Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Emlékeim szerint nekem az Opelnél csinálták a check control programozást (folyadékszintek nélkül), és Tech2-vel szépen ment.

Itt Pécsett a OPEL Penthe-ben próbáltam de azt mondta, hogy csak akkor lehet, ha beszereltetem az összes folyadék érzékelőt. Lehet hogy csak le akarnak venni? Ha tud vki ötletet, szívesen fogadnám. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint nekem az Opelnél csinálták a check control programozást (folyadékszintek nélkül), és Tech2-vel szépen ment.

Itt Pécsett a OPEL Penthe-ben próbáltam de azt mondta, hogy csak akkor lehet, ha beszereltetem az összes folyadék érzékelőt. Lehet hogy csak le akarnak venni? Ha tud vki ötletet, szívesen fogadnám. Köszi.

Szia,

Mennyibe fáj az érzékelők beszereltetése ?

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszi!

Akkor nekem TID van, ami látszatra a "legrosszabb".

Ezt is fel lehet valamire programozni, ki lehet belőle valamit hozni? (fő célom az átlag fogyasztás kiíratása lenne)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos, a következőt tudom elmondani a "Check control"-ról, vagy ahogy magyarul hívják, az "ellenőrző elektronika"-ról.

Azt nem tudom, hogy milyen kijelzőnél lehet, de az biztos, hogy a GID-nél tuti. (valszin a CID-nél is működik)

Két helyen lehet ezt aktiválni. 1: a DIS vezérlőben és 2: az UEC vezérlőben.

1. eset, ha mindent akarsz figyeltetni( folyadékszintek és izzók-vezetékek-biztosítékok-stb). Ilyenkor CSAK a DIS-ben kell aktiválni;

2 .eset, ha csak az izzókat-stb. akkor MINDKETTŐ helyen kell aktiválni, tehát a DIS és UEC vezérlőben is.

Ezt tapasztalatból tudom, mert nekem sokáig nem írt ki üzenetet a folyadékok miatt, de ha kiégett egy izzó, azonnal jött az üzi.

Nos, aztán beszereltem az ablakmosó tartályba az úszós mikrokapcsolót, aztán semmi info a vízszintről. Gondoltam baj van, de itt a fórunom kérdezett e témában valaki valamit, és Mc-elek megmondta a tutit. ;) Aztán kiderült, hogy a szakszervizben mindkét helyen bekapcsolták az ellenőrző elektronikát. Amióta az UEC-ben kikapcsoltam, azóta jön az info a folyadékokról is.

Üdv,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy újabb szerelő sem fogja puszira átnézni neked!

Én a helyedben rászánnám azt a +5K-t és akkor egy, az általa is ismert(ebb) riasztót szerelje be, és remélhetőleg az hibátlanul fog működni.

Amúgy 40K volt a riasztó+munkadíj?

Sajnos igen ennyibe került!

Ajánlották a szakit hogy potos,megbízható nem lehúzós. Hát nem tudom lehet hogy át lettem verve.

A beszerelés után tudtam meg a pontos típust és így már utólag a neten utána nézve be lehet szerezni 24K magasságában ezt a riasztót.

Asszem rászánom azt az 5K-t és kicseréltetem vele.

Szerintetek lehet olyat hogy a riasztót amit ki fog szerelni elkérem tőle? Már 1x kifizettem.

Vagy szereltessek ki vele mindent kérjem vissza a pénzem aztán keressek egy másik szerelőt.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sajnos igen ennyibe került!

Ajánlották a szakit hogy potos,megbízható nem lehúzós. Hát nem tudom lehet hogy át lettem verve.

A beszerelés után tudtam meg a pontos típust és így már utólag a neten utána nézve be lehet szerezni 24K magasságában ezt a riasztót.

Asszem rászánom azt az 5K-t és kicseréltetem vele.

Szerintetek lehet olyat hogy a riasztót amit ki fog szerelni elkérem tőle? Már 1x kifizettem.

Vagy szereltessek ki vele mindent kérjem vissza a pénzem aztán keressek egy másik szerelőt.

Üdv!

Ha cserélteted +5000 forintért, akkor nem, nem tarthatod meg a régit meg az újat is.

Ez olyan, hogy kicsi volt a cipő amit vettél, de a bolt becseréli neked nagyobbra kis ráfizetéssel.

A régit, (kicsit cipőt ott kell hagynod).

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Asszem rászánom azt az 5K-t és kicseréltetem vele.

Szerintetek lehet olyat hogy a riasztót amit ki fog szerelni elkérem tőle? Már 1x kifizettem.

Kerni kerheted, csak korbe fog rohogni...

Az 5000 Ft nem az uj riaszto ara, hanem a ketto ara kozotti kulonbseg.

Ugy tunik, nem csak a szereloknek, hanem az ugyfelknek is vannak zsenialis otleteik :)

Link to comment
Megosztás:

Srácok,

mi ez a visszacsap szelepnek fordított alkatrész az Insignia fúvóka beszerelésénél?

http://translate.google.com/translate?depth=2&hl=hu&rurl=translate.google.com&sl=ru&tl=hu&twu=1&u=http://www.astra-h.ru/noise_bardak.html

Én nem tettem ilyet bele. Mi célt szolgál?

Cikkszáma: 14 50 650

Javított link:

http://www.astra-h.ru/forsunki.html

Módosítva : okynoa
Link to comment
Megosztás:

Srácok,

mi ez a visszacsap szelepnek fordított alkatrész az Insignia fúvóka beszerelésénél?

http://translate.google.com/translate?depth=2&hl=hu&rurl=translate.google.com&sl=ru&tl=hu&twu=1&u=http://www.astra-h.ru/noise_bardak.html

Én nem tettem ilyet bele. Mi célt szolgál?

Cikkszáma: 14 50 650

Gondolom, hogy ne folyjon vissza az ablakmosó a tartályba, és az ablaktörlő ne töröljön szárazon! Mivel a link nem jó...

Link to comment
Megosztás:

Van egy Astra Z20LEL P1490-es kiegészítő hűtőfolyadék szivattyús hibakódom amivel elégé megakadtam. Kicseréltem de továbbra is fent áll a hiba!

Állítólag van egy biztosíték amit ki kéne cserélni de nem találom melyik tartozhat hozzá. Van valakinek valami ötlete hányas bizti lehet az?

Szerk:

Közbe rá kellet jönnöm hogy a Z20LEL-nek más kézikönyve van mint egy sima astrának... és a biztosíték tábla is egy kicsit más.

Motortérben a 12-es biztosíték volt a ludas, ami a sima astrában Mobiltelefon, Infotainment rendszer, kijelzőt biztosítja addig ebben ezt a szivattyút...

Szóval akinek ilyen motorral szerelt astrája van, az figyeljen erre a kézikönyves történetre, mert megtévesztő tud lenni!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene. 2006-os astrám van TID kijelzővel, le szeretném cserélni BID,vagy GID kijelzőre. A gyári rádió feltétlenül szükséges ahhoz hogy használni tudjam a BC-t? Vagy ha nem a gyári fej van benne akkor ne is ruházzak be feleslegesen?

Ha van multikormányod, és interfészed akkor tudod vezérelni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ma észleltem hogy ha a gyújtás rá van adva akkor folyamatosan világít a tolatólámpám vagyis menet közben is de nincs is hátramenetben a váltó.Próbáltam lendületesebben kapcsolgatni a hátramenetet de hiába

Hibakódot nem ír fék+gázra.

Gondolom a tolatólámpakapcsoló a hibás.

Hol található kb?ha valaki tud részletes irányt hogy merre van kb az jó lenne

Hétfőn megnézi a szakim de addig is mekkelekeskednék :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ma észleltem hogy ha a gyújtás rá van adva akkor folyamatosan világít a tolatólámpám vagyis menet közben is de nincs is hátramenetben a váltó.Próbáltam lendületesebben kapcsolgatni a hátramenetet de hiába

Hibakódot nem ír fék+gázra.

Gondolom a tolatólámpakapcsoló a hibás.

Hol található kb?ha valaki tud részletes irányt hogy merre van kb az jó lenne

Hétfőn megnézi a szakim de addig is mekkelekeskednék :)

a váltón keresd ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az autónkon (2006-os Kombi) a jobb első lámpa csoportcsatlakozója egy villamosságiszerelő szerint törött :blink: , így van amikor műxik a teljes jobb első világítás, és van amikor egy kátyúgödör-döccenő miatt nem (ilyenkor az index-sebesség ritmusa felgyorsul - ez zárlat lenne?). Van , amikor este beállok az egyik állapotban, és reggel már a másikkal tudok kiállni a garázsból...pro és kontra is :o .

Lehet önállóan csatit kapni? (10-20c-t írt le egy cetlire... :sick: ) Bontóból érdemes ezzel kísérletezni? Vagy vezetékkel együtt érdemes megvenni és betenni/betetetni?

Magasnak érzem a bejelzett összeget, ezért kutakodok, nagyobb kereset híján a legolcsóbb megoldást keresem...minden segítség hasznos lenne. Az is, hogy hol érdemes keresnem...mármint csatit :smartass: .

Brainshare<kukac>gmail<pont>com

Link to comment
Megosztás:

Kb.: 8-10 liternél világít, 3-5 liternél villog.

Lámpacsatlakozót bontóból érdemes szerezni, vezetékkel (10-20 cm) a végén, mert a csatikat szinte lehetetlen roncsolásmentesen kiszedni, biztosabb a forrasztás. Az index a gyors villogással jelzi valamelyik izzó kiégését (ami a te esetedben nem kiégett, csak nem érintkezik).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kb.: 8-10 liternél világít, 3-5 liternél villog.

Lámpacsatlakozót bontóból érdemes szerezni, vezetékkel (10-20 cm) a végén, mert a csatikat szinte lehetetlen roncsolásmentesen kiszedni, biztosabb a forrasztás. Az index a gyors villogással jelzi valamelyik izzó kiégését (ami a te esetedben nem kiégett, csak nem érintkezik).

Köszi!

A gyors visszajelzés csakis akkor van, amikor a fedélzeti visszajelez, hogy jobboldalt elöl semmi nem megy... és semmi nem is megy. De ez előfordul reggel, amikor este még jó amikor beállok a garázsba, de van fordítva is: este még sötét a jobboldal, reggel meg nem kukorékol, és megy az index rendesen, meg a világítás is OK 100%-ban :-(

Szóval ha megy, akkor minden izzó rendben van. Egy hónapja volt ott izzócsere, lehet ez az oka egy kib.trehány munka miatti érintkezési probléma esetleg? OK, onnan messziről ez nehéz, de pl. izzókiégésnél eddig soha nem volt ilyen gyorsabb-a-visszajelzés szitu, csak szólt a fedélzeti, hogy nincs és kész.

***********************

Mérgemben kiszedtem a csatlakozót, majd elmondtam mindennek magamban a szerelőt, kezdve az élősdiektől a lusta disznó "alkaltrészcserélő" szinten képzett szakmai és családi felmenőkig: el volt vágva a csatlakozón egy vezeték, teljesen szép metszlappal, egyenesen, még törési sarok se volt rajta, és jól megkeményedett a műanyag, gondolom az " időnként-működök" állapotban áthúzott ívektől... lereszeltem a csati sarkát, visszafejtettem a fülekig, lecsupaszítottam a vezetéket, rápótoltam egy másikkal, leszigeteltem, majd visszatettem. Első hangon a balektól (az asszony vitte el) 70ezret kért az érdi szerelő a munkáért, ha ő szerzi be a csatit, és csak 20-at, ha csak dolgoznia kell: "le kell szedni az elejét, majd az egész kábelt kicserélni, újraépíteni". Ott volt az orra előtt a kocsi...sszameg. Mindenesetre köszi , hogy foglalkoztatok vele(m)!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.