Kedvezményes kötelező felelősségbiztosítás (KKGF)
Egyesületünk (MOTE) megbízási szerződést kötött a mai napon (2006.11.15.) a Magyar Nosztalgiajárműves Egyesületek és Márkaklubok Szövetség-el (MNEMSZ), Magyarországi Bogarasok Klubja Közhasznú Egyesület-el (MBK), Trabant-Wartburg Klub (TWK), a kedvezményes kötelező felelősségbiztosítások megkötésében.
K: Mia a KKGF?
V:A kedvezményes kötelező felelősségbiztosítás – röviden kkgf – a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás speciális formája, amit veterán-, nosztalgia- és hobbijárművek számára dolgoztunk ki. Ezek a járművek alacsonyabb kockázati osztályba sorolhatók, - ezért jelentős díjkedvezménnyel biztosíthatók - mint a normál használatú járművek. Ennek oka a normál használatú járművektől eltérő jellegű üzemeltetés, vagy a jármű speciális kialakítása, kivitele.
-Időszakos használat során, amely – alkalomszerű (csak
rendezvények, találkozók), vagy szezonális (csak tavasztól
őszig), a speciális járművek lényegesen kevesebbet futnak,
mint a normál járművek, olykor csupán pár száz km-t évente
-Az egyediség, vagy a befektetett saját munka révén a
veterán-, nosztalgia-, hobbijármű a tulajdonosa számára
felértékelődik, így jobban megóvja, mint egy normál köznapi
járművet
-A veterán-, nosztalgia-, hobbijárművek feltűnő
megjelenésűek, a forgalom többi résztvevőjének figyelmét
felkeltik, így biztonságosabban közlekedhetnek, mint a
normál járművek.
-A veterán-, nosztalgia-, hobbijárművek tulajdonosa valamely
veterán-, nosztalgia-, hobbijárműves egyesület tagja, így a
klubélet, a találkozók, a hírlevelek révén folyamatosan
információt kap a járműve állagmegóvásával,
üzemeltetésével, feljavításával kapcsolatos kérdésekről.
Ezáltal járműve felértékelődik számára, ami motiválja a
balesetmentes közlekedésre is.
A kkgf biztosítással rendelkező járművek adatait a tulajdonosok engedélyével a Magyar Nosztalgia és Hobbijármű Regiszter (MNHJR) tartalmazza. Az MNHJR egy jogvédett virtuális könyvtár, amelynek kezelői a Magyarországi Bogarasok Klubja Közhasznú Egyesület és a Trabant-Wartburg Klub Egyesület. E két egyesület alapította meg 2005-ben a Magyar Nosztalgiajárműves Egyesületek és Márkaklubok Szövetségét, amely szervezetet a Fővárosi Bíróság 2006-ban jogerősen bejegyezte. A Szövetséghez több, mint 30 egyesület és márkaklub jelezte a csatlakozási szándékát.
Fenti szervezetek az Allianz Hungária Biztosító Zrt. partnerei a kedvezményes kötelező felelősségbiztosítások értékesítésében. Jelenleg a két egyesület (MBK; TWK) és a Szövetség (MNEMSZ) legnagyobb speciális jármű állománnyal rendelkezik, több mint 4000 veterán-, nosztalgia-, és hobbijármű kötelező gépjármű felelősségbiztosítását gondozza.
K: Miért kell klubtagnak lenni?
V: A klubnak működőnek kell lennie, tagsággal, tagdíjjal, vezetővel, elérhetőséggel, találkozókkal, alapszabállyal. A klubtagság azért fontos, mert a klub az adott jármű megóvására, feljavítására nevel. A klubok keretein lehet a legtöbb információt begyűjteni az adott járműről. (A járműforgalmazók - kevés kivétellel - erős ellenszenvvel viseltetnek a kifutott modellekkel kapcsolatban, mind az alkatrészellátás, mind a járműfenntartás, javítás terén) Egy klubban a jármű felértékelődik a tulajdonos számára, megtanulja tisztelni a régi korok technikáját, miközben jobban fog kötődni a járművéhez. Jobban fog rá vigyázni.
K: Milyen költséggel jár?
V: Érvényes MOTE klubkártya és 1000 Ft külsős tagdíj. Amely a Magyarországi Bogarasok Klubja vagy Trabant-Wartburg Klub külsős tagsági díja, attól függ melyik helyen kötöd meg a KKGF-et.
Kapcsolat, ügyintézés címei:
Trabant-Wartburg Klub Iroda:
Budapest, 1112 Barackfa u. 4.
Levélcím:
Trabant-Wartburg Klub
Budapest, 1112 Barackfa u. 4.
Email: trabantklub@invitel.hu
Tel/Fax: 06(1)2492674
Mobil: 06(20)4610556; 06(30)9241129
Megközelítés:
Az iroda a XI. kerületben, a Farkasréti temető felső bejáratánál található, a Márton Áron tértől a második ház a Barackfa utcában, közvetlenül az Auguszt cukrászda mögötti dupla garázs. Figyelem! A Barackfa utca lépcsőkkel tagolt, ezért autóval csak a Márton Áron térről lehet behajtani (régebbi térképeken a Márton Áron teret, Farkasréti térként jelölik).
Megközelítés saját járművel: Budaörsi út-Sasadi út-Márton Áron tér, vagy Erzsébet híd-Hegyalja út-Érdi út-Márton Áron tér.
Tömegközlekedéssel: 8-as busszal Ferenciek terétől Márton Áron térig, 53-as busszal: Móricz Zsigmond tér-Márton Áron tér, 59-es villamossal: Moszkva tér-Márton Áron tér(végállomás)
Félfogadás:
*Hétfő-Péntek: 08.00-17.00
(*Hétköznapokon, egyéni kérésre, telefonos egyeztetés után van lehetőség az ügyfélfogadási időn kívüli ügyintézésre.)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Magyarországi Bogarasok Klubja Iroda:
Budapest, 1192 Zalaegerszeg u. 13. 1. em. 6.
Levélcím:
Magyarországi Bogarasok Klubja
Budapest, 1701 Pf. 265.
Email: szepes@bogarasok.hu ; info@szepes.hu
Tel/Fax: 06(1)2960880
Mobil: 06(30)9488841; 06(30)9925501
Megközelítés:
Az iroda Kispesten a Wekerle-telepen található, a Határ út-Nagykőrösi út csomóponttól 3 percre. (M5 autópálya vége) A Zalaegerszeg utca párhuzamos a Nagykőrösí úttal, és a Határ útról nyílik. A 13-as szám a Határ úttól a harmadik sarokház, a Gomb utca sarkán.
Tömegközlekedéssel a belváros felől a M3 Metróval a Határ úttól közelíthető meg: 52-es villamossal 2 megállót, vagy 123-as busszal 2 megállót, vagy 66-os busszal 2 megállót kell utazni. Az M3 Metró Kőbánya-Kispest végállomástól pedig 48-as busszal utazva a Thököly útnál kell leszállni.
Félfogadás:
Hétfő: 17.00-21.00*Kedd:17.00-21.00*Szerda:17.00-21.00*Csütörtök:9.00-13.00 és 17.00-21.00*Péntek:17.00-21.00*
(*A kampányidőszakban az ügyfélfogadás addig tart, amíg minden kedves ügyfelünket kiszolgáltuk.)
Linkek:
Módosítva : forumadmin
Recommended Comments
Nincsenek hozzászólások
Kérjük, jelentkezzen be a hozzászóláshoz
A bejelentkezés után megjegyzést írhat
Bejelentkezés