Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Hogyan sikerült?

A kocsi 2006-os Z14XEP REC modul nélüli.

Fel kellett programozni tech2-vel. Nekem a világításkacsolótól kellett húzni egy vezetéket a műszerfali csatlakozóig. Innentől kezdve volt visszajelzés és kattogott a relé az UEC-ben. A XE1-es csatlakozóba bekötni a 48-49 pontra. Volt benne egy kis csavar mert 48-as ponton volt a belső világításnak egy 12V-os szála, ezt külön bekötöttem az akksira 5A biztosítékkal. Így már működőképes volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek eladó tempomat kar Astra H-hoz?

Ezt találtam: http://racing-bazar...._b_tempomat_kar

http://racing-bazar.hu/alkatresz/muszerfal-kormany-legzsak/tempomat_astra_h_zafira_b

Ennél nem nagyon hozod ki olcsóbban. Körül kell nézni, esetleg használt kar akad ugyanitt a racing-bazar-on, de az is 8000-12000ft lesz, + a kuplung kapcsoló, gyári Opel kb. 5000Ft.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

- A szivargyújtó minden H Astrában táp alatt marad gyújtás nélkül?

Igen, de már a B Vectrában is így volt. Gondolom azért, hogy pl. egy telefon feltöltéséhez ne kelljen gyújtásra tenni. Egyrészt teljesen felesleges, másrészt meg több áramot használna úgy.

Ha meg olyan fogyasztót használsz, aminek nagy(obb) az áramfelvétele (thermo bögre, inverter), akkor érdemes beindítani az autót arra a pár percre, vagy amíg használod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

- Az utastérben az olvasó lámpákban milyen izzó van? Lehet azt LED-edre cserélni? Csak CAN Bus-osra cserélhető, vagy nem figyeli?

Szia!

Én a szofita izzó foglalatáról vettem le feszkót és led szalagot ragasztottam fel kívülre a lámpatest burkolatára.

Nem egy nagy etwas, mondjuk nincs is nappali fény a használata során.

Ha gondolod, lefotózom neked...

Link to comment
Megosztás:

Na de akkor szofita izzó van az olvasó lámpákban jobbra-balra?

Cserélhető ilyenre?

A fényképet megköszönném!

Üdv!

Nem tudom, cserélhető-e, ezt majd a szakértők megmondják.

Én nem cseréltem, hanem a meglévő izzóhoz pluszban bekötöttem 10-15 centi led-szalagot.

Mobillal tudom lefotózni, megvárom, míg lesz egy kis fény s akkor lemegyek...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez még nem CAN-buszos szofita, hanem csak egyszerű LED-es. Ezt még kiégettnek érzékelné (a felvett áramerősség miatt).

Igen, ez még nem Can-buszos.

Átfogalmazom a kérdésem.

Ha engedélyezve van menüben a kiégett izzókra figyelmeztetés, akkor ebbe minden izzó

beletartozik? Tehát a tompítottól, a kesztyűtartó világításán át a szivargyújtót megvilágító izzóig mindegyik?

Tehát ha figyelmeztet a kiégett izzókra, akkor csak CAN-buszos LED-re cserélhető hiba nélkül mindegyik izzó?

Az egy másik dolog, hogy még nincs engedélyezve ez a funkció a kocsiban. Sajnos. Jobban szeretném, mint a LED izzókat.

Link to comment
Megosztás:

Ha engedélyezve van menüben a kiégett izzókra figyelmeztetés, akkor ebbe minden izzó

beletartozik? Tehát a tompítottól, a kesztyűtartó világításán át a szivargyújtót megvilágító izzóig mindegyik?

Tehát ha figyelmeztet a kiégett izzókra, akkor csak CAN-buszos LED-re cserélhető hiba nélkül mindegyik izzó?

Szia!

Szerintem ebbe a figyelmeztetős dologba csak a fő izzók(külső izzók, láthatóság szempontjából) tartoznak bele. Nálam aktiválva van, de a belsőtér világítás gombjait megvilágító 1ik led kiégett, azért nem "szólt" semmit. Szerintem csak a külső lámpaburákban lévő izzókat figyeli. Egyébként ez is lenne a logikus, mivel ezeket nem látod belülről.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem ebbe a figyelmeztetős dologba csak a fő izzók(külső izzók, láthatóság szempontjából) tartoznak bele. Nálam aktiválva van, de a belsőtér világítás gombjait megvilágító 1ik led kiégett, azért nem "szólt" semmit. Szerintem csak a külső lámpaburákban lévő izzókat figyeli. Egyébként ez is lenne a logikus, mivel ezeket nem látod belülről.

Üdv,

Így van, csak a külső izzókat nézi.

Nálam is aktiválva van, és amikor átszereltem a tetőkárpitot + lámpaegységet, egy kis ideig nem is volt belső világításom, de nem jelzett a check control. Tehát szerintem simán mehet bele LED-es szoffita izzó, viszont abból olyat érdemes (talán: SMD LED), ami tudja a fényerő-halványítást.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Így van, csak a külső izzókat nézi.

Nálam is aktiválva van, és amikor átszereltem a tetőkárpitot + lámpaegységet, egy kis ideig nem is volt belső világításom, de nem jelzett a check control. Tehát szerintem simán mehet bele LED-es szoffita izzó, viszont abból olyat érdemes (talán: SMD LED), ami tudja a fényerő-halványítást.

Üdv!

Én anno a Swiftembe szereltem LED-es belsőtér világítást és ott is azt tapasztaltam, hogy a halványítás ment egy bizonyos szintig, azaz egy adott feszültségszint alatt kikapcsolt teljesen, nem halványodott tovább. Ez a LED-ek sajátossága, az SMD a felületszerelt tulajdonságot jelenti...ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy ah kinyitom a csomagtérajtót, bekapcsol a rádió?

Elég bosszantó, hogy mikor csak kivennék valamit a csomagtartóból, előre kell mennem kikapcsolni a rádiót. Hogy lehet kikapcsolni, hogy ne kapcsoljon be automatikusan?

Ez a "csomesz-melody" felszereltségcsomag része! Jobb, mintha mondjuk magától letörölné az ablakodat!? :D

Link to comment
Megosztás:

Arra gondolsz, hogy a tetőfénytől vigyek áramot az ajtóba?

Nem húznék be ezért y méter kábelt... vagy félreértettelek?

Nem értettél félre, így gondoltam. Bár nem tudom, hogy melyik ajtó nyitására akarsz valamit vezérelni!? Ha mindegyik nyitásának (vagy záródásának) az érzékelése a cél, akkor ez tűnik (kapcsolási rajz ismerete nélkül) a legkézenfekvőbbnek. Persze tuti van valahol egy elektronika, ahonnan felmegy a +12v a belső tér világításához, akkor csak onnan kell levenned ezt, mint vezérlő jelet.

Ha pedig csak 1 ajtó nyitása az érdekes, akkor lokálisan kell keresned a kapcsolót, de az nem tudom hol lehet.....talán az ajtó belsejében, ahova becsúszik az ajtó végállását is biztosító fekete, műanyag kar.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.