Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Chat


nyuszifül

Recommended Posts

  • Hozzászólások 23,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • mackosajt

    4294

  • adorjant

    3721

  • nyuszifül

    3645

  • Sörös Sanyi

    2865

Legtöbb hozzászólás

Nme is tudtam, hogy bömösnek is van osztóműve, de vajh azt ki tunná me3gmondani, hogy az jó-e az enyémbe :-))

Amúgy szentem azért menegettek szarrá rendszeresen a vectra-calibra osztóművek, mert akpcsolhatóságuk miatt gyengécskék voltak, nekem egyazegybe lenne kötve.

Szia Endlos!

Hát Bmw az van nemkevés öszkerekes...

Ha esetleg mellette döntesz,olyan autót keress,amelynek a típusszáma után ott van hogy ix...csak ezek az összkerekesek...Van az újabb szériákban 318 IS is,ezekben is volt összkerekes,de ez egy eléggé limitált kiadás volt,M-es motorral,szóval ha találsz is ilyet,az rohadt drága lesz...(szóval lopj -a szerk.)

Az X5-ösből gondolom nem szándékozol osztóművet lopni :D

A cali-vectra osztómű addig jó csak,amíg nem használod :D van benne egy kis lóf@sznyi pöcök,amely tényleg a kapcsolásnál tevékenykedik,és az pikk-pakk elkopik,cserélni meg horror...

Tudom még javasolni a régi audi quattro osztóművét,mai napig a legjobb váltót és osztóművet gyártja az audi,és a régiek is még mindig nagyon jók! Amint tisztában leszel a méreteiddel( hmmm ;)),hogy mennyi helyed marad a motorod mellett,és mit hogyan tudsz megoldani,akkor megnézed mekkora az osztóműve a kiszemelt audinak,és ha jó megveszed...nemkis faragás,de megéri ám :lol:

Kadettot akarod megcsinálni?

Nekem volt egy gsi-m,pár éjszakát végigagyaltam,mit lehetne vele kezdeni...

Én elképzeltem,ahogy az első ülés mögött lefalazom,utána közvetlenül a moci(oda bármekkora elfér,nagy a segge)a seggét megcsinálni műanyagból,hogy bármikor levehesd egybe az egészet,tudjál hozzányúlni a motorhoz ha kell...A motor után a váltó,és akár az osztómű is...mert ott elfér!a váltónak megfelelő rudazatot csinálni,kikeményíteni és merevíteni mindenütt,aztán amit csak bír,adni a szájának :lol:

Link to comment
Megosztás:

Miért? Mi abban a túlzás, hogy levehető a hátulja? Jól ki kell csövezni, és a csőre már lehet is fel lehet tenni egy gyantázott féltető-far dolgot. Ezáltal jobban szerelhető. Képen már láttam ilyet. Papírod sose lesz róla, de hogy istenkirály verda lenne, az tuti! :lol:

én nem mondtam hogy nem megvalósítható...de hogy!

nyeklene nyaklana az egész szerintem!

max gyorsulni lenne jó,ott csak egyenesen kell menni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell kicsövezni előtte, ami megadja a merevséget. De ha tényleg csak gyorsulásra szánta volna ezt a középmotoros rettenetet, akkor tényleg elég lett volna. Csak ne kanyarodjon. :lol:

nem vagyok benne biztos,hogy csövezés elég neki :lol:

bár,ha jól emlékszem a pözsó 205 mi16 rally-változata is ilyen "levehető hátuljú" volt,de az niylván nem kisiparilag lett úgy átalakítva :D

Link to comment
Megosztás:

nem vagyok benne biztos,hogy csövezés elég neki :lol:

bár,ha jól emlékszem a pözsó 205 mi16 rally-változata is ilyen "levehető hátuljú" volt,de az niylván nem kisiparilag lett úgy átalakítva :D

Így mesélje el az ember az álmait! :lol: ;) ;)

Tomi ha valamit sz@rrá csövezel,az merev.Onnantól kezdve akármit is csinálsz,az merev is marad...

Mert levehető a B oszloptól a seggéig attól még nem veszti el a merevségét...

A te Astra-d sem azért merev,mert van rajta tető,hanem mert a tetőlemezed alatt ki van merevítve!

Csak nézd meg az összes cabro-t! Miért van egy darab tenyérnyi U alakú vasdarab a B oszlop helyén a kadett cabrio-ban? Mert azzal van kimerevítve,meg a hátsó toronynál...

Ez az én álmom volt amíg nem álmodtunk Tas-sal egy asconát,és dédelgettem is rendesen,és bárki is mond bármit nem fog soha befolyásolni abban amiben biztos vagyok...

Még gondolkodom egyébként ezen a dolgon,mert kadettot fillérekért lehet venni,és ha 3-mat vágok szét mire a harmadik sikerül jóra,az is megéri... :D Ne haragudj Tomi,nem értek veled egyet :D

Link to comment
Megosztás:

A te ujjaidból nem ugyanolyan, de azért köszi! :lol:

Amúgy a cégnél szeretnek játszani a napokkal. Most ezt a három napot (H. K. Sz.) szombatnak mondták ki, hétvégi túlóra pénzzel, amire az ember vagy bemegy, vagy nem (ezt itt úgy szokás mondani, hogy nem kötelező, de erősen ajánlott), viszont a szombatok kötelező hétköznapok, hétköznapi fizetéssel. Úgyhogy én most a talira szabit veszek ki szombatra, ami hétfő... Agyrém.

Valahol vérszívásnak érzem, csak nemtom, hol. Okosak, az tuti.

Link to comment
Megosztás:

Így mesélje el az ember az álmait! :lol: ;) ;)

Tomi ha valamit sz@rrá csövezel,az merev.Onnantól kezdve akármit is csinálsz,az merev is marad...

Mert levehető a B oszloptól a seggéig attól még nem veszti el a merevségét...

A te Astra-d sem azért merev,mert van rajta tető,hanem mert a tetőlemezed alatt ki van merevítve!

Csak nézd meg az összes cabro-t! Miért van egy darab tenyérnyi U alakú vasdarab a B oszlop helyén a kadett cabrio-ban? Mert azzal van kimerevítve,meg a hátsó toronynál...

Ez az én álmom volt amíg nem álmodtunk Tas-sal egy asconát,és dédelgettem is rendesen,és bárki is mond bármit nem fog soha befolyásolni abban amiben biztos vagyok...

Még gondolkodom egyébként ezen a dolgon,mert kadettot fillérekért lehet venni,és ha 3-mat vágok szét mire a harmadik sikerül jóra,az is megéri... :D Ne haragudj Tomi,nem értek veled egyet :lol:

nem kell velem egyetérteni :P

én így gondolom,te másképp.nincs ebben semmi :D

sztem a tető merevítő szerepét nehéz UGYANÚGY helyettesíteni. persze nem lehetetlen!

de lehet csak én vagyok szűk látókörű :D

Link to comment
Megosztás:

Arra a filmre annyira ne készülj rá szerintem. Elég "érdekes" volt. :D Legalábbis az 1hez képest... :lol:

Téged láttalak reklámfelirattal az oldaladon?

a gép a legfontosabb? :D

mondjátok,miért van az,hogy ha kilépek a fórumról,aztán pedig máshonnan,vagy máskor vissza,akkor azt írja,hogy nincs új olvasatlan topik??? :lol:

Honnan kell belépni, hogy mindig oda ugorjon, amit még nem olvastam?

Betenném kedvencekeb a linket.

Link to comment
Megosztás:

Honnan kell belépni, hogy mindig oda ugorjon, amit még nem olvastam?

Betenném kedvencekeb a linket.

a fórum főoldal van kedvencekbe téve,ha a debreceni chat topikot rakod be,az azért nem jó,mert akkor odaugrik mindig,és a többi új kommentet nem automatán hozza,hanem neked kell lapozgatni. remélem érthetően fogalmaztam :lol:

néha megy mondjuk...na mind1,informatika...már csak ilyen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.