Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Csak attól félek, hogy nehogy elektromos tűz keletkezzen az autóban. Mert az, hogy esetleg lemerül az akksi, azt még lenyelem, de nehogy kigyulladjon. Ezért akarok mindenképpen utána járni! G.

Zárlat szerintem tuti nincs...valamiért megkapta a relé a vezérlő jelet, amit amúgy az elakadás jelző kapcsoló ad neki.

"Csodálatos" ez a CAN-BUS rendszer! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2009-es Astra H-t vettem..

1, Kikötötték vagy valahogy in-aktiválták a biztonsági-öv figyelmeztetőt – amit szeretnék aktiválni (családapaként) van valami mód erre?

(megnéztem kábelek épek és nincsenek lekötve)

2, olvastam más márkáknál, hogy különböző funkciókat lehet feléleszteni – van ilyen az Astránál is – hol juthatok hozzá?

3, a szerviz figyelmeztetést, hogyan tudom „eltüntetni” – ha nem márkaszervizben szervizelem tovább.?

Köszönöm

Balug

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2009-es Astra H-t vettem..

1, Kikötötték vagy valahogy in-aktiválták a biztonsági-öv figyelmeztetőt – amit szeretnék aktiválni (családapaként) van valami mód erre?

(megnéztem kábelek épek és nincsenek lekötve)

2, olvastam más márkáknál, hogy különböző funkciókat lehet feléleszteni – van ilyen az Astránál is – hol juthatok hozzá?

3, a szerviz figyelmeztetést, hogyan tudom „eltüntetni” – ha nem márkaszervizben szervizelem tovább.?

Köszönöm

Balug

1, Valószínű csak fel kell programozni, hogy figyelmeztessen.

2, Szintén programozás kérdése, ha egyébként a hardver alkalmas a funkciókra.

3, Bármelyik nem márkaszervizben, ahol rendelkezésre áll Tech2 diagnosztikai eszköz. Ezzel tudják a funkciókat is felprogramozni.

Pl Csergőék. Az alkatrész áraik nagyon jók. A szerviz szerintem nem a legolcsóbb náluk, de olcsóbb mint egy márkaszerviz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy rejtett kapcsolót tennék a kocsiba, riasztó hiányában, csak azt nem tudom, hogy mire tehetem rá?

Gondolok itt arra, hogy mi az az áramkör, amit megszakíthat a kapcsoló és mi az amit nem.

Régi kocsikban rátették az üzemanyag szivattyú tápjára ha jól tudom.

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy rejtett kapcsolót tennék a kocsiba, riasztó hiányában, csak azt nem tudom, hogy mire tehetem rá?

Gondolok itt arra, hogy mi az az áramkör, amit megszakíthat a kapcsoló és mi az amit nem.

Régi kocsikban rátették az üzemanyag szivattyú tápjára ha jól tudom.

Válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Nekem is így oldották meg. Lekapcsolom és nem megy az AC. Oké, hogy egy rutinos tolvaj hamar rájön, de megy vele az idő. Ráadásul van még más meglepi is az autóban. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is így oldották meg. Lekapcsolom és nem megy az AC. Oké, hogy egy rutinos tolvaj hamar rájön, de megy vele az idő. Ráadásul van még más meglepi is az autóban. :-)

Szia,

esetleg (privátban) leírnád, hogy milyen meglepik vannak még a kocsidban?

Link to comment
Megosztás:

Szia,

esetleg (privátban) leírnád, hogy milyen meglepik vannak még a kocsidban?

Nekem is? :)

Nekem ugyan van gyári riasztóm, de emellé szeretnék még egy váltózárat is beszereltetni mechanikus védelemnek. De a rejtett kapcsoló is jó ötlet.

Szervizben is mindig kérdezik, hogy van-e valami rejtett kapcsoló az autóban vagy más turpisság. Mikor mondom hogy nincs, teljesen gyári konfiguráció, akkor nagyon meglepődnek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Voltam itt Debrecenben az Újhelyi Autónál, megkérdezni, hogy mennyiért programoznák fel a "check control"-t,

hogy szóljon a kocsi, ha kiégett egy izzóm.

Na ők azt mondták, hogy ilyen márpedig nincsen is.

MAXIMUM annyit fog kiírni, hogy INSP2, de hogy kiégett egy izzó olyat nem. :confused:

Itt a fórumon azt a választ kaptam, hogy tudja, csak programozni kell, valaki le is írta hol és mit.

Valaki, Debrecenben segítsen már Opel Astra H Caravant programoztatni!

Ha van ismerősöd Debrecenben és tudja programozni, kérlek írd meg privátban!

Köszi! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Problémám a következő lenne, nem világít a kesztyűtartóban a lámpám. (kipróbáltam, más foglalatban tökéletes)

Kerestem már neten, hogy melyik lehet a biztosítéka, de nem találtam, tudtok segíteni vagy van más ötlet, hogy miért nem világít?

Illetve 2007-es évjáratú autóra mennyi az esély, hogy felprogramozható a fedélzeti számítógépe? (fő cél az átlag fogyasztás kiírása lenne)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek lécci, mert új fórumozó vagyok ahogy astra H (2006) tulaj is csak pár hete. Lehet hogy előbb kellett volna írnom és utána cselekedni.

Én még így nem jártam autóval és szakival!!!

A vásárolt autóban nem volt riasztó illetve volt valami de ki volt kötve.

Csak a központi zár működött minden konfort cuccal (záráskor ablak fel, visszazárás nyitás nélküli kb.30 mp).

Kitaláltam hogy milyen jó lenne bele egy can bus-os riasztó nem kell külön kütyü gyári kulcsról lehet vezérelni.Lehet hogy kár volt!

El vittem a szerelőhöz (az hagyán hogy reggel 8-18 volt ott az autó) de amikor elhoztam az autót akkor ért a meglepetés:

- a riasztó élesítéskor a hangjelzést nem iktatta ki.Így 3x csippan a kicsike mikor bezár. Nem baj majd megszokom.

Igen ám de nem mindíg csinálja illetve van amikor nyitáskor csipog.

- automata fényszóró funkció nem volt a kocsiban, most már az is van. Beülsz ráadod a gyújtást és világít a lámpa anélkül hogy a kapcsolót bárhova állítanád. A gond az hogy a műszerfalon a zöld visszajelző lámpa viszont nem ég.Még ha a visszajelző lámpa égne mint a normál automata lámpáknál akkor még ezt is meg tudnám szokni.

- és a visszazárási (visszaélesítési) funkciót nem tudta 5 percnél!!! lejebb vinni. Ennyi idő alatt ellopják az autót.

Hívtam az embert elpanaszoltam a problémáim, de mivel jön a hétvége vigyem vissza hétfőn reggel az autót.

Ma visszavittem (most csak 8-14.-ig volt ott a kocsi).

- a lámpa sztorit vissza tudta csinálni minden normálisan működik ahogy kell.

- csipogást nem sikerült megszüntetni, ugyan úgy összevissza működik.

- a visszaélesítési időt nem sikerült 5 perc alá vinni.

Nem tudja mi a probléma állítólag 4x frissítettek a riasztón szoftvert és ilyen. Ő még így Opelel nem járt. Bár ezt a fajta risztót nem szokta szerelni (Phobos DS500) csak egy drágábbat (valami GT magyarázott)de azt nem kapott.Felajánlotta hogy próbálgassam pár napig és ha nem tetszik akkor munkadíj nélkül beleteszi a drágábbat és csak a különbözetet 5 rugót kell fizetnem (halkam jegyzem meg így is ott hagytam neki 40et).

Tudja valaki hogy legalább a visszaélesítési időt hogy lehet visszaállítani 30mp-re?

Vagy a gyári közpotizár visszazárási idejét hogy lehet visszaállítani(riasztó elött jó működött a kz)?

De ha valaki tud délpesten jó autóvillamosságist ahol szereltett már can busos riasztot és átnéznék az enyémet úgy hogy nem kell megint 40e otthagynom azt nagyon megköszönném.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek lécci, mert új fórumozó vagyok ahogy astra H (2006) tulaj is csak pár hete. Lehet hogy előbb kellett volna írnom és utána cselekedni.

Én még így nem jártam autóval és szakival!!!

A vásárolt autóban nem volt riasztó illetve volt valami de ki volt kötve.

Csak a központi zár működött minden konfort cuccal (záráskor ablak fel, visszazárás nyitás nélküli kb.30 mp).

.............

Egy újabb szerelő sem fogja puszira átnézni neked!

Én a helyedben rászánnám azt a +5K-t és akkor egy, az általa is ismert(ebb) riasztót szerelje be, és remélhetőleg az hibátlanul fog működni.

Amúgy 40K volt a riasztó+munkadíj?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Problémám a következő lenne, nem világít a kesztyűtartóban a lámpám. (kipróbáltam, más foglalatban tökéletes)

Kerestem már neten, hogy melyik lehet a biztosítéka, de nem találtam, tudtok segíteni vagy van más ötlet, hogy miért nem világít?

Illetve 2007-es évjáratú autóra mennyi az esély, hogy felprogramozható a fedélzeti számítógépe? (fő cél az átlag fogyasztás kiírása lenne)

Szerintem van esélyed. Nekem GID kijelzőm van 2007.02. havi a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis pontosítás:

BC-hez elegendő a háromsoros (BID) kijelző.

Az alap BC funkciókhoz (pill. és átlagfogyasztás, hatótávolság, stb.) nem kellenek plusz érzékelők.

Elég a BID/GID/CID kijelző, és a hozzá való keret. A kijelző ki- és beszerelése kb. 20 perc, bármelyik Opel szalonban elvégzik és felprogramozzák a BC-t, és a check control funkciót (izzók kiégésére, távirányító elemének merülésére figyelmeztet).

Amire figyelni kell: az autód évjáratának megfelelő kódú kijelzőt vegyél (a régebbiekkel nem fogja pontosan mutatni a hatótávolságot), és olyat, ami "le van választva" az előző autóról.

Plusz érzékelőkre akkor lehet szükség, ha a check control keretén belül szeretnél a hűtőfolyadék szintjére illetve az ablakmosó szintjére is figyelmeztetést: akkor kell két érzékelő, új kiegyenlítő tartály és kábelezés. Ez nagyobb meló.

NAVI:

Kell hozzá:

- Navis fej (CD70 Navi - nekem pont van egy eladó, lásd: ADOK-VESZEK rovat, vagy DVD90 Navi)

- Térképlemez(ek)

- GID vagy CID kijelző

- GPS antenna (Fakra C típusú kék csatlakozóval, kb. 4000 Ft)

- Ha CID kijelző van, és térképet is szeretnél látni a kijelzőn, akkor RGB kábel (kb. 20e Ft)

Üdv,

HG

Szia!

Meg tudnád erősíteni azt az állítást, hogy egy 2007-es Caravanban, GID kijelzővel elő lehet csalogatni a "check control" funkciót, izzókra és távirányító elemre figyelmeztetést?

Köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

Meg tudnád erősíteni azt az állítást, hogy egy 2007-es Caravanban, GID kijelzővel elő lehet csalogatni a "check control" funkciót, izzókra és távirányító elemre figyelmeztetést?

Az enyimben igen, de nem tudom, hogy ehhez onmagaban eleg-e a GID es a 2007-es Caravansag.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudnád erősíteni azt az állítást, hogy egy 2007-es Caravanban, GID kijelzővel elő lehet csalogatni a "check control" funkciót, izzókra és távirányító elemre figyelmeztetést?

Az enyimben igen, de nem tudom, hogy ehhez onmagaban eleg-e a GID es a 2007-es Caravansag.

Link to comment
Megosztás:

GID: A GID/CID szoftverétől függ, hogy tudja-e a check controll-t. A teszt mód első lapján, második sorban GDXX, CDXX vagy ehhez hasonló van, akkor tudja, ha 8.0.X, akkor nem (X valamilyen érték).

Riasztó: az autó visszazárási ideje 5 perc körül van (elég sok idő, sajnos), és nem módosítható. Valószínű, hogy a canbus-os riasztó ezt használja visszazárásra. A korábbi riasztód önálló életet élhetett (jó értelemben) ezért tudhatta a felhasználóbarátabb funkciókat.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is az a gondom, hogy kértem a villamosságist az opelnél, hogy programozza már fel a checkcontrollt, de az volt a válasz csak akkor megy, ha bent vannak a folyadék érzékelők is.Van esetleg ötlete vkinek, hogy akkor most tulajdonképpen mi az igazság?Lehet, nem lehet?GID kijelzőm van.Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is az a gondom, hogy kértem a villamosságist az opelnél, hogy programozza már fel a checkcontrollt, de az volt a válasz csak akkor megy, ha bent vannak a folyadék érzékelők is.Van esetleg ötlete vkinek, hogy akkor most tulajdonképpen mi az igazság?Lehet, nem lehet?GID kijelzőm van.Üdv.

Kulon dolog az izzok es a szintek jelzese. Mar meg nem tudom mondani, hogy, de Opcommal sikerult elerni, hogy a szintek miatt nem sir, de az izzokat jelzi. De legrosszabb esetben az erzekelok helyere rovidzarat kell tenni, szoval nem lehetetlen, csak pontos kotta hijan jatszani kell vele, ami a szerviznek nyilvan nem bolt.

Link to comment
Megosztás:

GID: A GID/CID szoftverétől függ, hogy tudja-e a check controll-t. A teszt mód első lapján, második sorban GDXX, CDXX vagy ehhez hasonló van, akkor tudja, ha 8.0.X, akkor nem (X valamilyen érték).

Riasztó: az autó visszazárási ideje 5 perc körül van (elég sok idő, sajnos), és nem módosítható. Valószínű, hogy a canbus-os riasztó ezt használja visszazárásra. A korábbi riasztód önálló életet élhetett (jó értelemben) ezért tudhatta a felhasználóbarátabb funkciókat.

Szia!

Akkor elvileg az enyémre felprogramozható a check control? Nekem sincsenek folyadékszint mérőim. Gond lehet ez?

Másik kérdés ha mér itt ez a kép:

Az SW a GID szoftver verzióját mutatja ugye?

bc%20utan.jpg

Link to comment
Megosztás:

Kulon dolog az izzok es a szintek jelzese. Mar meg nem tudom mondani, hogy, de Opcommal sikerult elerni, hogy a szintek miatt nem sir, de az izzokat jelzi. De legrosszabb esetben az erzekelok helyere rovidzarat kell tenni, szoval nem lehetetlen, csak pontos kotta hijan jatszani kell vele, ami a szerviznek nyilvan nem bolt.

Neked igy van megcsinálva?Vagy esetleg tudsz vkit, aki meg tudná oldani? Én Pécsi vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.