Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma vettem észre, mikor araszoltam a sorban, hogy mikor felkapcsoltam a helyzetjelzőt,

egy pillanatra felkapcsolódott, majd el is aludt, JÁRÓ motor mellett.

Azt hittem az a baj, hogy már majdnem száraz volt a tank, és ezen is spórol. :-)

Leállított motor mellett rendben működik, csak járó motornál viselkedik így.

Persze LED van benne. Ilyen.

Majd visszarakom a rendes izzókat, és úgy megpróbálom, de addig is valakinek ötlete, hogy mitől lehet ez?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Talán mert nem CAN buszos a LED izzó...

Nem CAN buszos, de addig rendben is volt, míg a hátsó rendszámtábla világító izzókat ki nem cseréltem LEDesre, csak ezt elfelejtettem mondani. Most próbálgattam és ha kiveszem a hátsó LEDeket, akkor működik a helyzetjelző elől.

Kérdés, hogy vajon ezek szerint hátra muszáj a CAN buszos "izzó"?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki hány liternél kezd el világítani az üzemanyag szint jelző, és hány liternél villogni? (Kézi könyvbe annyi van írva, hogy " Ha meglátja ezt a jelzést minél előbb tankoljon!"

Azt hiszem, hogy

világítás: < 100 km-re elég az üa.,

villogás, < 50 km-re elég az üa.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem, hogy

világítás: < 100 km-re elég az üa.,

villogás, < 50 km-re elég az üa.

Ezt egyébként motortól függően számolják ki? Mert a tank mérete fix, de ugye más afogyasztása egy 1.3CDTI-nek,meg egy 2.0 T benzinesnek, karosszériaváltozatról nem is beszélve.
Link to comment
Megosztás:

Ezt egyébként motortól függően számolják ki? Mert a tank mérete fix, de ugye más afogyasztása egy 1.3CDTI-nek,meg egy 2.0 T benzinesnek, karosszériaváltozatról nem is beszélve.

A tank szintjelzése és az előző ~ 30 km átlagfogyasztása alapján az ECU (vagy valamelyik másik modul ...?) kiszámítja a hatótávolságot.

A megfelelő kijelzőn (BID-től felfelé) és a BC felprogramozása esetén a 'Range'-nél ez látható, de a teszt módban is előhívható.

Én legalábbis úgy tudom, hogy a műszerfali tankvisszajelző lámpa is a hatótáv alapján lép működésbe.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem, hogy

világítás: < 100 km-re elég az üa.,

villogás, < 50 km-re elég az üa.

Nemrég megkockáztattam villogó jelzés mellett egy 80km-es távot. Hazavitt. :-)

Erről jut eszembe. Mi történik, ha teljesen szárazra járom a tankot?

Levegős lesz a rendszer? Ha rátankolok, el fog-e indulni, vagy szerviz?

Link to comment
Megosztás:

Erről jut eszembe. Mi történik, ha teljesen szárazra járom a tankot?

Levegős lesz a rendszer? Ha rátankolok, el fog-e indulni, vagy szerviz?

Levegos lesz, de ettol meg altalaban nemi noszogatas utan elindul. A kezikonyvben le van irva pontosan, mit kell tenni :)

Szervizbe vontatas helyett pedig legvegso esetben hideginditoval lehet nekiesni, a sarga angyal is azt csinalja...

Link to comment
Megosztás:

A jeladot itt meg lehet probalni:

http://zsu.hu/webaruhaz/htmls/cikkszam?km=2&cikkkod=1304702+A+%2ACS&keres=1304702

Tartalyt pedig bontobol; mi lett a regivel, hogy cserelni kell?

Szia Csaba!

A régi tartály működik szépen, de az elektronika jelez, mivel a szélvédőmosó tartályt megcsináltam szint figyelősre. Sajna ez miatt a hűtőfolyadékot is ellenőrzi, és ezek egy "ágon" vannak, tehát mindig jelez, hogy ellenőrizzem a hűtőfolyadékot. (korábban fórumoztunk erről a témáról, hogy lehet mindent -izzók+folyadék- vagy csak izzókat figyeltetni)

Csak ezért érdekelne, mert akkor megcsinálnám ezt is szintfigyelősre...

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sajna ez miatt a hűtőfolyadékot is ellenőrzi, és ezek egy "ágon" vannak, tehát mindig jelez, hogy ellenőrizzem a hűtőfolyadékot.

Ez egyszeruen megoldhato: az erzekelo csatlakozojara tegyel rovidzarat :)

Azt hittem eddig, hogy a tartaly lukasztassal is megoldhato, de ahogy a kepet nezem, nemi plusz barkacsolas is kell. Igy nagyjabol az alabbi lehetosegek vannak, ar szerint novekvo sorrendben:

- rovidzar

- bontobol szinterzekelos tartaly (kell hozza nemi mazli)

- bontobol sima tartaly barkacsolva + gyari erzekelo

- minden gyari

- az utobbi, szakszervizben berakatva :)

Link to comment
Megosztás:

Ez egyszeruen megoldhato: az erzekelo csatlakozojara tegyel rovidzarat :)

Azt hittem eddig, hogy a tartaly lukasztassal is megoldhato, de ahogy a kepet nezem, nemi plusz barkacsolas is kell. Igy nagyjabol az alabbi lehetosegek vannak, ar szerint novekvo sorrendben:

- rovidzar

- bontobol szinterzekelos tartaly (kell hozza nemi mazli)

- bontobol sima tartaly barkacsolva + gyari erzekelo

- minden gyari

- az utobbi, szakszervizben berakatva :)

Pontosan. Nálam is ezek a lehetőségek merültek fel.

A rövidzáron erősen gondolkodom, de azért mellette ugyanilyen intenzitással él bennem, hogy kicseréljem a tartályt.....

Majd meglátjuk, körülnézek a bontókban....

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül Astra H gyári elektromos napfénytetőhöz kapcsolót hol lehet venni? Ez az üvegtető és a sötétítő rolló elhúzója, a plafonon van. Remélem érthetően írtam körbe:) Ez a 2 kapcsoló eléggé elkopott nekem, elég lenne csak ez, de sajnos sehol nem találom( gyári katalógusban se) bár elképzelhető nem jó helyen keresem. Ha valaki tudna esetleg dobni róla infót hogy hol lehet venni azt nagyon megköszönném!

Üdv campa

Link to comment
Megosztás:

Kérnék egy kis segítséget! Kicseréltem a TID kijelzőmet BID-re, Op-com segítségével le lett választva a másik feltanítva de a kijelzőn a Radio Safe felirat felvillog és sípol is mellé. Szerintetek???

A radiot le kell tanitani a regi kijelzorol, es ra az ujra.

Link to comment
Megosztás:

kedves Mantec!

Köszönöm a választ ezt kerestem!

Viszont közbe belefutottam egy problémába. Az autó jó működött semmi gond, cd30 as rádió benne, illetve egy nokia autós kihangosító. A kihangósítót(mivel előző tulaj rakta bele) kiszereltem, szakszerűen volt belerakva, az első hangszóró kábelei el voltak vágva, ezt összeraktam. Más semmi nem lett bolygatva de sajnos a rádió nem megy. Kimértem és a 12 V-ot sem kapja meg a rádió, szerelés közbe mikor le volt bontva az egész középkonzol sajnos eső miatt garázsba be kellett állnom. Erre gyanakszok, de sajnos semmit nem találtam. ELM eszközzel semmi hibakód, összes biztosíték rendben, akksi saru levéve, 15 ször indítózás hátha az, de rádió meg se nyekken(fel se világosodik, bekapcsolóra be se kapcsol.) Valami találkozott már ilyen problémával?

Ami hozzátartozik: a hangszóró kábelei voltak elvágva(első) és ezek a kihangosítóra kapcsolva, valami külön egységgel. Ezeket gyárira visszaalakítottam, a táp és más kábel nem volt elvágva, csak a pozitív és negatív kábelre rátéve a kihangosító tápja. Ezt leszedtem, minden gyárira van kialakítva, vagyis a kábelek a megfelelő szín és vonalkombinációval összerakva, s a rádió előtte ment, most ez a szerelés után nem.

Választ előre is köszönöm!

T CAmpa!

kapcsoló, tolótető
GM alkatrész szám: 13145337
Opel katalógus szám: 62 40 297

GM alkatrész szám: 93383373
Opel katalógus szám: 62 41 509

GM alkatrész szám: 13145338
Opel katalógus szám: 62 40 296

Bármelyik Opel márkakereskedő alkatrész értékesítő részlegén lehet kapni. Ha nincs készleten, megrendelni.

Link to comment
Megosztás:

Más semmi nem lett bolygatva de sajnos a rádió nem megy. Kimértem és a 12 V-ot sem kapja meg a rádió

Marpedig azt meg kell kapnia, megpedig allandoan, mert kulonben sem a sajat gombjaval, sem a CAN buszon at nem tudnad bekapcsolni. Szoval valami rosszul van bekotve...

Link to comment
Megosztás:

Ez jó infó köszönöm, akkor legalább bár biztosabb oda se jut el a feszültség. Igazából semmit nem kötöttem át, csak a hangszórók közül vettem ki a beékelt vezetékdarabokat, de elképzelhető valami biztosíték kiment.

Esetleg tudnál abba segíteni melyik biztosítékokat nézzem át ez ügyben? 5 ajtós 1.9 es diesel H astráról van szó.

Köszönöm előre is!


Marpedig azt meg kell kapnia, megpedig allandoan, mert kulonben sem a sajat gombjaval, sem a CAN buszon at nem tudnad bekapcsolni. Szoval valami rosszul van bekotve...

Update: elvileg megoldva, a motortéri 35 ös bizti olyan szépen ment ki, kinézetre semmi baja, de kimérve rossz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.