Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Felteszem itt is a kérdést, hátha itt előbb jön rá válasz:

ECN 050074-es hibakódról nincs valakinek infója? Semmi problémát nem érzékelek az autón, csak folyton ezt dobálja ki. Mitől lehet ez?

Nekem a Vectrával volt bajom, néha-néha ugrált a km óra mutatója menet közben. Letakarítottam a jeladókat (elég egyszerű művelet), utána jó lett. Vagy vezetékprobléma van (valahol megszakadt, vagy kidörzsölődött)

Esetleg még gumiméret eltérés miatt is lehet. Ugyanaz a nyári mint a téli? Vagy kisebbet-nagyobbat használsz? Mert akkor nézni kell, hogy megfelel e a váltóméret.

Link to comment
Megosztás:

1. Valóban így van.

2. Ez is. Érdemes lenne egy kicsit megtisztítani, mivel koszolódik a keréknél.

3. Elméletileg ECN 050074 ből jön a P0500 hibakód. Vagy Te másképp tudod?

mint oly sok hibakódnál nem egy szöveg tartozik hozzá ..

mint itt sem ;)

mint lehet megtakarítani egy agyba beépített szenzornál? max a csatlakozót ;)

Ha infóm nem csal akkor az a hibakód tipikus H astra probléma ...

valami can -bus ütközés van valahol ...

nekem a vekibe is van ilyen (valami U****)

nem lehet mit kezdeni vele ... a gyári program azt írja rá hogy figyelmen kívül kell hagyni :)

amíg megy az óra addig baj nincs :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek.

Az órával kapcsolatban semmilyen hibát nem vettem észre. Nyári/téli gumi váltó méretek. Nyári: 225/45R17, téli 195/65R15.

Viszont pár hete volt fékcserém. Tárcsák, betétek komplett cseréje márkaszervízben. Azóta jelent meg ez a hibakód. Lehet hogy ekkor koszolódott össze a jeladó, vagy sérült meg a szigetelés. Legközelebb szólok, hogy nézzenek rá. Addig csak nem fog megállni alattam emiatt az autó! :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek.

Az órával kapcsolatban semmilyen hibát nem vettem észre. Nyári/téli gumi váltó méretek. Nyári: 225/45R17, téli 195/65R15.

Viszont pár hete volt fékcserém. Tárcsák, betétek komplett cseréje márkaszervízben. Azóta jelent meg ez a hibakód. Lehet hogy ekkor koszolódott össze a jeladó, vagy sérült meg a szigetelés. Legközelebb szólok, hogy nézzenek rá. Addig csak nem fog megállni alattam emiatt az autó! :)

lehet hogy széthúzták a csatit ... és bacták befújni valami kontakt spray-el :)

Link to comment
Megosztás:

mint oly sok hibakódnál nem egy szöveg tartozik hozzá ..

mint itt sem ;)

mint lehet megtakarítani egy agyba beépített szenzornál? max a csatlakozót ;)

Ha infóm nem csal akkor az a hibakód tipikus H astra probléma ...

valami can -bus ütközés van valahol ...

nekem a vekibe is van ilyen (valami U****)

nem lehet mit kezdeni vele ... a gyári program azt írja rá hogy figyelmen kívül kell hagyni :)

amíg megy az óra addig baj nincs :)

Rosszul emlékeztem, nekem bal első ABS jeladót írt kiolvasáskor hibának. Azt megtakarítottam és utána jó lett az óra is.

http://images.quebarato.com.br/T440x/sensor+abs+dianteiro+vectra+b__2B0497_2.jpg

Ez volt az.

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan mit takarítottál meg rajta? Kívlről a port, vagy a csatlakozást?

A port (fékbetétről, meg a tárcsáról rátelepszik a finom por, egy idő után pedig nem működik tökéletesen. Horvátországból jöttünk haza és akkor kezdett a mutató kilengeni, meg néha jelzett az ABS lámpa.

Féktisztító jó volt rá. Első próbának jó, ha megmarad, akkor más a gond. Mondjuk tudomásom szerint a Vectra B nem CAN BUS rendszerű, tehát valóban lehet, hogy a H Astrában valami ilyesmi ütközés van néha és nem kell foglalkozni vele. Máshol is írták.

Link to comment
Megosztás:

A port (fékbetétről, meg a tárcsáról rátelepszik a finom por, egy idő után pedig nem működik tökéletesen. Horvátországból jöttünk haza és akkor kezdett a mutató kilengeni, meg néha jelzett az ABS lámpa.

Féktisztító jó volt rá. Első próbának jó, ha megmarad, akkor más a gond. Mondjuk tudomásom szerint a Vectra B nem CAN BUS rendszerű, tehát valóban lehet, hogy a H Astrában valami ilyesmi ütközés van néha és nem kell foglalkozni vele. Máshol is írták.

A H astrában az ABS jeladó együtt van a kerékcsapággyal, nem szétszedhető és nem cserélhető külön. A P0500 nálam is sokáig benne volt a hibatárolóba, de mostanában nem találkoztam vele. Nem kell vele foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani hogy mitől lehet az hogy a belső világitásaim az autóba (z17dth) pulzálva világitanak,nem folyamatos fényel vilagit hanem mintha szaggatna!

Előre is köszi a válaszokat!

Úgy emlékszem, hogy mielőtt meghalt a generátorom, előtte ugyan ezt csinálta. Szintén Z17DTH.

Link to comment
Megosztás:

A H astrában az ABS jeladó együtt van a kerékcsapággyal, nem szétszedhető és nem cserélhető külön. A P0500 nálam is sokáig benne volt a hibatárolóba, de mostanában nem találkoztam vele. Nem kell vele foglalkozni.

ezt mondom én is :)

max annyit lehet tenni hogy csatit széthúz és befúj...

Link to comment
Megosztás:

Akkucserénél mi az amit újra be kell állítani, programozni?

Nekem a rádióm (CD 70 NAVI) valamiért ekkor sem kér kódot.

A napi km-számláló és a BC adatai nullázódnak, azt tudom.

Múltor, mikor szervizben levették a sarut, valamit magyaráztak, hogy az elektromos ablakokat le kell húzni és végállásban 3 másodpercig tartani kell a kapcsolót. Vagy valami ilyesmi, már annyira nem emlékszem...

Mi van még?

Link to comment
Megosztás:

Akkucserénél mi az amit újra be kell állítani, programozni?

Nekem a rádióm (CD 70 NAVI) valamiért ekkor sem kér kódot.

A napi km-számláló és a BC adatai nullázódnak, azt tudom.

Múltor, mikor szervizben levették a sarut, valamit magyaráztak, hogy az elektromos ablakokat le kell húzni és végállásban 3 másodpercig tartani kell a kapcsolót. Vagy valami ilyesmi, már annyira nem emlékszem...

Mi van még?

Ennyi, csak az ablak, meg a BC adatok elvesznek (érdekes, hogy az átlagfogyasztás nem nullázódik):)! Meg esetleg az óra, ha nincs bekapcsolva az automatikus szinkronizálás!

Link to comment
Megosztás:

Nekem a rádióm (CD 70 NAVI) valamiért ekkor sem kér kódot.

A gyári rádiók nem kérnek kódot, hanem a központi kijelzőhöz vannak "hozzátanítva".

Ha valaki másik autóban (másik kijelzővel) próbálja használni a rádiót, a kijelzőn egy felirat jelenik meg, a hangszórókból pedig egy ismétlődő (idegesítő) hangjelzés hallható.

A csereberéhez először le kell tanítani a rádiót a kijelzőről, majd az új autóba szerelve ismét hozzátanítani az új kijelzőhöz.

Sajnos ezt a lopásvédelmet is ki lehet játszani, de mivel forrasztgatással, programozással, stb. jár, nem sokan foglalkoznak vele, és nem is túl olcsó.

Így az egyszerűbb gyári fejegységek viszonylag biztonságban vannak a tolvajoktól.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Az akkumulátornak nem kéne lerögzítve lennie? Ami most van benne (szerintem már nem gyári) olyan mintha csak le lenne rakva a tálcára. Nem látok semmilyen rögzítést, megmozgatva csúszkál a tálcán.

Ott lesz az... az akksi alsó peremébe kell, hogy kapaszkodjon mindkét oldalon egy-egy karom... csavarral rögzíthetô.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Az akkumulátornak nem kéne lerögzítve lennie? Ami most van benne (szerintem már nem gyári) olyan mintha csak le lenne rakva a tálcára. Nem látok semmilyen rögzítést, megmozgatva csúszkál a tálcán.

Igen. Ha szemből állsz vele, akkor a bal oldalán lent középen kell, hogy hozzá legyen rögzítve a tálcához egy kisebb lemez egy 13-as fejű csavarral. biztonsági okokból, hogy ütközéskor ne tudjon elrepülni.

Ráadásul burkolatnak is kellene körülötte lenni. Legalábbis nekem van.

http://hasznaltauto.medija.hu/276/6471761_9.jpg?1357147200

Link to comment
Megosztás:

Igen. Ha szemből állsz vele, akkor a bal oldalán lent középen kell, hogy hozzá legyen rögzítve a tálcához egy kisebb lemez egy 13-as fejű csavarral. biztonsági okokból, hogy ütközéskor ne tudjon elrepülni.

Ráadásul burkolatnak is kellene körülötte lenni. Legalábbis nekem van.

http://hasznaltauto.....jpg?1357147200

Hát nekem ott nincs semmi. :(

Illetve egy lyukat látok a tálcán. Biztos ez volt a csavarnak a helye.

Burkolatom meg abszolút nincs. Lehet az előző tulaj levette, eladta, elhagyta... :(

Link to comment
Megosztás:

Lenne még egy kérdésem. :)

A bixenon fényszóróm kanyarkövetős. A bal oldali nem mindig áll vissza pontosan középpozícióba és emiatt folyton villog a műszerfalon a kis sárga fényszóró ikon.

Többen mondták, többek között szervizben is hibakódot kiolvasva, hogy "kanyarmodult" kell benne cserélni.

Csergőéknél ilyen van: "A keresett elektronika a kormány elfordulását érzékeli, és ahhoz állítja a fényszóró szögét. (6235293K)"

Erre az elektronikára mondják, hogy kanyarmodul, vagy magára a mechanikára, azaz az állítómotorra? Így is elég borsos ára van az alkatrésznek, potyára nem szeretném megvenni.

Valaki tudna ebben segíteni nekem?

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem ott nincs semmi. :(

Illetve egy lyukat látok a tálcán. Biztos ez volt a csavarnak a helye.

Burkolatom meg abszolút nincs. Lehet az előző tulaj levette, eladta, elhagyta... :(

Igen, az lesz. Valahonnan szerválni kell egy lemezt és lerögzíteni. Balesetnél, ha esetleg elmozdul, akkor nagyobb az esély a törésre, és a sav még nagyobb kárt is okozhat.

Szerintem ez pont ugyanolyan:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/karosszeria/egyeb/opel_astra_g_akkumulator_rogzito_lemez_1693019381.html

Egyébként érdekes, mert a hasznaltauto.hu-n elég sok sérülésmentesnek mondottról néztem képet (benzines, dízel), de csak az 1.9-esnél láttam ilyen burkolatot, ott is csak egynél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.