróságot csináltak már ingyen is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.