Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Sziasztok!

Keresek Astra H kombi-ba térelválasztó rács/háló-t. Valamint 16" 5x110-es alufelnit!

Előre is köszönöm!

Attól tartok elválasztó csak a flex organizer rendszerhez van.

Pont ma jött meg a sín az enyémhez (csak egy a szatyorakasztáshoz, nem szivesen venném meg a teljes szettet :()

Módosítva : kisp113
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem teljesen ide illő kérdés, de talán itt kapok rá választ. Szeretnék vásárolni egy használt Opel Merivát és szeretném alvázszám alapján lekérdeztetni az előéletét. Nincs véletlenül itt a forumon olyan tag, aki tudna segíteni ebben nekem?

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Jézusom! Ti nem sültök meg?

Nálam a hőfok tekerő 21 °C-on van mindig, a befúvás és a ventilátorfokozat automatikus állásban, klíma kikapcsolva.

Soha nem szoktam fázni és nem is nagyon párásodik. Párásodást csak extrém esetben szoktam tapasztalni, pl ha csurom vizes ruhában hidegben beülök az autóba. Akkor benyomom a páramentesítést szintén klíma nélkül és gyönyörűen lefújja.

Ha nagyon hidegben kint állt az autó, akkor esetleg benyomom az ülésfűtést. De a hőfok akkor is marad 21 fokon.

Bezzeg a céges dízel Fordban (Tourneo Connect) szét szoktam fagyni. Egyrészt kell neki jó 15-20km mire tényleg elkezd meleget fújni, másrészt bazi nagy belül az autó, sokáig tart míg kifűti. A nagy felület miatt pedig a hőveszteség is sok. Év elején -6 fokban autóztam vele 620km-t. A fűtés végig maximumon volt és fáztam. Mondjuk nem is lehet olyan jól állítani mint az Opelnél. Csak manuális mechanikus állítás van és olyan lehetőség pl hogy lábra és szélvédőre egyszerre, nincs is.

Nálam 22 C és 1 ventilátor fokozatra van állítva a szabályzó induláskor.

Kb. 10 perc múlva átkapcsolom 1-ről A-ra, mert addigra felmelegszik a hűtővíz.

Hatékony párátlanításhoz üzemmeleg motornál be kell kapcsolni a klímát és az első ablak párátlanító kapcsolót (a hátsó ablak fűtés kapcsoló mellett van). A klíma harmatpont alá hűti a beáramló levegőt, ezért abból a pára kicsapódik, majd az így "megszárított" levegő átmegy a fűtőradiátoron és felmelegszik.

Klíma nélkül a párátlanítás csak akkor lehetséges, ha a beáramló levegő páratartalma az utastérben lévő levegő páratartalmánál alacsonyabb. Ez rendkívül ritka eset, csak fűtött garázsban tudom elképzelni.

Link to comment
Megosztás:

Klíma nélkül a párátlanítás csak akkor lehetséges, ha a beáramló levegő páratartalma az utastérben lévő levegő páratartalmánál alacsonyabb. Ez rendkívül ritka eset, csak fűtött garázsban tudom elképzelni.

Azért valahogy a klímátlan F astrámból is eltűnt a pára.... Szellőztetni kell és a huzat leviszi hosszú idő alatt. Klímával persze pár másodperc az egész....

Link to comment
Megosztás:

Attól tartok elválasztó csak a flex organizer rendszerhez van.

Pont ma jött meg a sín az enyémhez (csak egy a szatyorakasztáshoz, nem szivesen venném meg a teljes szettet :()

Elválasztó már van.

Most már csak alufelnit keresek 16" 5x110-es osztval!

Ha valakinek van eladó jelezzen.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

iasztok. Uj vagyok itt. Segitenetek?

1.3 cdtdi astra motor csek lampa sarga vilagit. Fek gaz benyomva 12 hibakodot ir. Mehetek a kocsival? Mit jelentenek a hibakodok. Hol tudom megnezni? Elore is koszi.

Hibakodok: ecn068304 ecn010807. Ecn161300. Ecn065070. Ecn210870. Ecn213970. Ecn161450. Ecn224408. Ecn013001. Ecn011005. Ecn162502. Ecn119103

Szerkesztve Jocitaxi által: Ma, 06:12

Link to comment
Megosztás:

iasztok. Uj vagyok itt. Segitenetek?

1.3 cdtdi astra motor csek lampa sarga vilagit. Fek gaz benyomva 12 hibakodot ir. Mehetek a kocsival? Mit jelentenek a hibakodok. Hol tudom megnezni? Elore is koszi.

Hibakodok: ecn068304 ecn010807. Ecn161300. Ecn065070. Ecn210870. Ecn213970. Ecn161450. Ecn224408. Ecn013001. Ecn011005. Ecn162502. Ecn119103

Szerkesztve Jocitaxi által: Ma, 06:12

Itt nézz szét

http://budavill.hu/pages/OBD-k%C3%B3dok-magyarul!.html

Link to comment
Megosztás:

iasztok. Uj vagyok itt. Segitenetek?

1.3 cdtdi astra motor csek lampa sarga vilagit. Fek gaz benyomva 12 hibakodot ir. Mehetek a kocsival? Mit jelentenek a hibakodok. Hol tudom megnezni? Elore is koszi.

Hibakodok: ecn068304 ecn010807. Ecn161300. Ecn065070. Ecn210870. Ecn213970. Ecn161450. Ecn224408. Ecn013001. Ecn011005. Ecn162502. Ecn119103

Szerkesztve Jocitaxi által: Ma, 06:12

Van itt minden, mint a búcsúban. :icon1:

Szerintem előbb töröltesd ki a tárolót, aztán kiderül, hogy mi az, ami visszajön. Rá kellene tenni gépre és járó motornál megnézni, mi az a hibakód, ami élő hibát jelez.

Van valami gond vele használat során?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Vettem egy komplett félbőr ülésgarnitúrát, fűthető első ülésekkel :) Valaki tud esetleg egy jó kárpitost budapest környékén? A vezető ülésen ahol találkozik a kárpit a bőrrel ott kicsit elengedett a varrás azt kéne kijavítani illetve az egész cumót beszerelni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

.

Erdekes egy torolt uzenetre valaszolni, de mailben megjott :)

Szoval a kornyezetvedelmi matricat legutobb nekem sem csereltek, mert nem kotelezo, ha jo allapotban van. Regebben persze csereltek, es ki is fizettettek, de a ma divatos, fix dijas vizsgak mellett nyilvan rajottek, hogy ezen is lehet sporolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Erdekes egy torolt uzenetre valaszolni, de mailben megjott :)

Szoval a kornyezetvedelmi matricat legutobb nekem sem csereltek, mert nem kotelezo, ha jo allapotban van. Regebben persze csereltek, es ki is fizettettek, de a ma divatos, fix dijas vizsgak mellett nyilvan rajottek, hogy ezen is lehet sporolni.

Köszi. Igen, közben én is rákerestem a neten és rájöttem hogy van. :)

Amúgy hogy lehet e-mail kérni a hozzászólásokról? Én nem kapok, csak a privát üzenetekről. Bár annyira nem is fontos, mert legfeljebb egy-két napon belül úgyis benézek ide.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Köszi. Igen, közben én is rákerestem a neten és rájöttem hogy van. :)

Amúgy hogy lehet e-mail kérni a hozzászólásokról? Én nem kapok, csak a privát üzenetekről. Bár annyira nem is fontos, mert legfeljebb egy-két napon belül úgyis benézek ide.

Nem ertem, mire jottel ra, hogy van :)

Beallitasok / ertesitesi opciok.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Igen, közben én is rákerestem a neten és rájöttem hogy van. :)

Amúgy hogy lehet e-mail kérni a hozzászólásokról? Én nem kapok, csak a privát üzenetekről. Bár annyira nem is fontos, mert legfeljebb egy-két napon belül úgyis benézek ide.

Igen, ha kicsit feljebb görgetsz az oldalon a legelső hozzászóláshoz, ott lesz jobb felső sarokban egy gomb Téma követése névvel, arra kattints rá és kapni fogsz emailt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.